Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak fórum

Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak

1 2 3 4 5
111. kubin
2011. máj. 5. 18:11

most is megnyírbáltak 1-2 pluszpontot. És van átjárás, de kábé kihalásos rendszeren. jó tanulmány kell és kilőni egy államisat.

Amúgy tényleg oylan gyatrán lehet pontokat szerezni. Oyan sok mindenért van pluszpont hogy el se hiszem. Legyen apám 8ált.iskolás, én meg szüljek meg, aztán meg van a 80 plusz pont... hát köszi :D

110. kubin (válaszként erre: 94. - 6f773a273c)
2011. máj. 5. 18:04

na igen, pont ez a probléma. halvny lila gőzük sincsen, hogy milyen szak mit takar. Bár mondjuk sokról én se tudtam, de vettem a fárdtságot majdnem elolvastam az összes továbbtanulós könyvet, megnéztem a tantárgyakat szóval mindent.


És igen akik nem a saját fejük után mennek (barátnő ott van, apu azt modnta..), azok meg is érdemlik, hogy bukdácsoljanak abban a pár évben :D

109. Crimson (válaszként erre: 107. - Anka71)
2011. máj. 5. 17:48
igen. Ha egy államis nem teljesít bizonyos kredit számot egy félévben akkor átteszik fizetősre.
108. 6f773a273c (válaszként erre: 105. - Anka71)
2011. máj. 5. 17:26
jó persze vannak olyan esetek,ahol indokolható,gondolom,de speciel nekem volt egy osztálytársam,aki az orvosától kapott diszleksziás papírt.gondolom mondanom sem kell,hogy nem volt az...
107. Anka71 (válaszként erre: 106. - Crimson)
2011. máj. 5. 17:22
Mert ha mondjuk az államisnak annyira rossz átlaga lesz, akkor őt átteszik fizetősre, azért írtad?
106. Crimson (válaszként erre: 100. - Anka71)
2011. máj. 5. 17:20
Nagyon nehéz átkerülni. Nálunk azt mondják, hogy akkor vesznek át, ha egy államis hely megüresedik: tehát ha valamelyik államis annyira lusta h nagyon rossz átlaga lesz, vagy elmegy a suliból. Meg persze jó körökben kell forogni az egyetemen, hogy átvegyenek.
105. Anka71 (válaszként erre: 102. - 6f773a273c)
2011. máj. 5. 17:07

Köszönöm az infót.

Hát igen, amúgy lányoméknál is van olyan tanár csemete, hogy gyenge közepes lenne csak, de mindig alanyi jogon jár neki a kitűnő. Szóval, neki a hozott pontjai akkor meg vannak oldva:(

104. 6f773a273c (válaszként erre: 101. - Anka71)
2011. máj. 5. 16:16

még jár okj-s képzésekért,betegségekért,terhességért:)

és igen,ezt IS meg fogják nyirbálni.

2011. máj. 5. 16:16

Most au pair vagyok mellesleg :D arra elég a pénz, hogy egy félévre a tandíjamat összeszedjem, mire megyek haza. Plusz itt semmire nem elég ez a pénz, havi 300 font. Max a college-on tudsz fizetni magadnak valamilyen oktatásért. Ami diplomát ad az itt is több év, és enyhén szólva is furcsán néz ki az életrajzában valakinek, hogy több éven át volt au pair. Főleg, hogy egy év után, olyan nyelvtudásra lehet felhúzni magunkat, hogy jobb munkát is talál az ember. Azt mondom maximum egy év. Ez a legjobb módja annak, hogy elsajátítsd a nyelvet, plusz ha az ember nekivág egyedül akkor ez a legjobb munka. Bevallom én sem au pairnek jöttem volna ki, ha valamelyik ismerősöm, barátom jött volna velem. Az meg más tészta, hogy elég kemény együtt élni idegenekkel, és eléggé stresszes is a munka. Van olyan, hogy éjjel-nappal dolgozik az ember, mos, főz takarít, a gyerekekkel van. (Erre sokan azt mondják ugyan már anyáink is ezt csinálják. Igen ám, de ez más. Ezek idegen külföldi gyerekek, akiknek mi csak egy hülye, szegény külföldiek vagyunk, aki kb. háztartási gépként szolgál, ha nem működik jól bele lehet rúgni)Máskor meg nincs is ránk szükség, ma egy ilyen napon van mellesleg, és ha nem egy ostoba kis faluba jöttem volna, akkor most talán ki is tudtam volna mozdulni...szerintem nem egy álom munka, de meg lehet csinálni. Elfelejtettem mondani, hogy a szerencsések közé tartozom, mert nekem rengeteg szép élményem van, de nem csinálnám újra, még kihúzom amennyi időm van,de kiváló önismeret szerzésre ad lehetőséget.

Mellesleg itt is drasztikusan megemelték a tandíjakat, 9000 font évente, ami egy itteni családnak is sok, DE meg lehet csinálni az egyik au pair ismerősöm jövőre kezd az Oxfordon, persze zseni a csaj, és sokat dolgozik, hogy fizetni tudja.

102. 6f773a273c (válaszként erre: 100. - Anka71)
2011. máj. 5. 16:16

igen,van átjárás,de azt mondják nehéz.sőt,szakok között is van átjárás,de azt hiszem mindkettőnél kell egy különbözeti vizsga,ill jó tanulmányi eredmények.

és igen,a felvételis rendszer milliószor jobb volt.én pl a hülye töritanárom miatt,aki nagyon nagyon szemét volt az érettségin októberben újraérettségiztem (25%-ot javítottam!) töriből,ahhoz,hogy az orvosira menjek.

101. Anka71
2011. máj. 5. 16:15

Amúgy plusz pont miért jár: nyelvvizsgáért, tanulmányi versenyen elért helyezésért, és sport teljesítményért?

Valahol amúgy olvastam, hogy a plusz pontokat is meg akarják nyirbálni. Mármint hogy pluszok járjanak.

100. Anka71
2011. máj. 5. 16:13

Most jöttem vissza ide, mert ez nagyon érdekel (a 15 éves lányom miatt).

Amúgy aki benne van, nem tudja véletlenül: van átjárhatóság a költségtérítéses és az állami között? Úgy értem, elmegy valaki költségtérítésesre, aztán bazi jól tanul, és átmehet államiba? (Lehet, hogy naiv dolgokat kérdezek, csak szeretném körüljárni.)

Amúgy igen, mi anno úgy felvételiztünk, hogy volt egy központi érettségi, és utána az adott főiskola tanárai, vagyis felvételi bizottsága előtt szóbeliztünk. Sokkal reálisabb volt, még államvizsgámon is emlékezett rám a pénzügy szakos tanár, akinél felvételiztem.

99. CsillagTM (válaszként erre: 1. - 9a54129580)
2011. máj. 5. 16:06

ezt sose értettem. nekem olyan természetes lenne, h utánanézek a követelményeknek, már csak azért is, h lássam, kell-e nyelvvizsgára gyúrnom pl...

én mondjuk még a 120 pontos rendszerben voltam és összesen 2 helyet jelöltem be (a 2. volt a biztosíték, minimál pontszámú TTK-s szak az ELTE-n:)).

2011. máj. 5. 15:29
Fille, szerintem naív vagy. Jópár ismerősöm ment ki középiskola után au pairkedni és tanulni...amiből az lett, hogy nem tudják fizetni a sulit, marad az au pairkedés, ami jónak jó, de kíváncsi vagyok, 10év múlva mit akarnak csinálni...ebből nem lehet hosszútávon megélni...
97. Fille
2011. máj. 5. 15:14

Ó, ha én mégegyszer 18 lennék! nemhogy két szakot nem jelölnék be kitünő tanulmányokkal, 2 nyelv felsőfokú ismeretével, hanem egyet sem! 3 éve szenvedek egy szakon, ami nem azért szenvedés m nem szeretem amit tanulok, hanem a hires neves fővárosi egyetemek se jobbak a többieknél csak nevük van. egy évem van még itt, de néha ott járok h nem érdekel ez a 3 év munka amit belefecöltem, felejtsen el engem a magyar oktatás

. fognom kellett volna magam, és elmenni érettségi után két héttel külföldre au pairkedni, és ott elkezdeni tanulni ugyanezt.lett volna szállásom a munkáért cserébe, a fizetésből meg csak megoldottam volna. mindent lehet csak akarnom kellett volna. de ez van. mester szaknál ha lesz anyagi hátterem megpróbálom, de az se rögtön a bsc végzés után lesz...

2011. máj. 5. 14:47

Elolvastam ezt a kis történetet, hát te biztos bejutsz vmi jó helyre, mert nagyon kis okostojás vagy... nem tudom sztem mindenki maga döntse el hogy mit merre hogyan, nem kéne mások elképzeléseit álmait lerombolni.... Nekem se volt vmi szuper bizim se érettségim, de mégis a Bgf turizmus-vendéglátás szakára járok, persze távba, ahhoz meg teljesen elég volt, a munka adó úgysem fogja megkérdezni, hogy nappalin vagy távban végezted el.....

Szánalmas hogy 18 évesen már most ekkora kritikával rendelkeznek egyesek, mi lesz később... ha nem tetszik vkinek a ruhája az utcán beszól neki..pff..mindenki foglalkozzon magával...lehet hogy jó indulatból íródott, de nekem kifejezetten cinikusnak és gúnyosnak tűnt.....

2011. máj. 5. 14:42

Ne, hát ha már bejött a tanári szak téma, hát arról én is tudnék nyilatkozni.

Sokáig nem tudtam mit is akarok majd tanulni, de végig azt hallgattam anyától, hogy azt tanuljam majd, amit szeretek.

Imádtam az irodalmat, így adta magát a magyar szak. És mivel én még a "régi rendszerben" végeztem, a párja a könyvtár volt.

Gyakorlatomat még a helyi iskolában töltöttem, az Igazgatónő nem győzte hangsúlyozni, hogy majd számít rám, ha végzek. Aztán 2 hónapon belül megtörtént az iskola körzetesítése....


1 év munkanélküliség után már azon a szinten voltam, hogy nekem mindegy, de valamilyen tanfolyamot elvállalok. A tanfolyam elvégzése után a munkaügyi támogatásával kezdtem el dolgozni, minimálbérért természetesen.


Tavaly ősztől elkezdtem én is egy teljesen már szakot, költségtérítéses (naná, már csak így lehet) levelezősként.


Az, hogy az új képzési rendszer hátránya -e , vagy már egyébként is ez menne, de én azt tapasztalom, hogy rettenetesen a PÉNZRE hajtanak az egyetemek.

Minél több pótvizsga, fizess mindenért (pláne, ha már egyszer úgyis kötségtérítéses vagy)

94. 6f773a273c (válaszként erre: 89. - Kubin)
2011. máj. 5. 14:32

hát igen.és vajon a diákok tudják,mik ezek?:)

komolyan,én már kb az összes sulit átnéztem,és komolyan tudom,mi érdekel,de vannak,akik csak azért mennek ide-oda,mert az jól hangzik,vagy mert a barátnőjük ide jár,stb...aztán majd néznek ha a gazdálkodó diplomájukkal elmehetnek mosogatni..tisztelet a kivételnek,mert ugye van olyan is,aki tényleg ezt akarja csinálni,és ambíciózus.

93. Angellesmera (válaszként erre: 85. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 14:29
Én is a törit szeretném felvenni a magyar mellé, vagyis szerettem volna, de nyelvet fogok muszáj lesz, mert azzal legalább lehet tanítani magántanárként. Mellesleg tisztában vagyok vele, hogy nem sok esélyem lesz tanítani, de ezt szeretném, akarom és meg is fogom csinálni. :) Mellesleg ki tudja mi lesz 5-6 év múlva, mert manapság pont ezért nem tanul senki tanárnak, mert nem jó pénz, nem éri meg stb. Persze lehet, hogy az alapszak után az újságírás felé veszem az irányt. Amúgy lehet, hogy sok van bölcsészetesből stb. de nézd meg mennyien is végzik el, vagy mennyien akarják tényleg azt csinálni. Ismerek én is olyat, hogy csak azért ment BTK-ra, mert nem tudta, hogy mit csináljon, a szülei erőltették az egyetemet, és azt sem tudja mihez fog kezdeni vele, ha elvégzi az alapszakot...
92. 6f773a273c (válaszként erre: 90. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 14:28

hát sok szerencsét hozzá!:)

a lényeg hogy érdekel,és szeretni fogod!

91. arcansas (válaszként erre: 84. - Kubin)
2011. máj. 5. 14:26

Na igen és rengetegen nem a szakmájukba dolgoznak.Úgyhogy slágerszak ide vagy oda,sajnos már oly mindegy!

Plusz vannak nagy mázlisták-esetleg olyanok is,akik szépen végigjárták a ranglétrát,meg csúsztak másztak,hogy valami kevésbé neves diplomával jó helyre befussanak...

90. szakalyadri (válaszként erre: 87. - 6f773a273c)
2011. máj. 5. 14:25

Mikor elkezdtem biztos helyem volt a helyi suliban,megígérték.Akkor ment volna nyugdíjba a szakos tanár.Aztán a kisiskolák átjöttek ide,velük együtt a tanárok is.Ez van.

Most megpróbálom az óvónőit.Érdekel,sok vizsgát remélem elfogadnak és nem kell újra csinálni.Az sem utolsó szempont hogy a szünetekben a gyerekeimet nem nagyikhoz kéne lepasszolni.

89. kubin
2011. máj. 5. 14:23
hát azt tudom h most slágerszak.. első helyen gazdálkodás és menedzsment, 2. turizmus.. és a top10ben kábé 5 gazdasági szak van...
88. arcansas (válaszként erre: 79. - Crimson)
2011. máj. 5. 14:18
Szemétség....******
87. 6f773a273c (válaszként erre: 85. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 14:18

nem tudtál iskolában elhelyezkedni a tanárival?

mért nem kezdesz egy kozmetikusi iskolába?nővérem barátnője is ott tanul,és nagyon élvezi!a nővérem is,hogy ő a gyakorlati alany:)

86. 6f773a273c (válaszként erre: 84. - Kubin)
2011. máj. 5. 14:17
mit jelent a slágerszak?pl ilyen,amiből sok van?közgazdász,meg a kommunikáció,vendéglátás?igen,ezek aztán tényleg sokan vannak!
85. szakalyadri (válaszként erre: 83. - 6f773a273c)
2011. máj. 5. 14:13
Nekem 2 tanárim van,magyar-töri.A hajamra kenhetem,mert dolgozni vele nem lehet.Mentem volna inkább kozmetikusnak.Ezért jelentkeztem most óvódapedagógiára.Ehhez lenne kedvem,meg állásom is vele.A két tanárival elmehettem minőségellenőrnek 3műszakba.
84. kubin
2011. máj. 5. 14:11

de tényleg van jó pár szak, ami semmit sem ér... ez a sok bölcsészetes, kommunikáció, meg ezek...

meg hát ugye ki tudja, hogy a slágerszakokon végzettek mennyit érnek majd a diplomájukkal...


Bár én ezzel úgy vagyok, hogy aki "slágerszakon" tanul, és tényleg akarja csinálni és jó is benne, akkor fog tudni munkét találni...

83. 6f773a273c (válaszként erre: 82. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 14:07

persze férfinél igen.de egy nőnél szerinted mi számít jó szakmának,úgy értem diploma nélkül?

nekem már az is sok,hogy az orvosira bekerülni,elvégezni is nehéz,utána meg dolgozni...ha nem taposnak agyon (ez a nőknél ugye gyakoribb,igaz mindenhol),akkor örülhetsz ha kapsz pénzt.anyukám orvos.

82. szakalyadri (válaszként erre: 80. - 6f773a273c)
2011. máj. 5. 14:05
Szerintem nem.Egy jó szakma sokszor ezerszer többet ér.Pláne egy férfinél.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook