Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak fórum

Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak

1 2 3 4 5
21. Anka71 (válaszként erre: 16. - 1d1983f461)
2011. máj. 5. 10:48
Ügyes és céltudatos csajszi a barátnőd! ERre gondoltam én is, hogy ha egy igazán kemény suliról egy-két pont miatt lecsúszik, akkor nehogy már feladja az egészet:)
2011. máj. 5. 10:48
Hát meg kellene egy kicsit ritkítani a felsőoktatási intézmények számát, mert a lakosság számhoz képest túl sok van az biztos, de nem hiszem, hogy a Corvinussal kellene kezdeni. Meg kellene nézni, hogy melyik egyetemnek/főiskolának nem piac képes a diplomája és talán ott elkezdeni valamit, a Corvinusnak biztos nincs gond a diplomájával.
2011. máj. 5. 10:48

jó a cikk,de sajnos rám nem igaz.azért sajnos,mert teljesen körültekintő vagyok,bejelöltem olyan szakot második helyre,ahova nagyon szívesen mennék,meg is lesz majd a pontom.(már most megvan a tavalyi határhoz képest,és még megyek biológiából,és kémiából.van 2 nyelvvizsgám,és lesz egy emeltszintűm,a magyarom 96%-os lett,már csak a tavalyi biológiát kell kijavítanom,és akkor mehetek a gyógytornászi szakra:) )

De sajnos az a bökkenő,hogy az én szüleim TÚL sokat foglalkoznak ezzel,és ők meg azt erőltetik,hogy a fogorvosira menjek,amihez aztán semmi kedvem.egyrészt undorodom a nyáltól,másrészt nagyon egysíkúnak tűnik nekem.legalábbis ilyen távlatokból számomra sokkal izgalmasabb a gyógytornász,aki sokkal többet segít,mint a fogorvos,aki csak lyukakat töm (:D)

szóval ez az én nagy problémám,főleg azért,mert ha nem vesznek fel a fogorvosira (erre elég nagy esélyem van,kémiából nem vagyok egy nagy zseni...),akkor nagyon csalódottak lesznek,nekem meg lelkiismeret furdalásom lesz,de legalább nem kell azt csinálnom egész életemben,amihez semmi kedvem.

ha felvesznek,ők örülni fognak,én meg még 50 évig azt fogom csinálni,amitől undorodom...:S

szóval nehéz,és mindenképp rossz lesz valakinek.:(

volt már valaki hasonló helyzetben?segíthetne...megköszönném:)


a pontokra visszatérve én meg túúl sokat foglalkozom velük...másik véglet:)

18. Anka71
2011. máj. 5. 10:46
Szerettem volna a topic indítójától priviben kérdezni, erre meg már nem tagja a fórumnak:(
17. szakalyadri (válaszként erre: 7. - Anka71)
2011. máj. 5. 10:45

Olvastam én is,elszomorító.Ahogy az is hogy az államilag finanszírozott szakokon a ponthatár az egekben van,költségtérítésért viszont bármilyen gyagya szerezhet diplomát.

Zalaegerszegen a Pénzügyi és Számviteli elég jó,utána egy 2éves mesterképzés és ugyanott van.

Azt is megértem hogy közgazdásszal Dunát lehet rekeszteni,ezért a javaslat.Nem árt már most elgondolkodni viszont azon,hogy ezzel elhelyezkedni csak nagy szerencsével lehet.

16. 1d1983f461 (válaszként erre: 14. - Anka71)
2011. máj. 5. 10:45
Így már érthetőbb a dolog:) Nekem volt olyan barátnőm, akik pár ponttal maradt le az ELTE-ről így az esztergomi főiskolán kezdte meg a tanulmányait. De úgy meghúzta az első félévet, (5,0 átlag), hogy a következő félévet az ELTE-n kezdte és ott se okozott csalódást, mert 4.5 alatt sose volt az átlagja. A nagy problémám nekem a felvételivel, hogy már bocsánat, de minden marhaságért plusz pont jár! Ha a szülőnek 8 általánosa van, ha a gyereknek valamilyen tanulási gondja stb. Én nem mondom, hogy ne legyenek ezek a pontok, de vissza kellene hozni a régi felvételit, ahol elő sorban a tudás számított és nem az, hogy ki mennyire "hátrányos" helyzetű!
15. Anka71 (válaszként erre: 12. - Derya)
2011. máj. 5. 10:40
A neten olvastam több cikket is, és jól fel is hergeltem magamat. Jó lenne, ha tényleg nem így lenne.
14. Anka71 (válaszként erre: 9. - 1d1983f461)
2011. máj. 5. 10:38

Igen, sok ilyet tudok sajna, férjem lányának a baráti köre, hát....mind ilyen.

Szóval, én is azt mondom, lányomnak egy kemény közgáz egyetemet jelölünk meg, jól tanul érettségire a felsőfokú nyelvvizsga is meglesz neki, és egy extrém nyelvből a középfokot most tette le.

Szóval, az ilyennek mondom, hogy ha céltudatos és kőkemény, akkor ha elcsúszik mégis a felvételin egy banánhéjon, akkor akárhonnan is jó egy "ugródeszka".


Akit írtam leányzó, "rongytépő" diplomából lett közgazdász. (rongytépő=könnyűipari). Többet már nem írok, mert felismernek.

2011. máj. 5. 10:36

Jó, szép és nemes dolog a tudásfejlesztés és a diploma szerzés, de ahogy az egyik beíró megjegyezte, ezzel senkit nem akarok megbántani, de két kezi egyszerű szakemberekre is szüksége van a társadalomnak sokszor kiszorulnak a munkaerő piacról. Valaha ilyen egyik részről sem volt gond, hiszen külföldről is idejöttek tanulni felsőoktatási intézményekbe és itt hazánkban szereztek diplomát, mert könnyen lehetett finanszírozni. Az én részemről legyenek Egyetemek, főiskolák, de müködjenek hasznosan.

Üdv.Ágnes

12. Derya (válaszként erre: 7. - Anka71)
2011. máj. 5. 10:35

Én is olvastam pár cikket róla, de azokból az derül ki számomra, hogy ez csak kacsa.

Ezt senki sem gondolhatja komolyan.

Te melyik cikket olvastad?

11. reload (válaszként erre: 3. - Anka71)
2011. máj. 5. 10:33

A Corvinust nem szüntetik meg, csak összevonják, de úgy tudom ez csak a közigazgatási kart érinti.

(egy közig. hallgató)

10. mimi10
2011. máj. 5. 10:33

Egyet értek az előző hozzá szólóhoz, nem az a lényeg, hogy bármi áron legyen egy diploma, fontos a diploma persze, de ha már tanul akkor szerese amit választott.Az, hogy megéljen belőle itthon ez már egy más kérdés.

Lehet bármi de szívvel lélekkel.........

Ez ami hiányzik..........

9. 1d1983f461 (válaszként erre: 6. - Anka71)
2011. máj. 5. 10:32
De Te teljesen másról beszélsz! A sikeresebbik lány azért lett az, mert az akart lenni érdekelte ez a szakma (és most ez teljesen független attól, hogy egy jó nevű intézmény e, ahol tanult vagy sem), de én azokról beszélek, akik csak azért mennek egy számukra érdektelen szakra, hogy legyen egy diplomájuk.
8. Anka71 (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2011. máj. 5. 10:31

Olvasd el a 6-os hozzászólásomat légyszi.

Mint írtam, bárkinek lehet rossz napja, s ha egy banánhéjon elcsúszik, nehogy már ne tudja korrigálni, úgy, mint az ott leírt kislány.

7. Anka71 (válaszként erre: 5. - Derya)
2011. máj. 5. 10:29

Tegnap olvastam a neten, a kormány terve:((((((((((

Bőgtem is:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((

6. Anka71 (válaszként erre: 2. - 1d1983f461)
2011. máj. 5. 10:29

A mondandód második felére azt mondom, igen is, meg nem is. Ember függő. Példa:

Férjem lánya soha nem volt egy lángész, de dolgozni sem szeretett. Elment 2000-ben egy olyan főiskolára, ahova a h....-ét is felvették akkor, mert tetejébe abban a két évben nem volt alsó limit, tehát bárkit felvettek, csak megteljen a létszám. (Akkor gondolhatod, milyen suli lehet, és mire jó a diplomája, de még arra sem...)

Szóval, leány végezte a 3 évet 10 évig, de nincs meg a végzettsége (viszont állam meg apuka pénzén elvolt azért 10 évig).

A legjobb barátnője pedig: Igaz, gyenge szar suli, de a három évet elvégezte három év alatt, közben letett két nyelvvizsgát is.

Ezután irány a Gazdasági Főiskola, ott elvégzett fél évet, és már be tudta adni munkahelyre úgy a jelentkezését, hogy van diplomája, nyelvvizsgája, és most végzi a Gazdasági Főiskolát. Így már más volt a megítélése a lánynak, most 28 éves, szuper munkahelye van egy pénzintézetben (persze ezt a fősulit is elvégezte az adott idő alatt.)

Szóval, néha ugródeszkának is jó a kevésbé keresett főiskola, csak ahhoz céltudatos fiatal kell, szerintem.

5. Derya (válaszként erre: 3. - Anka71)
2011. máj. 5. 10:28
Ezt nem tudom elképzelni, hogy a Corvinust megszüntetnék....
2011. máj. 5. 10:27
Sajnos a "B" tervek, szülik a szakmájukhoz nem értő, azt nem is szerető "Nekem Diplomám Van" okostojásokat...
2011. máj. 5. 10:24

Szia!

Nagyon jól összeszedted a mondanivalódat, nekem tetszik a cikked.

Most 15 éves a lányom, 4,9 egy nyolcosztályos elitgimiben (tesiből van a 4-es).

Hasonlóakat látok én is, mint amit írtál (mert ezeknek az öntudatos gyerkőcöknek már kialakult véleményük van a továbbtanulásra): Három-négy lányzó is van az osztályban, aki biológiából és kémiából 2-es 3-as, de meg vannak győződve róla, hogy az orvosi egyetem őket várja majd.

Én sajnos most gyásznapomat élem, mert a Corvinust meg akarják szüntetni, és lánykám oda szeretne menni, a közgazdász vonalat szeretné továbbvinni a családban. Nyelvek is rendben vannak.

Viszont én is úgy gondolom, hogy kell egy "B" terv is, egy olyan suli, ahova (nagyon jól írtad), ha minden kötél szakad, akkor is bejut. Bár azért egy kőkemény, elismert egyetem lenne az igazi, de tény, hogy rossz napja mindenkinek lehet.

Viszont ha ennyire benne vagy, kérdezhetek priviben Tőled?

2011. máj. 5. 10:21
Tökéletesen egyetértek azzal, hogy az érettségi előtt állók nem mindig tudják mit akarnak. Én érettségi után két évvel döntöttem el, hogy akkor irány egy főiskola vagy egyetem DE! én egy szakot választottam két intézményben! Ugyanis én nem akartam mást tanulni, mást csinálni. Szóval ezért nem értek egyet ezzel a mondatoddal "Utolsónak pedig mindig érdemes egy olyan szakot megjelölni, ahova akkor is felvennék, ha minden kötél szakad." Nem arról szól a felsőoktatás (vagy akár milyen más szakma/iskola), hogy mindenképp legyen valami. Azok akik ezekre az utolsó szakokra kerültekbe, amit csak kényszerből jelöltek be, egytől egyig lemorzsolódtak nálunk és én úgy gondolom ez máshol is így lehet. Ha valakit a turizmus érdekel, akkor hiába jelöli meg mondjuk a tanító szakot és veszik fel oda, nem fogja szeretni... Én azt mondom, ne akarjunk mindenki minden áron főiskolás/egyetemista lenni...
2011. máj. 5. 10:08
18 éves vagyok és továbbtanulás előtt állok. Mielőtt leadtam volna a jelentkezési lapot, hónapokig nézegettem azt a bizonyos felvételivel kapcsolatos weboldalt, hogy minél tájékozottabb legyek. Sajnos két kedvelt szakot nem is jelölhettem be, mert rájöttem, több pont kell oda, mint amennyit én össze tudok gyűjteni. Azonban rengeteg, meglepő információ szúrt szemet az elmúlt hetekben, ahogy megfigyeltem osztálytársaim, ismerőseim hol képzelik el jövőjüket.

Ugrás a teljes írásra: Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook