Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak fórum

Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Továbbtanulás - naiv emberek könnyen csalódhatnak

1 2 3 4 5
51. Anka71 (válaszként erre: 47. - Derya)
2011. máj. 5. 11:30

JÓ, de vannak normális, meg nem normális iskolák.

Az államilag finanszírozottak között is vannak a "nem normális" kategóriában.

Milyen dolog volt az már, hogy 2000-2001-ben nem volt alsó ponthatár, basszus:(((((((((((((

Akkoriban 120 pont volt a max, de előző években azért meghúzták olyan 70 pontnál, hogy az alatt még akkor SEM veszik fel, ha pang a suli az üres helyektől. 2000-2001-ben viszont alsó határ nélkül vették fel, párom lánya is így jutott be 35 ponttal (ez már a vitt és a szerzett pont volt együtt.)

Nyilván persze,csak ide jutott be, mert hiába az alsó ponthatár eltörlés, a jobb sulik elkezdték a 120 pontosakkal feltölteni a létszámot, és megállt valahol 98 pont körül.

De a "szar", és államilag finanszírozott kategóriába ebben a két évben bazi sokat bejutottak, akik aztán 10 év alatt sem végezték el:(((

Na mindegy, végső soron nem érint, de baromira bosszant akkor is, tudván, hogy pl. nekem vért kellet izzadnom a PSZF-hez anno.

Persze, megvan a böjtje, mennyit ér egy könnyűipari diploma, meg mennyit egy közgazdász, szóval valahol az élet azért igazságot szolgáltat.

50. Derya (válaszként erre: 46. - Anka71)
2011. máj. 5. 11:30
hát ezt nyugodtan elhiheted, már ami az én egyetememet illeti, mert olyannyira nem kivételeztek az estisekkel, hogy ugyanakkor (például délelőtt) és ugyanazt írtuk, mint a nappalisok, ugyanolyan pontozással.
49. Derya (válaszként erre: 45. - Anka71)
2011. máj. 5. 11:28
szelektálnak.
48. Derya (válaszként erre: 37. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 11:27

nyilván többet is ér a diplomája.

nem igazságtalan, kevesebb befektetett energiáért kevesebbet is kap.

én helyeslem, hogy tanulhasson mindenki, ne csak az, akinek megvan a megfelelő körülménye ahhoz, hogy kiváló eredményeket érjen el.

sok esetben ezek a rosszabbul tanuló hallgatók is lehetnének olyan sikeresek a tnaulásban, ha hasonlóan jó körülmények között élnének...

47. Derya (válaszként erre: 36. - 1d1983f461)
2011. máj. 5. 11:24

nálunk meg volt adva, hogy maximum a szak elvégzéséhez szükséges idő szorozva 2-vel félév alatt el kell végezni, ellenkező esetben a szakról elbocsátják.

de más intézményekben lehet eltérő szabályozás.

a normális iskolák ezt nem is engedik meg.

egy normális iskolában a hülye nem fog diplomát kapni. ebben biztos vagyok.

46. Anka71 (válaszként erre: 44. - Derya)
2011. máj. 5. 11:23

Lehet, hogy az eleve is jobb nevű sulikban igen.

Ezt még el tudom hinni...

45. Anka71 (válaszként erre: 43. - Derya)
2011. máj. 5. 11:22
Hát, abban bízhatunk talán, hogy a munkahelyek is szelektálnak már a suli neve alapján.
44. Derya (válaszként erre: 43. - Derya)
2011. máj. 5. 11:21
vagyis hogy a költségtérítéses szakon tanulóktól is ugyanazt várják el.
43. Derya (válaszként erre: 33. - Anka71)
2011. máj. 5. 11:20

ez így nem igaz.

attól, hogy költségtérítéses szakon tanul valaki, még nem feltétlenül butább, mint az államilag finanszírozott szakokon tanulók.

a költségtérítéses szakon tanulók is ugyanazt várják el.

most én jónevű egyetemekről beszélek.

a gagyi egyetemen tudnak gyagyás emberek diplomát szerezni, de az úgysem számít, mert nem veszik fel vele sehova.

42. Derya (válaszként erre: 25. - 6f773a273c)
2011. máj. 5. 11:17
mindenképpen azt tanuld, amit szeretnél, de azért muszáj megjegyeznem, hogy fogorvosként valószínűleg sokkal jobban járnál.
41. szakalyadri (válaszként erre: 38. - Anka71)
2011. máj. 5. 11:15
Találsz ott is jó gyakorlati helyet,csak nagyon körültekintően válasszatok.Ez a kulcsa a későbbi munkahelynek.
40. szakalyadri (válaszként erre: 35. - Anka71)
2011. máj. 5. 11:13
Ezen vagyok én is kiakadva.Meg azon hogy 2éve jóval kevesebb pontért be lehetett kerülni mint most.A képesítés ugyan az!
39. 6f773a273c (válaszként erre: 28. - 1d1983f461)
2011. máj. 5. 11:12

Gyógytornász:)

gyógypedagógia az ELTE-n van,azt is bejelöltem,3. helyre,de a gyógytornász a Semmelweis-en van:)

igazából az a bajuk szerintem,hogy ugyan egyetemi kar,mégis "csak" 4 év,és nem olyan komoly,mint a fogorvosi,nem keres eleget egy gyógytornász,stb...

mellesleg engem is abba a középsuliba küldtek,ahol a nővérem tanult,abban sem dönthettem.igaz az nem szaksuli volt,hanem gimnázium,tök átlagos volt.de az mindegy is,mert nem ott kapok szakmát,hanem egyetemen,szóval ennek van döntő szerepe.

hát megpróbálom kiharcolni az igazam,aztán majd úgyis júliusban eldől a dolog:)

38. Anka71 (válaszként erre: 34. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 11:11

Most betetted a bogarat a fülembe.

Pedig annyira nem szeretném koleszosnak a kislányomat, hiszen itt lakunk Pesttől 19 km-re:(

37. szakalyadri (válaszként erre: 32. - Derya)
2011. máj. 5. 11:10
Mert akinek nincs pénze a költségtérítésre az ugyanazt a diplomát 4-es 5-ösökkel szerezheti meg,nem 2-esekkel!Ez az igazságtalan!Legyél lángész,vagy legyen sok pénzed elven működik az oktatási rendszer!
36. 1d1983f461 (válaszként erre: 29. - Derya)
2011. máj. 5. 11:09

El lehet végezni, amennyiben lejárt az állami finanszírozású képzésed és Te magad fizeted a féléveidet. Én ismerek személyesen ilyen emberkét.


Mikor állítok valamit, akkor a saját tapasztalataim alapján teszem ergo, ahogy az én iskolámban az én szakomon látom. Nálunk is vannak olykor "kegyelem" kettesek, de leginkább azokra a tárgyakra jellemzők, amik nem közvetlen a szakhoz köthetők. De ha egy alapjáraton - már bocsánat - hülye ember eljut egész az államvizsgáig és megszerzi a diplomáját, akkor meg a munkaerőpiacon lesz igen nagy bajban és a normális iskoláknak nem szabadna ezt engedniük, hisz a saját hírüket rontják le ezáltal, ennyire nem számíthat a pénz! Jah, hogy ez egy utópia...sajnos

35. Anka71 (válaszként erre: 26. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 11:07
Igaz, amit írsz, de sajnos pont ezek a gagyi szakok meg fognak maradni, hiszen költségtérítéses!!! Pont ezért fog megmaradni:(
34. szakalyadri (válaszként erre: 31. - Anka71)
2011. máj. 5. 11:06
A gyakorlati hely is nagyon sokat számít.Zeg.-en pl a Flex előszeretettel szerződteti a gyakorlaton levőket ha érdemesnek tartják rá.Nem rossz beosztással és fizetéssel.
33. Anka71 (válaszként erre: 22. - Derya)
2011. máj. 5. 11:04
Azt írta, hogy költségtérítésért szerezhet bármely gyagya diplomát.
32. Derya (válaszként erre: 26. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 11:04

miért fáj az neked, hogy valaki diplomás, habár esetleg csak 2-esekkel jött össze neki?

Neki is ugyanolyan diplomája lesz, mint annak, aki kiváló volt. Mivel az osztályzás ötfokozatú általában Magyarországon, ezért ez így helyénvaló.

Vannak ilyen felsőoktatási intézmények valóban, de ezek a diplomák értékükben meg sem közelítik a jónevű intézményekét. Szóval mi a gond ezzel?

nyilván azért van alacsony pontszám, hogy több hallgatójuk legyen, akik fizetnek keményen.

31. Anka71 (válaszként erre: 17. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 11:02

Igen, nagy szerencsével, ezért is kell szerintem plusz dolgokat is felmutatni: nyelvek ismerete, több nyelvé is felsőfokon, és akár még különleges nyelvnek az ismerete is.

De persze amúgy biztosan kell kapcsolati tőke is az elhelyezkedéshez.

(Gondolom én, bár én 15 éve itthon dolgozom ezzel a szakmával.)

Amúgy én is Zalaegerszegi PSZF-en kezdtem:)))

30. szakalyadri (válaszként erre: 24. - 1d1983f461)
2011. máj. 5. 11:01
Nekem volt csoportársam aki négy év alatt velem együtt végzett.Mindenki előtt titok volt hogy hogyan.Hangosan röhögtünk szigorlaton annyira gáz volt.Mi tanultunk mint az állat,ő meg átcsuszkált.Apuci pénzén.Még a tanszékvezető is hülyére szokta röhögni magát rajt.És ez nem szar iskolában,könnyű szakon esett meg.
29. Derya (válaszként erre: 24. - 1d1983f461)
2011. máj. 5. 11:00

szerintem ez nem így van.

és egyébként is, egy 4 éves iskolát talán nem is lehet 10 év alatt elvégezni.

legalábbis az én egyetememen a maximuma 4 évre 8 év volt.

továbbá, annak, ha valaki nem tudja az előírt félévszám alatt elvégezni, annak nagyon sok oka lehet, és megnézem azt a munkáltatót, aki csak azért kirostálna mondjuk egy BME-s vagy Corvinus-os hallgatót, mert nem 5 év alatt, hanem 10 alatt végezte el.

28. 1d1983f461 (válaszként erre: 19. - 6f773a273c)
2011. máj. 5. 10:57
Nézd én 14 évesen mikor középiskolát kellett választani nem dönthettem. Anyám oda küldött, ahol a nagynéném is tanult, mert hogy ő milyen sikeres lett. No igen, de ő szerette a közgazdaságtant én az első perctől gyűlöltem. Végig szenvedtem 4 évet és rá kellett jönnie anyámnak is, hogy nem szabad erőltetni ezt a pályát. Így a főiskolába nem szólt bele. Szerintem te se tedd, ne akarj szenvedni évekig az egyetemen és végképp ne egy életen át! És nem hiszem, hogy ezzel a gyógypedagógiai dologgal annyira elkeserítenéd őket, főleg ha látni fogják, hogy szeretettel és élvezettel csinálod. Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb csalódásuk az életben veled kapcsolatban, hogy Te gyógypedagógus leszel:)
2011. máj. 5. 10:55
josie! ha az irigység fájna..te jó nagy bajban lennél:-)
26. szakalyadri (válaszként erre: 22. - Derya)
2011. máj. 5. 10:55
Az összes bukdácsoló akikkel gimibe jártam ma diplomás.A tök hülyék is.Ilyenekkel vannak tele a kommunikáció és egyéb gagyi szakok.Persze nem a jó nevű egyetemek,de mégis röhej ha vkit úgy rugdalnak át az érettségin,utána meg diplomásként osztja az észt.Ennek kéne véget vetni,mert ezek végeztek költségtérítésesen.Ott mire föl van nevetségesen alacsony pontszám?
25. 6f773a273c (válaszként erre: 23. - Derya)
2011. máj. 5. 10:55

igen,mindenki ezt mondja:)

csak nehéz beszélni velük...elég makacsok.majd csak lesz valahogy:S

24. 1d1983f461 (válaszként erre: 17. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 10:52
Hiába jut be azt el is kell végezni... megsúgom nem nagyon szokták vagy ha igen ilyen 10 év alatt kb. Most melyik munkaadó veszi komolyan azt a diplomást, aki 10 év alatt végzett el egy 4 éves iskolát?:D
23. Derya (válaszként erre: 19. - 6f773a273c)
2011. máj. 5. 10:51
én nem vagyok hasonló helyzetben, de próbáld megbeszélni a szüleiddel ezt a dolgot és oda menj tanulni, ahova te szeretnél, mert egy egész életet nem lehet utálattal végig dolgozni.
22. Derya (válaszként erre: 17. - Szakalyadri)
2011. máj. 5. 10:49
Melyik jónevű egyetemen szerezhet bármelyik gyagya diplomát?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook