Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
829. bowie (válaszként erre: 828. - Fc62868258)
2012. szept. 6. 09:39
Hát, szerintem látványnak sem utolsó egy hatalmas morajló méhraj.:) Még sosem bántottak minket, pedig volt, hogy a létra tetején álltunk, amikor jöttek.:))) A beporzáshoz meg kellenek. A nagypapám annak idején egy hordóba mindig tartott vizet. Aztán észrevette, hogy mennek bele a méhek. És a víz tetejére tett nekik apró kis fa darabokat, kis "szigeteket". Gyerekkorunkban úgy neveztük ezt, hogy a méhek jöttek hawai-ra.:)) Leszálltak a kis fadarabokra, majd mentek tovább, majd mentek tovább dolgozni.:)
828. fc62868258 (válaszként erre: 819. - Bowie)
2012. szept. 6. 09:29
Szép töletek hogy megtűritek a méheket a szomszédban, nekünk nem volt ilyen szerencsénk, ki kellett vinni a lakhelytől kb. 1 km-re.
827. bowie
2012. szept. 6. 09:29
Jah, itthon műtrágyázni sem szoktunk. Vannak komposztáló konténereink, komposztot használunk. Pénzbe sem kerül, csak néha forgatni kell.
826. bowie (válaszként erre: 824. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 09:26
Ezektől öt hónap alatt nem kerül eladható súlyba egy hízó....és te azt mondtad nekik öt hónap kell hozzá.
825. bowie (válaszként erre: 823. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 09:23
Az én való világom nem ez.:) Én ugyanis nem ebben élek.:) A te világodban pedig nem is akarok élni.:) De hangsúlyozom, vitázni sem.:)
2012. szept. 6. 09:18
A malacaink egyébként kukoricán, búzán, szóján és halliszten élnek. Ezek közül maximum a szója kifogásolható, semmilyen bolti kutyulmányt, ízfokozót nem tartalmaz, itthon keverik.
823. Mazsinka (válaszként erre: 821. - Bowie)
2012. szept. 6. 09:13
Köszöntelek a való világban!
822. bowie (válaszként erre: 821. - Bowie)
2012. szept. 6. 09:13
Azért neveztem pumpáltnak, mert nem hízlalt disznókról beszélsz. Hanem fújtatott, felpumpált állatokról. Akik épp olyanok, mint azok a magukat testépítőknek nevezett egyének, akiknek az izmaik szteroidokból, meg hormonokból állnak, és ha abbahagyják, akkor néhány hét alatt úgy leeresztenek, mint a lufi.
821. bowie (válaszként erre: 820. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 09:10

Nem is volt célom, hogy meggyőzzelek. Nyilván mindig is lesznek olyanok, akiknek csak a pénz...az, hogy lehet attól a táptól 20-30 év múlva tömegesen halnak meg rákban, meg legyen mindenkinek a maga gondja, így vélekednek, hiszen valamiben meg kell halni, mondják.:)

Sokan nem értik miért születnek egyre nagyobb babák, miért lesznek egyre magasabbak a gyerekek, miért néznek ki már 10-12 évesen 18nak, mármint testileg, és miért jön meg egyre hamarabb a kislányoknak, miért lesznek szőrösek szintén egyre hamarabb..Én csak azt sajnálom, hogy sokan, akik szívesen megvennék az egészséges kaját, azok nem tehetik meg, épp az így ilyen hamar felpumpált és eladott állatok miatt, mert az ilyenek miatt nem lehet alacsonyabb áron adni az egészségeset. így néhány ember meggazdagszik a szegényeken...

2012. szept. 6. 09:01
Különösebben nem érdekel, hogy bio kaján nőtt-e fel a disznó, avagy sem, és azokat sem érdekli, akik megveszik innen. Eladás szempontjából meg célravezetőbb öt hónap alatt felnevelni egy malacot, mint egy év alatt. És igenis megéri, mert ha nem érné meg, nem csinálnák, hanem inkább meló után néznék a Szerelmes szíveket ganézás helyett. Vagy talán azt hiszitek, hogy kedvtelésből csinálják? Lehet, nem túl sok haszon van rajta, de van.
819. bowie (válaszként erre: 815. - F758a7200f)
2012. szept. 6. 08:53

Köszi.:) Én inkább úgy mondanám, hogy igyekszünk ügyesen. Nyilván nem volt egy leányálom, még évekkel ezelőtt, ha mondjuk a frissen manikűrözött körmöm letört a kertben, vagy pl a barack eltevésnél összefogta a körömágyat.:DD És hát másnap mégis szépen, ápoltan kellett megjelenni. És nyilván nem könnyű, mikor az ember hazaér a melóból, és főzzön gyorsan valamit, aztán húzzon ki a kertbe, mert ott mindig van mit csinálni.

Most, hogy kismama vagyok, az itthonlét része megoldva, csak most hamarabb kifáradok.:)))

Mi úgy csináljuk, hogy eltesszük magunknak az egy évre valót, fagyasztóba, befőttnek, savanyúságnak (igen, ez azt jelenti, hogy sok sok munka van vele), ami ezenkívül fennmarad pedig megy eladásra, meg az oviba a gyerekeknek, és idén pl csak szilvából lett 800 liter cefre, amiből olyan 100 liternyi pálinka fő. Nálunk a családban senki nem iszik ilyesmit, úgyhogy mostanra már minden évben előre el van adva az egész.

A legelső cukkini ültetéskor egyébként én is megjártam, naivan nem tudtam, hogy mi lesz belőle.:DD Három tövet ültettünk, és itthon azt sem tudtam már hová rakjam, nem győztem eladni, meg elajándékozni..:)))) Aztán következő évben gondoltam nem ültetek, megnézem a padlizsánt, merthogy biztosan az is ilyen bőven termő, és hát a padlizsánkrém meg a zakuszka nálunk az nagyon megy. Abból is ültettem 3 tövet..hát összvissz lett rajta 9 darab.:)))))))) Ugyebár ezt papámtól nem tanulhattam meg, mert ő ilyet sosem ültetett, így megtanultuk a saját "kárunkon". És idővel megtanulja az ember, hogy miből mennyi kell. MEgjegyzem, a borsóból pl sosem elég egész évre, a lehető legnagyobb mennyiségben ültetjük, de ennél többet már nem éri meg..mert a ráfordított munka, amíg leszeded és kifosztod és feldolgozod már túl sok.

És hát a természet körforgása...gyanítom azért olyan szépek a gyümölcseink, mert a szomszéd méhész bácsika amikor kiengedi a kaptárakból a méheit, azok "sötét felhőt" képezve a mi kertünket lepik el és ott dolgoznak virágzáskor..nekünk.:) így nekem van ingyen mézem, a bácsinak meg jut mindig néhány liternyi a pálinkából.:))

818. Gavrilo1 (válaszként erre: 816. - Kukacc)
2012. szept. 6. 08:41
A mi környékünkön nem lehet diszót tartani- amikor kislány voltam még lehett, mindenkinek volt is, de csak 1-2 a családnak. Csirkénk most is van, de az is csak max 15+1 db lehet. Nekünk a tojás miatt kell, nem a hús miatt, nem vagyunk nagy csirke levágósok. Ami tojást adnak az kb elég a családnak.
817. Gavrilo1 (válaszként erre: 813. - Bowie)
2012. szept. 6. 08:38
Tökéletesen igazad van!!
816. Kukacc (válaszként erre: 813. - Bowie)
2012. szept. 6. 07:37

Szia!

A soraidban abszolút magunkra ismertünk. Mi minden évben decemberben disznótorozunk, 2 disznónk van, az egyiket mindig eladjuk, a másikat vágjuk magunknak.

1 év alatt szokott megnőni a mi disznónk 180-200kg-ra. Szeptembertől júniusig nagyon jó dolgunk van, mert a helyi oviból mi el szoktuk a moslékot hozni, így kevesebb táp kell, hiszen van, amikor 3db 16literes vödörnyi moslék is összejön.

Csirkéink nekünk is vannak, a szép mellehúsa pedig addig lesz szép, míg meg nem főzöd, ha olyan tápot adsz neki. A tojótápot mi is kénytelenek vagyunk adni, de talán ennyi vegyszert még elbírunk.

Kukoricát,búzát zsákban vesszük, mi daráljuk.

Az is érthető, ha valaki nem akar ezzel foglalkozni. Ha nem lenne mindennap a moslék, mi sem tartanánk disznót. Csak csirkét. De azt mindenképpen.

Nekem mindenképpen biztonság és megnyugtató, hogyha hó végére kevés marad a pénz, csak benyúlok a fagyóba és veszek ki csirkét, pulykát, disznót, illetve zöldségeket.

Én azt gondolom, annyira nem kell a locsolással túlzásba esni, nyilván szebb lesz a növény, ha vizet kap, de nekünk így is rengeteg paradicsom, borsó, zöldbab stb. lett.

815. f758a7200f (válaszként erre: 813. - Bowie)
2012. szept. 6. 07:35

Ugyes vagy a gazdasaggal!:)


Nalunk is annak idejen a disznokat inkabb a csaladnak hizlaltak a nagyszuleim mert eladni nem erte meg (legalabbis annyiert nem amennyit a tsz-ben kaptak) legalabb a sok gyerekuk kifizette evrol evre a takarmanyt ami kellett es a disznotornal is mindenki segitett (en kevertem a tepertot:D). de meg igy is, mondhatom hogy a nagyiek ingyen dolgoztak, csak nekik mar ez volt az eletuk:)

814. bowie (válaszként erre: 809. - Guruljka)
2012. szept. 6. 07:30

Szia!

Milyen zsemlét szeretnél? Teljes kiőrlésűt, vagy tejes, vizes zsemlét?

813. bowie (válaszként erre: 774. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 07:28

Szia!

Igazán nem akarok okoskodni, de ha egy malac eladhatóvá hízik 5 hónap alatt, az nem azt jelenti, hogy jó minőségű a táp. Hanem azt, hogy drága vegyszerezett táp, aminek köszönhetően persze kevés ideig kell tartani, és van rajta haszon, de épp azt a mérgezett, vegyszerezett húst eszitek, amiért ma már lázad föl a világ egyre nagyobb rétege. Sajnos igen, a szegényen élőknek, csak ezt a húst van pénzük megvenni.

És teljesen más az, amiről te beszélsz. Ahhoz, hogy valaki ebből éljen, nem elég 1 ól. Tudom, mert a nagypapám is ebből élt. Voltak kocái, kismalacok..átfedésben nőttek az állatok, igaz ő egy évig nevelte őket és biogazdaságoknak adta el, mert nem vegyszerezett tápokat adott neki, hanem saját maga darálta a saját terményét. És nem, a végén már nem érte meg neki, mint ahogyan ezer százalék, hogy anyósodéknak sem éri meg. Csak csinálják. És tudod miért? MErt ez az életük, nekik már nem kell ugyan az a pénz, de a gyerekeiknek majd jó lesz belőle! A nagypapám is felújította a házat, hagyott ránk pénzt (lévén mi örököltünk mindent, mivel az egyszem gyerekük meghalt), földet, és igen, tudást is. Nem olyan nagy mértékűt, mint az övé volt, nyilván, de elmagyarázta miért nem szabad a gyorsan növekedésre serkentő tápokat venni az állatoknak.

(itt megjegyzem, hogy persze tojótápot a baromfinak ő is tartott, mert egyzserűen nem volt sosem elég tojás, ami kiszolgálta volna a családot). Ja, a házat már az én elképzeléseim szerint újította föl, mert nekem újította, nem magának. Viszont a leadáskor minden évben megtartott nekünk is, meg maguknak is egy egy hízót. A végén már csak nekünk, mivel saját felhasználásra nem érte meg tartani. Az érte meg neki, hogy az unokáinak nem kell húsra pénzt költeni. NEkünk lett tőle könnyebb.

És igen, örököltünk kertet is, nem csak földeket. A nagy kertben sok sok gyümölcsfa, és egész évre minket kiszolgáló zöldségek. De itt sem használunk permetet, csak a tisztítót tavasszal, mégis szép minden. Mert ebben az esetben minden a talajtól függ, nem a permetektől. Mint ahogy az idei nagy szárazságban nekünk összvissz háromszor kellett locsolni, de azt is inkább csak a paprikák miatt tettük.

Disznót már nem nevelünk magunknak sem. Mert kiszámoltuk, hogy nem éri meg. Nyilván apósodék módszerével megéri, de én azt inkább nem akarom, sem magamnak, sem a gyerekeimnek. Épp olyan az a táp, amiről te beszélsz, amitől a 3 hónapos csirkének olyan "szép" nagy mellehúsa lesz.:)

812. bowie (válaszként erre: 800. - Pahet a vadász)
2012. szept. 6. 06:59
Örülök, hogy ízlett.:))
811. mosolyka1111 (válaszként erre: 740. - 34c48a3825)
2012. szept. 6. 05:56

Egyet kell, hogy értsek Veled!

Amúgy meg, volt olyan ügyelem, hogy magánrepülőgéppel járt partykra, szállodában lakott évekig. Aztán egyszer csak változtak a családi körülményeik (is), meg az anyagi is. Azóta volt már nálam is, 10 ezret meg 5 ezret kölcsönkérni:((

A másik: tök normális ismerősöm a lány, 30 éves, 5 éve ment férjhez. Ő átlagosan keresett, a férje kiemelkedően jól keresett, várták a babát, nem jött. Férj pedig egyik napról a másikra elveszítette a munkahelyét (megszűnt a cég). A várva várt gyermek pedig most adott életjelet... Felelőtlenek? Nem. Lúzerek? Nem.

Szóval, tényleg egyszer fent, egyszer lent:(

810. globus (válaszként erre: 755. - C7a878c6b5)
2012. szept. 6. 00:00
Ez nagyon szép gondolat volt, őszintén gratulálok :)
2012. szept. 5. 23:49

Igen, nagyobb létszám mellett bizony kell a mélyhűtő, és kell a kamra is, ha csak lehet, még városi lakásban is jó egy tároló.

Nekem is van fagyasztóm, de nem használom.

Tudod, amiket szeretek annyira, hogy kis adagban is megfőzöm magamnak, az sem sok, mondjuk a másik fele a hűtő mélyhűtő rekeszében is elfér, és az is kicsi tartalék.

A házi kenyérsütésen, azaz egy kenyérsütő beszerzésén egyre inkább gondolkodom. Lehet, hogy szükségem lenne a rostos étkezésre, és egyszerre pár kiló rozs-vagy tönkölyliszt, zabpehely még a konyhaszekrényben is elfér. Ha van valakinek zsömlesütési tapasztalata, kipróbálnám szívesen! Megdagasztom én kézzel is, csak ne legyen száraz, mire megsül!

808. Mazsinka (válaszként erre: 807. - Guruljka)
2012. szept. 5. 23:28
A leírásaid alapján elég kevés dolgot eszel, szeretsz. Ahány ház, annyi szokás. Naivan azt feltételeztem az emberekről, hogy többségüknek van mélyhűtője, amiben tart húsokat, zöldségeket, gyümölcsöket, illetve kamrája lekvárral, befőttel, savanyúsággal felszerelve. El sem tudnám képzelni máshogy a háztartásomat.
2012. szept. 5. 23:00

Kétnaponta én sem rohangálok a henteshez, mert alig eszem húst. De sertést tartani megint külön tudomány, nem veszed meg a házzal együtt a hozzáértést.

Van, aki így, a másik meg úgy. Én nem írok le olyat, hogy "nem tudom megérteni, mért nem így meg így csinálja valaki", mert megpróbálok belegondolni, és a másik nézőpontot is elfogadni. Még azt sem figyeltétek meg, hogy gyakorlatilag egymagam vagyok, és nem eszem egy csomó olyan dolgot, amit mások kedvelnek. Nem elvekből, nem hülyeségből, hanem mert nem esik jól.

Például egyszer megkóstoltam a paradicsomlevet, és egyértelműen eldöntöttem, hogy ezt én nem szeretem. A fiam, aki néha hazajön, a lecsót sem eszi, tehát be sem főzök belőle, pedig sok városi is szereti eltenni. Ugyanis bármennyire meg lehet az eltérő szokásokon lepődni, és nem azért, mert nem finom...de az idén már ettem lecsót, köszönöm szépen. Egyszer. Az éppen jól is esett, de nemigen fogok többet enni ezen a nyáron, mert nem kívánom.


Nyilván más lenne azért, ha öten lennénk mi is. Sőt voltunk is öten, és akkor volt kis vetemény. Sikerült, ami sikerült, de fagyónk nem volt, és a cukkinit akkor eléggé meguntuk, mert két bokor termése totálisan elárasztott..:D

806. Kukacc
2012. szept. 5. 22:10

Nekünk is van veteményesünk és gyümölcsösünk, de nem locsoltunk, mert a víz iszonyat drága... Mégis, holnap reggel főzök paradicsomlevet és múlthéten főztem lekvárt...

De amit írtam is egy hozzászólásban, hogy bárki vehet gyümit, zöldséget, uborkát és bárki tehet el befőtteket, nem csak a falusiak :))

2012. szept. 5. 21:43
Én nem azt mondtam, hogy mindenkinek így kell csinálni, ahogy írtam. Mi öten voltunk a családban, valamit enni kellett, volt nagy kert, kihasználtuk. Mi sosem értettük, hogy egyesek miért veszik boltban a paradicsomlét, lekvárt, savanyúságot, fagyasztott zöldséget. Mások biztos velünk nem tudtak azonosulni. Aki vérbeli falusi, úgyis tudja, miről beszélek. Pl. most is tele van a hűtő, sosem veszek húst, itthon vágjuk, és bármennyire "nem kifizetődő", tarjuk őket, és nem rohangászunk kétnaponta a henteshez, hanem van minden kéznél.
804. c7a878c6b5 (válaszként erre: 786. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 21:23
Itt nálunk az utcában a majdnem 30 házból egy kezemen meg tudom számolni, hogy hánynál van veteményes. Vagy parkosítva van ( ez a ritkább) vagy felveri a gaz. Nincs nagy kert a házakhoz, de bőven elég lenne vésztartaléknak, vagy a kerttel megspórolt pénzt eltenni vésztartaléknak. És nem mellékesen télen a legjobb, amikor csak benyúlok a polcra egy üveg lekvárért, vagy a fagyasztóba babért:)
803. 06718ca650 (válaszként erre: 802. - C7a878c6b5)
2012. szept. 5. 21:20
így van, ezt mi csórók tudjuk a legjobban. ;) ♥
802. c7a878c6b5 (válaszként erre: 787. - 06718ca650)
2012. szept. 5. 21:17

Jajj, ne is mondd! Én a múlt héten főztem be paradicsomot. Először:) Eddig még mind megvan:)

És szoktam lekvárt is befőzni. Nagyon szeretik a gyerekek.


Sajnos kis kertünk van, de mindig akad benne hely egy kis krumplinak, töknek, borsónak, zöldségnek, répának. Igaz, nem sokáig elég, de olyan jó gondozni és még jobb, ha nagy a csóróság és mégis van mit enni:)))

2012. szept. 5. 21:13
Hétvégén én is megsütöm! Jó lesz a gyerekeknek iskolába és reggelire:) Egyből dupla adagot sütök:)
800. Pahet a vadász (válaszként erre: 406. - Bowie)
2012. szept. 5. 21:01
Megsütöttem, megsütöttem a tejes kiflit :) És Isteni!!! És nem nagyon maradt... :D
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook