Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
889. zakajeo (válaszként erre: 882. - Bowie)
2012. szept. 6. 13:02
én is kérném ha lehet:)köszönöm!
888. bowie (válaszként erre: 879. - Michelle.r)
2012. szept. 6. 13:00
Jah, azt elfelejtettem írni, hogy régen folyton kenni kellett a kezem, még kézmosás után is. Télen meg egyenesen sebesre is ki tudott száradni. Amióta így főzöm a folyékony szappant nem kell használnom kézkrémet. Nincsen az a hideg téli szél, ami sebesre fújná ki, és mégis olyan pihepuha a kezem, mintha egy fél órája kentem volna be.:)
887. 34c48a3825 (válaszként erre: 885. - C7a878c6b5)
2012. szept. 6. 12:59
Azt hittem, ezt valahogy képletesen kell érteni, nem szó szerint. Nem is tervezel a későbbiekben sem munkába állni? Nem kell válaszolnod, ha túl személyes a kérdés, nem veszem rossz néven, de én még nem találkoztam senkivel, akinek életében nem volt még munkahelye.
886. bowie (válaszként erre: 884. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 12:57
Ha megvan a tavaszi tisztító permet, akkor nem lehet kukacos, kivéve, ha beteg lett a fa...akkor meg reszeltek neki akkor is, ha a nem biogazdák agyonpermetezik.
885. c7a878c6b5 (válaszként erre: 835. - 34c48a3825)
2012. szept. 6. 12:50
Úgy, hogy 18 évesen költöztem össze a párommal, iskola közben. Így fejeztem be a sulit nyáron, és még azon a nyáron terhes lettem a lányunkkal. Aztán jöttek a fiúk is:)) Főállású anya vagyok:)
2012. szept. 6. 12:50
Mindenki úgy él, ahogy akar. Én felhízlalt disznót eszem, mellé bizöldséget és biogyümölcsöt. Más nem eszi meg ezt a húst, de nem áll módjában olyan zöldséget enni, ami nincs permetezve. A harmadik meg tojik az egészre, és örül, ha bír húst venni szerény fizetéséből. A negyedik meg pampog az egészségről, közben meg dohányzik, vegyszereket, mosóport, öblítőt használ, mert valamit használni kell, szennyezi a környezetét azzal, hogy autót hajt, mert valamivel közlekedni kell és még sorolhatnám. Nekem nem kell mártírkodni a biogazdálkodáésról, falun nőttem fel, permetezetlen almát ettem, volt, hogy minden egyes alma kukacos volt. Mi megettük, de olyan almát eladni nem lehet, mert senki nem veszi meg. És amondó vagyok, hogy inkább egy permetezett alma, mint egy üveg bolti mogyorókrém, és máris tettem valamit magamért.
883. 34c48a3825 (válaszként erre: 881. - Bowie)
2012. szept. 6. 12:48
Ez igaz :) Nálunk is a koktélparadicsom és a sárga apró az, ami hatványozza önmagát :)) Már többször úgy mentünk vendégségbe idén, hogy egy helyes kis kosárban házi apróparadicsomot vittünk ajándékba. Még senki nem sértődött meg :)
882. bowie (válaszként erre: 879. - Michelle.r)
2012. szept. 6. 12:48
Küldöm.:) Már kérték vagy 10en.:)
881. bowie (válaszként erre: 880. - Bowie)
2012. szept. 6. 12:45
Jah és akkor ott a koktélparadicsom, ami úgy nő, mint a gaz. Egyszer ültettünk, 2 tövet, azóta a kertnek bizonyos részein hatalmas bokrokban terem. kiírtani se lehet. Én abból készítem az aszalt paradicsomot.
880. bowie (válaszként erre: 873. - 4244093cd0)
2012. szept. 6. 12:42
De neked akár 120 forintért lehet 30-40 kilód is. Én a paradicsom magokat idén épp 120 ftért vettem. Itthon kis tejfölös poharakba elültettem, majd a palánták közül a legszebbek kikerültek a kertbe. 39 kiló paradicsomot szedtünk le, eddig. 15 kiló akkorra már el volt téve, amikor a boltban még 230 ft volt kilója. És csak addig locsoltam, amíg a kis palántázópoharakban voltak a magok. Aztán mire beérett a paprika is, tehettem el a lecsót.
879. michelle.r (válaszként erre: 877. - Bowie)
2012. szept. 6. 12:41

Na végre, te vagy az én emberem ;). Írd le légyszi, hogy csinálod a folyékony szappant? Csak azt ne mondd, hogy ugyanúgy, mint a nem folyékonyat, csak kevesebb vízzel, mert kiugrom az ablakon :o)).

Nekem nem lesz szép, homogén, már két adagot kidobtam.

878. 34c48a3825 (válaszként erre: 873. - 4244093cd0)
2012. szept. 6. 12:39

Különböző paradicsomfajtákat kell ültetni és azzal jócskán kitolható a szezon. Abba pedig még a teszkó előtt élő emberek közül egy sem halt bele, ha nem evett májusban paradicsomot :)) Akkor másnak van a szezonja, akkor azt kell enni.

Nekünk van konyhakertünk, játszótér gyanánt. Egyrészt azért, hogy a gyerekeim lássák, honnan jön az étel, hogyan nő egy növény, milyenek az idényzöldségek, hogyan változnak az évszakok stb.

Másrészt azért, mert nem mindegy, hogy tápértékben , vitamin-és ásványianyagtartalomban mennyire értékes az, amit megeszünk, abból lesz a testünk.

Harmadrészt természetvédelmi terület mellett élünk, így ez biokörnyezet.


Viszonylag kis területen van, 80 cm. magas magaságyásokat készítettünk, mert rossz a föld és ne kelljen hajlongani. A gyerek festették le kékre a deszkákat, felszórták az ösvényeket fehér kaviccsal, vettünk szolárlámpákat stb. Tudom, ez nem spórolás kategória rövidtávon, de abban az értelemeben igen, hogy a termények táplálnak minket, a szabad levegőn dolgozunk (bár itt nem nagyon kell, még gyomlálni sem), együtt vagyunk és a gyerekek alig betegek. Ez is számít, nem csak a paradicsomnak látszó tárgy húsvétra.

877. bowie (válaszként erre: 867. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 12:37

Hát én a saját környezetemben amennyire tudom, ezt csinálom. Az én autómat eladtuk, mert ahhoz nem kell, hogy az oviba elvigyem a gyereket, a chipset itthon csináljuk, megjegyzem, a gyerekem összes barátja oda van érte, és ha jönnek, mindig kérdezik, hogy de ugye lesz olyan finom chips? Vegyszereket nem használok, mint még a fórum elején írtam én még a folyékony szappant is itthon főzöm, mert 20 perbe kerül és mert olcsóbb is, és mert nem veszek minden egyes folyékony szappanhoz műanyagot, amiben ugye árulják őket. Cukros üdítőnk nincsen, a saját termésünkből csinálunk rostos levet, és szörpöt, tartósítószerek nélkül. És igen, itthon sütöm a kenyeret is (nem gépben, hanem sütőben). És mivel nagy a kert, így megvannak a vevőink is, akik, mint már mondtam olcsóbban jutnak hozzá tőlünk a biocuccokhoz, mint a boltban kaphatóakhoz.

És ami a lényeg: nem egymagam vagyok..egyre többen élnek így, egyre többen látják be, hogy így kell élni, ha élhető világot akarunk hátrahagyni a gyerekeinknek. Csak sajnos, amíg többségében olyan gazdák lesznek, akik vegyszerrel tömik és gyorsan leadják az állataikat, addig az lesz az olcsóbb..és addig a szegényebb réteg is csak azt tudja megvenni, ha nem faluban vagy kisvárosban él, mert ott mindig akad a környezetében az embernek olyan, akinek van háztájija. És amit olcsóbban árul, mint a boltban árulják.

876. zakajeo (válaszként erre: 873. - 4244093cd0)
2012. szept. 6. 12:22

hát nem tudom nekem nincs jó föld a kertben törmelékes vacak de egy zacskó mag 140ft kb lehet palántázni vagy minimális összegért lehet venni 3-3 palántot locsolni sem szoktam max egy kis összegyült esővizet a gazt meg akkor szedem ki egy egy szálat ha már túlnőné szóval nem vagyok szorgos kertész de szeretjük hogy klilépünk és szedünk egy egy marékkal...nem azért csinálom mert megéri,bár szerintem igen,de semmi dolog nincs vele mondjuk félóra míg elültetem havonta öt perc mig kigazolom és 20mp leszedni pár szemet:)

nem nagyüzemben értettem,inkább azokhoz irtam akik irták hogy csinálnák de nincs idő és nem is értenek hozzá....szerintem a paradicsom a leglátványosabb és legfinomabb:)ha háromszáz ftba számolok egy lugasos palántot mondjuk és elültetem aztán semmit nem költök rá...nem befőzni irtam hogy kilószámra vegyem olcsón de napi szinten eszegetni egyértelmű hogy megéri...

875. 34c48a3825 (válaszként erre: 867. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 12:21

Ám azért, mert mindent nem lehet egyszerre megváltoztatni, még lehet tenni sok mindent. Nem mindegy, hogy a környezetszennyezés mellett még brojler csirkét és gyorsérlelt gyümölcsöt is eszik-e valaki vagy sem.

Mi ugyan nem eszünk sertést, de az 5 hónap alatt felpumpált disznó húsát soha nem vásárolnám meg, akkor inkább ennénk fele annyi húst ugyanazért a pénzért.

874. Mazsinka (válaszként erre: 871. - Szabot.88)
2012. szept. 6. 12:17
Valahogy az én környezetemben egy gazda sem csóri, mégis azzal jön mindenki, hogy nem lehet megélni belőle. Nagy traktorokkal, gépekkel, konbájnokkal szaladgálnak, szép házaik vannak, jól élnek. És itt most nem a kis gazdákról beszéltem, akik pár hold földön tengődnek.
873. 4244093cd0 (válaszként erre: 869. - Zakajeo)
2012. szept. 6. 12:17
Nem igazán értek veled egyet.Szabad földön mire megterem(ha egyáltalán megterem) a paprika ,paradicsom ,jóformán lemegy a szezon,és a boltokba már pár százasért adják kilóját.
872. zakajeo (válaszként erre: 871. - Szabot.88)
2012. szept. 6. 12:15

nem tudom mit kaphat őstermelő és mit vállakozó de a sokmillás traktort többnyire nem kicsi hobbikertes emberke vesz sok földdel rendelkezőnek sincs hanem mással csináltatja meg....

A régi téeszes traktorokon és gépeken kivül ritka akinek saját pénzből van rengeteg hitel van egy jól menőnek tünő gazdálkodó ingó és ingatlan vagyonán többnyire csak ez kivülről nem látszik...

871. szabot.88 (válaszként erre: 866. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 12:13

Vagy épp az ismerősömnek 8 milla van a házára ráterhelve, mert kombájnt vett....

Eu-s pénzeket ha jól tudom, csak azok a gazdák kapnak, akik vállalkozók.

870. zakajeo (válaszként erre: 866. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 12:08
EU s hitelből
869. zakajeo
2012. szept. 6. 12:07
kert,konyhakert: aki azt irta hogy kell hozzá tudás kell beleszületni stb azért annak mondanám hogy nem kell azonnal nagyban gondolkozni....egy szép füves udvaron is általában van valami kis eldugott hely ahová három paradicsom és három paprikapalánt elfér ez pont elég lesz egy kiscsaládnak....meg kell venni a palántot elültetni aztán kész....nem nagy dolog anyagilag sem azért ennyi nem kell azonnal nagyban csinálni és nagyon finom,sokkal jobb mint a bolti és teendő sincs igazán vele....egy sor ujhagyma sem igényel semmi extrát én legalábbis nem vagyok szaki,felásom ahogy én tudom meggereblyélem nagyjából eldugom aztán majd kinő egyszer...ekkora mennyiséget nem kell vegyszerezni ha locsoljuk sem nagy összeg de én nem igazán szoktam...ezek még a szép diszes udvaron sem mutatnak csúnyán ha nem a közepére teszi az ember:)
868. zakajeo
2012. szept. 6. 12:04

A gazdák rengeteg munka után nyilván megélnek....a földek után jár állami támogatás nem is kicsi...a gépekre többnyire hamarabb kapnak támogatást mint egy "nemgazda"...aki képben van és manapság megéri képben lenni elég sok pályázati pénzt akaszthat le ha van önerő....

De....előre meg kell venni az állatokat előre kibérelni megvenni megörökölni akármi a termőföldet utóbbi eset kivételével nem kis pénzért....előre meg kell venni a vetőmagot felszántatni vagy felszántani bevetni akármi....az állatokkal ugyanez...rengeteg "apró" kiadás van vele ami a végére egy sima háztájinál is elég magasra rug és akkor ha el tudja adni akkor majd egyben kap érte egy nagyobb összeget aminek jó részét el kell tennie megelőlegezni a köv évi termést vagy állatállományt bármit...és baromi kemény a mezőgazdasági munka és egy vihar vagy betegség ledönthet mindent vagy majdnem mindent....szerintem adott a lehetőség aki irigyli a sokmillás hiteles gépeket az csinálja utánuk és ne vitázzon hogy megéri vagy nem éri meg.....

867. Mazsinka (válaszként erre: 865. - Bowie)
2012. szept. 6. 12:01
Az a baj, hogy neked épp ez szúrja a szemed, de akkor tegyél valamit a környezetszennyezés ellen is, hogy az emberek bringával járjanak dolgozni, és ne kocsival, hogy ne szívjam be a szmogot, meg esetleg a dohányzást is eltörölhetnéd, a cukros üdítőket is, chipseket (mert az mennyivel jobb, mint egy permetezett alma), és akkor tehetnél valamit a helyes víztisztításért, a vegyszereket is eltüntethetnéd a fürdőszobákból...nem tudsz egymagad jobb világot teremteni, ahol biokolbászból van a kerítés, csak az adott sz.rból tudsz várat építeni, és annyit tehetsz, hogy ha futja a keret, veszel bio élelmiszereket, ha meg nem, akkor veszel permetezett gyümölcsöt, és nem tuttifrutti gumicukrot a gyerekednek.
866. Mazsinka (válaszként erre: 862. - Pahet a vadász)
2012. szept. 6. 11:57
Nem úgy volt, hogy földművelésből nem lehet megélni? Akkor honnan van a millás traktor?
865. bowie (válaszként erre: 860. - Bowie)
2012. szept. 6. 11:50
Elképzeltem, hogy néhány év múlva ezeket a vegyszereket direktbe lehet adni majd a gyerekeknek, és akkor az emberek bizonyos százaléka fele annyi idő alatt letudja a gyereknevelést, és örül, mert milyen sokat is spórol vele, sőt talán majd még pénzt is kap érte az ember, csak szüljön minél több gyereket, és tömje tele a vegyszerekkel, hogy minél hamarabb felnőjjenek.
864. bowie (válaszként erre: 862. - Pahet a vadász)
2012. szept. 6. 11:45
Igen, ők nagyon sokat tudnak panaszkodni.:)) Itt is a nagyon gazdag vállalkozónak egyik évben sem igazi a termése, és nagyon sok pénzét emészti fel a sok permetezés meg locsolás...szegény mindig mínuszos is..:DD És hát persze ő neki járnak a pályázati pénzek is, meg a károkért is kap pénzt.
863. bowie (válaszként erre: 857. - Globus)
2012. szept. 6. 11:42

Igen, az a tavaszi tisztító permetezés.

Én pl nem tudtam, hogy a párom miért vágja ki mindig a paradicsom zöld részét. Hát őnekik nem volt otthon ilyesmi, és a boltokban kaphatóak, azok meg ugye permetezett paradicsomok. És abból a zöld részből nem szívódik fel a méreganyag, a permetszer, nem tudom konkrétan mi a neve, de erősen mérgező, és bizonyítottan nem tudom melyik rákért nagyban okolható.

862. Pahet a vadász (válaszként erre: 860. - Bowie)
2012. szept. 6. 11:42

erről tudod mi jutott eszembe? Amikor anno a parlament elé mentek a gazdák a kombájnokkal tüntetni. Nem is az a lényeg, hogy miért, hanem hogy mivel?

Hát persze, hogy az uniós pénzen megvett több millás hiper szuper gépekkel...

861. Kukacc (válaszként erre: 858. - Globus)
2012. szept. 6. 11:40

Pedig nagyon egyszerű :)

Én szoktam kopasztani, sőt, el is vágom a nyakát a csirkének.

Semmi bajom a kopasztással :)


Sőt: képzeljétek, pénteken, egy pulykaszállítóról "le fog esni" egy db. 20kg-os pulyka :D

Végre lesz egy csomó pulykamellünk is. :)

Ja, és a 20 kiló kerül 8ezer forintba :D

860. bowie (válaszként erre: 855. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 11:39

Érdekes ez..én olcsóbban adtam a gyönyörű ropogós nagy cseresznyét, mint amennyiért a boltokban árulták. Nekem nem kerül többe a komposzt, mint a műtrágya, sőt, igazából mivel hulladék, így ingyen van.

Tehát nem az egy év és a belefektetett munka miatt borsosak az árak....hanem azért, mert aki megveszi a vegyszeres kaját az állatoknak és agyonpermetezi a gyümölcsöket, azoknak bizony néhány hónap alatt megtörténnek a kezdetektől a végtermékig jutó fázisok. így nyilván olcsóbban tudja adni a cégeknek, mivel esetleg egy évben 3x annyit is lead. Amikor háznál ölünk állatot, olcsóbban adjuk a húst, mint a bolti puffasztott vackokat árulják...mert nem kerül többe az előállítása. A bioboltokban azért kerülnek többe, mert nincsen annyi gazda, aki el tudná látni őket úgy, hogy olcsóbban adhassák. Mert minél több van, annál több embernek jut, annál olcsóbban lehet adni, és minél olcsóbb, annál nagyobb a vevőkör.

És tévedsz. Nincs mindenki előtt ott a lehetőség, hogy megvegye a biohúst. Hisz te is mondtad, hogy szép meg jó és egészséges, de nem teheted meg, hogy azt vedd. Ha nem olyan sok gazda a lóvéra hajtana, akkor lehet a te apósodék is biohúst vágnának hozzátok, mert azzal érné meg foglalkozni..hiszen nem kellene a vacak vegyszeres tápokat venni.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook