Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
799. 06718ca650 (válaszként erre: 798. - Spinneli)
2012. szept. 5. 20:51
de az uram nem ehhez szokott. :) azt hiszem majd valamiféle kompromisszum lesz a vége. :)
798. spinneli (válaszként erre: 795. - 06718ca650)
2012. szept. 5. 20:51

Ha a gyerekkorodban ehhez voltál szokva, akkor nem kérdés.

:)

797. csgybzs (válaszként erre: 786. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 20:49

Ha nem jó talaj van az adott környéken (pl sima homok), akkor saját fúrott kút nélkül például egyáltalán nem éri meg. Akkor még a szántás, ganézás, stb tételekről és az időbeli energiáról nem is beszéltem.


A két dolog pedig saját kert kontra vackok nem feltétlen van úgy, ahogy mások is írták.

796. 06718ca650 (válaszként erre: 794. - 06718ca650)
2012. szept. 5. 20:39
ja és a házat belengő kalács/kenyérillat sem elhanyagolható. :) ilyenkor már emberkínzás.
795. 06718ca650 (válaszként erre: 792. - Spinneli)
2012. szept. 5. 20:38
tiszta szégyen. :D ugyan már, dehogy. én is sajnálom az energiát, de nem is sokat kertészkedem egyelőre, hanem a nagymama a főni, nem vehetem el tőle az egyetlen dolgát. :) aztán ki tudja, ha lesz kertem mi lesz benne. majd ahogy kialakul. :)
794. 06718ca650 (válaszként erre: 793. - Guruljka)
2012. szept. 5. 20:36
néha mérlegelni kell azért azt, hogy megéri-e kifizetni a buszt, vagy enni a rosszat. :) esetleg ha valami ismerős jár nagy boltok felé, ő is hozhat.
793. Guruljka (válaszként erre: 788. - 06718ca650)
2012. szept. 5. 20:30

Köszi, ezen azért már gondolkoztam. Csak a teljes kiőrlésű lisztet is vagy megrendelem valahonnan, vagy hazacipelek hetente pár kilónyit...A túlsúlyom miatt szeretnék jobb kenyérféléket enni, és éppen a túlsúlyom miatt is van, hogy erősen csökkent a teherbírásom, a fizikai erőm. A fiam tudna segíteni, ő el bír egy-két havonta pár kiló lisztet hozni valahonnan. Lehet, hogy összeszedek egy sütőre valót, igazad lehet.

A faluban piac is csak dísznek van, nem árulnak semmit. A városi (fél óra busz) piac meg drága is, és az áru sem szép. Nem annyival jobb, mind amennyit a buszköltség és a cipekedés megérne.

792. spinneli (válaszként erre: 786. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 20:29

Teljesen igazad van-nekem ugyan nincs kertem, de ha lenne sem termesztenék benne semmit, mert egyszerűen sajnálnám rá az energiát, plusz nem is tudom, hogy hogy kell.

Tudom, hogy ez sokak szemében szégyenletes, de vállalom.

:)

Viszont megvannak a beszállítóim, így ők is jól járnak meg én is.

791. Guruljka (válaszként erre: 786. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 20:23

Sok más szempont is van. Egy kiló gyümölcsöt nem eszem meg egész évben sem. Lekvárt sem.

No néha sütibe megveszem, mert három üvegnyi fogy talán egy év alatt. No ezen azért gondolkodtam már, mert tényeg vacak a bolti. Nem telepítenék gyümölcsfát, de vagy három kiló kajszit vehettem volna talán valakitől.

Savanyúság egyáltalán nem fogy a férjem halála óta, paradicsomot pár darabot én eszem, de a fiam nem. Két évben egyszer ha csinálok paradicsomlevest, azért megint nem érné meg még a villany árát sem.

A krumlit úgy tudom, töltgetni vagy mit is kell, és permetezni a krumplibogár ellen. Én inkább megveszem a boltban, bocs!!! És ha 600 Ft/kg áron meg tudom venni hetente azt a kilónyi tisztított, darabolt zöldségfélét, akkor az elfér a mélyhűtőben, és nem kell bedugnom a fagyót. Nincs vetőmeg, locsolás, tisztítási veszteség. ja meg vetőmag ára.

Nagy családnál, több gyereknél megéri, de mindenkinek mások az étkezési és egyéb szokásai. Nekem nem érné meg csak azért fizetni a fagyasztó áramfogyasztását, hogy tele legyen. Nem elvből, hanem mert nem éri meg, ketten vagyunk a fiammal, és nem eszünk ilyesmit!!!

Krumplit még teherautóról sem veszek, mert nem tudom hol tárolni. Ahogyan befőttet sem tudnék hova tenni, pláne hogy nem is eszem. Nincsen fagymentes tásoló-helyiségem, azaz kamrám. (Nyilván lenne már ennyi idő elteltével, ha fontos lenne, de nem hiányzik.)

Biztosan más lenne az étkezésünk, ha a hagyományos falusi gazdálkodást szoktuk volna meg, de hát Bpestről költöztünk ide.

(Jó, hogy szóba került a savanyúság, alighanem ki kell dobnom, ami május óta a hűtőben van... még akkor vettem a férjemnek. Próbáltam megenni, de hát nem jut eszembe, és nem is esik annyira jól.)

790. 06718ca650 (válaszként erre: 789. - Michelle.r)
2012. szept. 5. 20:23
ez is jó megoldás. :)
789. michelle.r (válaszként erre: 786. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 20:01
Tök igazad van :) Volt nagy kertünk, de pázsit volt benne, fák, virágok, bokrok, "játszótér" a kölyköknek. Viszont a piacon vettem gyümölcsöket, csináltam lekvárt, megvannak a kedvenc nénikéim, akik beszállítanak dolgokat, így nekem is jó, nekik is jó és nem eszünk vackokat.
788. 06718ca650 (válaszként erre: 784. - Guruljka)
2012. szept. 5. 19:56
nem tudom, nem-e lenne érdemes tényleg otthon kenyérsütőznöd, ha gluténmentes kenyér kell. nekem most sül a kalácsom benne, mert sajnálom a pénzt az itteni boltban kapható hol száraz, hol égett, holt tegnapi péksütikre.
787. 06718ca650 (válaszként erre: 786. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 19:52
pedig van ilyen. ehhez kell ez a fajta beállítottság is. én is úgy nőttem fel hogy valami mindig volt a kertben, igaz sosem volt elég a krumpli télre. :) de most is tettünk el befőtteket, főztünk lekvárt, mert drága a boltban, meg nem is ilyen. a paradicsomléfőzéshez is semmi kedvünk nem volt, de inkább megcsináltuk mint hogy elrohadjon a kertben, mert finom, télen meg majd milyen jó lesz. :)
2012. szept. 5. 19:45
Én meg azt nem tudom elképzelni, hogy valakinek van nagy kertje, és nem tesz bele semmit. Inkább megveszi a bolti paradicsomlét, mint hogy otthon kifőzze, s legalább tudja, mi van benne. Inkább megveszi a bolti lekvárt, amit cukorból és tökből főznek, ahelyett, hogy saját gyümölcsből készítené el. Inkább megveszi a bolti uborkát, ahelyett, hogy tenne el csalamádét a kertben termesztett zöldségekből. Ami krumpli termett a kertünkben, az egész évben elég volt egy öttagú családnak. A paradicsomot kifőztük, a gyümölcsöt befőztük, eltettük. A zöldségeket mélyhűtöttük. Szerintem csak kifogás, hogy nem éri meg. Megéri anyagilag, csak egyeseknek nem éri meg kint rohadni a napon, kapálgatni munka után, mert kinek van kedve mindehhez???Sokan megtehetnék, de elvből nem vássárolnak bolti lekvárt, húst, befőttet, hanem maguk teszik el. Nem csinálná annyi ember, ha nem érné meg-szerintem.
785. 06718ca650 (válaszként erre: 784. - Guruljka)
2012. szept. 5. 19:31
hát választék az itt se nagyon van. :(
2012. szept. 5. 19:25

Jóvanna....:D

Mi is voltunk nagyon pénz nélkül, de ha mire a vetemény kikelt volna, már adódott munkahely.

Én meg azt nem tudom megcsinálni, hogy a városban vásároljak be, mert nem bírok annyit elcipelni, hogy az útiköltséggel együtt is megérje.

Az itteni boltokban meg nincs választék, kenyér is csak fehér van. Örül az ember a jólétnek, de egyszerűen nem tudom a gluténmentes étrendet követni.

783. 06718ca650 (válaszként erre: 782. - Guruljka)
2012. szept. 5. 19:14
nem a pesti boltokra gondoltam. :) nálunk az itteni boltok és a 10 kmre lévő város boltjai közt jelentős a különbség. azt nem mondtam hogy baj ha valaki nem kapál, ne kertel, egészen más rétegre próbáltam rávilágítani. nem kell egyből lehurrogni. :) pl. aki éhezik, mert nincs miből vásárolni és mégsem.
782. Guruljka (válaszként erre: 781. - 06718ca650)
2012. szept. 5. 19:03

Én is itthon ülök, és nincs is rendes kapám. Van ilyen réteg is, na bumm!

Szó nélkül megveszem a boltban, ami kevés kell. Vagy a kenyeret is sütnöm kellene csupán azért, mert lehetséges?

Egyébként a pesti boltokhoz képest olcsóbbak a boltok, legalábbis itt nálunk. Innen szoktam küldeni a lányomnak a rizst, a kolbászt, a lisztet, de még a cukor is itt olcsóbb.

781. 06718ca650 (válaszként erre: 762. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 18:58
olcsóbb? a boltban minden drágább pl. jó persze, lehet kertészkdeni, de mondjuk én csak akkor vágnék nagyobb kertészkedésbe (amiből tényleg elvagyunk) ha már éhen kezdenék pusztulni. a másik meg: falun is sokmindeki melózik, ingáznak, stresszes melóhelyeken, aztán kinek van kedve még kertelni. esetleg hétvégén. meg van egy nagy réteg aki otthon ül, de egy kapavágást nem tesz.
780. 06718ca650 (válaszként erre: 774. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 18:55
így van.
2012. szept. 5. 18:48
Én itthon kertészkedem, de csak hobbi szinten. a locsolás egy vagyonba kerül így is. Fúrt kutunk nincs, de azt ugye mindenki tudja ha van valakinek akkor azért is fizetni kell , már ha hivatalosan nem feketén szeretne belőle öntözni.
778. Guruljka (válaszként erre: 762. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 17:49

Mazsinka, nagyon szép emlékeid vannak. De fel tusod mérni, ennyi fajta gyümölcs, ennyi állat mekkora munkával jár? Nem lehet eljárni munkába tőle, azaz még az a kevés állami nyugdíj is még kevesebb lesz, azaz öregen is folytatnod kell e kert gondozását.

Nem volt ingyen az a hús sem, mert kertben tényleg nem terem meg az a takarmány, de kellenek oltások még a baromfinak is, vagy rengeteget kifizetsz gyógyszerekre, állatorovosra. Azt a sok fát is metszeni, gondozni, permetezni kell,akár hivatalos bolti szerekkel, akár bio levekkel. És a víz se mászik ki s kútból, nyiván villany szivattyú kellett hozzá....

És én is falun élek leköltözött városiként, és nincs kertem. Nem volt nagy a család a kezdet kezdetén sem, és nem is értettünk hozzá akkor sem. Mostanra még kevesebben vagyunk, már csak ketten a fiammal, de én nem fogok vacakolni vele.

Kezdem az őszi ásással. Aki nem gyerekkorában tanulta meg, az már sosem fogja, ez tuti. Utána a vetőmagok ára, a locsolás, gyomlálás, kapálás....és vagy tönkremegy az egész az időjárás miatt, vagy azzal szembesülsz, hogy unod a cukkinit enni minden nap, mert éppen az terem. Egyetlen bokorért meg minek kínlódni? Megveszem a boltban. Ami viszont valóban olcsóbb, mint a pesti boltok.

Mégis szeretek falun élni, mert a munkahelyemre sem utaztam többet, mint Pesten élve, és nyugalom és csend van, most már a levegő is jó (megszűnt a szeméttelep...). De nem mernék általánosítani ebben sem, mert mindenki más, és mindenki máshol szeret élni. Még akkor is, ha nem igazán célszerű mások szemében.

777. da33d8ee16 (válaszként erre: 748. - Globus)
2012. szept. 5. 17:35
??????????????
776. da33d8ee16 (válaszként erre: 753. - Michelle.r)
2012. szept. 5. 17:33

:)


Nincs szükségem pénzügyi tanácsokra, ha pedig igen, akkor úgy ismerem magam, hogy képes vagyok priorizálni üzleti ügyekben, különbséget tudok tenni önjelölt brókerek és tényleges szakemberek között!

775. da33d8ee16 (válaszként erre: 752. - Michelle.r)
2012. szept. 5. 17:30

Köszönöm szépen, teljesen korrekt módon vetítetted le a véleményedet.


Én amióta keresőképes lettem, és össze tudtam szedni egy nagyobb összeget, módszeresen ingatlanba fektettem. És - lehetséges csak szerencsével - eddig nagyon jó hozama volt. Tudom és tudtam, hogy mibe és hol érdemes fektetni. Nyilván azért is sikerült profitot termelnem belőle, mert építési vállalkozás a családom egyik vezető profilja.


Hitelt soha nem vettem fel, mert bár soha nem vontam meg magamtól semmit, mégis sikerült felelős döntéssel jól forgatni a meglévőt. Hencegés és mások kioktatása nélkül! - félre ne értsd, ezt nem rád értettem, mert ahogy az első sorban rögzítettem volt; a te hozzászólásod nem csak a levegőbeszédről szólt és mások hülyének nézéséről! :)


Egyébként köszönöm a véleményed!

2012. szept. 5. 16:09
Egyébként megértem én valamilyen szinten a földművesek panaszkodásait. Amíg otthon éltem, a szüleim is próbálkoztak ezzel-azzal. Hol bejött, hol nem. Hol volt haszon, hol nem volt, mint a mesében. Valahogy sosem ment a szekér túl jól. A férjem szülainek viszont igen. Kérdeztem is a férjemet, hogy mi ennek az oka, hogy nekik bejön, megélnek belőle, pedig sok földet csak úgy bérelnek, mások meg vergődnek. Ezt a választ kaptam: tudni kell jól csinálni. A földbe, állatokba, munkába bele kell tenni a maximumot, és akkor lehet hasznot is kivenni belőle. Nem szabad spórolni a trágyán, műtrágyán, a takarmányon. Nem szabad félmegoldásokat találni, kompromisszumot kötni, nem szabad sajnálni az időt és energiát a kártevők kilesésre, a takarmány kikísérletezésére (itt öt hónap alatt eladhatóvá hízik egy malac, a szomszédban egy év kell neki, mert sajnálják a megfelelő táplálékot előállítani neki, csak behajigálnak neki ezt-azt, aztán csodálkoznak, hogy gyatrák.)Szóval okosan, mindent bele, nem a legolcsóbbat beletenni azt várva, hogy hasznot hoz. A földet rendezni, napszámosokat fogadni, a legjobb műtrágyát megvenni...nekik ez a titkuk, és úgy látom, megéri, ha nem érné meg, nem csinálnák. Különben nem értek hozzá, nem akarok senkit kioktatni.
773. szabot.88 (válaszként erre: 772. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 16:03
Hát akkor ők biztos nagyon ügyesek! :) Gratulálok!
772. Mazsinka (válaszként erre: 771. - Szabot.88)
2012. szept. 5. 15:59
Hát az én anyósoméknak is vannak disznóik, ők is fújják néha, hogy nem éri meg, nem éri meg, de azért vettek egy új autót, meg házfelújítottak, új bútorok, egy kis nyaralás. Nem éri meg, nem éri meg, de azért csak van mit a tejbe aprítani.
771. szabot.88 (válaszként erre: 770. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 15:57
Mi fóliázunk, nem állatokkal foglalkozunk, de anyósomnak vannak disznójai, onnan tudom, h nem éri meg.
770. Mazsinka (válaszként erre: 768. - Szabot.88)
2012. szept. 5. 15:44
Akkor miért foglalkozol vele, ha nincs belőle hasznod? Érdekes, anyósomék is foglalkoznak állattartással, és van belőle haszon, mert ha nem lenne, nem csinálnák. Pontosan ki lett számolva, hogy az egy évben eladott disznókból befolyt pénz tiszta haszna havi lebontásban egy kisebb fizetésnek megfelel. Az más kérdés, hogy tudni kell jól csinálni.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook