Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosási nehézségek... fórum

Mosási nehézségek... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
121. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. aug. 29. 10:52
2015. aug. 25. 01:29
Én pedig remélem, a fórumindító esetleg megtalálta azt a valamit a mosógépe dobjában, ami rongálja a ruháit.
119. L.Ann
2015. aug. 23. 09:25
A felesleges vita pedig felesleges energiapazarlás. ;) Annyival egyszerűbb jól érezni magunkat, mint sok sok energiát belevinni ilyen értelmetlen vitákba. Szerintem mindenki tegye azt, ami jól esik, és amivel nem árt másnak. Vannak emberek, akik nagyon izzadósak, és jobban érzik magukat ha megmosakodnak, átöltöznek már pár óra után, és vannak olyanok, akik több óra fizikai munka után sem izzadnak, és frissek maradnak. Mindenkinek más a szervezete, és a felfogása is, inkább érezzétek jól magatokat. Bocs, hogy így beleszóltam. :)
118. 3c58f5204b (válaszként erre: 116. - Moonlight13)
2015. aug. 23. 08:25
De teknőben is csak akkor, ha előtte esővizet gyűjtöttél. :-)
117. Channa* (válaszként erre: 115. - Guruljka)
2015. aug. 22. 19:35

Miről beszélsz?

Ez teljesen zagyva lett!

Informatikus vagyok, így munkában is pazarlom az áramot és a szakmamámból eredően végzek munkát számítógépen.


Csak azért írok erre, mert a kapcsolódó hozzászólás hozzám szólt.


Nektek mi a bajotok? Tényleg nem értiktek meg a más véleményen lévőket? Szerintem magyarul leírtam, sajnálom, ha nehézséget okoz megérteni....

116. moonlight13 (válaszként erre: 114. - Channa*)
2015. aug. 22. 19:31
Szerintem inkább teknőben kéne mosnunk, és újrahasznosítani az ott használt vizet. Akkor legalább áram sem fogyna!
115. Guruljka (válaszként erre: 113. - Túrógombócka)
2015. aug. 22. 19:28

Hagyd el, Túrógombócka, nem érti. Sőt még nem is végzett munkát számítógépen.

Tudod, ő kifizeti. :D

114. Channa* (válaszként erre: 113. - Túrógombócka)
2015. aug. 22. 19:24

Csak tudnám miért veszed magadra?

Direkt nem akartam senki hozzászólásához sem írni, mert nem szánom senkinek! Általánosságba írtam, senkihez sem címezve!


És nem tudom kikre gondolsz, és megint az áram és víz pocsékolása a lényeg, ugye?


Csak tudnám mivel pocsékolom a vizet? Azzal, hogy szombatonként kimosok 4 adag ruhát? Illetve fürdünk?

Ne haragudj, de ez a 21. század, van villany és tisztavíz, miért kellene sötétben ücsörögnöm büdösen?


Egyébként lehet nem tudod, de a számítógéppel is pocsékolod az áramot, hiszen ennek semmi haszna. Erre nem gondoltál már? És gondolom Tv-t is nézel, ami szintén pocsékolás, és gondolom nem gyertyafénynél szoktál esténként pihegni a hintaszékben, ugye?

113. túrógombócka (válaszként erre: 112. - Channa*)
2015. aug. 22. 18:56

tényleg kezdesz marhára sértő lenni.


reggel zuhanyozok. felveszek egy tiszta pólót, míg pár órát emberek között töltök. majd leveszem, mert otthon vagyok játszós ruhában. mikor újra elmegyek, visszaveszem a reggeli pólót.

megmondanád ez mitől lenne pisiszagú meg ilyenek? mi a különbség, mintha egész nap hordtam volna?

sértegesd a tudodkidet. pocsékold csak a vizet meg az áramot, elvégre mindenki azt teszi, nem igaz?

112. Channa*
2015. aug. 22. 18:50

Félre értés ne essék!

Engem nem zavar ha más felveszi azt a ruhát, ami már volt rajta néhány órát, de ne modják azt, hogy én is ezt tegyem, mert egyébként pazarlok, terhelem a környezetet, stb.


Ha én elviselem a sokszor koszos embereket tőlem néhány méterre egy BKV járművön, akkor viseljék el mások, hogy én mindig tiszta ruhában vagyok.



Igen, megértem, hogy más felvesz kétszer egy ruhát, de akkor értsék meg az ilyenek, hogy én meg és még sokan nem.:D

2015. aug. 22. 16:35

Amikor a fiam még kicsi volt, akkor azért mostam gyakrabban. A gyerekruha mindig más kategória.


Nekünk felnőtteknek kialakult, hogy otthoni és "kimenős" ruha. A farmert vagy egy szoknyát biztosan nem mosom ki egyetlen felvétel után, de egy olyan vastagabb felsőt sem, amit a a póló fölé vittem magammal, és mondjuk csak egy órát volt rajtam.

A testi fehérneműt persze hogy mossuk, de nem feltétlenül gépben.


Amikor meg kolis lett a gyerek, akkor magunknak hét közben mostam, hogy az ő hazahozott holmiját kimoshassam a hétvégén.


Igaz, itt falun még egy fehér holmi sem piszkolódik úgy, mert tiszta a levegő. Ha egy órára volt rajtam egy póló, mert a boltba meg vissza mentem csak benne, akkor meg kiszellőztetem, és legfeljebb nem állok melléd a buszon... Nem veszem fel mosdatlanul a ruháimat.

110. 123e772adb (válaszként erre: 64. - Channa*)
2015. aug. 22. 09:23
Én is csak hétvégén mosok.
2015. aug. 22. 09:17
Én a fehér, olajos, melósruháimat több mindennel mosom: caola szappan reszelve, csodaszóda, és sima szemcsés mosópor, 60 fokon. Mindegyik szép fehér, és nem lyukacsos egyik sem. :)
108. gribedli*** (válaszként erre: 104. - Channa*)
2015. aug. 22. 08:40

Amikor még csak 3-an voltunk, én is ennyivel megúsztam:D


Amikor csak ketten voltunk, a heti ágynemű, törülközők, terítő, alsónemű elfért a kis gépben (4-5kg) egyszerre, egy 60fokos mosásban! Most meg a nagy gépben sem fér el egyszerre. Ezért mindennap mosok, vagy 2 kis adag, vagy 1 nagy adag. Szerencsére van hely teregetni mert ha mindezt bent kellene...

107. túrógombócka (válaszként erre: 103. - Channa*)
2015. aug. 22. 08:31
még mindig nem érted, és elkezdtél sértegetni. úh fejezzük be a témát.
2015. aug. 22. 08:28

Hù, nem olvastam vissza az egész fórumot, de ezeket a lyukakat a mosógép belsejében lévő valami nem rendesen letisztázott forgács okozhatja vagy pedig az, hogy a cipzáros cuccok beleakadhatnak a többibe. A cipzárokat, csatokat mindig felhúzom és a ruhákat kifordítva mosom, minél kevesebb esélyt adok hogy egymást kiszakíthassák.


Mivel nálunk tűz a nap, kifordítva teregetek, máskülönben a színesek kifakulnak, és a szárítót le szoktam takarni egy kimondottan erre használt fehér lepedővel. Ez megvédi a tűző naptól és esetleges madárszartól (bocsánat, a kint teregetett ruhákkal előfordulhat:D).


Mi 5-en vagyunk és heti kb 10 mosással vagyok rendben, 8 kilós a gépünk de csak el kell képzelni, hogy az ágyneműk, törülközők, terítők, stb, milyen sok, emellett a 2 lányom még nem tud vigyázni annyira, hogy ne kelljen naponta 2 váltó. Szóval összejön a 10 adag.


Én előszeretettel használom a 20 perces mosást, 3 kg fér el benne és 30fokos. Ennek a 40 fokos változata 30 perces.


Az ágyneműt, törülközőket, alsóneműt 60fokon mosom (meg a terítők, egyéb, amit így kell). A többi cuccot 30-40 fokon, mert kényesek, de használok egy Napisan nevű fertőtlenítőt, sterilizálót(gomba, néhány vírus és baciölő). Kérdeztem a bőrgyógyászt, hogy használ-e valamit tényleg, ha a 30-40 fokon semmi nem pusztul el, de a dobozon az van, hogy ugye hideg vízzel is működik? A bőrgyógyászom azt mondta, hogy igen, működik, nem pusztítja el 100%, de lecsökkenti a koncentrációt egy ártalmatlan szintre.


Félreértés ne essék, nem azt akarom mondani, hogy aki nem használja, belehal, csak azt, hogy mivel mar tudjuk, hogy ilyen alacsony hőfokon nem pusztul el semmi, ezek az adalékok azért a kényes ruháknál is használnak. Persze, nem mindenünk olyan koszos, hogy erre szükség legyen de hát ki tudja, én a 30-40 foknál használom. Vízkőoldót ciklusosan használok, időnként 1-1 dobozzal.

105. Channa* (válaszként erre: 99. - Syria)
2015. aug. 22. 07:43

Nem, nem kell orvoshoz mennem.:D

Én ebben nőttem fel. Nekem mindig tiszta a környezetem és én is meg a családom is. Mi nem vagyunk büdösek sosem, mert igen, van, hogy naponta többszőr is lezuhanyzunk, nem szellőztetjük a ruhákat, hanem mossuk, a wc-m is mindig ragyog, stb.

Ez így jó. A környezetvédelemre is figyelek a saját korlátaimon belül. Szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem dobálok el semmit, nem öntöm a fáradt olajat a Wc-be, kerékpárral járrok dolgozni, stb.

Ha van környezetszennyezés, akkor azt nem mi a többet mosók hozzuk össze, hanem a nagy gyárak.


Amikor keverőtárcsás géppel mostam, akkor is legalább 5x öblítettem a ruhákat. ...


Utálnám, ha rólam is azt gondolnák, amit én gondolok sok emberről, amikor mellé állok, mert bizony a ritkán mosóknak, szellőztetős embereknek van egy sajátos szaguk, amitől nekem forog a gyomrom....

104. Channa* (válaszként erre: 77. - Guruljka)
2015. aug. 22. 07:33

nem mosok naponta! Csak hétvégente 4 mosás.

Ez igazán nem sok!

103. Channa* (válaszként erre: 76. - Túrógombócka)
2015. aug. 22. 07:32

Nem pazarlok indokolatlanul, ha elolvastad, akor láthattad, hogy megvárom, amíg összejön az adag. Van sok ruhám, így nem fog hiányozni 1 hétig sem az a felső.


Én tuti nem szellőztetem a ruhákat, mert aztán jön az, mint az idős emberekné, hogy már pisiszagú az egész ember, mert nem mossa a nadrágját, csak kiszellőzteti, mert minek mosni, hiszen nem látszik rajta semmi, a szagát meg már megszokta.

Na, így leszünk öregszagúak....

102. Channa* (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2015. aug. 22. 07:29
Semmit nem mosok kézzel, mert az szerintem kevés, azt sem szeretem, ha adott ponton kidörzsölődik a ruha pl. a kézimosás, ki sem kefélek ruhákat, mert leettem és nem akarom kimosni, mert még csak 1 órája van rajtam, hiszen a kefélés helyén is dörzsölődik, így kimosom, majd ha összegyűlt az adag, addig meg mást veszek fel.
101. Guruljka (válaszként erre: 100. - Syria)
2015. aug. 22. 00:39

Örülök, hogy ketten vagyunk! :D


Az én fiam még reflexből megnyomja az öblítőt, de dolgozunk az ügyön. :D


Sajnos szelektív hulladékgyűjtés nálunk még nincs.

Kukát se kaptunk. :D


Az esővizet nekem úgy kellene gyűjteni, hogy a tartály tetejére szúnyoghálót erősítek abronccsal, nehogy egy macska beleessen, no meg az a faleveleket is könnyen kiszedhetővé teszi.

100. syria (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2015. aug. 21. 09:41

De jó! Nem vagyok egyedül! :D


Kb. 10-15 éve nem húztam le a WC-t ivóvízzel. Amíg működött az ivóvíznek, mosógépbe használhatatlan vízminőségű kutam, onnan hordtam be a vizet. Amióta az idióta ”bunkerem” miatt tönkrement a kút, azóta vödrökben teszem félre a mosóvizet, illetve a szelektív szemétnek kapott két kukában gyűjtöm az esővizet. (Na persze ehhez kertes házban kell élni.)


Amíg a kezeimet, lábaimat mozdítani tudom, garantáltan nem tisztelem meg a „végtermékeinket” ivóvízzel. S erre rászoktattam a velem élő fiamat is.

99. syria (válaszként erre: 73. - Channa*)
2015. aug. 20. 22:13

Nem lehet, hogy orvosra van szükséged? :D

A kényszeres "tisztaság"-gal (is) kompenzálni szoktak valamit. :(

98. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. aug. 20. 02:24

Saját tapasztalatom, hogy a fehérekre ha egyszer elkezdek fehérítőt használni, utána már mindig az kell.

Felesleges a magas hőfok még a fehéreknek is, mert jó mosószerrel tiszta lesz a ruha, gondolom, nem koszolod agyon, mint egy munkásruhát.


Én ha másutt veszem a ruhákat, akkor is sok a kínai, nem nagyon lehet elkerülni. A "kis cédula", a textil-kresz azért mégis fontos. A legtöbbet lehet simán 30 fokon mosni, én a fiam farmerjait is annyiban mosom, mert némelyik műszál keverék, és azt annyiban lehet csak.


A fakulás ellen nincs ötletem, nálam az olcsóbb holmi fakul, de csak lassan. Mintha hallottam volna, hogy a szárítógép fakítja a ruhát, de erről nem tudtam meggyőződni, mert csak pár héten át tudtam ilyen gépet használni még régebben.


Amit leírsz, az mintha arra utalna, hogy van a dobban valami, ami kiáll, és beleakad a holmijaidba. Nem szoktad a dobot belülről áttörölni véletlenül? Akkor megéreznéd. (Én áttörülöm, hogy ne legyen olyan pállott víz-szaga a gépnek.)

Vagy az anyag gyengesége miatt lyukad, mert rossz minőségű szálból készült, ami nem egyenletes vastagságú. Én az olcsóbb pólók anyagán látom, hogy vizesen mintha foltos lenne, nem egyenletes az anyagvastagság, de nem lyukad ki, csak a több éves.

Túl gyakorinak tartom a hetenkénti ecetezést. Az én gépem felültöltős, és ha a dob alját kiszedem, akkor látszik a fűtőszál. Három éve használom ezt a gépet, és még nem kellett vízkőmentesíteni, de akkor is citromsavval csinálnám, azt több szerelő ajánlja, mint az ecetet, és még szagtalan is. (Semmi szert nem használok, csak az olcsó mosógélt, úgy fele adagban, mint a gyári ajánlás.)

A forgás-számok, amiket írsz, az a centrifuga-fordulat, nálam 900 van beállítva.


Színvédőt még nem próbáltam.

97. Guruljka (válaszként erre: 93. - Moonlight13)
2015. aug. 20. 01:40

Nem akadok ki, és nem kötekszem. Ugyanúgy tényeket sorolok, mint Te. Történetesen nem egyezik a véleményünk. Slussz. Biztosan nem foglak meggyőzni, hogy a vizet pazarolni legalábbis nem illendő.


Én éltem vízvezeték nélkül is éveken át, és voltam úgy friss és üde, hogy egy vödörnyi vizet használtam el egyszerre, magamra. Lehet ám kevesebb vízzel is tiszta az ember. Ezt se vedd kioktatásnak, csak az én személyes tapasztalatom, de bizonyára sokan egyetértenek, akik nélkülözték a vízvezetéket, esetleg hordták úgy az utcai kútról, mint én és még sokan a vízvezeték kiépítése előtt. Nem volt ez annyira régen, úgy 15 éve van itt vízvezeték, és nem a legelmaradottabb megye a statisztika szerint.


Szóval meg lehet lenni kevesebb víz felhasználásával is. Aki eddig is két óránként pólót váltott, ám tegye.


Most már tudom, hogy több ilyen ember van, mint hittem volna. Tényleg furcsa emberek vannak itt.

96. Guruljka (válaszként erre: 94. - Moonlight13)
2015. aug. 20. 01:29

Vannak kritikus pillanatok, én is éltem már át ilyet. Gyerekemmel is.


Ettől még lehet környezettudatos az ember. Még ha nem is halsz bele rögtön, ha nem takarékoskodsz a Föld energiakészletével.


Nekem már az is rossz érzés, hogy ivóvízzel húzzuk le a WC-t, sok ember pedig még kilométereket is gyalogolna a tiszta vízért, de nincs. Ő lehet, hogy abba hal bele. Vagy a pici gyereke. Hasmenésben meghalni nem könnyű halál.


Én az elmosogatott edényt egy csak ahhoz használt vájlingban öblítem el, meleg vízzel. Ez a víz még megfelel kezet mosni, utána a legközelebbi használat után a WC-t öntöm le vele. Ezzel nem váltom meg a világ vízhiányát, de legalább ennyit nem pazarlok.

95. túrógombócka (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2015. aug. 19. 22:22
irigyellek a türelmedért, amiért ilyen szépen elmagyarázod. csak tudod, egyeseknek hiába.
94. moonlight13 (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2015. aug. 19. 22:21
És igen, volt amikor az volt a legfontosabb, hogy túléljem a gyerekemmel az aznapot, és lássam a másnapot. Ennyi!
93. moonlight13 (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2015. aug. 19. 22:18

Furcsa emberek vannak itt. Mindenki elmondta a véleményét, és ha valaki eltérő állásponton van, az már kötekedésre ad okot.

Gondolom, azon is kiakadsz, hogy a legmelegebb napokon volt, hogy 3x lezuhanyoztam.

És igen, inkább kifizetem, bár régóta én vagyok a családfenntartó, de frissen és üdén szeretem élni az életemet.

De hagyjuk, nem is ezt volt a fórum témája.

92. Guruljka (válaszként erre: 88. - Moonlight13)
2015. aug. 19. 22:03

Te tudod. :D


Legfeljebb az unokáidnak lesz majd rosszabb. Ha egyáltalán lesz még fenntartható életük.


Nem az egyén közvetlen élete vagy halála a lényeg az egészben, habár látom, Neked az a legfontosabb egyelőre.

Stresszelni azért nem kell, az senkinek nem használ.

Európa inkább túlzabálja magát, pár egyéb helyen pedig éhen halnak. Ki hogy szokta.


Én csak a szükséges mértékben használok vizet és energiát. A mosószerből kevesebbet használok, mint a gyártó adata, mert azok minél többet akarnak eladni, és a ruha kevesebbe, is tiszta lesz. Továbbá a sok vegyszert is valahogyan ki kell tisztítani a szennyvízből. A vécéöblítőm is takarékos, sőt ha vásárolok, a nejlonzacskóba többféle zöldséget vagy gyümölcsöt rakok, nem használok külön-külön mindegyiknek. Ha az én részesedésem csak kicsike is,azért igyekszem csökkenteni az ökológiai lábnyomomat.


A másik fajta személet, hogy "kifizetem, a többi nem érdekel".

Ha a Földön nem lesz élhető a környezet, nem tudsz máshova menni még a pénzeddel sem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook