Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogy nevelitek a gyermekeiteket?Ha égetnivalóan rosszak mit tesztek? fórum

Ti hogy nevelitek a gyermekeiteket?Ha égetnivalóan rosszak mit tesztek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. Orsóka23 (válaszként erre: 44. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 16:00

Köszönöm szépen a választ!

De nyugtass meg, ugye nem rontottunk el még semmit? Lehet még formálni a gyereket igaz?

Nem mindig volt ez így, csak valahol, valamikor kisiklott az egész.

46. samsam
2009. jún. 24. 15:55
szerintem ez nagyon nehéz lehet... mármint van egy csomó infód, tudod, hogy hogyan lenne helyes, mit kéne tenni, vagy mondani, de ahhoz, hogy alkalmazni tudd az olvasottakat, hallottakat olyan önkontrollra van szükség, ami a jelenlegi stresszes életünkben nem tudom, kiben van meg. összeolvas az ember mindenfélét, lassan a csapból is ez folyik - nálunk - de ha helyzet van, előfordul, hogy rosszul reagálok. pedig nekem csak kicsi babám van. (én még a tanítsd meg önállóan aludni, játszani, álld meg, hogy bekapcsolódj korszakban vagyok)
45. koperta (válaszként erre: 44. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 15:53
Nagyon irigyellek a nyugodtságod és türelmed miatt. Nekem ezekből nagyon kevés van - sajnos.
44. hereng jozsef (válaszként erre: 40. - Orsóka23)
2009. jún. 24. 15:51
Én ezt a szituációt nagyon jól ismerem . ELSOSORBAN ELKEL éRNI AZT HOGY GYEREK FELTUDJON NéZNI A SZULORE . Azt meg csak úgy lehet elérni hogy a gyerekkel sokat kell foglalkozni érezze hogy az anya vagy az apa egy nagyon jó fej és jó érzi megát veluk . Ha gyereket csak allandóan utasítgatni fogom de amikor oneki van szuksége rám akkor azt mondom hagyjál békén foglald le magad, ez nem fog eredményt hozni. Én apa létemre a gyerekeknek este lefekvésnél én meséltem, sokat játszottam veluk . Ha parancsolgatni akarok akkor eloszor példát kell mutatnom .Nagyon nagy feladat egy szulonek lenni ezt nagyon konnyen el lehet rontani de megtartani a respektet a gyerekek felett csak úgy lehet ha a gyerek nem csak szulot hanem egy barátot megtalálja bennunk. Azért nagyon fontos hogy ezt a nevelési módszert már szuletés után kell alkalmazni , egy gyerek szeret mindent megfogni akkor már akkor tanítani kell hoga mit szabad mit nem. Itt szokja meg hogy egy szulo azért van hogy irányítson és neveljen . Általában úgy szok lenni hogy az egyik szulo szigorúbb a másik egy picit engedékenyebb ez így normális. Csak egy nagyon fontos hogy ne majomszeretettel szeressuk a gyereket. Egy egészséges szeretet a fontos , mert a majom szeretet az vissza ut bolondot csinál a gyerek a szulobol. ezt csak úgy lehet kikuszobolni hogy nyugodtak maradunk és okos dontéseket hozunk ami jó a gyereknek is meg a szulonek is.hát egyelore ennyi.
2009. jún. 24. 15:49
Segítség, szülő vagyok! A Viasat3-on megy 17.10-től minden nap. Volt olyan rész, ami nekem nagyon nem tetszett. Sajnos rossz időben van, mi akkor épp úszáson vagyunk. Erről jut eszembe: Az úszás nagyon jó. Most kezdtük, nagyon tetszik a nagy fiamnak (4,5). Úgy dolgozik, mint a parancsolat - sajnos csak ott. Szerintem a szülőnek is szól a rosszalkodás, nem?
42. samsam
2009. jún. 24. 15:45
juj, nekem még pici a babám, de már nagyon nézem a Segítség, szülő vagyok műsort. egész jó tippek vannak - most legalább látom, hogy anno nálunk hol rontották el anyuék... :)
41. koperta (válaszként erre: 40. - Orsóka23)
2009. jún. 24. 15:44
Erre én is kíváncsi lennék?
40. Orsóka23 (válaszként erre: 39. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 15:31

Igazad van. Mert nálunk sem ér semmit, ha kikap a gyerek. Csak nevet rajta, és azt mondja, hogy nem fájt, nem fájt...

De próbáltuk már megmagyarázni is neki. De hiába ott áll előttünk, és azt mondja hogy jó, értettem, mégsem fog fel belőle semmit sem. Egyik fülén be, másikon ki. Van hogy le kell fognunk a fejét, hogy ránk figyeljen, mert hiába ott áll, a fejét elfordítja vagy a szeme máson van. Úgy érzem, hogy nem is érdekli a dolog.

Érdekelne a véleményed, hogy szerinted ilyenkor mit csináljunk? Hogy oda is figyeljen, és érdekelje, felfogja, hogy mit kérünk tőle, vagy mi az amit rosszul csinált.

2009. jún. 24. 15:23
Én túlzás nélkul konyvet tudnák írni gyereknevelésrol , de az én saját gyerekeim sem fogadták meg a szuloi tanácsot ok is saját hibájukon akarnak tanulni . meg aztán nehéz betartani egy másik tanácsát mrt a szulonek gyotsan kell donteni a szituációkban ahogy agyerek viselkedik azzonnal reagálni kell most pofon vagy nyugodtan megfontolt megoldást választom -e sokszor elsietik a szulok a dontést . biztos hogy a leggyorsabb a pofon de ha szóval akarom megbeszélni vele a problémát az tovább tart de hasznossabb .én ezt így látom ha hosszú távra gondolkodunk érdemesseb mindent megmagyarázni mint lekenni egy pofont.
38. Orsóka23 (válaszként erre: 36. - Dóci83)
2009. jún. 24. 15:21

Ez hihetetlen mennyire hasonlít a problémánk.

Az én fiam meg boxra szeretne járni.

37. Orsóka23 (válaszként erre: 34. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 15:19
Én is azt mondtam a férjemnek, hogy alig várom, hogy egy kicsit nagyobb legyen a gyerek, és be tudjam íratni valami sportra. Hihetetlen mozgásigénye van. Szerintem ha reggeltől-estig az udvaron lennénk sem fáradna el. Max. este hamarabb alszik. Ez hihetetlen.
2009. jún. 24. 15:18
most iratom be úszóiskolába a nagyobbat,hátha az is lefarag valamennyit a fölös energiábol!!!meg ö nagyon akar birkozni menni de azt mondták(utána érdeklődtem)hogy csak 6 éves kortól mehet!!!
2009. jún. 24. 15:12
nem tudom lehet hogy csak az időváltozás miatt ilyenek...:-))mert néha mint a kisangyalkák,néha meg mint az ördögök olyanok!!!
34. hereng jozsef (válaszként erre: 24. - Dóci83)
2009. jún. 24. 15:11
A fiaméknál is volt ilyen probléma egyedul mind a ketto nagyon jó volt , de osszekarultek akkor csihi puhi volt . ott egy fiú és egy lány van a fiú most másodikos a fiam beiratta focista korbe minden másnap komoly edzésuk van elfárad és nincs kedve verekedni a novérével. Az iskolába is nyugodtabb . Ha a gyerekben sok az energia nembirnak magukkal egyrészt jó mert egészséges de gondolkodni kell arról hogy azt a sok energiát valahol kiadja.
2009. jún. 24. 15:11

általában tudja már ha rosszaságot, butaságot csinál, de ha nem tudja abbahagyni (pl. az apja piszkálását), akkor bezavarom a szobába, de úgy, hogy nem jöhet ki addig míg le nem nyugszik/abba nem hagyja a hisztit. Ezt mondom is neki. Ha idegen helyen, pl. ügyintézésnél kezd el borogatni, vagy csinálja az agymenetet (lelökdös tárgyakat, bebújik a hátsó pult mögé, a szalagfüggönyt kezdi nyúúúzni vagy a rolót rángatja...stb.) akkor szólok neki, hogy fejezze be, jöjjön, nézzük meg mi van ebben az újságban, vagy a mesekönyvét viszem és akkor olvasgatunk, vagy a dínóival játszunk...stb. Ha itthon megy el az agya és tényleg nagyon eleven, akkor szólok párszor és ha nagyon garázdálkodik és a szobában sem marad meg, akkor az ölembe veszem, szinte lefogom, tudja, hogy nem szabadulhat, megmutatom neki, hogy miket csinált eddig, megmutatom a kockát vagy valami játékot is, és megkérdezem, hogy akar-e lefogva velem maradni, vagy inkább leülünk együtt játszani??


Hogy mi lesz ha kettő lesz, nem tudom :DDD talán plüssállattal hagyom majd hogy dobálják egymást :)) esetleg kezdeményezek ha már nagyon utálom hogy mindkettő nyikorog :)) addig gyűjtöm a muníciót :D


Anyukám mikor már nagyobbak voltunk öcsémmel (4 év van köztünk) és nagyon nyúzás volt, mindig azt mondta: öljétek meg egymást...és vállat vont. :)) na ez legtöbbször felébresztett minket :D de kicsinek emlékszem én imádtam piszkálni az öcsém, ahogy nyikorgott (hagyjál, hagyjál, hagyjááál mááár), az éppen olyan jó volt, mint egy csattogó lepkét tolni vagy legózni vagy felhúzni egy zenélő játékot :)))


A szomszéd az hagyja őket, de én ott nem is tudok megmaradni negyed óránál tovább :P olyan hangzavar van, mindig visít-üvölt valamelyik vagy csak az egyik, üti fakockával, elüti a gokarttal...stb. Nah ezt én nem fogom hagyni, akkor inkább két helységbe zárom őket :D

32. Orsóka23 (válaszként erre: 16. - 1f59823251)
2009. jún. 24. 15:10

Vannak szabályok, és korlátok, de egyszerűen sokszor figyelembe sem veszik.

Nálunk a nagyobbat nehezebb kezelni.

Viszont azt tudom miért. Nagyon-nagyon makacs. Ha valamit szeretne, azt egyből szeretné.

Ilyenkor mindig mondom neki, hogy ugye milyen rossz, hogy ha szeretnél valamit, és nem azzal foglalkozik rögtön az ember? Én is ezt érzem, amikor te nem hallod meg, mit kérünk tőled.

Szeretné, ha mindig az lenne, és úgy lenne ahogy ő akarná. Sajnos ez hamar kiderült, hogy ilyen akaratos, irányító típus. Az ovónők is mondták már, hogy maga köré gyűjti a gyerekeket, és azt kell csinálniuk amit a fiam kitalál.

Lehet hogy hülyeséget mondok, de szerintem nálunk ez a probléma gyökere.

2009. jún. 24. 15:09
ha elszámolok háromig (kicsit emelt hanggal)akkor rögtön csinálják amit mondok nekik!!!megvárják még kiabálok..
30. c19f5f79fa (válaszként erre: 26. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 15:07
Nálunk ez bevált nagyon.Ha kezd szétcsúszni a kis asszonyka és érzem,hogy feszültebb,többet akaratoskodik..stb,akkor mindent félre teszek és rengeteget vagyunk együtt,programok,mese,festés...szinte varázs ereje van mert pár nap és újra a régi a kis csaj:)
2009. jún. 24. 15:07
mikor van a viasaton ez a műsor,megnézném hátha el lesek belőle valami jót..:-)))))
28. Dóci83 (válaszként erre: 18. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 15:05
igazat adok,hogy négy fal között nem lehet gyereket nevelni,de mostanába is ez a hülye idő nem enged ki még az udvarra se bennünket nemhogy csavarogni!!!különben megyünk mindig hol játszótérre,hol tiszapartra,minden felé...
2009. jún. 24. 15:02
ha külön külön vannak nincs velük semmi gond!!!olyan szófogadóak hogy csuda!!!szerintem ha eggyütt vannak akkor versengnek,melyiknek mekkora az ereje...
26. hereng jozsef (válaszként erre: 15. - C19f5f79fa)
2009. jún. 24. 15:02
ezzel eggyet értek gyereket veréssel nem lehet nevelni hanem sokat kell veluk foglalkozni
2009. jún. 24. 15:01
senki nem szokta nézni a viasaton a " segítség szülő vagyok" ? abba nagyon jó tanácsok vannak, sokat haladtam előre mióta ezt nézem .
2009. jún. 24. 14:59
ma épp a nagyobb ment a tatával pecázni,kicsivel voltunk itthon egyedül,apjuk dolgozott.és beszélgettünk.ilyenkor megigér mindent,azt mondja anya szeretlek ne haragudj rám,többet nem leszek rossz!!!ilyenkor meg tudnám enni!de mihánt hazajött a batyus,rögtön bunyó volt.a kicsi kezdte...
2009. jún. 24. 14:56
vannak szabályaink,amit ha túllépnek irány az ágy egy fél órára gondolkodni:-)))
22. 1f59823251 (válaszként erre: 18. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 14:56
:DDDDDDDDDDd
2009. jún. 24. 14:56
pólót, bocsi
2009. jún. 24. 14:55

A lányaim 2,5 és 18 hónaposak. Két hete egy játékon veszekedve leszaggatták egymásról a pótót.:)

Néha olyanok mint az ördögök, de olyan nincs, hogy nem fogadnának szót, vagy ne bírnék velük. Ha a szép szó nem használ (elég ritkán van ilyen ) egy kicsit a fenekükre csapok.

2009. jún. 24. 14:54
Hát erről beszélek. Mindkettőt kellene lefoglalni, de hogyan???
18. hereng jozsef (válaszként erre: 5. - Dóci83)
2009. jún. 24. 14:54
Még elég kicsinyek a gyerekek még nincs minden veszve , nem kell hagyni hogy a gyerekek felul kerekedjenek a szulein , nem kell állandóan bíráskodni , sok bennuk az energia ha falusi házban laknak akkor jó mert ki kell oket engedni hagy fáradjanak ki , de falak kozott nehéz gyerekeket nevelni sokat kell veluk játszani és sétálni a szabad levegon ez volna a legjobb megoldás . én verés nélkul neveltem igaz hogy gyomorfekélyem az volt de soket kell nekik magyázni . énszrintem nem elég egyszer valamit megmondani hanem nagyon sokszor beléjek kell rágni még eggy életre megjegyzik és nelássák hogy én mint szulo tehetetlen vagyok nem vagyok a helyzet magaslatán azt ok megérzik és akkor ok az urak a háznál ennyi.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook