Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogy nevelitek a gyermekeiteket?Ha égetnivalóan rosszak mit tesztek? fórum

Ti hogy nevelitek a gyermekeiteket?Ha égetnivalóan rosszak mit tesztek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. Dóci83 (válaszként erre: 7. - Fac1932d1d)
2009. jún. 24. 14:53
a nagyobb 5 a kisebb 2.5 éves!a nagyobb mikor egy kicsit megnyugodna megy a kicsi és kezdi piszkálni,kezdődik elölröl minden...
16. 1f59823251 (válaszként erre: 14. - Orsóka23)
2009. jún. 24. 14:52

Bocsi a zavarásért!


Adtál nekik korlátokat, szabályokat?

15. c19f5f79fa (válaszként erre: 5. - Dóci83)
2009. jún. 24. 14:51
Szerintem ne ess kétségbe.Két ilyen korú gyermek együtt léte már önmagában egy nagy feladat és egyáltalán nem könnyű.Szerintem légy velük a lehető legtöbbet ami valóban együttlétről szól..játék,séta,festés,mesélés...stb amiben neked is aktívan részt kell venni.Másodsorban pedig mindig légy következetes és soha ne fenyítsd őket olyannal amiről tudod,hogy úgy sem tudnád betartani.Majd mindezek mellett próbáld meg megoldani,hogy néha legyél nélkülük egyedül,amikor csak azt csinálhatod,ami neked jó amiben feltöltődsz és energiát gyűjtesz ahhoz,hogy újra velük tudj lenni.
14. Orsóka23 (válaszként erre: 5. - Dóci83)
2009. jún. 24. 14:50

Nekem ugyan annyi idős a két fiam, mint a te két gyermeked. Nálunk is ugyanez a probléma, és én is tanácstalan vagyok. Akármit csinálok velük, van ami nem ér semmit, van olyan, hogy utána egy ideig elviselhetőek a dolgok.

Nálunk most a nagy probléma a verekedés (marják egymást szinte egyfolytában) úgy 1 hete. Ja és az, hogy sokszor nem fogadnak szót. Elmondom nekik szépen mit szeretnék, megkérem őket 5x-6x. Aztán a türelmem elfogy, rájuk kiabálok, na akkor meghallják.

Mostanában a nagyobbik fiú azt mondja, hogy nem hall rendesen. Rossz a füle. :)) Hogy miket ki nem talál!?

Már nem tudom én sem, hogy mit is kellene tennem.

2009. jún. 24. 14:42

A nevelés himnusza...szerintem...a "titkom" :DDDDDD


[link]

2009. jún. 24. 14:39
Valahogy más az akkori és a mostani világ. Valószínűleg én is így leszek ezzel, majd ha nagymama leszek :)
2009. jún. 24. 14:39
Játékos feladatok sokasága csodákra képes! :DDD
2009. jún. 24. 14:37
Ja,azt elfelejtettem írni,hogy kértem a hugomtól szemes kukoricát és ha nagyon rosszak azon térdelnek...Az is jó máskor kétszer is meggondolja hogy rosszalkodjon e vagy sem...
2009. jún. 24. 14:37
Hasonló cipőben járunk. A nagyobb fiam 4,5 éves, a kicsi 2. Dettó ugyanez a probléma. Ha sikerül lefoglalnom Őket, akkor nincs gond. De ez nehéz, főleg, ha egyedül vagyok, mert akkor mindegyik igényli, hogy vele legyek. Az meg ugye nem megy :)
8. hereng jozsef (válaszként erre: 3. - Pemete)
2009. jún. 24. 14:36
én nagyapa vagyok felneveltem három gyermeket , nem mondom hogy konnyu de olyan nincs hogy nembirtam volna veluk és soha nem vittem a nagyszulokhoz átnevelésre. egy gyerek nemszuletik rossznak , én tudom hogy a kornyezet nagyon hat rájuk a rossz társaság de egy szulonek mindig kell tudni hogy egy gyereknek mi a baja mire van szuksége . a nevelést általába a mai szulok akkor kezdikel amikor már a gyerekkel nembirnak. a gyereket ahogy megszuletik nevelni kell és minden nap nem csak akkor amikor kedvem van . itt kezdodnek a bajok.
2009. jún. 24. 14:35

Szia!

Én konkrétan az idegbajtól szenvedek,mikor előjön a rosszabik énjük.Ölik egymást(6 és 3 évesek),a kisebbik üti a nagyobbikat...Nekem a sarokban állás jött be a lányomnál,a fiamnál pedig az,hogy ha veszekszik a hugával akkor ott kell mellettem ülnie amíg nem végzek,pl.ha főzök,mert tuti akkor kezdik el ölni egymást.Annál nagyobb bünti nem kell neki hogy nem mehet játszani,hanem mellettem kell ülni.Amúgy mennyi idős?

2009. jún. 24. 14:33
próbáltam már száp szóval is,meg is vertem de semmit se ér neki!!!próbálok türelmes lenni de néha kicsúsznak a dolgok a kezeim közül!!!
2009. jún. 24. 14:30
Van egy 5 éves és egy 2.5 éves fiam,mindenben utánozzák egymást főleg a rosszaságban...a nagyobbik fiam pici korátol fogva nyugtalan baba volt,most kezd egy kicsit megnyugodni,ő már nagyfiú!!!ovibol hazahoz minden féle hülye beszédet elég ha egyszer mondja,a kicsi megjegyzi és hajtogatja!!a kisebbik az nagyon nyugodt baba volt mintha itt se lett volna,evett,aludt..de kb 2 éves kora óta mint akit elvágtak,kifordult magábol,nem fél tőllünk hiába verem meg vagy fenyitem nem ér neki semmit,ugyan úgy folytatja a rosszalkodást....ha beküldöm a szobájába egy fél órára hogy elgondolkodjon rajta mit csinált,kijön és folytatja ott ahol abba hagyta!!néha már nem is tudom hogy mit is hogy is csináljam hogy oké legyen minden!!!
2009. jún. 24. 14:29
Kiabálok, és próbálok büntetni (nem sok sikerrel). Persze egyik sem jó, de nem tudok mit tenni.
2009. jún. 24. 14:28
Akkor kb agyvérzésközeli állapotba kerülök, és nagyon várom a hétvégét, hogy leadjam az öreganyjának:p
2009. jún. 24. 14:27

Mit jelent hogy égetnivalóan rossz?

nem volt olyan...

2009. jún. 24. 14:22
Ti hogy nevelitek a gyermekeiteket?Ha égetnivalóan rosszak mit tesztek?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook