Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogy nevelitek a gyermekeiteket?Ha égetnivalóan rosszak mit tesztek? fórum

Ti hogy nevelitek a gyermekeiteket?Ha égetnivalóan rosszak mit tesztek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
77. koperta (válaszként erre: 76. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 25. 15:06
Hát ezért ne restelld magad. Mindenki tudja - akinek gyereke van - hogy ez a "szolgálat" bizony 24 órás. Igenis szükség van néha egy kis kikapcsolódásra, amikor valaki más (pl. nagymama) látja el ezt a feladatot. :)
76. c2f8e79cdf (válaszként erre: 75. - Koperta)
2009. jún. 25. 14:17
Nem kell ürügy,bármikor mehetnek,sőt a nagyobbik az egész télen náluk van.Nekem kellemetlen,és restellem azt mondani:itthagynám a gyereket,mert pihenni akarok.
75. koperta (válaszként erre: 58. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 25. 12:52
A nagymamához menetelhez ürügy kell nálatok? Húúúú... Ha olyan dolgom van, akkor megkérem, hogy segítsenek - és mindig szívesen segítenek. De általában Ők választják meg, hogy mikor menjen a kicsi, én nem küldöm, Ők kérik, hogy menjen.
74. Dóci83 (válaszként erre: 53. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 24. 23:13
valahol ki kell élje magát a gyerkőc:-)))ha az oviba jól viselkedik muszály neki otthon kitombolnia magát!!!
73. javorne0727 (válaszként erre: 72. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 24. 22:39

Nálunk már kb. 1 órája takarodó van,de nem alszik délután,mióta megszületett a kistesó(5 hónapos lesz)

Meg elvitte a cica a cumit,az volt az altatószer.

Jóéjt Nektek!

2009. jún. 24. 22:16

Még mindig tart.Most 4 éves a kislányom.Még mindig fenn van,de már nem sokáig.Most készülök ágyba pakolni.

Gyere máskor is!

Szia.

71. javorne0727 (válaszként erre: 70. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 24. 22:13
Meddig tartott Tinálatok?
70. c2f8e79cdf (válaszként erre: 69. - Javorne0727)
2009. jún. 24. 22:11

A hisztikorszak.Én elkeseredettségemben már megkérdeztem a pszichológust,hogy mennyi ideig tart a dackorszak.

Azt mondta ,hogy addig, amíg el nem múlik.

69. javorne0727 (válaszként erre: 66. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 24. 22:04

Kicsit elirtam .

2 van,de még ,,csak,,az egyik rossz.

3 és fél.

Nagyon akaratos,eleven,sokszor nem bírok vele.

68. c2f8e79cdf (válaszként erre: 67. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 22:00
Azért én mégis azt gondolom,hogy változnak az idők,változnak a gyerekek is.A mai 4 évesek olyan szerepjátékokat játszanak,amilyeneket mi 14 évesen.
2009. jún. 24. 21:36
Egyforma recept gyereknevelésre nincs , egy szulonek egybol kell a legoptimálissabb megoldást kitalálni és úgy hogy azt késobb nebánja meg. erre meg talán szuletni kell
66. c2f8e79cdf (válaszként erre: 65. - Javorne0727)
2009. jún. 24. 21:25
Milyen idősek?
2009. jún. 24. 21:22
Az én lánykáim is égető,az oviban bízok!
2009. jún. 24. 21:19
Az oviból nekünk is csupa pozitív dolog jön.A baj az,hogy otthon meg 180 fokos fordulat.
63. hereng jozsef (válaszként erre: 62. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 24. 21:05
ÉN MáRahogy ebben a fórumban írtam három gyereket felneveltem . a nagyobbik 42-éves fiú,a nagyobbik lányom 39, a kissebbik lányom 37-éves. Nekem nagyon szigorú NYÓSOM VOLT de mindig azt mondta hogy a mi gyerekeink bármikor mehetnek hozzájuk mert ezek látni hogy neveltek , szót fogadnak .Egy szulonek nem kell nagyobb elismerés , vagy az iskolából jó visszajelzés jon. De ezért nagyon komoly mukát kell elvégezni hogy ez így legyen .
62. c2f8e79cdf (válaszként erre: 61. - Pemete)
2009. jún. 24. 20:39
Olyanokat kell kitalálnom,hogy ezt meg ezt kell csinálnom:takárítás,nagymosás...aztán meg,ha elviszem a nagyihoz,akkor neki is látok.Úgyhogy pihizés nuku.Akkor tudnék ejtőzni,ha elvihetném vkihez 3 napra nonstop.
61. pemete (válaszként erre: 58. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 24. 20:34
Azért nálunk is van némi szájhuzigálás, ha 1 óránál többre akarom otthagyni a gyereket. Illetve már nincs, mert elmondtam azősöknek, hogy mi a helyzet;)
60. pemete
2009. jún. 24. 20:33
Nálam nem is ér el semmit a hisztivel, max annyit, hogy beparancsolom a szobájába:) Viszont a maminál meg a papánál szinte mindent lehet és azt élvezi nagyon. Egész nap körülötte forog a világ.
59. hereng jozsef (válaszként erre: 57. - Pemete)
2009. jún. 24. 20:28
Egy gyerek nem olyan buta mint ahogy ezt sokszor gondoljuk. A gyerek kitapasztalja hogy aszulovel szembe mit engedhet meg . nem szabad mindent megengednineki legyenek szabályok. de nem olyan hogy egyik nap szigorúbb vagyok a másik nap engedékenyebb hanem szabály legyen mindig szabály a gyerek tudja magát mihez tartani. és ha fogja tudni hogy hiába hisztizik akkor sem ér el semmit akkor ezt a módszert elfelejti.
58. c2f8e79cdf (válaszként erre: 57. - Pemete)
2009. jún. 24. 20:26
Teljesen megértelek,és irigyellek is .Nekem ugyanis már nem él anyukám,oda nem vihetem.Anyósom meg itt lakik a faluban,oda ciki lenne minden ürügy nélkül
57. pemete (válaszként erre: 54. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 20:18
Én nem tudom, hogy újak-e a módszereim, de nem hiszem:) Nálunk egyébként nem szokott olyan nagy gond lenni, max alkalmi süket a gyerekem, vagy hisztizik. Főleg a hisztivel szokott kiborítani, mikor rossz napja van és nem jó neki semmi. Olyankor már alig várom a hétvégét,hogy elvigyem az ősökhöz tombolni, mert náluk ugye sokkal több mindent szabad, én meg pihizek egy kicsit:)
56. c2f8e79cdf (válaszként erre: 55. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 20:10
A kint hancúrozással nincs baj.Az a gond,hogy már az oviból hazafelé azon megy a vita,hogy melyik barátnőhöz megyünk játszani.Ekkor jön a hiszti.
55. hereng jozsef (válaszként erre: 53. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 24. 20:00
Ez igen egy értheto tulajdonság ,az ovodában nemtudja magát kitombolni ezért othon úgy tartja hogy megengedheti magának és ott hisztizik . Tobbet kellene vele kint hancúrozni hogy az energiáját kiadja .
54. hereng jozsef (válaszként erre: 52. - Pemete)
2009. jún. 24. 19:55
bocs nem úgy gondoltam ,ezt általánosan gondoltam hogy ismarek olyan fiatal szuloket hogy kétségbeesésukben szaladnak az anyukához hogy csináljanak valamit a gyerekekkel mert o már kimerítette osszes tudományát és nemfogadnak szót. igen a azért vannak a nagyszulok hogy adjanak tanácsot ha megkérik oket rája . De sajnos sok fiatal anyuka azt hiszi hogy o kitalált egy újfajta módszert ami jobb mint ami az o anyukáé volt és sajnos kudarcba fullad.
2009. jún. 24. 18:43

Sziasztok.Nekem egy 19 és egy 4 éves lányom van.

A kicsi annyira más mint a nővére...

Azt gondoltam,hogy szépen nevelem,illemre,ezzel szemben hisztis,nyafogós.

Az a legérdekesebb,hogy csak itthon.Az oviban csupa bűbáj,udvarias,nyugis,visszafogott.Itthon meg tombol.

52. pemete (válaszként erre: 8. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 18:38
Nem átnevelésre viszem a nagyszülőkhöz a gyerek, félreértés ne essék! Ők nem azért vannak, hogy neveljék!
51. Orsóka23 (válaszként erre: 50. - Hereng jozsef)
2009. jún. 24. 16:43

Köszönöm! Próbálom, de már látom hogy ez nem olyan egyszerű, mint az 1x1.

Köszönöm a segítséget! Most mennem kell. Holnap, ha tudok benézek.

Sziasztok!

50. hereng jozsef (válaszként erre: 47. - Orsóka23)
2009. jún. 24. 16:28
Orsóka , nagyonhejessek azok a gyerekek megnéztem naplódat ,neveljél beloluk rendes embereket , kívánom hogy sikeruljon.
49. hereng jozsef (válaszként erre: 47. - Orsóka23)
2009. jún. 24. 16:17
Szeretni kell a gyereket tudja hogy egy feleôoség teljes szulo áll mogotte akire mindig számíthat jóban rosszban , legyunk a pajtása ha rosszat tesz nem kell mindjárt kiborulni hanem orizzuk meg nyugalmunkat és ezzel sokkal tobbet fogunk elérni . Nevigyuk a szeretet túlzásba a gyereket ne saját magunknak neveljuk hanem az utcára , készítsuk fel hogy vannak rossz emberek az életben sok pofont kapnak ha nem készítsuk fel oket. Még valamit elárulok nagyon helyes gyerekeim vannak , a nagyobbik lányom most vált el 20-évután van két gyermekuk az eggyik már 19-éves a kissebik most 16-éves. a volt férja egy alkoholista voltde amikor hozzánk játr én már akkor elleneztem , de sajnos nemtudtam lebeszélni róla hát ide vezetett.most ebbol azt akarom kihozni hogy a gyerekeet még erre is felkell készíteni.Mert hiába nevelem én a gyereket nagyszeruen jon egy mneveletlen és elcsábítsa. De ha én felkészítettem volna erre hogy vigyázzon ilyen csavargókra .Megkell nekik magyarázni hogy vannak osztályon aluli személyek azokkal nem lehet kapcsolatot teremteni , mert elrontsa az egész életét.
48. hereng jozsef (válaszként erre: 45. - Koperta)
2009. jún. 24. 16:05
Ezzel nem csak te vagy így az én saját gyerekeim sem tudják ezt betartani ehhez tényleg nagy onkontrol kell. Én például lemondtam az osszes barátomról és nem jártam kocsmába mint más férfi én a gyerekekre aldoztam az osszes szabad idomet . a tanulásban én írtam veluk az elso betuket én kérdeztem ki aleckét . kitunore tanultak most buszke vagyok rájuk mrt kulonbek mint sok más korukbeli gyerekek .Csak egyet tudni kell hogy ezt mind soha nem kapom toluk vissza de nem is várom el nem azért csináltam
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook