Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Téves kifizetett bérből levont személyi jövedelemadó sorsa? A téves nettó bért már visszavonták tőlem. fórum

Téves kifizetett bérből levont személyi jövedelemadó sorsa? A téves nettó bért már visszavonták tőlem. (tudásbázis kérdés)

2011. febr. 15. 23:12

A bruttó bérből vonja le a munkáltató az SZJA-t, amit Ő utal át az APEH felé.

Akkor ez alapján a tévesen kifizetett bruttó bérből tévesen levont SZJA-t a munkáltatónak kell visszaigényelnie az APEH-től. És nem tőlem. Ha jól értem. Hiszen ha a 2010. évi levont adómat csökkentené vele, akkor tőlem kérné még egyszer, nem?

2011. febr. 15. 23:06
A bruttó bérből vonja le a munkáltató az SZJA-t, amit Ő utal át az APEH felé.
2011. febr. 15. 23:00
Tévesen ki lett részemre fizetve 2009. évben bruttó 288.333,- Ft bér, melyből 64.690,- Ft személyi jövedelemadó előleg lett levonva. A tévesen kifizett bruttó 288.333,- Ft nettóját 2010. január hónapban egy összegben levonták tőlem (174.626,-Ft-ot). A téves bérfizetéshez kapcsolódó téves személyi jövedelemadó előleg levonással eddig nem foglalkoztak. Most a 2010. évi éves összesítőmön a foglalkoztató által levont személyi jövedeladó összegeként a téves bérkifizetéshez kapcsolódó téves személyi jövedelemadó összegével (64.690,- Ft-tal) kevesebb összeget tüntettek fel, mint amit a havi összesítőimen szerepeltett adatok összesítésével megkaptam. Most akkor még egyszer levonják tőlem a téves bérfizetés téves szja-ját? A téves bruttó bérkifizetéshez kapcsolódóan tévesen levont személyi jövedelemadó nem engem illetne meg?
2011. febr. 15. 22:43
Önellenőrzést (08-as bevallást) ad be a bérszámfejtő v. könyvelő. Nem csak SZJA-t, de egészségbiztosítást és nyugdíjat is vonnak a bruttó bérből.
2011. febr. 15. 22:41
több volt vagy kevesebb?
2011. febr. 15. 22:40
Téves kifizetett bérből levont személyi jövedelemadó sorsa? A téves nettó bért már visszavonták tőlem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook