Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Havonta igénylem a családi adókedvezményt, így jogosult vagyok a személyi jövedelemadó visszatérítésre? fórum

Havonta igénylem a családi adókedvezményt, így jogosult vagyok a személyi jövedelemadó visszatérítésre? (tudásbázis kérdés)


11. 0142e9d5ea (válaszként erre: 10. - Gabbbicica)
2022. febr. 6. 14:20
Köszönöm, fizetett be, van a bérpapíron. Van 2gyerek is, nm vezz igénybe adokedvezményt
10. gabbbicica (válaszként erre: 9. - 0142e9d5ea)
2022. febr. 4. 14:05
Ha fizetett be szja-t, es van gyereketek, akkor kap vissza. Maximum annyit, amit befizetett.
2022. febr. 4. 13:18

Sziasztok

Parom nm vette igénybe a családi adokedvezményt. Augusztustol van az uj munkahelyén, előtte közmunkan volt. Igy kap vissza szjat? 31ig be ki töltöttük a papirt.

Irtam be számla számot is, meg címet is, fizetése, családi pótlék, számlára jön, akkor ez is oda fog jönni? Köszönöm a válaszokat

8. Egomanyus2 (válaszként erre: 1. - Icus95)
2021. nov. 22. 23:17
Amennyiben a családi pótlékot te kapod akkor a befizetett adódat visszakapod autómatikusan. Jól írták, hohy csak a befizetett összeget, persze csak a maximumig. Az a munkáltató beballásából látszódik, hogy igénybe vetted a kedvezményt havonta. A férjednek, élettársadnak érdemes beküldeni az adatokat, mert akkor visszakapja februárban. De ha nem teszi, akkor az adóbevallásnál megkapja. Egyébként mindenkinek az adóbevallásánál kell "elszámolni".
7. sanyinak (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. nov. 22. 20:18

De, csak a befizetett SZJA erejéig jár vissza.

Ezért kedvezmény, különben támogatásnak hívnák.

6. Sirga (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. nov. 22. 10:21
A befizetett adót visszakapja. Ha a kedvezmény miatt már nem maradt befizetendő adója, akkor nem kap vissza semmit.
5. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. nov. 22. 08:32

Arra probaltam celozni, h pl minimalber es 3 gyerek mellett nincs mar, ami visszajarjon.


Ezert kell felmernie a foruminditonak, hogy mennyit keres, mennyi kedvezmenyt vett igenybe. Ha marad ezenfelul, akkoe jar vissza.

4. Bless the child (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2021. nov. 22. 07:35
Dehogy nem. A családi kedvezmény nemcsak az szja-ból jár vissza
3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Icus95)
2021. nov. 21. 20:13

Attol fugg, mennyit keresel. Ha maradt még befizetett adod; akkor fogsz kapni visszateritest.


Ha nem magas a jovedelmed, es az adokedvezmennyel mar lenullaztad (pl 2-3 gyerek eseten) akkor mar nem lesz mibol visszakapnod.

2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Icus95)
2021. nov. 21. 19:46

Igen.

Automatikusan kapni fogod.

2021. nov. 21. 18:19

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogy,én havonta igénylem a családi adókedvezményt és ígyis jogosult vagyok a navtól az SZJA visszatéritésre? Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook