Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll: érvek és ellenérvek fórum

Testkontroll: érvek és ellenérvek (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. okt. 14. 11:38
Mellette hosszan tudnék érvelni. Ellene nem tudok. A könyvben vannak persze túlkapások, de az alapelv nagyon nekem való. Fogyókúraként pedig ennél könnyebben betarthatót el sem tudok képzelni.
5. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - Venes)
2006. aug. 20. 11:02

:)) Énis tudok pár tökéletes dolgot.


A tej hatásairól már én is olvastam. A bátyámnak (nem vér szerinti, hanem örökbe fogadtuk egymást :)) ) és az apjának is veseköve lett a tejtől, kerek perec megmondta az orvos. Nem ittak sokat, napi fél litert kb. Tehát jó pár éve nem iszom tejet, max 1 decit a kávémba.


Egen veszem észre, hogy jobban érzem magam, ha nem eszem egy-egy nap húst :). Érdekes...

4. Venes (válaszként erre: 3. - 4726e582cf)
2006. aug. 20. 07:25

Olyat úgy sem találsz.:D

A jóba is bele kell kötni, mert az embernek olyan y felfogása, hogy nincs tökéletes. Persze, persze ez igaz, de legalább ebben a tökéletlen világban egy tökéletes dolog van.:) (Én tudok egyet, nem is, kettőt, vayis többet...:D)


Érdekes egyébként ez a testkontroll, de szerintem pár dolog nem reális. Vagyis van másik oldala is a dolgoknak, amik meg megint nem jók.

Tej tényleg nem sok jót hozhat nekünk, csak a növényi tejek (biotej). Itt olvastam először a tej káros hatásáról, de kicsit nézelődtem és lám mit találtam, még pár helyet, ahol szintén írnak a nem kedvező hatásáról. Állítólag több kálciumot vesztünk vele, mint amennyit adna. Mert miközben beépül más folyamatok is végbe mennek. Pontosan fejből nem tudom, de ezt nem is ide kellene írnom.


Még valamit. A hús nem jó.:) Ha már eszünk akkor persze zöldség is jöhet, meg szerintem kenyér rizs simán. (Kenyérból nem a finomított liszttel készült.) A lényeg persze, hogy a hús nem kell.:)

2006. aug. 14. 09:52

Azt hittem ez megdönthetetlen. De ahogy elnézem akármilyen táplálkozási sémát is követ az ember, az nem felel meg mindenkinek. Van aki ellenzi és van, aki helyesel.


Egyszer jó lenne már valamilyen olyan módszer, amit egyik csoport sem ellenez.

2006. aug. 14. 09:09
Elgondolkodtató ez a cikk.
2006. aug. 12. 17:30
Világszerte sok millió ember követi a testkontroll-, más néven szétválasztó diétát, amely az amerikai Harvey és Marilyn Diamond nevéhez fûzõdik. Diétájuk lényege: az étrend zömmel gyümölcsbõl és zöldségbõl áll, a szénhidrátokat pedig külön kell választani a fehérjéktõl.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook