Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tesco dolgozók! fórum

Tesco dolgozók! (beszélgetős fórum)


118. ria0712 (válaszként erre: 117. - Cilumiluci)
2010. aug. 23. 18:54
Igen,van ilyen,Nem úgy kell elképzelni,hogy most aztán beülünk az iskolapadba,hanem kapsz egy csomó anyagot és ha van időd,akkor otthon munka után képezheted magad.Ha valamit nem tudsz, magadnak kell utána érdeklődni. Végül tesztet íratnak.Kb ennyiből áll a belső képzés.
117. Cilumiluci (válaszként erre: 107. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 18:38
A Tesconál?Van ilyen?És addig ki pakolja a árut?
116. Cilumiluci (válaszként erre: 112. - Ria0712)
2010. aug. 23. 18:37

Nagyon igazad van.És igenis az bunkó aki lenézi a munkáját az árufeltöltőknek.Azt szokták mondani,a munka nem szégyen.

Az sokkal inkább az ha valaki így ír a másikról és annak munkájáról.

115. Cilumiluci (válaszként erre: 113. - A0c1361e44)
2010. aug. 23. 18:35
Mélyen egyetértek.
114. ria0712 (válaszként erre: 113. - A0c1361e44)
2010. aug. 23. 18:28
Egyet értek veled.
113. a0c1361e44 (válaszként erre: 110. - Ria0712)
2010. aug. 23. 17:11

Nem hiszem, hogy foglalkoznod kell vele.


Azt hiszem egy másik multinál valami nagyon fontos munkakört tölt be, amihez nem kell túl magas képesítés, és nem is keres többet, mint egy tescós árufeltöltőt.

Utálok általánosítani, de aki lakhelynek a Hungary-t jelöli be 25 évesen, azzal valami nem stimmel.....

112. ria0712 (válaszként erre: 107. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 16:29

Az áruházon belüli képzés,nem jár automatikus előrejutással,kereset növekedéssel!

De minden bizonnyal ezt Te is tudod.Mint azt is,hogy hogyan lehet a legkönnyebben felfelé jutni.

Fölfelé nyal,lefelé tapos.Fölfelé nem kérdez,lefelé nem magyarázkodik.

Nos, ehhez a nyaláshoz nincs nagyon sokunknak gyomra!

111. ria0712
2010. aug. 23. 14:01
Miért érdekel Téged a Tesco-s téma?Alig egy napja vagy itt,és még csak ehhez a témához szóltál hozzá!
110. ria0712
2010. aug. 23. 13:56

Az igazság az az,hogy a raklapok "csak úgy" maguktól lemásznak a kamionról.Egy jó tündér odakészít 3-4 üres raklapot,suhint egyet a varázspálcájával,és a beérkezett áru a megfelelő helyre kerül.Utána tényleg semmi dolgom,csak az hogy kipakoljam.

Ja el ne felejtsem,hogy minden reggel két órámba telik,mindent megigazítsak a kedves vásárlók után.

Nagyon kíváncsivá tettél a foglalkozásodat illetően,még idáig nem árultad el mivel is foglalkozol valójában.

109. Sky_Boy (válaszként erre: 108. - Ria0712)
2010. aug. 23. 13:32
Kedves ! Még mi más feladatod van ezen kívül ? Tudatlan lényemet felvilágosítanád ? Kihúzod az árut kipakolod, a maradékot visszaviszed a raktárba a megfelelő helyre rakod feliratozod hogy átnézve vagy töltve, rendet tartasz az osztályon értem én ezalatt,hogy minden a saját helyén van megfelelő árral.
108. ria0712 (válaszként erre: 89. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 13:23

Sziasztok!Én non-food árufeltöltő vagyok.Ezen belül a háztartási rész az "enyém".Bizony nehéz fizikai munkát végzek,de nekem nem is a munkával és a bérrel van problémám.Sokkal inkább az olyan vásárlókkal,akik semmibe veszik,lenézik a munkámat.

Nagy tévedésben van az,aki azt hiszi, a mi munkánk csak abból áll,hogy kihúzzuk a raklapot és kitöltjük az árut.

107. Sky_Boy (válaszként erre: 106. - Cilumiluci)
2010. aug. 23. 13:18
Áruházon belüli képzésekről beszélek!
106. Cilumiluci (válaszként erre: 105. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 13:15
Ebben lehet hogy van valami.nekem nem fizette senki az iskoláimat amit már munka és 2 gyerek mellett elvégeztem.
105. Sky_Boy
2010. aug. 23. 13:00
80 e Ft ?? valóban nem sok, de könyörgöm mindenki a saját sorsának a kovácsa, kevés kivétellel de van lehetőség. Arról meg éppen nem a multi tehet, hogy valaki ennyire jutott az életben. De változtatni lehet mert a multiknak van saját belsős ingyenes képzése csak akarni és jelentkezni kell! Én annyit tudok, hogy valahányszor fentébb jutottam és utódlás kellett talánom 150-200 dolgozóból jó ha 1 volt aki azt monda hogy ő hajlandó az idejéből áldozni, hogy változtasson az életén....
104. a0c1361e44 (válaszként erre: 103. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 12:55

Ha csak a törekvés és az akarás számítana, akkor sokaknak nagyon jó állásuk lenne.


Tisztában vagyok az infláció, munkanélküliségi ráta, kereslet, kínálat, szükséglet, gazdaság, stb. fogalmakkal. Közgazdász is vagyok, de most nem erről beszéltünk, hanem arról, hogy mennyi lenne a megfelelő bér. Nem tettük hozzá, hogy milyen hatással lenne a minimálbér megemelése a gazdaságra....

103. Sky_Boy
2010. aug. 23. 12:51
Igaz és én se bánnám ha 100 x ennyit keresnék csak az a baj, hogy ez egy aránytalanul torz világot hozna létre, és a termékek meg minden már ára úgy megemelkedne, hogy 1 ropival nem tudna többet venni, ugyanis a kereskedelem és egy ország gazdasága mindíg a legalacsonyabb réteghez igazodik! az iskola tényleg nem számít! De a törekvés, az akarás az mindíg figyelmet vonzó dolog, és a multiknál van előrejutási lehetőség.
102. a0c1361e44 (válaszként erre: 98. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 12:49

Hát nem a minimálbér környéke.

Abból nem lehet megélni. A pénzünk vásárlóértéke vacak. Ha belegondolsz mire elég 80 eFt?

Ha van egy kis panel lakása a munkavállalónak, akkor éppen elég a rezsire, talán belefér a kaja, de nagyon szűken. De bérletet, jegyet nem vesz a tömegközlekedésre és még sorolhatnám, hogy mire nem elég. Tanuljon, hogy jobb állása legyen? Miből? Ha van egy gyereke, akkor már horror. Ha lakást vett, akkor a hitel miatt szintén.


Ha tegyük fel nincs hitele az illetőnek, nem lakik nagy lakásban, nincs nagy igénye sem kajában, sem egyébbe, stb. Akkor is legalább a minimálbér kétszerese lenne elég.

101. Cilumiluci (válaszként erre: 98. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 12:48

gy igaz,Én pl.semmi pénzért nem dolgoznék a Tescoban,de minden tiszteletem azoké akik ott dolgoznak.Van több ismerősöm is aki Tescoban eladó,pultos.Nagy munkanélküliség van,tényleg örülnek ha oda felveszik őket,de az messze nem jelenti azt hogy elégedettek lennének akár a fizuval akár a többi körülménnyel.Viszont a továbblépésről annyit,igaz hogy vannak tanfolyamok,stb,de azok pénzbe kerülnek,nem is kevésbe.

Na meg persze Tescos meló mellett tanulni....

Ezek a dolgok eszedbe jutottak?

100. Cilumiluci (válaszként erre: 97. - A0c1361e44)
2010. aug. 23. 12:46

Így igaz,Én pl.semmi pénzért nem dolgoznék a Tescoban,de minden tiszteletem azoké akik ott dolgoznak.Van több ismerősöm is aki Tescoban eladó,pultos.Nagy munkanélküliség van,tényleg örülnek ha oda felveszik őket,de az messze nem jelenti azt hogy elégedettek lennének akár a fizuval akár a többi körülménnyel.Viszont a továbblépésről annyit,igaz hogy vannak tanfolyamok,stb,de azok pénzbe kerülnek,nem is sokba.

Na meg persze Tescos meló mellett tanulni....

Ezek a dolgok eszedbe jutottak?

2010. aug. 23. 12:43

Én egy szoftver fejlesztő cégnél dolgozom.

Jó a fizetésem, nagyon, de egy pillanatig sem zavarna, ha az árufeltöltő is annyit keresne, mint én.


Mit tud tenni, aki nem elégedett? Manapság nem számít, hogy tanultál e, az sem, hogy milyen tapasztalatod van. Jó állást csak hátszéllel találsz, ha nincs, maradnak a multik a kihasználásukkal, vagy nincs állás, és egyben bevételed sem.

2010. aug. 23. 12:41
De ha már így témánál vagyunk, mi lenne a magfelelő bérezés szerintetek ?
97. a0c1361e44 (válaszként erre: 90. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 12:38

Pedig nagyon úgy tűnik számomra, hogy te valami hasonló munkát végzel.


Miért érzed jobbnak magad másoknál????

Szerinted nincs szükség az árufeltöltőkre, takarítókra?


Ha az ember teheti megy máshová dolgozni, de lehet te nem itt élsz, vagy nem ebben az idősíkban. Ha nem vetted volna észre nincs munka mostanság. Sok ember örül, ha felveszik a tescóba, vagy egy másik multihoz árufeltöltőnek. És sokan azért nyafognak, mert abból a pénzből nem lehet megélni. A tescó is, mint a legtöbb multi kihasználja a dolgozókat. Éhbérért dolgoztat, túlórát nem számol el, és ráadásul sok tapló embert felvesz vezetőnek, akik ott élik ki az otthon elnyomott problémáikat. A normálisabbakat kicsinálják, mert azt hiszik, hogy "első eladóként", vagy "műszak vezetőként", vagy nem is tudom, hogy szólítják még magukat, bárkibe belerúghatnak. Na az ilyeneket én is utálom, az ilyenekkel dolgoznék együtt szívesen. Megtanítanám őket szívesen a normális viselkedésre.

96. Sky_Boy (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2010. aug. 23. 12:37

Nem Magyar cég..

De oks úgy érzem ez meddő vita! nem azt mondom, hogy nincs igazatok ! De aki úgy érzi, hogy tobbet érdemel az tegyen is érte és lépjen tovább. A legjobb tudomásom szerint a Tesco- ban egész szép kariereket lehet befutni. Aki meg csak egy árufeltöltői munkára képes az maradjon csenbe mert nem rossz a pénz azért a munkáért inkább átlagos. De fix biztos és annyi amennyi az igéret és akkor amikor kell.. ez fontos szempont.

95. Cilumiluci (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2010. aug. 23. 12:33
Egyetértek.
94. Cilumiluci (válaszként erre: 93. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 12:33

Én nem vagyok árufeltöltő,viszont jól rálátok a kereskedelemre,mivel üzletvezető vagyok.És nagy szükség van az árufeltöltőkre,különben nem lesz mit levenned a polcról,ha bemész.

A fizetésük pedig igenis kevés,de kényszerből ezt a munkát is el kell vállalni ha nincs jobb.

93. Sky_Boy (válaszként erre: 91. - Cilumiluci)
2010. aug. 23. 12:26
Soha egy szóval nem mondtam, hogy lenézem ! Csupán azt ecsetelem, hogy felesleges sírni a bérezés miatt mert ezért a munkáért ennyi jár, ha normálisan elvégzed !!
2010. aug. 23. 12:26

Én nem teszek különbséget a fizika, illetve a szellemi munka között. Mindkettőre szükség van, mindkettőt meg kell fizetni. Azt, hogy egy tescós árufeltöltőnek hány raklapot kell kipakolni, valamint, hogy egy áru helyét kinek kell tudni az a belső szabályozás kérdése. Volt ismerősöm, aki tescóban dolgozott, így mesélt a körülményekről, stb. A tescóban az árufeltöltő bizonyos területeken dolgozik (zöldség, szárazáru, élelmiszer, stb.) Így ha a zöldségest megkérdezed, hogy hol találod a kalocsai csipős pirospaprikát, lehet, hogy nem tud rá válaszolni. És meg is értem.

Azért mert találkoztál már néhány primitiv dolgozóval, nem kell általánosítanod. Ott is dolgozik sok lelkiismeretes ember, akik igenis megérdemlik a fizetésüket, sőt még többet is érdemelnének!!!! Abból a pénzből nem lehet szinte megélni.


Melyik multinál dolgozól?

91. Cilumiluci (válaszként erre: 81. - Sky_Boy)
2010. aug. 23. 12:23

Te miért nézed le az árufeltöltőket?Szerintem az egyáltalán nem könnyű munka, hanem kemény fizikai meló.

Ui:én sem vagyok Tesco-s dolgozó de nem nézek le senkit a munkája miatt!

90. Sky_Boy (válaszként erre: 82. - A0c1361e44)
2010. aug. 23. 12:19

Szóval itt nem rólam meg az én béremről van szó!

Hanem arrol, hogy az emberek elmennek multihoz dolgozni, legyen az Tesco, Cora... bármi és sírnak, hogy kevés a pénz, nincsennek megbecsülve stb.. De kérdezem én, hogy mit vár egy ARUFELTÖLTŐI poziba? ahol lényegi feladata annyi hogy a cumó le a kocsirol ki a polcra vissza a raktárba, az akciós cumó legyen kint, szép rendezett eladótér, az árak legyenek feltüntetve. Senki nem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy te itt fogsz dolgozni ennyi pénzért... Ha valaki elégedetlen akkor tessék váltani, millió lehetőség van! Az pedig, hogy valakit nem vesznek fel dolgozónak pedig nem azt jelenti, hogy szar a cég, átbaszás. Inkább azon kellene gondolkozni, hogy tényleg olyat nyújtottam a beszélgetésen, hogy emlékezetes maradjon. A mi cégünknél az felvételi beszélgetés után 5-10 munkanapot szoktunk mondai, de már a beszélgetés első percébe lehet tudni, a választ, és aki jó azt értesítik minél hamarabb, de az a tapasztalat, hogy ha valaki nem kap visszajelzést 3-4 nap múlva akkor az elutasított.

89. Sky_Boy (válaszként erre: 86. - Ria0712)
2010. aug. 23. 11:46
Szia ! Neked mi a munkaköröd ? Szerinted is nehéz fizikai munka kategóriába sorolják az árufeltöltést ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook