Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszélgessünk a természetes gyógymódokról fórum

Beszélgessünk a természetes gyógymódokról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
152. lolita2112 (válaszként erre: 151. - Mezei Virág)
2018. nov. 6. 02:05
en nem tudok ujat irni a manuka honey-rol cask amit mar leirtam itt korabban,hogy jo es hasznal,de mindenkinek jogaban all abban hinni ami neki tetszik.
151. Mezei Virág (válaszként erre: 147. - Lolita2112)
2018. nov. 5. 09:40
Az akácméz mindig világos színű. A vegyes virágméz lehet sötétebb. Láttam egy műsort a manuka mézről, ezért nem is fogom megvenni. Orvosok elemezték, mi különleges van benne, a többi mézhez képest.
150. lolita2112 (válaszként erre: 145. - Mezei Virág)
2018. nov. 5. 00:07
ami az itteni helyzetet illeti barmilyen gyogynoveny joval tobbe kerul,mint a doki altal felirt gyogyszerek.
149. lolita2112 (válaszként erre: 140. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 5. 00:05
Errol nem hallottam meg,de azertis vagyunk itt,hogy megbeszeljuk a dolgokat es tapasztalatot csereljunk es tanuljunk egymastol,igen valoban hofeher az o fogsoruk.
148. lolita2112 (válaszként erre: 147. - Lolita2112)
2018. nov. 5. 00:00
en olvastam ugyanezt a tobbi mezrol is,mindegy ha kiprobalod barmelyiket is es erzed hasznal akkor jo.nekem hasznalt,en ennyit tudok mondani.
147. lolita2112 (válaszként erre: 138. - Mezei Virág)
2018. nov. 4. 23:59
en is vettem Magyar mezet amikor nyaron otthon jartunk.akacmezet.azt olvastam a mezrol,hogy minel sotetebb egy mez szine annal job,mikor otthon eltem sose ettem mezet,de most itt van a konyhaszekrenyemben es egy szep napon ki fogom probalni majd.manuka honeyt tobb fele szamozasuakat arulnak,s azt tudni kell rola,hogy ami terapikusan segit annak 15+ -nak kell lenni,mert az alatt nem sokat er,en eletemben 2szer voltam megfazva,de telen 1-2 uveggel elfogyasztok belole,es a gyerekeim is,es jo nyugtato is,hisz tele van vitaminokkal.de persze megertem,hogy mindenki masban hisz!
146. lolita2112 (válaszként erre: 136. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 23:54

a manuka honey nalunk is draga.nekem is van itthon mindig ez is es almaecet is.azt kiprobaltad mar?en igen.egy erdekesseg rola hatha te vagy a tobbiek esetleg nem hallottak rola,ez jo ha vki ugy erzi evett egy etelt es nem volt friss,nos ilyenkor 2 evokanal almaecetet el kell keverni 1 pohar vizben es meginni,es kutya bajunk se less,egyszer au koruton voltunk es itthion felejtettem az almaecetet,es kagylot ettunk es minden betegek lettunk utana/nem volt friss ezek szerint,de mivel citromot facsarnak ra igy nem erezte az ember ezt mikor ette.nos azota ha vhova megyunk hosszabb idore elso dolog amit bepakolok az az almaecet.a gyombert jomagam eddig cask etelben probaltam ki,de masoktol is hallottam ,hogy nagyon jo.


sajnos a tokait nem szeretem,mert nekem tul edes.unikumrol is hasonlo dolgok jarjak,hogy jo gyomorpanaszra,azt latod kedvelem,mert keseru.


a feketekomenyolajrol nem hallottam.bar mar jonehany dolgot kiprobaltam,de ki tudja a jovoben.hala koleszterin problemam nincs,de magas vernyomasom az van sajnos.

145. Mezei Virág (válaszként erre: 144. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 15:44
Ahol jobban megéri... ;)
144. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 143. - Mezei Virág)
2018. nov. 4. 15:41
Még nem vettem itthon, ha külföldre utazok, akkor szoktam hozni többet.
143. Mezei Virág (válaszként erre: 142. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 15:33
2018. nov. 4. 15:30

Én az eredeti fát részesítem előnybe, ha hozzájutok. Ebben nincs mesterséges adalék az tuti.

[link]

141. Mezei Virág (válaszként erre: 140. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 15:19

Biztosan jó, de én fa formájában meghagyom nekik!

Fogkrém alakban már azért jobban tetszik! ;)

2018. nov. 4. 15:06

Szájápolás.


Nem tudom hányan ismeritek és főleg hányan használjátok a Siwak fát, de érdemes fogkefe és fogkrám helyett ezt használni. Ezek különböző vastagságú gallyacskák. a fűzfa vesszőre hasonlít. Le kell szedni, vagy rágcsálni kicsit a kérgét és előbújnak a sörtéhez hasonlító szálacskák. Nem műanyaggal sikálja az ember a fogát, fehérít, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő. Néhány fogkrém alkotóeleme is. Afrikából származik. Ha megfigyeltétek sok afrikai embernek vakítóan fehér a foga, na ezt a fát használják.

139. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 138. - Mezei Virág)
2018. nov. 4. 14:54

A mi tág családunk csak mézet használ, az magyar. Külföldre is magyar mézet küldök, viszünk.


De van itthon pici manuka mézem is. 250g kiszerelésű. Annyira drága, nem is tudnám kifizetni, mint édesítőt, ezt tényleg csak "gyógyászatra" használom. És én

is említettem, hogy a sebekre kitűnő. A torokdaganatra sem én találtam ki, anno az angol médiában foglalkoztak vele. A cikkben is olvastad, hogy számozva vannak minőség alapján.


Ami itthon van 20+ ami már nagyon jó minőség. Nem Magyarországon vettem.

138. Mezei Virág (válaszként erre: 136. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 14:31

Nem vettem manuka mézet, mert szerintem jó a magyar méz is.

[link]

"Ahogy sok felkapott szuperétel, úgy a manukaméz is inkább marketingfogás, a róla szóló érvek többsége ugyanis egyelőre tudományosan nem megalapozott. Táplálékként elfogyasztva a többi mézhez hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, aktív antimikrobiális hatása inkább a sebkötözésben, a fekélyek, égési sérülések kezelésében érvényesül."

137. .Ági. (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2018. nov. 4. 12:12

Szia Kristóf!


3 évig folyamatosan, aztán szinten tartás végett fele akkora adagot, de a mai napig.

Ez 10 éve lassan... Igen, volt előtte-utána.

Gyógyszereket szedett, de a mellékhatásaitól volt rosszul, ezért kidobtuk.


Dr. Budai L Károly Olvasgass, ha gondolod, ő szerdánként orvosi webkonferenciát is tart, és mindent meg lehet tőle tudni, válaszol a chaten a kérdésekre is!

136. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 96. - Lolita2112)
2018. nov. 4. 08:53

Nekem van is itthon.

Manuka Doktor 20+ Nálunk nagyon drága.


Angliában torokrák betegség esetén is beveti egy klinika.

Egy kisfiú szülei és orvosai, kérelmezték is, hogy betegeknek adják terápiaként olcsóbban. Végül nem tudom mi lett a vége. Ha nem írod le, el is felejtem az esetet.

Ami itthon van nekem, a sebgyógyító hatása kiváló.

Megfázásos tünetekre szoktam még használni.

Főleg köhögés ellen.

A mézbe reszelt gyömbért és házi olívaolajat teszek. Gyereknek kávés, felnőttnek egy csapott evőkanállal.

Ha nincs kedvem, időm vagy egyszerűen nincs otthon valamelyik alapanyag, akkor veszek lándzsás útifű szirupot. Az is nagyon bevált.


Fülgyulladás gyógyításához is nagyon hasznos a lehetőleg jó minőségű olívaolaj csepegtetése a fülbe. Ebből a többéves, agyagedényben tárolt úgynevezett óolaj, szinte fekete már a kiváló, de ha nincs valakinek ilyen a jó minőségű is megteszi.


Erről jutott eszembe, hogy azt mondják a jó Tokaji is gyógyszer. Olvastam Mikszáth, vagy Móricz regényben, hogy a gazda annyira szerette a kocsisát, hogy aszú bort adott neki tüdőgyulladásra. A regényben azt hiszem, már késő volt.


Nem tudom hallottál-e a feketekömény olajról. Vettem édesapámnak, ártani nem árt alapon, a jó minőségű ebből sem olcsó. A szaudi a legjobb, én legalább úgy tudom.

A lényeg, amikor labor készült a köményolaj fogyasztása után, azt hittem elcserélték a leletet. Teljesen jó lett a koleszterin is. és minden, semmi nem lett csillagos. (nálunk így jelölik, ha valamilyen labor érték alacsony, vagy magas.) A kömény hatására, vagy sem nem tudom, de azzal az idővel köthető össze. Valami borzalmas íze van. Bár a szomszédom meg azt mondja nagyon ízlik neki. Ebből is látszik, ízlések és pofonok. :D

135. lolita2112 (válaszként erre: 116. - Panna.33)
2018. nov. 4. 06:27
ez igy igaz,de egy dolog teny/sajat tapasztalat/,hogy egy herb-nek,egy termeszetes dolognak sokkal kevesebb a mellekhatasa,mint egy eros doki altal felirt gyogyszernek.
134. lolita2112 (válaszként erre: 108. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 06:24
kiprobaltam a galagonyat,en ha vmi uj termeszetes szert veszek elso dolgom nagyon tuzetesen utana olvasok,mertha az ember nem az eloirasnak megfeleloen,vagy ideig szedi tobbet arthat,mint hasznal.
133. lolita2112 (válaszként erre: 107. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 06:22

itt is ezzel van tele az ujsag!nekem is a doki valtott vernyomascsokkentot es az ujtol ugy kohogtem,hogy egy kutya megirigyelhetett volna,derekam fajt/soha elotte/alig birtam mozdulni,mert fajt,szedultem ha fel,ha lefele neztem………..visszatertem a regire,mert annak kevesebb a mellkhatsa jobban turi a testem,de mellette rengeteget setalok,sok vizet,gyumolcslevet iszok,rengeteg gyumolcs es zoldseget eszek,es hust max 1-2szer es sokkal jobban erzem magamat!vagyhogy nemelyik doki megcsak vernyomast se tud helyesen merni,enyem a levegoben merte,halal nyugodt voltam 5 perc mulva ugyanugy a levegoben tartva a kezemet es merve a vernyomasomat 30-al tobb volt,hogyan lehetseges ez?ha nem velem tortenik meg talan el sem hiszem,


milliobol egy igen es senkise tudja,hogy egyszer nem e mi jarunk igy,en is allergias vagyok egy gyogyszerre,nepszeru injekciora...jo jo szerencsere itt vagyok,de azt az erzestb azert amit ateltem akkor mikor kaptam ezt a gyogyszert,injekciot azert nem kivanom senkinek am!

132. lolita2112 (válaszként erre: 104. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 06:13
semmmi gond ird le mindig amit gondolsz hisz en is kozbeszolok sokszor amint fogok latni ma ha visszaolvasol itt.
131. lolita2112 (válaszként erre: 103. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 06:11
bocsanatot kerek toled,hogy ismet kozbeszolok,nagyon igazad van!az agy kapcsolata a testtel,eppen Errol olvasok egy konyvet amit egy orvos irt.valoban az agy /hit/csodakra kepes!
130. lolita2112 (válaszként erre: 102. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 06:08
teljesen igazad van,nalunk kozel 300 fele van forgalomra e celra.
129. lolita2112 (válaszként erre: 101. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 06:07
en erosen hiszek az ilyen dolgokban hisz egyet-mast tapasztaltam mar en is!
128. lolita2112 (válaszként erre: 100. - Mezei Virág)
2018. nov. 4. 01:31
nem tudom ez otthon hogy van,de arra emlekszek,hogy a tejet naponta vettuk/talan mint minden mas ez is valtozott bizonyara/.nalunk egy hetig elall,sot vannak amelyek egy evig,szoval itt tesznek bele tartositoszert,plusz nalunk nagyon meleg van szoval muszaj beletenni.
127. lolita2112 (válaszként erre: 116. - Panna.33)
2018. nov. 4. 01:28
elhiszem,hogy igazad van!jomagam nem ereztem semmilyen mellekhatast,de tudom nem mind egyforma!egy biztos azert,hogy nincs annyifele mellekhatasuk,mint amit a gyogyszertarban adnak receptre.
126. Panna.33 (válaszként erre: 125. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 4. 01:21
Értem. :)
125. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 124. - Panna.33)
2018. nov. 3. 16:36
Ismerem, nekem ö "orvos" hiszen az emberre gyakorolt hatását is vizsgálja a gyógyszereknek.Dolgozott 2 évet a budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetem Anatómia Intézetében is. Meg Németországban neurológiai tanszéken kutatott. Így aztán van rálátása az orvoslásra is.
124. Panna.33 (válaszként erre: 121. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 3. 16:09

Boldogkői nem orvos, a Szegedi Egyetem Biológiai tanszékének a vezetője.

Kiváló könyvet írt "Hiénák a betegágy körül címmel." Érdemes elolvasni.

Homeopatákkal is szokott vitatkozni. Engem meggyőzött, főleg, hogy a kettős vakteszt fontosságát hangsúlyozza.

123. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 121. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 3. 16:04
Mielőtt még valaki szólna, hogy de nem lehet, mert nem úgy szívódik fel akkor, nem ezekre a gyógyszerekre mondta, hanem amik felezhetőek.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook