Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tényleg ilyen silány a férfi felhozatal a társkeresőkön? fórum

Tényleg ilyen silány a férfi felhozatal a társkeresőkön? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg ilyen silány a férfi felhozatal a társkeresőkön?

172. VersEmber (válaszként erre: 167. - Puritan)
2018. jún. 28. 23:15

Ez az egyik legértékesebb hozzászólás a kommunikációt illetően.

Minden hozzászólásod megmutatja, hogy mennyire tiszteled azt, aki elolvashatja, amit írsz.

"A stílus maga az ember."

Ez nem semmit mondó közhely. Ez egy mindent kifejező bölcsesség.

A szóhasználat, a stílus, a helyesírás - rólad beszél.

Elmondja rólad, hogy kinek üzensz - ill. kinek tudsz üzenni.

171. syria (válaszként erre: 166. - Onepeople)
2018. jún. 28. 15:37
Azért állítod, mert nem ismersz engem. :D
170. Nyamitörp (válaszként erre: 141. - Syria)
2018. jún. 28. 10:28
Egyébként ez személyes ismeretség esetén is így van. Ha pl. egy munkatársadnak tetszel, de hónapokig csak udvarolgat, kerülget, akkor egy idő után már nem akarsz vele kapcsolatba bonyolódni, hiába, hogy az elején még benne lettél volna.
169. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Érdekes73)
2018. jún. 28. 10:25

Szerintem az a baj, hogy az emberek többsége nem ehhez a fajta kommunikációhoz van szokva. Talán a mostani 10-en, 20-on éveseknek már nincs ebben a levelezésben semmi fura, de a 30-on túliak és a még azon is túliak nem erre szocializálódtak. Pont ezért sokan nem tudják komolyan venni az ismerkedés ezen formáját.

Nekem a másik problémám, hogy szerintem egy kapcsolat milyenségét, a betöltött szerepeket az határozza meg, hogy hogy indul az a kapcsolat. Az internetes társkeresőkön általában egyszerre több emberrel leveleznek a párkeresők és többekkel találkoznak is. Ha úgy indul egy kapcsolat, hogy hétfőn Bélával randizok, szerdán Dezsővel, ha közben nem jön össze Ödönnel... na ettől akkor most mit várjon az ember? Ja, és közben még 8 másikkal levelezget, akiknél várható a randi. Aztán meg már maga sem tudja, hogy kivel mit szeretne. Meg megy a hazudozás, a nem megyek el a randira. Az elmegyek, de ha közben hív a másik randi partner, akkor nem veszem fel a telefont. Hazudok valamit annak akivel vagyok, hogy miért nem veszem fel, aztán meg majd hazudok annak is, aki hívott. Így nem is lehet komoly kapcsolatot kialakítani.

Én úgy tartanám ezt korrektnek, hogy ha valakivel akárcsak levelezés szintjén már kezd személyesebb kapcsolat alakulni, akkor a többi érdeklődőnek megírom, hogy jól esik az érdeklődése, de épp alakulóban van kapcsolatom. Ezt viszont nagyon kevesen csinálják így.

168. Tarkalepke (válaszként erre: 164. - Joe1972)
2018. jún. 28. 08:50

Te ezen lányok reglapjaira kattantál.

De miért is?

Csak nem cicikidobós, domborítós képek voltak a reglapon?

Tehát, mit vártál?

Akinek ezt volt fontos megmutatni magából, és akinek meg ez volt fontos látni, azok megtalálták egymást.


Lehetőségek tárháza. Te ezt választottad ki belőle.

167. puritan (válaszként erre: 165. - 9e1b34b249)
2018. jún. 28. 07:45

Mi nők, akik tudunk főzni, nem hazudunk a külsőnkről és saját egzisztenciával rendelkezünk, éppen az ilyen helyesírási és stilisztikai hibáktól hemzsegő írásos bemutatkozásoktól menekülünk.


Akinek igényei vannak, legyen igényes saját magára is, mindenhol, mindegy hol írsz hol nyilvánulsz meg, ha lenézel egy társkereső oldalt és úgy gondolod, hogy ott nem számít mit írsz, hogyan írsz, hisz mindenki hazudik, nem fognak rád találni azok, akiket szeretnél.

166. onepeople (válaszként erre: 160. - Syria)
2018. jún. 28. 04:32
A kommunikációról már nem is beszélek :) Kevés olyan ember van, aki tudja mit vár el önmagától, hogy milyen életcéljai vannak. Nincsenek erős nők.
2018. jún. 27. 22:34

Nem gondolom hogy silány a felhozatal!csupán pár dolog lehet ami miatt nem talál valaki társat vagy másik oldalon is érdemes körül nézni:) mielőtt leirnàm ezt a pár dolgot előtte jelezném itt hogy tervben van hogy csinálok itt 1társkereső forumot ha van rà igény! Az a bizonyos pár dolog:egyes nők elvárásai:legyen kocsi pénz stb a keresett férfinak

s minimum 170-180cm magas legyen mert a hölgy magasnak 180cm nek irja le magàt a bemutatkozoban de a valóságban a hölgy kb 150 cm sincs!azt irja magáról Hogy titkàrnő vagy van aki pultosnak irja a foglalkozàsàt de valójában othon dolgozik fizetős alkalmi szolgáltatás okat nyújt a hozz fordulok nak!akkor van itt mg aki egyetemistának diplomával rendelkezőnek irja le magát közben nem tudja azt sem kiszámolni hogy pl 2+2mennyi?a gyártósori szerelő állás teszten mg 50% sem ér el mert nem diploma meg egyetem de mg 8általànosa sincs!elvárás sok de ő vajon tud valamit?sütni főzni nem tud soha az életében nemcsinált ilyent!hogy miért?azért mert luxus élethez van hozza szokva rendel pizzát vagy valamit az ételfutàrtol! Vagy elmegy eszik drága éttermekben !takaritani?az életében 1felmosot nemfogot meg de nemis kell mert van aki megcsinálja!napi teendői:egésznap facebokozás vagy a barátnőivel plázàzik iszik stb.az ilyenből sem j feleség semmi jo anya nem lesz!amiket leirtam azok sajàt tapasztalatok amit láttam az életben :) nem lehetetlen jótársat találni feltéve ha az őszinteség és az igazàn fontos dolgok megvannak :) aki hazugságokat ir le a bemutatkozásában vagy nemlétező társat keress azt nemkell sajnálni majd ràjőn a dolgokra

164. joe1972 (válaszként erre: 1. - Érdekes73)
2018. jún. 27. 22:09

a másik nemnél is ez a helyzet csak itt a 90% pénz kér a talliért.


röviden ilyen módon nem lehet össze hozni egy tényleg hosszabb távú kapcsolatot senkinek.


ezek a oldalakon a k betűs nők vannak jelen


ez a én véleményem pár próbálkozás után fel adtam.

163. Érdekes73 (válaszként erre: 158. - 124637ff9b)
2018. jún. 27. 21:53
köszi :)
162. Tarkalepke (válaszként erre: 157. - 9f9aa0ac88)
2018. jún. 27. 11:53

És igazad van. Teljesen más habitusú, nem gondoltam, hogy mi ketten együtt...és mégis.

Az újat is be tudod fogadni, mert neked is hoz újdonságokat.

:)

161. Tarkalepke (válaszként erre: 156. - Sanyinak)
2018. jún. 27. 11:51

Mondom még egyszer: vannak életreszóló kapcsolatok onnan, akikkel találkozom ma is. Volt olyan is, akinek én lettem a házassági tanúja, szóva nem felszínes kapcsolatok.

Kevesebben voltunk a találkozón, mert sokan, értelemszerűen leregisztráltunk már. De a találkozóra többen párban mentünk.

160. syria (válaszként erre: 153. - Onepeople)
2018. jún. 27. 10:06
Amit leírtál, szó szerint igaz a férfiakra is.
159. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 147. - Puritan)
2018. jún. 27. 06:17
Kicsi az esély? Mihez képest?Csak bátran,de becsüld magad annyira ,hogy jól megnézed magadnak,kivel találkozol.
158. 124637ff9b (válaszként erre: 155. - Érdekes73)
2018. jún. 27. 06:15
👌 drukk drukk! 👌
157. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 149. - Tarkalepke)
2018. jún. 27. 06:14
Szivből gratulálok nektek.Igen,ha igazán tudod mit és kit szeretnél,bár ez utóbbi nem biztos,mert lehet ,hogy pont olyan habitusu valaki lesz a párod végül akire sohasem gondoltál.Szóval azért rá kell érezni és ahogy igen olvastam egy hozzászólásban,tudni kell szűrni.Én rövid időn belül kiválóan ráéreztem.Szerelem az első látásra szerintem,amiben sohasem hittem.Tehát meg lehet találni,csak igazán akarni kell.
156. sanyinak (válaszként erre: 149. - Tarkalepke)
2018. jún. 27. 06:06
Nem tudom, ez mikor lehetett, de azt hiszem, azóta is kevesebb idejük van az embereknek egymásra. Mint ahogyan már ti sem tartjátok igazán a kapcsolatot a csapattal.
155. Érdekes73 (válaszként erre: 146. - 124637ff9b)
2018. jún. 26. 22:05
Múlt héten újra beregiztem másnap este már jelentkezett egy lovag és sikeres volt az első találkozó így nem léptem be azóta :)
154. Érdekes73 (válaszként erre: 152. - Syria)
2018. jún. 26. 21:59
:D
2018. jún. 26. 18:27
Nem sok értelmes nővel találkoztam a társkeresőkön. Nem látok nagy különbséget. Olyan volt számomra, mint ha maguk sem tudták volna, hogy mit szeretnének.
152. syria (válaszként erre: 150. - Érdekes73)
2018. jún. 26. 14:38
Nekem beszélsz pestinek, akinek füle van a tepsihez: :)
151. zsanci79 (válaszként erre: 131. - VersEmber)
2018. jún. 26. 13:49

Ez tokeletesen igy van!

5 es fel eve vagyunk egyutt a parommal.

Egy db fenykepet lattam rola csak a tarskereson (pedig volt sok) mert nem voltam elofizeto. Milyen szerencse!

Elso levelvaltasok utan kb 2 nap mulva mar telefonon beszeltunk sokat. Majd bejeloltuk egymast a facen....na ott kaptam sokkot a fenykepektol... Ha azokat latom, szoba se allok vele. De akkor mar nem erdekelt, mert tudtam, hogy en ezt az embert meg-a-ka-rom ismerni, annyira jofej (khm, igen, jo duma)!

Egy het mulva talalkoztunk, 160 km-re laktam!!!!!

O egy annyira laza es hatarozott emberke, h pont lesz..ja, hogy nez ki a kepeken, abszolut nem fotogen, ennyi az ossz!!!!

Aldom a sorsot, hogy ram akadt, a legjobb ember akivel talalkoztam eletemben. 3 honap mulva csapot-papot magam utan hagyva hozzakoltoztunk...ja, mert akkor 4 eves volt a kisfiam! 🙄 Apja helyett apja is lett a kisfiamnak.

Tudom, ritkabb ez mèg a feher hollonal is! 😂


A temahoz szolva, biztos jol mukodtek a szuroim, mert sztem egy ilyan talalkam se volt, ami gaz lett volna.

Egybol lett baratsag, egybol egy rovidebb kapcsolat. Kb 10 emberrel talalkozhattam. De megerte varni.

150. Érdekes73 (válaszként erre: 148. - Syria)
2018. jún. 25. 20:31
Nincs is értelme a felesleges köröknek.
2018. jún. 25. 19:43

Én társkeresőn találtam meg a páromat.

Amit én tapasztaltam az oldalon az rengeteg ismeretség, találkozások, a bulikat mi magunk szerveztük meg. Legtöbben blogoltunk, és egyszer valaki kitalálta, hogy vajon kiket érdekelne egy buli. A Városligetben beszéltük meg a találkozót, plédekkel, nasival.

Legalább 50-en jöttek el.

Nagyon jó volt a nickek mögül előbukkanó hús-vér emberekkel való találkozás. Este, mikor ránksötétedett a ligetben, bementünk a sörsátorba, és táncoltunk, mint a bolondok. Mind.

Másnap az oldalon mindenki posztolta a buli eseményeit, fotókat. Újabbak kaptak kedvet.

A legközelebbi bulira 200-an jöttek el.

Volt vagy 20 ilyen általunk szervezett buli, kinéztünk egy megfelelő helyet, lefoglaltuk, és a fogyasztás fejében hajnalokig buliztunk.

De voltak kirándulások a Rám-szakadékba, többnapos bogácsi fürdőzés, tatai sátorozós hétvégék, esti társasozások. Ezek nyilván nem 200 emberrel, inkább összeverbuválódott pajtásokkal. MÉg most, évekkel később is jónéhányunknak van egy fb-os csoportja ezekből az emberekből, és még két évvel ezelőtt is összeállt egy ligeti találka. Már csak vagy 15-en voltunk, de úgy örültünk egymásnak ennyi év távlatából. Legtöbben már nem vagyunk az oldalon azóta.

A grafológiai szakdolgozatomhoz is innen kaptam kézírásokat ( ebben a témában írtam), és több értékes ( nagyon értékes!) kapcsolatom lett onnan. A mai napig.

Életreszóló barátságokat és a páromat is az oldalnak köszönhetem, akivel mostanra az esküvőt tervezzük.


Én így tudok "általánosítani" a netes társkeresésről.:))

148. syria (válaszként erre: 142. - Érdekes73)
2018. jún. 25. 10:04

Éppen azért nagyon fontos a mielőbbi első találkozó. Mindig nagy hangsúlyt fektettem rá, nem engedtem felesleges körökkel rabolni a drága időt.

Köszönöm, nem kevés munka és tapasztalat van benne. :)

147. puritan (válaszként erre: 121. - VersEmber)
2018. jún. 24. 19:22

Mondj egy példát, hogy milyen rendezvényekre mégy el, mint hatvanas korosztály, ahol olyan hölgyek fordulnak meg, akik szóba jöhetnek. Figyelem, nem kötözködésből kérdezem, őszintén érdekel, mert én is gondolkodom ilyenen, de sajnos ötletem sincs.


Másik fenntartásom, hogy ha még azon a helyen van is több "válogatnivaló" hölgy, aki a neked megfelelő korosztály, sajnos kicsi az esélye, hogy a neked tetsző hölgyek egyedülállóak, míg egy társkeresőn egyedülállóak keresgélnek.

146. 124637ff9b (válaszként erre: 140. - Érdekes73)
2018. jún. 24. 14:24
Mesélj, mik az újabb tapasztalatok? 😊
145. Érdekes73 (válaszként erre: 143. - 9f9aa0ac88)
2018. jún. 24. 14:18
Ez jó érzés lehet maradjon is így :)
144. VersEmber (válaszként erre: 143. - 9f9aa0ac88)
2018. jún. 24. 13:55

Igen. Erről beszélek.

Mindent a helyén kell kezelni.

MINDEN MŰKÖDIK, ha a használó értő kézzel nyúl hozzá.

143. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 138. - Érdekes73)
2018. jún. 24. 13:27
Érdekes,sokan kérdezik.Már nem vagyunk tinédzserek.Úgy gondolom,hogy mióta és meddig bizonyos értelemben lényegtelen pont azért mert túl vagyunk bizonyos koron.A sors ajándékának tekintjük,hogy régóta tart.De a régóta viszonylagos.Azért is nem irom ide.Számunkra itt és most van.Felnőtt gyerekeink vannak és elváltunk mind a ketten és a véletlen úgy hozta,hogy egy évben is születtünk.Jól kiegészitjük egymást ,vonzódunk egymáshoz és bármiről tudunk beszélgetni.Ez a lényeg.A két alappillér meg van.Hogy meddig? Mi ketten tudjuk,hogy egymásnak az utolsók vagyunk.Az élet megtanitott rá bennünket,hogy mit értékeljünk a másikban ,csak egészségünk legyen.Néha nem is értem a 40 éves korosztályt,hogy azt mondják: milyen öregek.Butaság.Szerintem csodás korszak nőnek és férfinak egyaránt.Bocs.Kicsit hosszú lett a reagálásom.Üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook