Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg ezt érdemli egy idős ember? fórum

Tényleg ezt érdemli egy idős ember? (beszélgetős fórum)

1 2
2014. szept. 10. 11:12
Szégyen és gyalázat amit ezzel a bácsival tesznek és tettek!
49. jstefan (válaszként erre: 1. - AniMama)
2014. szept. 7. 20:57
Érthető az öregúr érzékenysége, de az időt nem lehet visszaállítani! A 90 éves kor nagyon nagy ajándék.Az állapota a kora miatt valószínű hogy romlani fog. Ezért a lánya jól döntött hogy a biztonságot nyújtó idősek otthonát választotta. A fórum indító szövegben nagyfokú irigység érezhető, ami a hasonlóan idős korú öregektől származhat akik a nagyfokú szegénységük miatt elhanyagoltan egyedül tengődnek,ezenkívül a leírásban nagyon sok a hiányosság,az ellentmondás,és a vádaskodás.
48. kristo_f (válaszként erre: 1. - AniMama)
2014. szept. 7. 18:53

Belelátok egy hasonló, ha nem is ilyen korú, hölgy életébe

Még egészséges, de mi lesz ha lerobban?

És hiába tanácsolok neki bármit, csak bólogat a fiának

:(

47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - AniMama)
2014. szept. 7. 17:43

Biztos? ..nám?


Szóval nem vagy ilyen helyzetben.


10 évig ápoltuk a nagymamámat. Anyám eljött a jó munkahelyéről, hogy többet tudjon otthonról dolgozni. Az öcsém 10 évig megosztotta a szobáját a mamáva. (Akit egyébként imádtunk, a romlása fokozatos volt.) Közben nekem is gyerekeim születtek, volt, hogy kilencen laktunk a panelban. Kezdett rámenni a szüleim kapcsolata, anyám kapcsolata a nővérével (mert ők meg a házat gondozták, meg néha a mamát is), sőt anyám nővérének az egészsége is, ő se fiatal. Nálunk még mindenki dolgozott, vagy tanult, egy idő után az is gond volt, ha anyámnak fél napra be kellett menni a munkahelyére.


Aztán amikor pont a harmadik gyerekem születése előtt szegény szétkente a kakit a fél lakásban, mert már nem látott, akkor aztán teljesen kiborult a bili, mintdenkinél megtette a hatását a 10 év. Még akkor is, ha mi is úgy álltunk hozzá, hogy nem adjuk a MAMÁT. De nem volt más választás... Ő is pont 90 éves volt. Három hónapig élt még az otthonban... Azóta is nagyon gáz rágondolni, de ma se tudom, hogy mi más választás lett volna még..


Mindemellett arról amit írsz megvan a véleményem, még akkor is, ha eléggé csak az egyik oldalt mutatod. Mi is azért kínlódtunk a mama házával, hogy legyen neki hova "hazamenni", még akkor is, ha sokat volt nálunk. Mindig mindenről meg lett kérdezve, a pénzét is ő kezelte jószerével, amíg erre képes volt. És nem utolsó sorban szerettük, tiszteltük, a gyerekeimet is erre neveltem, örök élmény nekik a "dédi". Amikor már a lányai nevei se jutottak eszébe, akkor ránézett anyámra, és a dédunokák nevei eszébe jutottak..


Ami rosszat tesznek a bácsinak, azt ők is vissza fogják kapni egyszer valamiképpen...


Ilyen ez, bár senkinek se könnyű kérdés..

46. schwarze katze (válaszként erre: 40. - AniMama)
2014. szept. 7. 17:38

Soha ne mondd, hogy soha! Az élet bármit hozhat bármelyikünknek. Én már nem tudom mit tennék, már nincs édesapám és ő nem szorult segítségre. Úgy gondolom, talán én sem tettem volna. De volt olyan ismerősöm, aki az elvei miatt nem adta otthonba az idős szülőjét. Csak a boltba ment el és hivatalos ügyeket intézni 2 óra hosszára, ezidőalatt elment otthonról a 91 éves édesanyja... soha nem került elő. Pedig 1 hétig keresték a lakosság, rendőrök. Minden bokorba, kútba benéztek. Ennek már kb. 10 éve. Az ismerősöm a mai napig nem tudja magának megbocsájtani, hogy nem adta inkább intézetbe. El sem tudott tőle búcsúzni, nem tudta eltemettetni...

Nem vagyunk egyformák. Nem szabad ítélkezni mások felett, főleg, ha nem védekezhet az illető.

45. AniMama (válaszként erre: 38. - Boldogzokni)
2014. szept. 7. 17:33
Persze, de itt én írtanm le egy történetet, és szerettem volna tudni mások véleményét!
2014. szept. 7. 17:28

Jogilag ezt nem teheti meg az öreg aláírása nélkül. Különben lopás a pénz elvétele: rendőrség.

A házat meg nem adhatja el a bácsi aláírása nélkül.


Elgondolkodtató, hogy hogyan neveltek egy ilyen embert, aki ezt megteszi a szülőjével...

43. schwarze katze (válaszként erre: 38. - Boldogzokni)
2014. szept. 7. 17:24
És itt a pont!!
42. AniMama (válaszként erre: 41. - Schwarze katze)
2014. szept. 7. 17:23
Miért zavaros? Próbáltam minden kérdésre tőlem telhetően válaszolni! Itt, most nem tudjuk meghallgatni a másik felet, sajnos!
41. schwarze katze (válaszként erre: 39. - Angelic smile)
2014. szept. 7. 17:21

Én nem forgatok ki semmit. Mivel nem vagyok érintett, sőt nagyon sok hasonló helyzettel találkoztam már, próbálom reálisan értékelni a történetet.

Így egyoldalról nézve tényleg lehet egy fórumon belül ítélkezni, gyalázni embereket ismeretlenül, nyilván érdekesebb. De a valóságban ezek az esetek nem így zajlanak, az éremnek mindig 2 oldala van. Az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. A család legbelső berkein kívül senki nem ismeri az igazságot. Az itt felvezetett történet is eléggé zavaros.

40. AniMama (válaszként erre: 36. - Schwarze katze)
2014. szept. 7. 17:20

Az lehet, hogy indulatos vagyok, érzelmileg nagyon megérintett ez a történet! :(

Azt, hogy a lánya miért akarja olyan sebesen eladni a házat, csak sejtem, de mivel azt írtad, részrehajló vagyok, inkább nem írom ide!

A házat úgysem tudják eladni az összes tulajdonos beleegyezése nélkül!

Egyébként pedig nem hiszem, hogy torzsalkodás lenne az örökség körül, hiszen minden örökös a hagyatéki eljárás szerint örököl, nincs min torzsalkodni!

Részemről inkább érzelmekről, elvekről van szó, arról, hogy én BIZTOS nem adnám otthonba az Édesapámat!

39. angelic smile (válaszként erre: 37. - Schwarze katze)
2014. szept. 7. 17:13
De ha olvastad, akkor miért forgatod ki? Nem értelek.
2014. szept. 7. 17:12
Nekem az jut erről eszembe, hogy külső szemlélő nem ismerhet minden tényezőt és hogy mások életében nem szabad vájkálni.
37. schwarze katze (válaszként erre: 34. - Angelic smile)
2014. szept. 7. 17:07
Olvastam. Ezért írtam, hogy minden szereplőt meg kellene hallgatni, mielőtt ítélkezünk. Lehet, a lánya is tudna mesélni ezt-azt!
2014. szept. 7. 17:04
Nézd! Ahhoz képest, hogy nem vagy érintett az ügyben, borzasztó indulatos és részrehajló vagy. Valóban azt írtad, hogy árulva van a ház, csak ahogy forrest2010 írta, én sem értem, hogy a lánya maga kis 25%-ával, ami ráadásul haszonélvezettel van terhelve, mire menne ezzel kapcsolatban? Ennyre nem lehet buta a lánya sem. Szóval zavaros az egész ügy... Tudod, a munkám során sajnos több esettel találkoztam, amikor az egyedülálló idős embert kifigyelték, a bűnözók éjjel, vagy akár nappal is ráverték az ajtót, kirabolták, bántalmazták, szerencsésebb esetben az életét meghagyták. Sajnos gyakoribb eset, mint gondolnád. Nem véletlenül írtam a 24 órás felügyelet szükségességét. Most is az a váleményem, hogy egyszerű torzsalkodás az örökség körül... sajnos.
35. angelic smile (válaszként erre: 1. - AniMama)
2014. szept. 7. 16:58
Ez a történet felháborító. Vannak lelketlen emberek. :(
34. angelic smile (válaszként erre: 28. - Schwarze katze)
2014. szept. 7. 16:57
Te is azt olvasod, amit én? Ezt a fórumot? Mert én sehol nem látom azt, hogy az unokái sem akartak róla gondoskodni. Sőt azt olvastam, hogy gyakran meglátogatták.
2014. szept. 7. 16:47

Hol írtam azt, hogy nincs tervbe véve a ház eladása?

Azt írtam, hogy árulják a házat, de még nincs eladva!

32. AniMama (válaszként erre: 28. - Schwarze katze)
2014. szept. 7. 16:45

Nem vagyok érintett az ügyben, nem vagyok örökös, semmi közöm az egészhez!

A bankszámla az idős bácsi nevén van, nem képezte az örökség részét!

Akkor még nem lakott a lányáéknál, a felesége halála után kb. 1 évvel költözött a lányáékhoz!

Ezt pedig nem igazán értem:

Az unokák sem akarnak róla gondoskodni, rá akarják bízni másokra, eü., szociális ellátásra. Pedig egy ilyen idős ember 24 órás felügyeletre szorul. Én úgy látom, ez egy egyszerú családi huzavona az örökség körül...."

31. schwarze katze (válaszként erre: 22. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 7. 16:20
Így van. Ezért van az, hogy még a legjobb szándékot is van amikor tolakodásnak veszik. Nem tudják a korlátaikat reálisan felmérni és a túlzott gondoskodást tehernek érzik. Érzékenyek, sérülékenyek.
30. f6390e6b9b (válaszként erre: 25. - Forrest2010)
2014. szept. 7. 16:11
És az elhunyt felesége utáni haszonélvezeti jog?Az erősebb,mint a tulajdonjog!
29. schwarze katze (válaszként erre: 27. - AniMama)
2014. szept. 7. 16:09
Bocs, de alább azt írtad, hogy nincs tervbe véve a ház eladása. Amúgy a házat csak úgy tudják eladni, vagy jelzáloggal terhelni, ha minden tulajdonos(örökösök is) beleegyezik.
28. schwarze katze (válaszként erre: 23. - AniMama)
2014. szept. 7. 16:06

Szerintem, tényleg érintve vagy az ögyben. Ne sértődj meg, de egyik szavaddal ütöd a másikat. Egy haláleset kapcsán első dolog, hogy a hagyatéki tárgyalásig zárolják a bankszámlát, mivel az is az örökség része. Tehát a lánya még meghatalmazással sem juthatott csak úgy hozzá. Ráadásul azt írtad, hogy a lányáéknál lakott.

Az unokák sem akarnak róla gondoskodni, rá akarják bízni másokra, eü., szociális ellátásra. Pedig egy ilyen idős ember 24 órás felügyeletre szorul. Én úgy látom, ez egy egyszerú családi huzavona az örökség körül... sajnos.

27. AniMama (válaszként erre: 25. - Forrest2010)
2014. szept. 7. 16:06

Igen így van!

Az unokák is meg tudják szerintem akadályozni a ház eladását, ha nem írják alá az adásvételi szerződést! Jól tudom?

26. AniMama (válaszként erre: 21. - Schwarze katze)
2014. szept. 7. 16:04

Az unokák felnőttek, egyiknek családja van.Van munkahelyük. meg tudják oldani, hogy minden nap munka után látogatják felváltva, akár egyikük éjszakára ott is tud maradni.

Olyan emberek mindig vannak, akik megszólnak másokat, ez ellen sajnos nem lehet tenni!

Itt most az a fontos, hogy ki cselekszik szívből és ki érdekből!

Azért is írtam le ezt a történetet, mert kíváncsi vagyok kívülállók véleményére, hogy látják, látjátok ezt a dolgot!

25. forrest2010 (válaszként erre: 13. - F6390e6b9b)
2014. szept. 7. 16:01
Még a fél ház tulajdonjoga se az övé / a lányáé / mert az anyai rész 25%-a eleve nem az övé , hanem a testvére gyerekeié , a bácsi már nem élő fia gyerekeié !
24. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - AniMama)
2014. szept. 7. 16:00
Ez az egó körömfont, hatalomvágyó szívtelensége, hogy valakire nincs tekintettel. Nem érdekli mi lesz a sorsa annak a szerencsétlennek. Még azt is elveszik tőle, ami jár neki, tisztességben.
23. AniMama (válaszként erre: 19. - Schwarze katze)
2014. szept. 7. 15:57

Kedves Schwarze Katze!

Elég jók az információim, mondjuk azt, hogy közeli!

Nem bankkártyáról van szó, a bankban bankszámláról vette le a lánya a pénzt, mivel volt meghatalmazása, hozzáférése a számlához.

Mondjuk azt, hogy annyira hiteles a dolog, hogy a lánya maga beismerte, hogy levette a pénzt, mert szerinte " az jár neki" ! A bácsi nem vádaskodik, sajnos ez így történt!

Valóban igaz, hogy segítségre szorul, mióta egyedül maradt, de egy egészségügyi dolgozó hölgy minden nap járt hozzá vérnyomásmérésre, gyógyszeradagolásra,és amire még szükség volt.

Az ebédet megrendelték Neki egy ételfutár szolgálattól, minden nap főtt ételt tudott enni.

Micróban Ő meg tudta melegíteni. Hétvégén a családból mindig vitt Neki valaki főtt ételt, segített a ház körül amit kellett! Ők legfőképpen az unokák voltak! Hozzátenném, hogy mindent a bácsi fizetett a nyugdíjából. A lányáék is vittek Neki főtt ételt, egyéb ennivalót, de csak addig, amíg ki nem jelentették, hogy MINDEN fel van írva, mennyit költöttek ezekre a dolgora! Akkor a bácsi már nem fogadta el tőlük az ennivalót.

Sajnos a bácsi kiszolgáltatottsága miatt is eléggé befolyásolható.

Az idősek otthonában a térítést fedezi az Ő nyugdíja.

22. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 19. - Schwarze katze)
2014. szept. 7. 15:57
Ő csak a kis megszokott zugát akarja. Egy idős embernek ez egy nagyon fontos követelmény. Mint ahogy egy gyermek születésénél fontos hogy stabil legyen a helye, ugyanígy egy idős embernél, a távozás előtti időkben is fontos hogy stabilnak érezze magát. A gyermek és az öreg nem sokban különbözik egymástól. A gyermeknek még nincs egója, az öregembernek meg már nem nagyon van egója. De pont ettől érzékenyek és fontos nekik a különleges, emberhez méltó bánásmód, környezet, hogy biztonságban érezzék magukat. Hányan vannak, akik haláluk előtt a családjukhoz költöznek. Pont ezért a nyugalomért. Nincs nagyobb próba, mint amikor egy távozni készülőt nehéz körülmények közé helyeznek.
21. schwarze katze (válaszként erre: 20. - AniMama)
2014. szept. 7. 15:44
Ott is fognak élni vele és gondozzák? Hány évesek az unokák? Van munkájuk, jövedelmük? Őket meg lehet azért fogják megszólni, ha nincs, hogy a nagypapa nyugdíja kell nekik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook