Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok, tényleg ruha teszi az embert? fórum

Mit gondoltok, tényleg ruha teszi az embert? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. ápr. 13. 21:02
Egyáltalán nem,de sokat számít.
59. Veronika27 (válaszként erre: 58. - Carpe)
2010. ápr. 13. 21:01
Kérdezhetek valamit? Hogy mossák a rasztás hajat? Ez mindigis érdekelt.
58. carpe
2010. ápr. 13. 20:57

Sajnos olyan világban élünk...ahol igen is fontos a jó kinézet!

kb az első 5mp-ben eldöntik az emberek h akarnak -e velünk beszélgetni.

Ezt kizárólag a külső alapján döntik el.

Természetesen vannak olyan helyzetek amikor kénytelenek vagyunk szóba állni a nem kivánt személlyel...ilyenkor érhetnek meglepetések, h nem is annyira unszimpi az illető...illetve fordítva..hogy "bár csak meg ne szólalt volna":DD az amugy jól öltözött hölgy vagy úr:)


de akár hogy nézzük...pl állásinterjún fontos a megjelenés.

Mostanában fiam rasztásítani akarja a haját...

jövőre végez a suliban...és nem akarom h egy konzervatív HR-es miatt esetleg hátrány érje, hisz akinek rasztás a haja "az tuti sittes vagy narkózik...stb...."pedig aztán erről egyáltalán szó sincs!!


szóval ez van...

viszont a jó megjelenéssel akár vissza is élhetünk...manupulálhatunk.

kérdés...hogy jóra használjuk-e?:)))

2009. aug. 18. 15:12
Egyébként nekem sokszor "meg kell jelennem" különféle rendezvényeken, és azt kell mondjam nem sok, de igen jól kombinálható, jó minőségű alkalmi ruhám van. Egyébként nem lehetne pénzzel győzni.
56. ad96793c81 (válaszként erre: 55. - Veronika27)
2009. aug. 18. 15:10
Szia! Annyit én is ritkán adok ki, azért vadászom a szezonvégi kiárusításokon. Most egy 15.000 Ft-os MNG denevérujjú lila felsőt vettem meg 4.000-ért, szintén ott egy fekete flitteres ujjatlan felsőt, 1990,-ért. Mindkettő jólesett a lelkemnek:) És a vaterán is sokat bogarászom, sok új holmi van ott is.
55. Veronika27 (válaszként erre: 46. - Ad96793c81)
2009. aug. 17. 22:06

Akkor félreértettelek, nekem a póló az póló, amiről te írsz, az felső :) Ami testre símul, azt szerintem nem pólónak hívják. Természetesen az más dolog, az szép és nőies.

Tudom, hogy a kínaiban nem találok tartós ruhákat. Ám ha pl. kilyukad a varrás helyén, akkor a mamám tökéletesen bevarrja. Nem tudom, nekem irreális kiadni egy ruhadarabért 8-10.000Ft-ot, kivéve ha valami alkalmi viselet...

54. ad96793c81 (válaszként erre: 53. - Zsanetta)
2009. aug. 2. 05:15
De igen, így együtt. Egyébként szerintem sokszor igénytelenség az, amit rosszulöltözöttségnek hiszünk. Vasalatlan ruhák, félretaposott cipősarok stb. Van egy fiatal ismerősöm, a lányka egész ruhatára elfér egy bőröndben, de mind hozzáillő és rendben tartott holmi. Mégis úgy néz ki, mintha rengeteg jobbnál jobb holmija lenne. Olyan jól és igényesen összeválogatta a dolgait.
2009. aug. 2. 05:09

igen azt hiszem.

mert kel a vonzalom,a sárm,a jól öltözöttség.

tehát ugy amblokk minden.

neked nem??

52. ad96793c81 (válaszként erre: 51. - Zsanetta)
2009. aug. 2. 05:05
Szia! De ezek szerint a külső szelektáló tényező, nem? Mivel az első benyomás a döntő, nagyobb az esélye egy jól öltözött embernek, hogy jobban meg akard ismerni?
2009. aug. 2. 05:01

szerintem igen a ruha teszi,mert elsöre egy külsö öszkép jelenik meg elöttünk.

igényes,csinos ,divatos ruhában az ember jobban mutat,mint a kopott,slamposban.

de ez nem gond szerintem.

ugy is a belsö tulajdonság fog jobban érvényesülni ha vkit meg akarunk jobban ismerni.

50. ad96793c81 (válaszként erre: 49. - Csókica)
2009. aug. 2. 04:58
Ez igaz, mégis ha bemész valahová, először a külsőd az, ami alapján az emberek az első véleményt kialakítják rólad, a többi ezután jön. A jólöltözöttség, ápoltság általában önbizalmat is ad. Most voltam nyaralni, a pincérek kapásból kiszúrták a jól öltözött vendégeket és sokkal hamarabb szolgálták ki őket. Ugyanez a helyzet az üzletekben is. Mondhatjuk, hogy csúnya dolog, de ilyen az élet.
2009. aug. 2. 01:20
Lehet valakinek tökéletes,divatos a ruhatára,ha beszélni,illetve kifejezni magát nem tudja,és ha megszólal inkább elfutunk:))
2009. aug. 1. 22:53
a ruha csak öltöztet...tükrözi a személyiséget...de a kisugárzást az ember adja hozzá...ettől lesz összhangban...!
2009. júl. 31. 19:17
Szerintem igen!
46. ad96793c81 (válaszként erre: 45. - Veronika27)
2009. júl. 31. 19:12
Szia! Nem nőies a póló?!!!! Én nem valami férfipólóra gondoltam (bár bizonyos helyzetekben az is nagyon nőies lehet:) Nekem 4 db van. csinos, testhezálló, kivágott ruhadarabok, abszolút nőiesek és szexik. Ami pedig azt a véleményedet illet, hogy nem hordasz 10 évig egy ruhát, azt jelenti, hogy rossz úton jársz. Igenis vannak olyan ruhák, amik min. ennyi ideig hordhatók, örök darabok. Természetesen fontos a jó szabás-varrás és a jó minőségű anyag. Na, ilyet nem találsz a kínaiban, az biztos. Nekem pl. van egy fekete, karcsúsított blézerem, ha jól emlékszem 13 éve vettem Milánóban. Mindenki irigyli, rengeteg holmimhoz passzol. És annak ellenére, hogy ennyit hordtam, semmi kopás nem látszik rajta. Mondjuk nem árt, ha tartod a súlyodat, természetesen:)
2009. júl. 28. 19:25
Ja és sosem hordok pólót, talán 2 darabom van és max. csak alszom benne. Abszolút nem tartom nőiesnek.
44. Veronika27 (válaszként erre: 43. - Ad96793c81)
2009. júl. 28. 19:24

Nekem szinte minden cuccom a kínaiból van. Divatosak, viszonylag olcsók. Nyilván, hogy 10.000Ft-ért nem 1-2 márkásabb darabot választok (inkább egyre elég...), hanem 3-4-et. És nem mellesleg ennyiból tetőtől talpig fel tudok onnan öltözni. Márkásat nem veszek, biztos tartós, de nem akarok valamit 10 évig hordani, úgyis kimegy a divatból.

Szóval felőlem hordhat valaki kínai cuccot vagy másrkásat, nem arról fogom megítélni. Sőt a márkás engem taszít, főleg ha bunkóul viselkedik.

Volt olyan, hogy randim volt egy sráccal, aki mondta, hogy most vett bőrcipőt 22 ezer Ft-ért, közben meg Wartburggal járt... Az ilyenekről megvan a véleményem...

2009. jún. 27. 10:46
Nem minden a jó ruha, a megjelenés számít. Ha nem vagy ápolt és nincs megfelelő fellépésed, hiába a márkás ruha. Én a kínait kihagyom (rossz minőségű, és tévhit, hogy olcsó), viszont most "vadásszezon" van, a megkezdődtek a nyári leárazások. Mindig ilyenkor vásárolok be, jó minőségű dolgokhoz lehet olcsón hozzájutni. De a legmárkásabb holmiknál is mindig megnézem az anyagot és a varrást. Mindig olyan darabokat veszek, amiket 5 év múlva is felvehetek. Egyébként mi nők jobban megnézzük, hogy mit visel a másik. Érdekes módon a legnagyobb sikereket szűk koptatott farmerben, pólóban és magassarkúban aratom:) Mármint a férfiaknál.
2009. jún. 26. 17:01
Sajnos manapság,tényleg a ruha teszi az embert!
2009. jún. 26. 14:07
Igen , a ruha , a penztarca es a tarsadalmi allas teszik az embert !
2009. jún. 24. 13:02
hát ha valami nem megy ésszel akkor jön a ruha nálunk pedig előbb nem ártana
39. Amee
2009. máj. 11. 18:49
Igen a ruha sokat szamit. Bar ne igy lenne, de a megjelenes problema azert alakult ki, mert az emberek is masok: szegeny, atlagos, gazdaz. A szegeny csak azt ismeri, hogy a tesoi altal kinott ruhait kapja, es evente egy ket csomag bugyit es zoknit. A kozepatlag mar ennel tovabb jutott, nem tud megvenni akarmilyen ruhat, de ami van, az okes. A gazdag termeszetesen lehengerlo kinezetu, divatos, markas. Es ezert is, es a szegenysegert is megszoljak az embert. irigyseg miatt vagy nagykepusegbol. Pedig ha megcserelnenk a kettot, a megjegyzesek a gazdagra is illenenek, es a szegeny is lehetne szep. En az atlagosba tartozok. Amig gyerek voltam nem erdekelt hogy neztem ki, aztan tinedzser lettem, es feloltoztettem magam. Buszke voltam a kinezetemre, lattam, lehetnek maskent is, erre egy jo helyzetben levo lany visszazokkentett: " nezd, hogy nez ki. Most egy evig ez a ruha lesz rajta". Elszomorodtam, es attol feltem, nekem a bizonyitas soha nem adatik meg, pedig csak a tarsadalmi kulonbsegrol volt szo.
38. Nőci1
2009. márc. 15. 13:27
Múltkor bementem egy könyvesboltba,fáradt voltam és már nem voltam a toppon!Nem voltam szakad,sem piszkos,mégis a biztonsági őr úgy rám állt,jött utánam!Ha negáltam ő is negált,ha levettem egy könyvet nézte vissza teszem-e? Kiborultam ,és nem vettem semitt ,pedig akartam.Nagyon mérges vagyok,mert nem hiszem ennyire meg kéne alázni egy nőt,mert nem kiskosztümbe megy be a könyvesboltba!
37. Nőci1 (válaszként erre: 29. - 36bb1d921a)
2009. márc. 15. 13:21
Szerintem is így van!
36. a9e1c02a7b (válaszként erre: 34. - Enci2)
2008. nov. 13. 07:30
Én egyszer vettem kínaiban egy szoknyát, fekete volt, pici fehér virágokkal. Orvoshoz mentem benne először, és a fekete befogta a lábamat!!! Pedig kimostam előtte. Még jó, hogy nem volt ott az orvos, elég ciki lett volna...
35. enci2 (válaszként erre: 33. - StormshadoW)
2008. nov. 12. 19:58
Igazad van :o))!!
34. enci2 (válaszként erre: 27. - A9e1c02a7b)
2008. nov. 12. 19:54
A kínairól jut eszembe... Egyszer vettem egy kínaiban felsőt 5.000Ft-ért, nagyon jól nézett ki, nőies volt. Imádtam. 2 mosás után tönkrement!! Pedig kímélő mosás volt, szóval ennyit a kínais ruhákról.... És nem ez az egyetlen példa csak nagyon sajnáltam azt a felsőt. Amúgy ellenpéldát is írhatnék pár hónap alatt szakadt már el 10.000Ft-os nadrágom.
2008. nov. 12. 01:21
A legfontosabb ami alatta van,maga az ember.Főleg testileg,aztán lelkileg.Egy jó testű férfi még ha egy szakadt vacekban van,akkor is elájulnak a nők tőle ez tény,de ha egy eltorzult külsejű emberke nyomul százezres cuccokban,azt ugyan le se szarják. Tehát alapvetően csak az számít hogy mint emberek milyenek vagyunk. De nyilván én mindig márkás, drágább cuccokat szoktam venni boltokból, az elv: mert inkább veszek egy menőbb,jobb minőségűt ami divatos és tartós marad,mint 25 gagyit,ami elkopik hónapok alatt. utóbbi még többe is kerülhet éppen. Viszont azt is megtapasztaltam,ahogy figyelgetem a lányokat,hogy ugyanaz a lány - ruha nélkül kb 10 es skálán 8 as kategoria, egy szimplább ruhában csak 8 as, jobban látszanak a testi hiányosságai,de egy vagány bombázó ruhában simán 10 es, ergo, a ruha azért sokat tud dobni valakin ha éppen hódítani akar. Szóval van példa és ellenpélda is, fontos az igényes kinézet, de az ember fontosabb aki mögötte van!
32. StormshadoW (válaszként erre: 27. - A9e1c02a7b)
2008. nov. 12. 01:16
Ebben igazad van, a reklámtábla pólós emberkék elég gázosak.A diszkrét,szolidan vagány cuccok a legjobbak.
31. KIRA7
2008. nov. 10. 14:16
Én NEM a külső alapján ítélek!!!(kivételek mindig vannak)Én a "Ne ítélj elsőre" hozzáálláshoz ragaszkodom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook