Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
796. cicaanya (válaszként erre: 792. - Evawitch)
2011. máj. 19. 16:41

nézd van aki egyedül tartja(IGAZ TÁRSASLÉNY!)

de sokan tartanak egyedüli malackát,de akkor viszont nagyon foglalkoznod kell vele.....:)

Viszont sokan jó irányban elrontják malackájukat :):)

ÉN IS KÖZÉJÜK TARTOZOM!!!:)


Én malackáim nem szeretnek földön lenni,így másként oldottam meg:) De mókás kis kedves állatkák,de ..... nálam ketrec tiszták..ki alakul ha mindig foglalkozol vele...de ha veszel neki párt akkor egy neműt vegyél mert ellentétben már 3hónaposan már párosodni fognak!


....ha szeretnél kérdezni,most valahogyan nem megy fórum írj privit ;) válaszolok szívesen!

2011. máj. 19. 16:35
A tengeimalac tartása veszélyes háztartásban, veszélyes fertőzéseket terjeszthet ( lymphocytic choriomeningitis virus (LCMV))
2011. máj. 19. 16:31

....4napja adok malackáknak ALOE VERÁT maga virág levelét(belsejét csak kézből!...nagyon be jön nekik :)

Mondjuk kutyáimnak is naponta adtam,igaz nem levelet,ha nem zselékapszulát jó is volt sok minden bajukra az bizti,így gondoltam adok neki♥

Egész ALOE BOKOR SZAPORULATOM VAN MÁR:)

793. cicaanya (válaszként erre: 792. - Evawitch)
2011. máj. 19. 16:31
szia én 2fiut tartok :)imádom öket 2tesó♥
2011. máj. 19. 09:40
Van egy fiú tengerimalacom, még fiatal, nem régen született. Ma kapok elvileg normális ketrecet, mert most alacsony, ráccsal fedett terráriumban van. Egyedül vajon jól érzi magát? Vagy vegyek neki társat?
2011. ápr. 30. 18:26

Szép napot mindenkinek!


Megdöbbentő tapasztaltam és szóhoz nem jutottam,2tengeri malacot tartanak egy kis helyen ,kaja van heti 1x takarítják,de felnőtt malacok ezek!

:(:( a ki is szépséges kis drágák!

Az itattojuk borzasztó de ez gáz!!!!

És érdekes hogy bírják szegény cocok ,egyik 6éves másik 3éves....egy lakóé!!!!!!!!

Komolyan!!!!!!! durrr!!!!

Azt hiszem ,van pici jogom most azáltal amibe belefogtam,majd sutyeszba meg kérem mutassa meg illető hogy ki e takarította!!!

Azt hiszem most pár malacka tartóra bukkantam ,mostani munka során házunkban,nos állat tartásra amik vonatkozóakat segítségkérést szeretnék indítani házban lehetőségekről!

TÖK JÓ ÖTLETNEK TARTJÁK TÖBBIEK!

Hát szerintem legalább ennyi!!!!!!

Én olcsón veszem a forgácsot tiszta jó pormentes,100ft/zacsija! kaja jó,és ugye házhoz hozzák nekem ingyen!hát akkor közösen is lehet rendelni! és olcsóbb mint bolti dobozos kutyulék,és tenyésztőtől van ráadásul!


Ezt el kell mesélnem,van egy pár akinek 1 cocoja van,de úgy bele szól mindenbe mint egy tudós :DDD


Mikor csöng a telefonja,ketrec szélén áll és kiabál,ha csörömpölés van bár milyen,ketrec szélén áll és kiabál,egyet gondol bele szól bár miben ha hosszabb beszélgetés van...de csak ha pasi sokat beszél na akkor aztán meg addig míg ne szol neki:D:D

én majd meg haltam röhögéstől :D:D: kézbe fogtam azt a drága cocot és ne tudjátok meg,szó szerint 3szolt mert gazdija apukája mondta ez kis tetű állat,mint ha vissza mondta volna neki....majd meg haltam nevetéstől!!!

Olyan mint ha direkt szívózna vele,de szereti stb...csak :DDDD:D:DDD

2011. ápr. 1. 13:42

A legjobb tanács amit adhatok, hogy ezt jól olvasd el: [link]

Ne ma körömággyal van a baj hanem hogy a körömben fut egy ér, amit nem szabad elvágni ezért is kell 1-2 havonta ha nem is sokat de egy picit levágni belőle 1-2 mm, de előre szólok nagyon nehezen viselik ;)

789. meszivett (válaszként erre: 788. - Horgina)
2011. ápr. 1. 12:49
Szia! Szerintem ezt első körben érdemes állatorvosra bízni és esetleg tőle ellesheted a technikát. A szomszédunknak is volt valami rágcsálóféléje ami hasonlóan járt és az állatorvos mutatta meg neki a módszert. A lényeg, hogy a körmöt lehet vágni, de a körömágyba ne vágj bele, mert az fájdalmas lehet.
788. horgina
2011. márc. 31. 16:37

Sziasztok! Nemrég van tengerimalacunk, és azt hallottam, hogy vágni kell a körmét, különben túlságosan megnő és elfertőződhet. Igaz ez? Ha igen, hogyan kell vágni, hogy ne fájjon neki?

Előre is köszönöm a választ!

787. gombHencsi (válaszként erre: 784. - Meszivett)
2011. márc. 30. 15:00

nekünk már van autogramunk is tőlük :)

Egyébként ami még nagyon jó aranyos kis reklám a TV-ben az a "nem tudom már mit reklámozó" kis aranyos animált medvék :) A gyerekek mindig csodálkozva nézik őket :)

786. meszivett (válaszként erre: 785. - E2579acec2)
2011. márc. 30. 12:03

Nincs mit! :) Ez mondjuk most elnézve a ragyogó napsütést még aktuális is! :D

[link]


Lassan itt a fagylaltos évszak! :D

785. e2579acec2 (válaszként erre: 784. - Meszivett)
2011. márc. 24. 17:10
Nagyon aranyosak:) Köszi
784. meszivett (válaszként erre: 782. - E2579acec2)
2011. márc. 24. 16:55

Csak simán beírod a Facebook keresőjébe, hogy Jin és Jang. Értelemszerűen nem a keleti motívumra, hanem a két tengerimalac képére kattintasz! :)


Gyerekeknek lehet mutogatni, szeretik az ilyen aranyos animációs filmeket! :)

783. e2579acec2 (válaszként erre: 781. - Meszivett)
2011. márc. 24. 15:50
Amúgy szerintem akkor nagyon fog neki örülni:))
782. e2579acec2 (válaszként erre: 781. - Meszivett)
2011. márc. 24. 15:48

Van facebook oldaluk is? :O

Hogy kell megkeresni?:)))

781. meszivett (válaszként erre: 776. - Hozzancs)
2011. márc. 24. 13:29

Nekem a kishúgom van oda és vissza azokért a hörcsögökért, főleg amióta saját Facebook oldaluk is van. Onnan szokott rajzolni róluk! :)


Mi húsvétra akarjuk meglepni őt egy tengerimalaccal, mert odavan értük, szóval ezért nem nyulat kap (na meg az már túl nagy állat lenne az ő szobájába).


Mik azok a fontos dolgok amikre érdemes odafigyelni az állat kiválasztásánál? Azon kívül, hogy aranyos legyen! :)

780. e2579acec2 (válaszként erre: 779. - Hozzancs)
2011. márc. 24. 11:55

Szerintem a két lány a legjobb. Nekem is lány van, de csak egyedül van.

Különböző féle és fajta ketreceket lehet venni neki. 100x50es elég, ebbe két malacka is kényelmesen elfér:)

2011. márc. 24. 10:56

Nagyszerű :) Persze a lurkó nem az az eszetlen állatkínzó fajta, de van egy olyan érzésem, hogy a kisállat sokat lesz simogatva dédelgetve, szóval akkor valószínű a malac mellett maradok.


Érdekes dolog a páros dolog. Egyenlőre csak szimplában gondolkodtam, bár felelősségteljesnek tartom a gyermekem, de azért bennem van a félsz, hogy elveszíti a lelkesedést:P


Ha Páros mellett döntök szerintetek milyen az ideális hely, amiben és ahol tartsuk őket? (Méret és felosztás), valamint ebben az esetben két fiút ajánlanátok illetve inkább két lányt?

778. Gingerke (válaszként erre: 776. - Hozzancs)
2011. márc. 23. 18:13

Szerintem a hörcsög nem éppen jó,mert azt nem lehet "nyúzni" mert elpusztul.Akkor inkább már tengeri malac.Csak az etetésére kell figyelni.Persze az se bír ki mindent,de nem hinném,hogy 11 évesen ne tudna bánni vele.Persze törődést igényel.És jobb,ha párba vannak(nem épp fiú lány),mert ha nem tud vele foglalkozni,uncsizni fog,és szomorú lesz egyedül.Szal nekem ez a véleményem.:)

Nekem is volt annyi idős koromba már malackám.:)

777. e2579acec2 (válaszként erre: 776. - Hozzancs)
2011. márc. 23. 11:57

Itt tapasztalt malackatartók vannak:)

nekem 11éves koromba a hörcsögöm volt.


azokért az auchanos reklámokért én is oda vagyok:)))))

2011. márc. 23. 10:38

A bátyám kis húga megérett arra hogy saját kisállata legyen, de fogalmam sincs milyen állatot vegyek neki szülinapjára ami egy 11 éves lánynak ideális. Azt tudom, hogy oda van az Auchanos reklámáratokért, de az egyértelműen nem viszonyítási alap :D


Kérlek mivel gyanítom itt tapasztaltabb kisállattartók vannak ajánljatok nekem valamilyen fajtát. ;)

775. judit87 (válaszként erre: 773. - Susuasarkany)
2011. márc. 19. 13:38
Nem lehet.Csak másik malackával.Nekem volt mindekettő/ most csak malac van.Teljesen más a természetük utálnák egymást.A degu idegbajos jószág a malac nyugodt.A malac a földön tud csak mászkálnia degu meg mindehova fölmászik.Nem egy faj és teljesen más életkörülmények kellenek nekik.Más kaja is.
774. e2579acec2 (válaszként erre: 773. - Susuasarkany)
2011. márc. 18. 17:34
Már ne is haragudj, de arra lesz keret,h etesd meg tisztába tartsd?!
2011. márc. 18. 15:23

Sziasztok!


Kisfiam szeretne egy tengerimalacot, de a hugának már van egy deguja. Szerintetek lehet együtt tartani a kettőt, mármint egy ketrecben ? nem nagyon szeretnék még egy "kisállatházat" összerakni, mert nincs nagyon rá keret... Sajnos bárhogy próbálom meggyőzni a kicsit nem nagyon megy, csak a tengerimalac jó neki....

2011. márc. 18. 10:59

s.Laca tengeri malac naplója(ő fiam)

szóval ott láthatod hogyan csináljuk mi...mindenki másként csinálja ...mi így!

771. cicaanya (válaszként erre: 770. - E2579acec2)
2011. márc. 18. 10:57

Ubit csak nyáron...paprikáét is..ha megeszik

Nálam a nagyobbik pritamin paprikát szokta kóstolgatni kézből héját leszedem és egy vékony kis cikkel kínálom meg:)

Én cukkinit,céklát,sütőtokot,alma(nem savanyút)

répát,petrezselymet(ezek minden nap adom,némi szünettel!Petruskát mindennap kapnak(MEGPUCOLVA ADOM a zöldséget gyümit,malac kerámia tálba rakom ,napi 2x eszének frisset!! petruskát jól le mosom bővizzel ppair kéztörlővel le törölget ahogy sikerül:)....)

Én piacon veszem meg Cédruson (Örs vezér téren)

Én mindig ott veszem,tiszta jó és 10 kis csomagot veszek nekik(beosztom!),ha nem megyek arra akkor sincsen gáz mert kajájában benne van!

Én házhoz hozatom kajájukat,tenyésztő kiállításra hordja malckáit akitől veszek mindent!

Pesten ingyen házhozz hozza! pormentes olcsó jó minőségű!!!

100ft/zacsi forgács....és annyi van benne mint üzletben kapható 300-450ft/zacsi féle !


Másik én 2-3havonta rendelek aztán be nem penészedik,nincs mű kaja benne amit hozz,úgy hogy szuper!! Totál meg vagyok elégedve vele!!!!!

2011. márc. 18. 10:07
Ti milyen gyakran adtok a malackának ubit vagy paprikát vagy ilyen hasonló finomságot?
2011. márc. 13. 20:42

Drága kicsi malackánk...ne kérdezzétek de valami olyan érzésem volt menjek ketrechez,minden rendben van-e???

Hát furi volt szája,ugye tudom kicsípte megint az alma:S már örökre érzékeny marad kis szája kicsi malackánknak:(

de....valami nem volt stim!!!

Olyan volt mint ha,táp feloldódott volna vagy nem is tudom,kakis lenne vissza jönne neki elzáródott kicsi pele?? Nem nem éreztem szagot semmit!!!

Nézzem valami nem stim,amugy sem nincs meghízva mint a másik ö valahogyan más......

És na mondom be fürdőbe fémtisztító szájába nyúltam apám valami van szájába!!!!

egy egyforintos nagyságú valami volt keresztbe mire kiszedtem apám !!!!!!!!!!

Ki dörzsölte száját belőle és picit nyelvét!!!

Sulyából meg gondolom stressz alatt is veszthetett na nem sokat ici picit lehetett érezni vagy nem is tudom...,próbált enni,mert pici kaksik voltak de olyan fel mint egy tengerimalacka brumizik!!!

próbált magán segíteni de nem ment neki!

Én eb kentem meg kamilláztam neki !!!!!!!

♥MEGINT MEG MENTETEM ÉLETÉT♥

nyomtam bele c-vitamin pótlást gyorsan evett is éhes volt már,meg szomja is! Ma még lekenem neki ,meg át néztem kajájukat...szerintem egy keményem préselt valami volt...

De szegénykém megszenvedett!!!!

Na igen nem csak hobbi állatként tarom tartjuk,meg nézegetjük simogatjuk de jó és elmondjuk van ilyen is!!!!!!!!

♥HA NEM SZERETJÜK TÖRŐDÜNK VELÜK TÖRŐDÖM VELÜK♥

most pihen ,meg már evet így estére :)

768. s.Laca (válaszként erre: 767. - E2579acec2)
2011. febr. 5. 20:31

aranyosak tudnak lenni,ha prüsszentesz közelvagy nálunk berregnek rá.)

Anya utána kutatott mi ez hang,és igazad van ,mert együtt érez vigasztalt jelet!

2011. febr. 5. 19:21
Képzeljétek el, valamelyik nap sírtam és a malackám elkezdett így beregni, mintha meg akart volna vigasztalni... olyan aranyos volt:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook