Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
826. s.Laca
2011. szept. 6. 22:10

Októberben lesznek 3évesek :)teszek fel pár képet malacos naplómban

Ma nagy adag ételt kaptak sütőtököt -céklát -almát répát-cukkinit :D

825. s.Laca
2011. szept. 6. 22:08

Sziasztok rég írtam de anya is :(

Nagyon élvezik a malackáink a nem meleg időt :D

Anya ki próbálta svéd cseppet keni a pulyki letört foga helyét és elkezdet nőni a foga de lassan nől,már nem 3fogu a malackánk:)

Meg petrezselyem végét beszokta mártani és beledugja a kamilla közé! heti 2x megcsinálja anya és tetszik nekik:) meg hasznos is!


Megrándult a lába szegény pulykinek,nem állt rá és svédcseppel Flektorral kentük neki minden nap este(hajlatnál szőre alatt nehogy lenyalja és baj legyen anya rá hajtotta szőrét,és talpár nem kellet sok rá egy pötty),és anya masszírozta neki! 4nap alatt jól lett teljesen rááll lábára semmi baj nincs már:)

824. .Léna.
2011. aug. 31. 09:19
Egyik ismerősömnél tengerimalacot fürdettünk, és még tetszett is neki a víz :)
823. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 820. - Gigianyu)
2011. júl. 22. 14:55
Ó,ezen ne csodálkozz....Valószínűleg az első napokban azért volt nyugis a kezetekben,mert meg volt ijedve,aztán nem tudta,mit csináljon.Nálam is ilyenek voltak eleinte,meg se mertek moccanni a ládájukban,vagy ha igen,akkor is csak annyira,hogy helyet cseréltek.De mint a villám :-) Idő kell neki,amíg megszokja a helyet,a hangokat,a szagokat.Próbáld meg úgy "szelídíteni",hogy a kezedből adsz neki kaját (pl.almát).Szokja meg,hogy a kéztől nem kell félni,mert az mindig valami pozitívat jelent.Aztán ha már bátran megy a kezedhez,evés közben akár meg is simogathatod.Egyre többször.Meg fogja szokni,hidd el.Bár malaca is válogatja,mert nálunk a fiú malac nagyon sokára,kb. 6 hónap alatt fogadott el engem.Megsimogathattam,meg minden,de valahogy láttam rajta,hogy mindig gyanakodva néz rám.Próbálj meg majd a gyerekekre is rászólni,hogy ha a kismalac közelében vannak,ne sikongassanak,meg ne hangoskodjanak,ne tegyenek felé hirtelen mozdulatot,mert attól nagyon megijednek,és tudod,csak szépen simogatni,nem nyomkodni....:-)
2011. júl. 5. 19:15

sziasztok

nekem is van egy tengeriröfim Bóbita :)

örökbefogadtuk a noé rágcsálómentőktől. Lassan 1 éves lesz és imád kézben lenni,vagy a fűben csámborogni. Van még mellette 2 kutyusunk, és imádják egymást Bóbikával.

mikor megláttam a kiscsajt szerelem volt első látásra de ez érthető is mivel olyan mint egy kis hercegnő koronával (megpróbálok képet kirakni). mikor elhoztuk kicsit félős volt, de nekünk kajávak (pl. salátával, vagy ubival) sikerünk lett. kézben volt, és a másikból evett. Multkor bevittük a fresibe, és megdicsértek hogy mennyire nyugott és aranyos, a kezünkbe maradt, csak szaglászott, és nézelődött, mondanom sem kell, hogy sztár lett rögtön.

szeretnék majd később is beszámolni Bóbika életéről, ha érdekel titeket.Puszi :)

821. mazsola&tádé (válaszként erre: 820. - Gigianyu)
2011. júl. 5. 18:56

Szerintem idő.

Beszélj hozzá minden nap, próbáld csak megsimogatni de nem kivenni.

Az enyém sincs el kézben - 4 éves - de a simit nagyon szereti és jön utánam mint egy kutyus.

a gyerekek csak menjenek a ketrechez, de ne nyúljanak be....beszéljenek hozzá.

a kicsit ne engedd még oda...

2011. júl. 4. 18:08

sziasztok segitsetek létszi mert már kétségbe vagyok esve:(

Szerdán vettem egy fiu tengerimalacot, kb 8 hetes kereskedésből.Első 2-3 napba kilehetett venni nyugis volt.Utána 2 napig nemtudtam vele ugy foglalkozni és megvadult.Nyulsz felé és elszalad,simogatod megugrik.Harapni nem harapott még meg.

van egy 5 éves fiam és 8 hónapos kisfiam.Szerintetek mit csináljak hogy legalább simogatható legyen.Persze ki is szeretnénk venni de nem engedi :_(

Előre is köszönöm aki észrevesz

2011. máj. 26. 22:40

Pufit lehet műteni kell :(

kifakadt egy faggyúmirigye, és már vérzik is. Azt mondta a doki, hogy ez nem fog teljesen begyógyulni. javulhat,de megint elő fog jönni.

most a füle mögött van egy nagy lyuk :(

2011. máj. 26. 22:39

Egyik sem... takarítani kell őket.


a macskák és a kutyák is azok, ha nem gondozod őket és nem takarítod fel a szőrt amit hullajtanak.

2011. máj. 25. 21:13
Én nem tartanék rágcsálót a lakásban. Büdös és koszos.
2011. máj. 25. 13:56
a fogcsattogtatás a fenyegetettség jele... hol tartod őket??? polcon, földön?? mennyire forgalma az adott hely???
815. 745c235007 (válaszként erre: 814. - Reni79)
2011. máj. 25. 13:56
valamitől félnek... jobb lenne nekik pedig együtt... próbáld meg hogy egy semleges helyen, ami nem valamelyikük ketrece, összeengeded őket (felügyelettel) többször és hátha megszokják egymást... ilyenkor adj nekik valami fini zöldséget, hogy jó dologhoz kössék az élményt...
814. reni79
2011. máj. 25. 13:17

Nagyon ritkán, mivel a párom szüleinél lakunk:(

Két külön ketrecben vannak.Mogyi és Pocok együtt,Marci pedig egyedül mert nem birják egymást elviseni!:( Már ha meghallják egymás hangját is egyfolytában csattogtatják a fogukat:(

1 évig egy ketrecben voltak mindhárman.

Az az érdekes hogy néha ránk is csattogtatják,hogy miért, nem tudom!

813. 745c235007 (válaszként erre: 812. - Reni79)
2011. máj. 25. 13:12
ki szoktad engedni Őket??? Én azt tapasztaltam hogy amióta kiengedem Őket rendszeresen, azóta sokkal szelídebbek... fekszenek a szőnyegen és ha elmegyek mellettük, meg sem mozdulnak :)) sőt!!% jönnek utánam a lakásban :))
812. reni79
2011. máj. 25. 13:10
Nekem 3 fiú malackám van, de sajnos nem kezesek:( 3 éve vannak nálunk de még mindig félnek!
2011. máj. 25. 13:02
sziasztok!!! nekem két lány mamlaszkám van Nudli és Szofi.... imádom Őket :)))
2011. máj. 24. 11:28
:):):)
809. mazsola&tádé (válaszként erre: 800. - Jessika1)
2011. máj. 23. 20:56

Pufi mostanában arra szokott rá, hogy reggel pontban 8-kor rágja a házat.

Eddig nem csinálta, megvárta amíg felébredek és hallotta a motoszkálásom.

Hiába...a pasik már csak ilyen haspókok :)

808. mazsola&tádé (válaszként erre: 798. - Cicaanya)
2011. máj. 23. 20:55

Én csak ecetet használok. Van egy fogkefém erre a célra, azzal sikálom ki a ketrecet.


Az én kuckóm 70x40cm.


A dinnyét az enyém is szereti.

Tegnap kapott egy szem cserit :)

807. mazsola&tádé (válaszként erre: 794. - Cicaanya)
2011. máj. 23. 20:52
Az nem keserű?
806. mazsola&tádé (válaszként erre: 792. - Evawitch)
2011. máj. 23. 20:52

Nekem csak egy fiam van :) de ha itthon vagyok nyitva a ketrec, oda megy ahova akar.

Kézbe veszem, simizem, beszélgetek vele.

Már 4 éves, és szerintem jól elvan így is.

805. mazsola&tádé (válaszként erre: 790. - GombHencsi)
2011. máj. 23. 20:49

Így van.

Pár tanács,ha elfogadod.

Természetes fényben, ablakhoz közel vágd, így jobban látszik meddig tart az ércsatorna.

Az én malackámnak elég sötétek a körmei, ezért nehezebb a dolgom.

Az sem baj, ha van segítséged.

A hétvégén tesóm itt volt, és így minden gond nélkül megoldottuk...ficánkolás és sírás nélkül.

Ő tartotta pufit ( egyik keze a "hóna" alatt a másikkal a fenekét tartotta) míg én egyik kezemmel tudtam fogni a mancsát, másikkal vágtam.

Nagyon hősiesen tűrte.

2011. máj. 23. 08:03

sziasztok


mizujs véletek???

Itt a melege :S malackáim érzik ....

ráadásul egyiknek le tört a foga! elöl! újra nő szerencsére remélem!!! :S:(

Úgy törtön Lacám kis osztálytársnője itt aludt nálunk,mentek 5napos osztály kirándulás túrára stb... és messze lakik ki csaj...

erre segítek,na jól segítettem ....megkapta egyik malac!PONT KAJÁLTAK! ...pedig rászóltam ne nyúlkáljon be MALACKÁKHOZ....EZ MEG :

szájon pöckölte tiszta erőből (mondta fiam),aztán elzavarta ketrectől.... komolyan tudom meglehetne dögönyözni kis malackákat meg csábító bárkinek mert olyan kis aranyosak ..... mindenki aki megfordul nálunk ezt szeretné! DE NEM!

Nem is mondtam Lacámank mert egész végig aggódott volna!

Szegénykém azért szenved mert alsó foga meg nől :s

Lekéne vágni(Csípni)

Én nem merem,adok fogkoptatót nekik...hát kisebb sikerrel ..... :S

803. cicaanya (válaszként erre: 802. - Evawitch)
2011. máj. 20. 22:18

huuu ez jó kérdés.......iiiiiiiii..........

foggalmam nincs!!

De ha van olyan fórum ahol cicusos tanácsokat tudnak adni,akkro kérdezd ott,én nekem nincs cicám,de kutymorgoim sincsenek már :(

így passsz..... fogalmam nincs mit lehet tenni(???????????)


játszana vele??? vagy semmmm???

"nem tudni mi jár a cicukád kis agyájában .... (????)....."


Bántaná vagy sem???? ez jó kérdés!!!!!!

2011. máj. 20. 18:06
Problémám akadt: a macska folyton a ketrec előtt ül és Adolfot lesi, ő meg ki se mer jönni a házikóból. WP kicsit be tud nyúlni a ketrecbe, így Adolf megijed, nem mer kijönni enni. Nincs macskamentes rész a lakásban, csak az előszoba, de oda nem fér a ketrec és huzatot is kaphat. Szerintetek WP előbb-utóbb békén hagyja? Laktam tavaly egy másik albérletben 2 macskával és a lakótársamnak volt egy vadászgörénye, amit a macskák le se tojtak, nem piszkálták, pedig a görény előbb ott lakott, a macskák meg előtte nem voltak nevelve, kóbor macskák voltak azelőtt. Ez meg szerintem játszani akarna vele, mert mozog. Nem szeretnék ijedős malacot, nem szeretném, ha félős lenne, de mit tehetnék? :S
2011. máj. 19. 22:03

igennn,nálam halkan és sorban állnak és halkanszólnak! :) ez a legújabb!!

De most tobzódnak mert nem adtam ma még nekik 2ra enni :)

Mert dél felé ettek:) meg közben nasiztak ám Borsót!

Ma ültetem pár borsót mire el megy szezon addigra még tudnak enni,héjástul is:)mert ugye én nem fogom permetezni:)

2011. máj. 19. 21:36
Sziasztok nekem van két malaclányom,leyla,és rozy amerikai bóbitás,és egy rozettás,3évesek,igazi tűndérek,nagyon okosak,nem is hittem volna,hogy ennyire,reggelente arra kelűnk a párommal,hogy kétlábon állnak a ketrecben és kérik a reggelijűket,hihetetlen:)
2011. máj. 19. 20:55

500ft-ért egy csöpp vaj sütőtököt malacoknak:)

bio boltba!

jöhetne már sárgadinnye görögdinnye szezon!!!

2011. máj. 19. 20:47

Én nekem nagy van!!!

De ecet+domestosal fertőtlenítsd ki!! minden képen!

én nem raktam bele a házikót mert csak begubozodtak,félénkek lettek,meg rágták! Kivettem!!!

nekem nagy van ...igen lehet emeletesre is csinálni! :)


én 1lieres ecetből aljára úgy sacc...2dl nyit öntök bele....aztán egy kupaknyi domesztoszt és egy erre célra használt szivaccsal meg dörzsizem és jól kiöblítem meleg majd hideg vízzel!!!! szárazra törlöm helyüket is ahol tartom őket és ennyike!

2011. máj. 19. 18:58
Köszi a válaszokat! :) Érdekelne még, hogy mekkora ketrecben tartjátok őket? Én ma vettem egyek vaterán, meg is kaptam. Más oldalon kicsinek találják ezt a ketrecet. Ha tényleg kicsi, hogyan lehet emeletesre megcsinálni?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook