Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
886. Caffeine (válaszként erre: 885. - Punkvirág)
2012. jan. 5. 12:27
Remélem, azóta megoldódott a probléma. Ha ilyen van, erőltetni nem lehet, viszont az itatójába mindenképpen rakj C-vitamint, hogy legalább folyékony formában hozzá jusson, nehogy skorbutja legyen.
2011. dec. 21. 17:04

Sziasztok!

Nagy gondunk van. Egy törpenyulat (nőstény) és egy tengerimalacot (hím) tartunk egymás mellett. Együtt nőttek fel, együtt hoztuk el őket, kb 2. hónapja. A malacnak kb. egy hete, másfél megy a hasa. Voltunk vele dokinál, kap gyógyszert minden nap. A nyúltól először különraktuk, de annyira depis lett, hogy vissza kellett rakni. Így már kicsit iszik, és minimálisat eszik. Ha külön rakjuk még annyit se! Nem szeretném, hogy éhen haljon, valakinek van valami tippje?? A vízükben van por, meg kapja a gyógyszert a hasmenésre. Nem tudom miért nem eszik :S

2011. dec. 19. 17:48
Elvittem ivartalaníttatni a nagy malacot. Nem kellett volna...Nem akart enni, fájt a hasa. Műtét után 3 nappal, hajnalban meghalt... Tegnap éjjel történt ez és el lett már temetve húgomékhoz a többi állat mellé... :( Most itt van a kicsi egyedül, elvileg holnap lesz társa, egy menhelyi ivartalanított fiú, de ő nem ugyanaz, mint Adolf... :(
2011. nov. 26. 10:07
Ja és ha leteszem, akkor úgy marad, nem rohan el, csak kis idővel bújik be a házába.
2011. nov. 26. 09:52
Baj lehet az új malacommal? Most vettem az előbb, de nagyon furcsa. Betettem egy kisebb terráriumba, mielőtt összeszoktatnám a másikkal. Tettem be neki kis házat, kaját, paradicsomot, szénát, mindent, ami kell neki. Gubbaszt és remeg, mint aki fél. Nem mer enni sem. Baj lehet vele? Pedig nagyon szép... :(
881. subszi
2011. nov. 24. 12:40

Van egy négy éves fiú malacom, amit szeretnék elajándékozni. Trikolor. Mindent adnék hozzá. Nagy és kis ketrec, itató, szénatartók, házak.

Ha érdekel, kérlek, ide írj: s.szilvi555@gmail.com

880. Evawitch (válaszként erre: 879. - Cicaanya)
2011. nov. 20. 13:54

Néztem a leírásokat, de ehhez szerencsétlen vagyok... Nincs semmi alapanyagom, de még eszközöm sem...

Hol lehet szerezni olcsó, 120x60-as ketrecet? Mindenhol drága, pedig csak műanyag és rács az egész... Nekem felszerelés sem kellene hozzá, mert az van.

2011. nov. 17. 10:39

██░██░▀▀

██▄██░██

██▀██░██

██░██░██


Malackánk hizzzik! Gáz.... ki kéne találni valamit!

Hát........ csudi édi malackánk.....tani felénk kapcsolatát!

Nem tudom ,de majd kigondolom,és szolok lehet tenyésztőnek ,meg látom!

Amúgy semmi hiányzik a tesókaja cinike de nagyon!!!!!!!!!


Evawitch...hát én isi mindig ezen gondolkodtam :):):))))


[link]


ha segít ez a link? :)

2011. nov. 10. 18:21
Egy 60X40 cm-es ketrecet hogyan tudnék átalakítani a tengerimalacomnak, hogy nagyobb legyen, emeletes? Az ajtaja a tetején van. Milyen alapanyag kell az építéshez és hol tudom beszerezni? Itthon semmi nincs, azért érdeklődöm.
2011. okt. 29. 09:59
sorry sok hibás szóért :DD:(
876. cicaanya (válaszként erre: 875. - Mazsola&tádé)
2011. okt. 29. 09:58

:(( ugy de uyg félek!!!!!!!!!!!!!

NETUDJÁTOK MEG!!!!! Már menterend scak köztünk van el pulyki szó szerint,jajjj gyerekkel itt vagyok jólll bevásárolva de szó szerint ,és félek venni hozz i egyet,mondjam ??

de ne vessetek meg ne utáljatok meg...de nem hiszem úgy tudnám szeretni ,és ha pulyki ki mindenre érzékeny össze szedd valamit a másiktól???????

jajj ilyen gondolataim vannak!!!!!!!!!!!!!!!!!


annó ne is hoztunk volna 2malackát,csak pulyki kiválasztott engemet és így hoztuk el,2tesót:)♥

na totál kéz vagyok mint házi feladat!!

875. mazsola&tádé (válaszként erre: 870. - Cicaanya)
2011. okt. 28. 22:39

Szegényke :(

Ne is mond, mert ilyenkor én bepánikolok és jól megszeretgetem az enyémet.

Olyankor tök értetlenül néz, hogy nekem megint mi a bajom és miért sírok, meg szorongatom.


Egyszer volt nálam egy malacka vendégségben, 2 hónapra. kölyök volt.

De nem bántotta, mindig bevédte, elbújtatta,ment utána, odavitte neki a kaját is.


kérdezz meg tenyésztőt, vagy dokit mi a véleményük....javaslatuk.

Talán egy kicsit várnék.

De ha nem volt egyedül, akkor ezt szokta meg és kell neki majd egy társ.

874. reni79 (válaszként erre: 873. - Cicaanya)
2011. okt. 28. 13:35
Szerintem mindenképp vegyél hozzá másik malackát,mert megszokta a társaságot,rossz lenne neki egyedül!Ha fiatalabb a malacka nem fogja bántani!Az pedig hogy ő is el fog pusztulni,az nem törvényszerű!Sajnos nekem is elpusztult az első malackám,de (lekopogom) a mostaniak már 3 évesek és makk egészségesek!
2011. okt. 28. 09:09

Hát gáz.......

Pulyki Cinike tesója el van,de....nem oylan mint régebben nagyon meg változott!!!!

Félek egy másik malackát hozni mellé..1 lehet bántaná,bár kétlem...2 és ha elpusztul ?

3 Lacám mondogatja kellene neki barát mert nem beszél nem olyan mint régen,inkább kint el van velünk mellettünk!!!!!

4 ha bántja hova rakom???? áhhhhh....

Én meg olyan vagyok,hogy na gyorsan helyére?NEM ISTEN MENTS!!!! nem úgy vagyok vele ez is letudva majd lesz másik!!!!! :s:/:I NEM!!!!

Különleges kicsi lényvolt ő♥


Sok ismim mondja 3malacuk pusztult el vesekő miatt de eddig nem éltek,és nem élték túl,vagy másnap vagy aznap este elpusztult altatás miatt...vagy nyelőcső bénulás miatt....nálunk is ez volt nyelőcső mikor már nem bírt az nap enni inni.... :s

....nem vigasz de,vissza nem tudom hozni ....

most tanácstalan vagyok,hozassak egy malackát tenyésztőtől egy magyar kis törzskönyvest????(mondjuk nem t.könyv lényeg) és ha pulyki gyászában mert várja tesóját .... bántani fogja????

minden lehetőséget meg kell fontolnom!!!!!!!!

872. reni79 (válaszként erre: 862. - 1a480097ab)
2011. okt. 27. 10:36
Az enyémnek is volt ilyen baja.A széna belement a szemébe és begyulladt tőle!Kapott szemcseppet és 3-4 nap alatt meggyógyult.
871. reni79 (válaszként erre: 870. - Cicaanya)
2011. okt. 27. 10:34
Szegény kis állat!!!Tudom milyen rossz!Az első malackám az ölemben fekve pusztult el:(
2011. okt. 26. 17:09

Cinike szivárványhídon túlra költözött,nyelőcső probléma lépet fel egyik pillanatról másikra!!!:((((

pedig már jól volt!!!!!!!!!! mászkált,jobban volt úgy örültünk...és .......:(((((

869. mazsola&tádé (válaszként erre: 862. - 1a480097ab)
2011. okt. 24. 22:03

Az gáz... lehet ő kapott bele, mikor vakarózott. Vagy megszúrhatta széna is véletlenül.

Ezt egy dokinak tudnia kellene.

Nálunk csepegtetett vmi festékes cuccot és spéci lámpával nézte meg nincs-e komolyabb szaruhártya sérülése.

Kapott szurit, és otthonra meg egy hétig cseppeket ( tobrex, emberi készítmény)

868. cicaanya (válaszként erre: 862. - 1a480097ab)
2011. okt. 24. 13:07
érdekes nem hályog???
2011. okt. 24. 12:54

kajája? :)

ALMAPÉP Cukkini pép lucernaproteines vitamin bigyusz amit teával oldok fel:)

másik variáció:

ALMAPÉP Répapép lucernaproteines vitamin bigyusz amit teával oldok fel:)

...ehhez kombinálok leturmixolt petrezselymet,levét meg naturban itatom vele:)


BÉBI ÉTEL MALACOKNAK :)szabadalmaztatni kéne :)

2011. okt. 24. 12:50

mindig írok főnaplómba malackáról!!!!!

én keményen küzdő élettéért,feladja eszik,feladja feladja...de jobban van....leálltam gyógyszerrel,van kaksija igaz kevés mert etettem újból......most 2perce magától evett fincikét de ez is nagy szóóó!!!!

most is be van bugyolálva és ivott aloe verás natúr lötyött+béres csepp+tea(kamilla+körömvirág+csipkebogyó+citromlé)+1csepp normaflor


40dekát fogyott....de megállt tehát jó!

mocorog,lassan de napi 2x picit közlekedik,meg picit halkan dumált reagál....de van mikor semmi fáradt és feladja,száját sem akarja kinyitni :(

de nem hagyjuk,olyankor átt maszkírozzuk simogatjuk óvatosan mindenhol!!!!!!!!!


.....csak tesója ha nem ippen mellé bújik ki túrja kis vackából :s szénával+ban fűtök nekik betakarva mert ha kint reked félek megfázik ,ha nem veszem időben észre!!!!!!!

rendeltem 6cs.szénát 800g-ost meg még 10cs forgácsot .....

865. cicaanya (válaszként erre: 864. - Evawitch)
2011. okt. 24. 12:08
igen! etesd kézből többet!
2011. okt. 23. 14:18
Sziasztok! Lenne egy kérdésem azzal kapcsolatban, hogy hogyan kell megszelídíteni jobban a malacot? Ölben nem igen volt, csak ki volt engedve a szobában és kissé félős. Nehezen lehet kivenni a helyéről, ha kézbe szeretném venni. Ijedős nagyon. Mit tehetnék? Többször simogassam?
2011. okt. 23. 12:02
Hogy beindult ez a fórum :)
862. 1a480097ab (válaszként erre: 853. - Mazsola&tádé)
2011. okt. 23. 12:02

De ő nem volt másik malacka közelében! Egyedül van! Egyszerűen nem értem, mitől lehet homályos a szemecskéje! :(

Már két dokihoz is elvittem, de nem tudnak semmi értelmeset mondani... no komment!

861. reni79 (válaszként erre: 860. - Cicaanya)
2011. okt. 21. 12:39
Biztos hogy meggyógyul hamarosan,főleg hogy ilyen szerető gazdija van!!!:)
2011. okt. 21. 10:08

evett magától tököt-cukkinit-répát szénát fél szál petruskát is :)♥

véres még vizelete de már nem úgy,és mászkált picikét is:)

éjjel nem nyöszörgött :)

♥ jó isten meghallgatott :)♥

tegnap már 1csepp...1/2dl teába normaflort raktam lesz ami lesz:)+béres cseppet!

859. cicaanya (válaszként erre: 856. - Mazsola&tádé)
2011. okt. 20. 14:15

....hát mi is túl lehetnénk mindennen!! inkább megint rosszalkodjon :)♥

Megyek megitatom meg stb....:)

kezd már nyüzsögni picikét :)hát...soha nem adom fel:)ilyen vagyok!

2011. okt. 20. 14:12

Tengerimalac számára mérgező vagy rendkívül veszélyes antibiotikum-készítmények:

- Penicillin bármilyen formában, Amoxicillin (Clavamox), Eritromicin, Lincocin (Lincomicin, Lincorex), Streptomicin, Clortetraciclin, Oxitetraciclin, Dihidrostreptomicin, Ampicillin, Cephalexin, Cefadroxil, Cefalosporinok, Cefazolin, Clindamycin, Bacitracin, és ezek származékai. Ezek az antibiotikumok a tengerimalac bélflóráját károsítják, és visszafordíthatatlan, végzetes hasmenést okoznak, vagy végzetes allergiát idéznek elő.


és .....


Tengerimalacnál alkalmazható antibiotikum-készítmények (csak állatorvosi előírás szerint, mert a nem megfelelő adagban történő kezelés rendkívül veszélyes!

Vagy saját felsőségre 1/2borsónyi adagokba):

- Baytril (Enrofloxacin) csak felnőtt tengerimalacoknál alkalmazható (a növekedésben levők nem kaphatnak!)

- Bactrim (Tribissen, Septra, SMZ-TMP, Trimethoprim sulfa, Trimethoprim-sulfamethoxazol) ? megfelelő mennyiségben kölyök és növendék tengerimalacoknak is adható

- Cloramphenicol palmitate

- Cloramphenicol succinate

- Sulfamethazine ? natúr gyümölcslével keverjük, így kesernyés íze kevésbé kellemetlen a tengerimalac számára

- Doxiciclin (Vibramicin, Vibravet) - alkalmazása a vemhesség utolsó 3 hetében lévő nőstényeknél, és 4 hetes korig az újszülött kölyköknél nem ajánlott, mert az utódok/kölykök fogazatának megmaradó (sárgás-szürkés-barnás) elszíneződését okozza.

- Tetraciclin - adagolása nagyon nagy elővigyázatosságot igényel, mert jónéhány publikáció, tudományos cikk szerint a tengerimalacra nézve kockázatos/toxikus. A gyakorlatban is bebizonyosodott, hogy egyes érzékenyebb egyedeknél a bélflórát nagymértékben károsítja.

857. cicaanya (válaszként erre: 855. - Mazsola&tádé)
2011. okt. 20. 14:07
Állatorvos írta tengerimalacos dolgokat gyógymódokat...na 2szem van kapszula és szét szedem úgy adagolom ki neki ici-picit,s írta ellensúlyozást ilyen esetben szőlőcukrok ....(abból is csak picit rakok bele szemcseppes üvegbe)ma ágy végéből másikba ment,és alig volt piros pisije nem görcsöl ma már tudott pihenni,de tesója kis ganéj anya megfigyelt hogy ha elmegyek ki megyek szobából nyöszörgés van,hát másik oda furja magát melegíti csak ráfekszik és nehéz most neki:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook