Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. okt. 20. 13:32

Mi is túl vagyunk egy műtéten.

Füle mögött faggyúmirigy elzáródás, kisebesedett neki és úgy láttam kezd begyulladni. Már május óta ott volt, de nem húzzam tovább.

Szerencsésen túlélte, első nap kicsit kába volt, majd 2 napig duzzogott( de a kaját azért megette :D)

Hétfőn a varratszedés is megvolt, azt végig hisztizte...de 2 percig tartott az egész.

855. mazsola&tádé (válaszként erre: 846. - Cicaanya)
2011. okt. 20. 13:25

amiket adsz neki az tök jó, és az is ha sokat iszik (az enyém nem, inkább zöldet kér)

de mindkét betegségnél olvastam az antibiotikumot. Azt meg doki nélkül önhatalmúlag nem adnék.

a ciprofloxacyn tartalmúak jók ilyen bajokra...kérdés ezt állatoknak adható-e

854. mazsola&tádé (válaszként erre: 844. - Cicaanya)
2011. okt. 20. 13:22

remélem jobban vagytok...de én igaz eü-s vagyok,ilyenekkel nem kísérleteznék.

Vinném egyből a dokihoz, vagy legalábbis telón felhívnám és ha nem javul akkor irány.

853. mazsola&tádé (válaszként erre: 835. - 1a480097ab)
2011. okt. 20. 13:15

Szia,

ilyen gondunk nekünk is volt. Egy másik malacka belekapott.

Doki, és kaptunk szemcseppet.

Ott kapott vmi kenőcsöt a szemébe és antibiotikumos szurit is.

2011. okt. 20. 08:08

na ez a nem semmmmi:

.....tegnap 7eft költöttem minden nyavajára(állatkáknak nekünk),és fressnapba be megyek 999ft!széna ááááá:O hívom szállítómat ki házhoz jön mindig,erre kértem 6csomag szénát 10cs forgácsot legyen...mondta jó 2napon belül hozza s.o.s-ben nekem!!!! IMÁDOM OLYAN EGY EMBERSÉGES MANUSZ!!!tenyésztő is meg forgalmazó is! 200ft-al megtoldom 999ft és ennyi mindent hozz majd!!:);)

2011. okt. 20. 07:57

CINIKE TÚLÉLTE AZ ÉJSZAKÁT hopp hopp hopp♥

görcsei voltak ,rajtam pihen kicsit de....

már nincsenek görcsei,reggel korán volt pici de már tud pihenni!!!

enne is meg nem is...nem evett,de én adtam neki!

Pulyki mellette van édes :)

éjjel 2x néztem meg ellem lámpával és ide oda feküdt a vackába amit csináltam:)

Pulyki tesócskája meg minden áron ki akarta túrni,na csináltam, neki is éjjel egy fekhelyet :DD

aloe vera-kamilla-doxicilin-körömvirág-szegfűszeg-szőlő cuki...ezt a lőtyőt itatom majd vele....

1szál Petrezselymet-pici kaprot(tegnap ette) bele tuszkoltam,1db tápot is,pici cékla tök ,cukkinit és 1-2szál szénát!


mulik neki a véres vizelet,tegnap egynőci drogériábaa azt mondta fekete retek,követ feloldja ....na vettem cba-ban erre szerintem attól görcsölt jobban,de min kiderült daganatos betegségek meg 20 féle bajra jó...HURRÁ!

szerintem jobban van csak nem eszik ,én bedugom szájába és kénytelen enni rágni...nem baj,soha nem adom fel!!!!!!!

....most hagyom pihenni,aztán adok neki lőtyőt meg ,ki kéne találni hogy egyen tápot????

ja picikét mászkált is :)

képek főnaplómban van.....gyerek nem igazán jól fogadta hírt!!!!!!!!

2011. okt. 19. 11:48

Petrezselyem: illóolajakat, karotint, C- és E-vitamint, glikozidát tartalmaz, ugyanakkor (gyökere is) a veseműködést serkentő, vesekőhajtó, és hólyaghurut-gyógyító hatású.


na akkor megpróbáljuk később! igaz zöldet evett,esznek

849. cicaanya (válaszként erre: 847. - Evawitch)
2011. okt. 19. 11:47
köccce
2011. okt. 19. 11:43

doki írta!!


Vizelet:

Az egészséges tengerimalac vizelete kissé tejszerű. Ha ennek fehér lerakódása száradás után túl hangsúlyozott (tesztelhetjük kartonpapíron), veseprobléma jele lehet. A lucerna sok kalciumot tartalmaz, ezért az egészséges tengerimalacnak ritkábban adunk.


A kissé rózsaszínű vagy véres vizelet(előfordul, hogy a tengerimalac vizelés közben felsír) vesekövek jelenlétének, húgyhólyaggyulladásnak (felfázás, fertőzés), gyakran akár szívműködési problémáknak a tünete.

847. Evawitch (válaszként erre: 846. - Cicaanya)
2011. okt. 19. 11:40
Remélem, meggyógyul! Sok sikert a gyógyuláshoz!
2011. okt. 19. 11:24

kapor zöldje (Dill Weed) - 85 mg/c-vitamin

petrezselyem (Parsley) - 133 mg/c-vitamin

alma, hámozott (Apple without skin) - 4 mg/c-vitamin

tök, téli fajták (Squash, winter) - 12, 3 mg/c-vitamin


(ez van nálunk!!!)Húgy- és vesekő

Tünet: kuporodó testtartás és nyüszítés vizelés közben, véres vizelet

Gyógymód: operáció, antibiotikum, a kő szétporlasztása

Gyógyulási esély: közepes


(ez van nálunk!!!)Húgyhólyag-gyulladás

Tünet: kuporodó testtartás vizeléskor, véres vizelet

Gyógymód: antibiotikum

Gyógyulási esély: jó



Daganat

Tünet: kitapintható kemény csomó, gennyes kelés

Gyógymód: operáció

Gyógyulási esély: közepes

2011. okt. 19. 11:16

evett kaprot hálLla jó égnek(saját termesztésű)

iszik-eszik,éppen pihen!

Csak ha pisizik az gázos....

régen volt azaz van csomója ,de nem nőtt!

Nem akarom dokihoz vinni sok sok rosszat hallottam(nem ébred fel,meg otthagyni stb....depresszióba eset abban pusztult el,össze szedett nyavalyát,szállítás közben megfázott!!!stb...)

NEM? VISZEM DOKIHOZ!

van gyulladás gátlónk-aloe verát kapszulát kinyomtam lötyjébe -svéd csepp is van-teázik/kamilla/körömvirág/citromleve-eszik-iszik-pihen-beszélget másikkal!

JÓÓÓÓ sok szénát raktam be nekik:)♥


ha megdaganatos,amit kétlek(igaz más kisállatnál /kutyánál is)

nincs rajta kellések meg ilyen,ha meg belő akkor vigyázunk rá......nagyon reménykedem nem az a baja!!!!!!!!

Édes mert engedi itassam szemcseppes icipici üvegből :)jól el van :)

2011. okt. 19. 09:06

hát:(((((

véres vizelget kisebbiknek!!!!!!!

vagy veseköve-vagy húgyúti-húgyhólyag gyulladása van :(((

okosok meg mondták :(((:(:(((

"LACÁ isiben ki fog bukni hír hallatán!!"

DOXICILINT feloldottam szemcseppes kis üvegbe doxicilint szét szedtem ,kisollónyi 3xkishegynit tettem bele Kamillás körömvirágos teába!"

ESZIK ISZIK SEMMI GOND NINCS ezzel.....de,ott a másik és szinte állandóan figyelem mert mindent össze ken,nem tudom ketté tenni őket :((((

meg akkor sírnak egymásért vissza akarnak menni egymáshoz!

ááááh....na csak hat és jobban lesz ?


petrezselyem jó vízhajtónak,sok c-vitamin van benne,megyek vásárolni sok c-vitaminos dolgot nekik!

bassuss..... ennem kell munkálkodni is ááááá.... hamar haza jövök !

majd jövök írok,fejleményekről..........

2011. okt. 18. 16:05

[link]


naplójához link,huuú most lesz szülinapjuk coccoknak:) dupla adag petrezselymet kapnak!!♥:D

Jó hogy itt a szezonja tököknek,céklának most több fajta csemegét esznek :)

2011. okt. 18. 16:01

cinike felfázott (egyik kis malackám)...de kamillás-szegfűszeges-körömvirágos teát adtam neki tegnap is ma is...már jobban van......meg szénát többet tettem be ,hogy bele bújhassanak......erre úgy ürültek,hogy dumálnak játszanak :)♥

Hát Puylkinak tesójának le vágom majd fogát,más nem lesz!!! :(:/

enni eszik,de gáz elszárad a foga,ilyet nem láttam nem akarom dokihoz vinni,nem szeretném stresszes legyen mert oylan kis kövér disnyoka.... félek baja lesz vagy össze szedd valamit!

Nagyon érzékenyek!

Csak alsó foga túl nőtt,hiába adok nekik fogkoptatót pulykinak így nem kopik,még jó hogy állandóan tátja száját csöpp kora óta,különben bajban lennénk!!!!!!


Látom néha fiam(s.Laca) is irkál mint én :)

Ott van malacka naplója nézetek be,néha rak fel képet....

2011. okt. 18. 15:56

egyszerű fényképezd le meg mondjuk :DD

nekem 2fiu van:)

lány malac nyunyáját még nem láttam milyen :DD

840. cicaanya (válaszként erre: 838. - 1a480097ab)
2011. okt. 18. 15:55
:DDD
839. cicaanya (válaszként erre: 835. - 1a480097ab)
2011. okt. 18. 15:54
igen,nálunk csak gyulladás volt eddig
838. 1a480097ab (válaszként erre: 837. - Evawitch)
2011. okt. 15. 17:56
Haha ez vicces:)
837. Evawitch (válaszként erre: 834. - Brigee)
2011. okt. 15. 16:16
Rákérdeztem erre anyáméktól. Mondták, hogy úgy lehet kideríteni, hogy fiú-e a malac, hogy kicsit megpiszkálod a lába közét,akkor egyből kidugja a kis kukiját. :D Vicces, de ezt tanácsolták. :)
836. Evawitch (válaszként erre: 835. - 1a480097ab)
2011. okt. 15. 14:46

Sziasztok újak! :)

Sajnos én sem vagyok jártas a malacoknál, mert most van először nekem is, nyár óta. Szerintem meg kell nézetni hozzáértővel a két malacot, hogy milyen neműek. A fiúknak a kukinál van valami dudor rész két oldalt azt hiszem, de a lányoknak is hasonlít a szerve a fiúhoz. Ehhez nem értek. Neten keress hátsófertályos képeket, mert például macskáról van fent meg kutyáról, hogy hogyan lehet megkülönböztetni őket, malacról is csak van valami.

A kontaktlencsés szem szerintem be van gyulladva, mindenképpen dokihoz kellene elvinni. Remélem meggyógyul. :)

2011. okt. 15. 11:49
Sziasztok, látom, hogy nem nagyon aktív ez a fórum, de remélem tudtok segíteni nekem. Pár napja a malackám egyik szeme kicsit homályos, olyan mintha kontaktlencséje lenne... Mit lehet vele csinálni, vigyem dokihoz szerintetek?
834. Brigee
2011. okt. 13. 15:51

Sziasztok!


Van egy kis problémám.

1 hónapja vettem egy 5 hetes hím malackát. Nagyon egyedül volt és 1 hét múlva úgy döntöttem kap egy társat. Az a baj hogy ő 6 hetes volt viszont akit hoztam hozzá ő 6 hónapos hím. 1 hónapja vannak együtt a pici megy utána bármit csinál, de a nagyobb mindig rászól, elkergeti és nem alszanak együtt. Néha a pici fél is tőle. Azon is elgondolkoztam, már hogy lehet az egyikük nőstény?

Mi lehet a gond?

Mit csináljak??

Remélem tud valaki segíteni!

Előre is Nagyon szépen köszönöm!

833. v1121
2011. szept. 18. 21:52
oké köszönöm segítségedet
832. mazsola&tádé (válaszként erre: 831. - V1121)
2011. szept. 18. 12:25

Abban sok a C vitamin, és vízhajtó is.

De legyen mindig vize.

Talán tényleg csak megfázott.

Vagy valami összetevő a magjában elszínezhette.

Ha pár napig nem javul, akkor doki.

831. v1121
2011. szept. 17. 22:56
ahogy olvastuk petrezselyem zöldet kell ennie de nem tudom hogy az seggítene e ??
830. v1121
2011. szept. 17. 22:56
nem
2011. szept. 17. 21:17
nem kapott céklát enni?
828. v1121
2011. szept. 17. 14:38
sziasztok én most regisztráltam hozzátok a tengeri malacom akváruiumba a forgácson véres foltokat láttunk tegnap mi szerintünk felfázott de nem biztos nem tudnátok segíteni hogy mi lehet a baja és milyen gyógymód lehet rá :????
827. s.Laca
2011. szept. 6. 22:16
SZENTJÁNOSKENYÉRFA,ÉS TERMÉST IS VETTÜNK NEKIK(letisztogatva)de fát lehet bent hagyni,a termést meg heti 1x-2x lehet berakni azt írták!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook