Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? fórum

Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
676. Gingerke (válaszként erre: 675. - Mazsola&tádé)
2010. dec. 14. 23:28

Enyém lehet azért,mert lerágta a festéket,és ott érdes...:/de nem tudok mit csinálni vele.Gondolkoztam mit tegyek oda,de fogalmam sincs.

Bár most meg remélem nincs semmi baja,mert kicsit gubbasztott,meg nyüszög mikor kakil...:S

Volt már ilyen...am étvágya van,meg fut utánam...remélem nem lesz baja.Ha holnap is ilyen lesz,elviszem dokihoz az tuti.:(

675. mazsola&tádé (válaszként erre: 673. - Gingerke)
2010. dec. 14. 23:03

Az enyém is szokta a ketrecet v a házát rágni, de szerencsére nem sebesedik ki tőle.

Ha lekapcsolom a villanyt, akkor ő elcsendesedik, ebből a szempontból nagyon rendes. Reggel is csak azután kezd el hisztizni, ha hallja/látja hogy felkeltem és jövök-megyek a lakásban.

674. sugar# (válaszként erre: 672. - Gingerke)
2010. dec. 14. 17:50
Köszi a választ! Remélem mihamarabb elmúlik, mert elég szomorúak, hogy külön kell lenniük :(
673. Gingerke (válaszként erre: 671. - Mazsola&tádé)
2010. dec. 14. 16:05

Nah jó,néha én sem bírom ki,hogy ne vegyem fel...:P

Megölelgetem,meg simizem,de pár percnél tovább nem bírja...:D

Akkor mehet útjára...:D

Jah,az én malackám is mindig fut utánam...:DÉdes.:)

Félek lépni,mert olyan közel rohangászik.:)

Meg mikor bejövök a szobába este,már tudja,hogy kaja lesz,kiugrik a helyéről,és vinnyogva fut elém...:D

Azt nem tudom,hogy a ketrecrágásról hogy szoktassam le,mert mindig bibis lesz tőle a szája...:/

Volt,hogy éjfélkor tüntetett,hogy ki akar jönni...azt hittem megőrülök..:D

672. Gingerke (válaszként erre: 670. - Sugar#)
2010. dec. 14. 15:59

Nekem csak vmi kis élősködők voltak benne...:S

De elvittem dokihoz,adott rá cseppeket,aztán kihaltak belőle...:)

De szegény nagyon vakarózott tőlük.

Azt is úgy hozta magával...de mondta a doki,hogy nem árt,ha havonta csepegtetek rá.

671. mazsola&tádé (válaszként erre: 669. - Gingerke)
2010. dec. 14. 11:42

Én néha felveszem :)

kb egy percet bir ki, és elkezd fészkelődni, akkor hagyom had menjen.

de simit mindig kap, és ha kint van én meg mászkálok, jön utánam mint a pulikutya :)

670. sugar# (válaszként erre: 658. - 7cdf5b0d96)
2010. dec. 13. 17:44

Elvittem ma dokihoz, az mondta, hogy valószínűleg rüh. Adott spot on cseppet és a másik malacot is kezelni kell. Most külön ketrecben vannak. Kérdeztem, hogy vajon honnan kaphatta el. Azt mondta, hogy valószínűleg magával hozta és legyengülhetett az immunrendszere, ami miatt előjött. Ezért kell a másikat is kezelni, mert benne is benne van, csak esetleg erősebb és nem jött ki rajta. 2-4 hét múlva meg kell ismételni a kezelést. Pár napon belül pedig remélhetőleg elmúlnak a tünetek.

Valaki tapasztalta már ezt a malackáján? Olyan rossz, hogy visít, mikor megfogom, úgy szeretném, ha mihamarabb helyrejönne.

669. Gingerke (válaszként erre: 665. - Mazsola&tádé)
2010. dec. 13. 15:16

Nah,így merjék azt mondani,hogy a malackák nem tiszta állatok...:D

Érdekes,az enyém sem szeret kézben lenni...a kis büdös...De am meg simizhetem.:)Meg ha ülök felmászik a lábamra,szal nem fél.Pedig úgy dögönyözném néha...:D

668. Gingerke (válaszként erre: 667. - A49ce9e6ff)
2010. dec. 13. 15:13

Max 2 nap,és nem is fog látszani,hogy le volt törve...

Nemrég az enyémnek is felváltva letörtek,bár ő evett normálisan.Szerintem ha pépesíted az ubit,meg vagdosol neki picire paprikát,simán megeszi akkor.Ugyan azt adhatsz neki,mint amit enni szokott,csak apróra vágva,mert attól még hátul tud rágni.

667. a49ce9e6ff (válaszként erre: 652. - Gingerke)
2010. dec. 12. 23:07
Sziasztok, új vagyok itt, de nekünk is van 2 malackánk és az egyik tegnap nem evett csak visított. Aztán megnéztük, olyan volt mintha letört volna mindkét foga, csak egy pici maradt belőlük. 3 éves és ilyet még nem tapasztaltam. Most mixeltem neki uborkát meg paprikát, úgy megette. Vajon mennyi ideig kell majd mixelni neki a zöldséget? Ismertek valami puha ételt, amit adhatnék még neki most?
666. bettike2007 (válaszként erre: 661. - Gingerke)
2010. dec. 12. 21:49
igen van ismerősöm akinél van kinn,persze olyan helyen ahol széltől,víztől,hidegtől óvott,az állatkertben sem fűtenek rájuk
665. mazsola&tádé (válaszként erre: 664. - Gingerke)
2010. dec. 12. 21:28

most már az enyém sem.

Az elején pár napig, mikor kicsi volt csak beszéltem hozzá, és megsimogattam. Majd minden nap kivettem, néha többször is.Először csak az ágyon mászkált, vagy beszaladt az ágy alá. Pár hétig előfordult, hogy vhova odapisilt. A bogyók tovább tartottak mire elmúltak.

Mikor kinőtte az akváriumot, ketrecet vettem neki, és nyitva hagytam. Rájött, hogy önállóan tud ki -be mászkálni. Igy minden nap kiengedem kicsit, ha több időm van..nyitva a ketrec. Igy ha kedve van rohangál, vagy az ágy alá megy...vagy a ház tetején gubbaszt.

Jó ideje már mióta önállóan közlekedhet, és én nem piszkálon, nem piszkit sehová sem.

Kézben nem szeret lenni, de a simit azt nagyon szereti :)

664. Gingerke (válaszként erre: 663. - Mazsola&tádé)
2010. dec. 10. 22:21

De ha kiengeded akkor is odapiszkít mindenhova?

Mert én nem tom,de másnak is mondtam,hogy az enyém szobatiszta és tök meg volt lepve...Visszaugrik a helyére,elvégzi a dolgát és kijön.Ezért szinte ha itthon vagyok egész nap kint van...

Én van mikor több napig nem takarítom,mert nincs időm,de sose volt büdi így,hogy macskaalom van a forgács alatt...érdemes kipróbálni mindenkinek...:)

2010. dec. 10. 21:44

Az én malackám 4 éves lesz.

Eszik mindent, amit a boltban kapni.... napi rendszerességgel.

Nyáron jobb persze, mert tudok füvet szedni és a nagyimtól is hozok a kertből dolgokat.


a forgácsa alá vagy macskalmot tettem, vagy mostanában lehet kapni fenyő pellet-et.

3 naponta takarítom és nincs szaga.

Azt én sem tudom kikerülni, hogy a buta oda ne pisiljen ahol alszik...ez nem tudom miért jó neki. Két sarkot szeret amúgy....

Most épp vigan szénát majszol :)

2010. dec. 10. 19:51
Köszönöm a válaszokat! :)
661. Gingerke (válaszként erre: 657. - Bettike2007)
2010. dec. 8. 20:48

Én a malacom forgácsa alá szoktam egy réteg szagtalanító macskaalmot szórni,akár illatosat is, így aztán semmi szaga nincs,még ha nem is takarítom ki 3 naponta,akkor se.Az alapból beszívja a nedvességet is.

Am egy tengerimalaccal foglalkozni kell,szerintem csak,hogy legyen valami állat,nem érdemes venni...

Am a tengerimalacra gondoltál,hogy házon kívülre tennéd?:S

660. bettike2007 (válaszként erre: 659. - 7cdf5b0d96)
2010. dec. 7. 14:29
nem volt annyira vékony a réteg amennyi kellett,ez nem volt tiszta ahol aludt oda pisilt,kakilt
659. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 657. - Bettike2007)
2010. dec. 7. 14:20
Lehet,hogy túl vékonyan szórtatok alá almot,és hamar átnedvesedett.Magának a tengerimalacnak alapból nincs szaga,sőt,szerintem nagyon tiszta állat.Én is szobában tartottam,és simán lehet velük együtt élni,egyáltalán nem zavaró.
658. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 656. - Sugar#)
2010. dec. 7. 14:19
Nem lehet,hogy valamelyik mancsa fáj (mert írtad,hogy ha ki akarod venni,meg ha vakaródzik,akkor visít)? Vagy a hasa esetleg? Mindegy,egyik sem természetes nála...Mutasd meg orvosnak.
2010. dec. 7. 14:11
Mindig voltak állataim,nem is egy.De amikor terhes lettem csak a halak maradtak.Mikor 1éves volt a lányom vettem egy tengeri malacot,egy darabig meg is volt,de a napi teendőim mellett örültem ha megetetem,2nap után olyan büdös volt hogy a szoba terjengett tőle,miután a másik szobába került a lányom elajándékoztam,nem csak a szaga miatt,de nem akartam hogy egy szobában legyen vele,ha lesz is még akkor kertesben valahol a házon kívül lesz..
656. sugar#
2010. dec. 7. 13:59

ziasztok!


A gondom az lenne, hogy van két egy éves lány tengerimalacom és az egyikük mostanában furcsán viselkedik. Nem szereti ha hozzáérek, visít, alig tudom kivenni a ketrecből, pedig korábban kezesebb volt a másik malacnál. Valamint amikor vakarózik, akkor is visít, mintha fájna neki. Egy nap kb. 5-6-szor hallom. Nem látok a szőrén és a bőrén élősködőt és nem is hullik a szőre. Arra gondolok, ha valami élősködő lenne, akkor a másik malac is elkapta volna. De nem tudom mi baja lehet. Ha valakinek van ötlete, vagy járt már hasonlóképp, megköszönném a segítségét.

655. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 653. - Brigoooca)
2010. dec. 7. 08:27

Szia!

Az enyémek bolti salátát kaptak,igaz nem napi rendszerességgel,hanem 2-3 hetente 1-1 levelet.Semmi bajuk nem lett tőle,bár ez nem jelenti azt,hogy mások malacának se ártana.Szerintem kérdezz meg egy állatorvost telefonon,az a tuti,mert amúgy meg minden könyv,újság,honlap más-mást ír.

Szerintem is a forgács a legjobb alomnak,én csak ezt használta.A homok rájuk ragad,belemehet a szemükbe,orrukba,szájukba,stb,a rongy meg...Gondolhatod,milyen szaga lesz pár nap után,ha folyamatosan arra végzi a dolgát.

A kapálódzás miatt ne aggódj,engem is nehezen szoktak meg.A fiúnak pl. fél év kellett,mire gazdijának tekintett,de utána már nagyon barátságos,kedves volt.

Én is minden nap kiengedtem őket,hogy szaladgálhassanak.Nekünk a szekrény lábakon áll,így alatta bőven volt hely,oda csináltam nekik egy kis kuckót,ahová elvonulhattak (leterítettem egy nejlon fóliát,és arra raktam ruhákat,amiket felváltva használtam,és rendszeresen tisztítottam).Nálam ez bevált,mert sosem piszkítottak szét a lakásban,ha nagyon kellett nekik,akkor ezen a helyen elvégezhették a dolgukat.

654. Gingerke (válaszként erre: 653. - Brigoooca)
2010. dec. 6. 21:32

Szia!

Én mindig azt mondom,hogy salátát csak akkor adj neki,ha nem bolti,mert az permetezve van,és a sali nagyon beveszi a permetet,ami a malacka életébe is kerülhet...

Szerintem ha csíráztatsz valami "fűfélét" amíg nem jön a tavasz,az biztos jó neki.Én mondjuk a kölesre voksolok,a papagájaimnak is olyat szoktam,bár nem valami nagy adag egy malacnak.:D

A forgács az jó,de van aki törölközőt is tesz be neki,amibe belebujhat.Mondjuk az enyém általában kint van,és polár takarón fekszik.

Szerintem nem baj,ha kicsit lenyírjátok azt a részét a szőrének,ami becsomósodik.Ilyen időben én nem fürdetném meg,mert nagyon hamar megfázhatnak.

Az enyém se szeret kézben,de ha kint van akkor is meg tudom simizni,meg ugrál rajtam...majd csak megszelidül.Az előző malackámmal nem volt ilyen gond.:)

Sok türelem kell hozzá.

Szerintem ha kiveszed,és gyakran visszateszed,megvárod,míg elvégzi a dolgát,és megint kiveszed,megszokja,hogy hova kell ezt intézni.Az enyém már magától visszamegy.Jó,van mikor egy két bogyót elhagy,de ez belefér.Általában am egy helyre mennek.Lehet kéne egy helyet kinevezni wc-nek...:)Odatenni egy kis forgácsot,ami már pisis,meg ilyenek,lehet oda megy a szagra.Enyémnél ezek beváltak.:)

Sok sikert! ;)

653. brigoooca (válaszként erre: 652. - Gingerke)
2010. dec. 5. 14:43

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem. kb 2 hónapja vannak majockáink, 2 lány. Sok helyen utánaolvastam hogy milyen zöldségeket érdemes nekik adni, de mindig ellentmondásokba ütköztem. :( Eddig magokat kaptak, szénát, uborkát, salátát, almát, répát. Ezeket nagyon szeretik. De sok helyen olvastam hogy salit nem szabadna... Akkor most mit adjak nekik?? Gondoltam rá hogy csíráztatok nekik különböző magokat, hogy kapjanak egy kis plusz vitamint. Milyen magokat érdemes?

Másik kérdésem, hogy milyen almot használtok a cocik alá? Nekünk most forgács a menő, de sok videóban láttam hogy valami homokszerűt, vagy rongyot, vagy csutkaalmot tesznek alájuk. Mi a legjobb?

A malackáink hosszúszőrűek, és a hasukon sokszor csomós a szőr. Fésülgetjük őket, de nem nagyon szeretik... Szerintem rájuk férne a fürdetés. Vagy inkább megnyírjuk kicsit a hasán a szőrt?

Még mindig nagyon félősek, és nem nagyon akarnak hozzánk szokni.:( Többször kivesszük őket, de az egyik mindig nagyon kapálózik.

Több helyen olvastam hogy ki kell engedni őket néha szaladgálni, felfedezni. Egyszer engedtük eddig ki őket, de összepisiltek meg bogyóztak mindent. Hogy lehet ez ellen tenni? szívesen kiengedném őket, ha nem piszkítanának össze mindent. :)

Ééés még annyi, hogy milyen játékokkal teszitek izgalmasabbá malackáitok életét?

köszi! :)

652. Gingerke (válaszként erre: 650. - 7cdf5b0d96)
2010. nov. 18. 00:30

Hát szerintem a sok zöldségben amiket kap,minden vitamin benne van...:/

Csupa-csupa jó dolgokat eszik.Am meg eddig sosem volt vele ilyen.:/

651. mazsola&tádé (válaszként erre: 650. - 7cdf5b0d96)
2010. nov. 17. 10:23

Én is erre gondoltam....

Kálcium mondjuk?

650. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 648. - Gingerke)
2010. nov. 17. 09:29
Nincs valami vitaminhiánya,amiért így letöredeznek a fogai?
649. d'moni
2010. nov. 16. 20:03
Enni szerintem tud, mert hátul vannak örlő fogai.
648. Gingerke (válaszként erre: 647. - 7cdf5b0d96)
2010. nov. 16. 19:58

Épp most néztem meg, az a foga már szépen visszanőtt,nincs vele semmi baj, de most meg a mellette lévő van úgyanúgy letörve.

Érthetetlen.

Am ez sem éles,mert megnéztem.És ahogy látom eszik,mint a kisőrült...épp paprikát töm magába.:)

Szal már nem is eszik lassan.

Figyelem,hogy szépen visszanő-e a foga,ha valami lenne,úgyis dokihoz vinném.Eddig szerencsére nincs baj.

647. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 646. - Gingerke)
2010. nov. 16. 10:03
Szerintem simán koptatni akarta,csak letört.Lehet,hogy nem ártana megmutatnod állatorvosnak,egyrészt,mert ugye te is írtad,hogy így lassan tud csak enni,másrészt meg ha élesen tört le a foga,megsértheti vele a nyelvét,a száját.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook