Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Teljesen egyedül elszigetelve egy másik országban. Depresszió. Nem tudom, hogy mi segítene fórum

Teljesen egyedül elszigetelve egy másik országban. Depresszió. Nem tudom, hogy mi segítene (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
271. 871383ddcb (válaszként erre: 267. - Mom4two)
2016. ápr. 30. 15:54

Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT)

Telefon: 06-80-20-55-20 (minden nap 24 órában)

E-mail: okit@ncsszi.hu

Internet: www.bantalmazas.hu


Ugyan magyarországi, de egy e- mailt megérne. Lehet, hogy tudnának valamit mondani, hogy hol kezd el.

270. Magdalénia (válaszként erre: 266. - Gyöngy:))
2016. ápr. 30. 14:45

Köszi. Igen, erre gondoltam.

A Google kereső is kiadja: mon magyar online net

2016. ápr. 30. 14:23

Amíg nincs bármilyen bírósági határozat, addig a gyerekeket bármelyik fél elviheti, ugyanis egyforma jogok illetik meg. Itthon. Hogy a franciáknál mik a törvények, passz, de logikusan ugyan ennek kéne legyen. Válás után nyilván nem viheti el az egyik fél a gyereket, ha nincs neki ítélve a felügyelet.


Itt lehet róla olvasni, ki lehet keresni, melyik országra mi érvényes.

[link]

268. gyöngy:) (válaszként erre: 267. - Mom4two)
2016. ápr. 30. 14:21
Kattints rá a linkre, direkt a franciás fórumokat linkeltem.
267. Mom4two (válaszként erre: 264. - Magdalénia)
2016. ápr. 30. 14:15
Nekem sem jon be az oldal.
266. gyöngy:) (válaszként erre: 265. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 30. 14:07
265. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 264. - Magdalénia)
2016. ápr. 30. 13:50
Nem jön be az említett oldal.
264. Magdalénia (válaszként erre: 261. - Mom4two)
2016. ápr. 30. 13:04
Regisztrálj a magyaronline.net.hu-ra. A fórumban találsz Franiaországban élő magyarokat, ők több segítséget, vagy tanácsot tudnak adni, a nyelv-és a helyismeretük reményében.
263. 4975ebdc2f (válaszként erre: 260. - Mom4two)
2016. ápr. 30. 12:57
Mindegy meddig tart! Vigyázz magadra,és ne add fel!
262. Mom4two (válaszként erre: 259. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 30. 12:44
:(
261. Mom4two (válaszként erre: 258. - Gribedli***)
2016. ápr. 30. 12:42

Mint irtam regebben nem valoszininu, hogy hozzamegyek mivel en igy nem akarok. Csak volt rola szo az anyagiak miatt.


Hogy lehet korendelt ugyvedet szerezni? Egyebkent mar probaltam mar egyszer de nem sikerult, pedig meg a birosagot is felhivtam es a biroval is beszeltem( aki leirditott, hogy jobb dolga is van nalam mert tele van munkaval). Szoval most ingyenesnek tuno ugyvednek irtam aki "ingyenes online tanacsadassal" foglalkozik. Ugyhogy remelem ettol kozelebb kerulok barmihez is.

260. Mom4two (válaszként erre: 257. - 4975ebdc2f)
2016. ápr. 30. 12:36
Koszonom. Keresem, es varom, hogy az ugyved valaszoljon. De sajnos van egy olyan erzesem, hogy elfog tartani egy darabig ez az egesz..
2016. ápr. 30. 11:36
Aki még nem menekült egyszál ruhában, karjában kisgyermekkel, zsebében az irataival, a kis pénzével, az nem tudja, ez milyen erzés-állapot lehet :(
258. gribedli*** (válaszként erre: 256. - 871383ddcb)
2016. ápr. 30. 11:01

Nagyon világos a "cikk" és igen, élettársi viszonyra is érvényes.


De mivel létezik bíróság által kirendelt ügyvéd is, aki ingyenes, és ők sem rosszabb ügyvédek, azt kellene megpróbálnia.


Mert ha arra bíztatjuk, hogy menjen el egy ügyvédhez, erre ugye neki nincs pénze tehát megint csak marad a kifogás kifogás hátán, hogy tessék, azért nem mozdul még mindig rá az ügyre mert most nincs pénze, majd ha lesz ez, majd ha lesz az, közben meg nem tesz az égvilágon semmit. Ha még össze is házasodnak (bár ezt végképp nem értem, hogy hogy tudna hozzámenni egy ilyenhez), akkor meg megint ott lesz egy kifogás, hogy "de hát milyen nehéz és bonyolult a válás, inkább neki se állok" és marad minden a régiben.

257. 4975ebdc2f (válaszként erre: 256. - 871383ddcb)
2016. ápr. 30. 11:00
Szitakotovel érték egyet! Vigyázz az eletedre, akinek nem volt szerencséje ilyen elmebeteggel élni egy fedél alatt nem tudhatja min megy át a forumgazda! Maradj életben és keresd a kiutat! Ne torodj a sok szarhazival aki még rúg beléd egyet! Keresd a kiutat!
2016. ápr. 30. 10:49

[link]


Ez régi. Úgy fest az apa engedélye nélkül nem megy a dolog. Meg lehet lógni, de meg kell gondolni. Várd meg mit ír az ügyvéd.

255. gribedli*** (válaszként erre: 250. - M0ncsa)
2016. ápr. 30. 09:26

Én nem tollak le:)


Nem lecseszésből írtam én sem, csak most már fel kellene ébrednie. Mindent leírt, amit lehetett, a kép egyre rosszabb és ezért nem értem, hogy miért nem lép a tettek mezejére? Így eszembe jut, hogy ez talán csak egy panaszkodós fórum, mert én is úgy gondolom, hogy egy bizonyos pont után már mindenki maga tehet arról, hogy hogy végződnek az ilyen szituk. Vagy van benne életösztön és kitör, vagy továbbra is bennemarad de akkor nem értem, hogy miért sír?

2016. ápr. 30. 08:28
Az építkezés pedig nyeli a pénzt, mint a kacsa a nokedlit.
253. 871383ddcb (válaszként erre: 250. - M0ncsa)
2016. ápr. 30. 08:16

Én csak annyit kérdeznék ütöttek-e meg? Fojtogattak-e?

Nagyon könnyű azt írni, hogy ha megütne ez lenne, az lenne. Szar se lenne, már az erőfölény miatt se. Egy ilyen típusú pasinál meg előre nem is lehet tudni mikor kattan be. Fegyvereket gyűjt. Nem olyan elképzelhetetlen, hogy mit jelent, ha nem enged valamit.

252. túrógombócka (válaszként erre: 250. - M0ncsa)
2016. ápr. 30. 08:15

akár a férje, akár nem, olyan jogokkal nem rendelkezik, h nem engedi wc-re. ez a szabadságjogok megsértése.

nekem az az érzésem, h a fórumindító nem igazán akar ebből kijönni, reménykedik a csodában.

én már azt sem értem, h lehet egy ilyen embernek 2 gyereket szülni.

251. pihőce07 (válaszként erre: 232. - Mom4two)
2016. ápr. 30. 08:04
Ha csak most kezd el épülni, bármikor visszaléphetsz. Van papírod arról h mennyi pénzed van a közös házban?
250. M0ncsa (válaszként erre: 244. - Gribedli***)
2016. ápr. 30. 07:37

Ennyi. Ugyhogy lehet letolni, miert nem ajnarozom a foruminditot letolas helyett, de gribedli gyonyoruen leirta, mit gondolok az egeszrol.


Nyelvet tanulni meg nem kell elmenni iskolaba, van net, letoltheto leckek. Nem a legjobb, de tobb a semminel. Google is your friend. Szoval ez szamomra nem kifogas, hogy a pasija - aki ugyebar meg csak nem is a ferje, ergo nem tudom pontosan, milyen jogokkal rendelkezik egyaltalan, "nem engedte" (ami mint teny mar onmagaban is eleg nevetseges).

249. Channa* (válaszként erre: 243. - Gribedli***)
2016. ápr. 30. 06:44

Akkor meg reménykedni kell abba, hogy ott sem kezdik el rögtön keresni a felnőttet, aki 2 gyerekkel elment otthonról, ahogy nálunk teszik.


Húúú, tényleg nem tudom mit lehet tenni, de valamit kell az biztos.


Bár az is igaz, ha mégis megkeresik, akkor utána biztos lenne keményebb retorzió.

2016. ápr. 30. 06:38
Nem kell nagyon messzire menni a hülyeségért. Megtörténhet mindez egy pesti lakótelepen is két emberrel, akik messze vidékrôl kerültek fel.
247. 4975ebdc2f (válaszként erre: 238. - M0ncsa)
2016. ápr. 30. 06:36
Kétség van obenne is elég! Francia tudás nélkül erdedlodni francia fórumon ! Jó kibicnek semmi sem drága! Érdeklődjön, mik a lehetőségek! Ez nem kalandregeny az élete!
246. messzi idegen (válaszként erre: 2. - Mom4two)
2016. ápr. 30. 04:55

"Mert mindig volt kifogasa. Nem engedte, hogy nyelvleckeker vegyek mikor lehetett volna alkalmam "


Na,itt álljunk is meg egy pillanatra!

Mi az,hogy nem engedte?

Tehát tudatosan zárt, zár el a külvilágtól.

Ez a bántalmazó kapcsolatok sajátja.

Lehet még nem ütött meg,de annak is eljöhet a napja.

Sorry,de nincs kedvem végig olvasni 200+ hozzászólást, úgyhogy kérdeznék párat!

Melyik ország ez?

Mi a végzettséged?


Most mit tehetsz?

Nem sokat.

Tanulod a nyelvet egyedül, minél többet próbálj kimozdulni,amennyit csak tudsz,hogy gyakorold!

Sajnos nem tekint egyenlő félnek az ember ami elég nagy baj,sajnos nagy az esélye, ez jobb nem lesz.

Itthon milyen lehetőségeid vannak, lennének?

Pl:lakhatásilag?

245. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 242. - Channa*)
2016. ápr. 30. 00:34
Az anyja, apja már gyerekként elhagyta. Most sem rohan a gyereke segítségére. Így nehéz. :( Az új pasijával él.
244. gribedli*** (válaszként erre: 232. - Mom4two)
2016. ápr. 30. 00:20

Jó, akkor most ne sértődj meg, de ezen már nem is csodálkozom, hogy naná, hogy odaadtad neki a pénzed.


Tudod mit? Nekem egy férfi (de nő sem) mondhatna olyat, hogy ne menjek vécére, hanem takarodjak ki. Belőled hiányzik az életösztön is, ha erre a húzására nem tudtál egy minimálisan sem begurulni, hogy hozzábas"zd a hozzád legközelebb eső tárgyat. Hagyod, hogy kezet emeljen rád, anélkül, hogy jól tökön rúgod? Légyszi, mondd, hogy nem létezik ilyen!


Ha mégis minden igaz, és ezt mind hagytad neki, plusz a pénzedet is odaadtad, akkor meg már tényleg annyira de annyira ez már a legalja, hogy nem fér a fejembe, hogy mit fosol egy kis balhézástól a rendőrségen hogy segítsenek. Komolyan, én hason is becsúsznék odáig, csak hogy ne ezzel a szaralakkal kelljen lennem akár egy napot is. Te mire vársz?? Mi nem fogunk odamenni, hogy razziázzunk egyet és kimentsünk téged a gyerekekkel, hanem tessék összeszedni magad és csinálj valamit, bármit, menj és tudja meg a világ, hogy micsoda kis szemét ő!


Vagy ez csak egy panaszkodós fórum és továbbra is maradsz csendben? Mert akkor mi értelme van?

243. gribedli*** (válaszként erre: 235. - Channa*)
2016. ápr. 30. 00:11

Jaj, dehogy van a férjének akkora hatalma! Csak ha nem találja őket otthon, egyből telefonálhat a rendőrségre: jó estét kívánok, a feleségem nem jött haza a gyerekekkel, "aggódom", nem veszi fel a telefont, ide és ide ment utoljára!


Te nem tennéd, ha nem jönne haza a fiad és nem venné fel a telót? Dehogynem! És a rendőrök ilyen esetben már mozgósítanak, ha nem is telt el a 24 óra.


A pénzről meg ha volt valami papírja, hogy az építkezésbe adta, azt igen, visszakérhetné, de most írta, hogy nem, nem volt róla papír, tehát volt nincs, viszlát pénz.

242. Channa* (válaszként erre: 239. - 9b10f3d7ff)
2016. ápr. 29. 23:32

Ott van az anyukája. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy valahogy nem lehetne megoldani, hogy odamenjen, vigyen pénzt, hogy útnak tudjanak indulni.

Ha nem is másik országba, de legalább egy másik városba, ahol keresnének egy kis lakás, dolgozni tudna, stb.


Sajnos nekem ennyi az ötletem. Mást nem tudok elképzelni. Sem azt, hogy változik az ilyen, sem azt, hogy hozzá menjek, bár ha marad, akkor már úgy is mindegy...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook