Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Téli "depresszió" fórum

Téli "depresszió" (beszélgetős fórum)


17. Kmeli
2010. febr. 18. 18:16

Ez a probléma sajnos engem is érint,nem is kicsit.....Amugy is utálok egyedül lenni,nappal még csak elvagyok mert akkor az ember dolgozik,jön-megy,tesz-vesz.De amikor eljön az a délután 4-5-6 óra!!!!!Meg utána!!!! Föleg most,összel és télen mikor már 4kor sötét van..... és megyek haza délutánosból és az üres lakás meg a nagy csend és sötétség vár.....(még jó hogy van egy kutyám aki azért örül nekem :) )

Ha valaki nem egyedül él annak azért talán valamivel könnyebb,de igy....Nyáron már nem olyan gázos mert akkor teljesen más minden,más az élet,lehet tevékenykedni menni ide-oda,stb de ez a téli idösszak engem rettentöen kinyír.

Én még sajnos nem találtam rá megoldást....Annyival enyhithetö,ha meglátogat barát,barátnö,rokon,somszéd,de hát az sem lehet ott mindig....

Már nagyon várom a nyarat,akkor sokkal vidámabb,életrevalóbb és optimistább vagyok.

16. Bettyg (válaszként erre: 13. - Add65ea990)
2010. febr. 17. 16:05

itt se hű se hóóóóó...esett elég de írtam télapónak hogy már többet nem kérünk és csiribí! a következő osztásból kimaradtunk ☺

hogy hol? cirka 180 km-re tőled, keletre!

2010. febr. 17. 16:02
Útálom a telet! Szeretném már ha tavasz lenne, ki lehessen ülni a teraszra, sétálni menni, rövid pólóban.
14. add65ea990 (válaszként erre: 12. - Mamika2)
2010. febr. 17. 15:58
szegénykék, sajnálom, mondjuk nem vagy egyedül melóban is mindenki betegben.... annyira rossz h senkin sem látni a jókedvet:S Tényleg van ebben valami h a telet nagyon hamar meglehet unni:S
13. add65ea990 (válaszként erre: 11. - Bettyg)
2010. febr. 17. 15:56
hol? drága itt még a hó is megmaradt:S az éjjelek még hidegek.... hol élsz aszem oda költözöm :D
2010. febr. 17. 15:48

Ne is mond az őrület határán vagyok!

Gyerekek állandóan betegek, szóval elég, elég, elég!

11. Bettyg
2010. febr. 17. 15:48
Itt a tavasz és berúgott! ☺☺
2010. febr. 17. 15:46
Ti hogy vagytok a téli depivel, én már nagyon unom... Jöjjön már a tavasz!!!!!!!!!!!!!!
2009. dec. 11. 11:46
Édesség, illatos fürdő, illatgyertya, kedvenc zenehallgatás, erősebb fény. Erre a depire tudatosan kell készülni, ill. elkerülni. Kb. január végéig tart, utána már könnyebb.
8. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 7. - Herengtimea)
2008. dec. 6. 23:18
pihenned kellene, mert a veszekedéssel nem oldasz mag semmit, ettől nem lesz jobb semmi! Sőt csak rosszabb! Én a relaxációt ajánlanám neked! Pl:agykontroll.
2008. dec. 6. 23:02
talán magamra találtam?téli depresszió vagy nem mostanában nagyon ideges vagyok és ingerült és nincs kedvem semmihez,a párommal két naponta veszekszem....
6. linksys (válaszként erre: 1. - 7229faecd4)
2008. dec. 6. 22:38

Igen van téli depresszió, mégpedig a fényhiány okozza.Ez nagyon sokakat szokott érinteni annélkül, hogy tudnának róla.Egy kicsit kedvetlen az ember, de van akinél ez tovább tart.+ még ha front érzékeny vagy, akkor az is kihat az álntalános közérzetre.


A kedvetlenség ellen úgy lehet védekezni, jobban mondva segíteni rajta, ha egy kicsit elengeded magad és olyan dolgokat csinálsz ami egy kicsit felpörgett.A sablonos életmód, is tud iylen dolgokat pródukálni, unalmas lesz minden.


Hogy mi az ami felpörget?,azt neked kell tudnod, legjobban saját magát ismeri az ember.Jó ezt nem egyszerű, amikor semmihez se nincsen kedved és még ez melett jól fáradt is vagy, de ilyen fiatalon nem fásul el az ember, könnyű viszanyerni a pörgős hangulatot.


Újjítani kell egy kicsit valamin, ami felkelti az érdeklődésedet és aminek örülni is tudsz.


Rajta, és próbáld meg, ne hagyd magad, hogy a melenkólikus hangulat hatalmába kerítsen. :)

2008. dec. 6. 22:36
Mennék én szoliba szívesen, de van egy fehér színű tetoválásom, ami attól nagyon csúnya lesz. Bár csak januárban csináltatom meg újra, lehet addig elmegyek. Köszike a jó tippet!
2008. dec. 6. 22:35

:)

Nem szedek semmit. Illetve rengeteg mandarint meg körtét. Segítene az idegeskedésen is a vitamin?

Igazából feleslegesen stresszelek egy olyan dolgon, amit csak januárban tudok lezárni. De ha eszembe jut, már attól görcsbe rándul a gyomrom.

Hiányzik a télből a hóesés is.

Szóval eléggé sok a bajom, mi? :)

Nem tudom összeszedni magam sajna.

Lehet tényleg kéne a multivitamin. Mit ajánlanál?

3. Mion
2008. dec. 6. 22:31
Szerintem menj el egy héten egyszer-kétszer szoláriumba... nekem ez segít :o)A fényhiánytól is lehetsz rosszkedvű, ingerült....
2008. dec. 6. 22:29

Szerintem, mivel télen fokozott vitaminbevitelre van szükség, szedjél valamilyen multivitamint. Amiket itt leírtál, hasonlít is az egyik multivitamin reklámra.

Amúgy szedsz valamit?

2008. dec. 6. 22:21
Szerintetek mit lehet tenni akkor, ha mostanában semmihez nincs kedvem? Minden hamar felidegesít, a párommal is egyre többet vitatkozunk mostanában minden apróságon. Nem jut időm szinte semmire sem, mert délután 5-6 körül már fáradt és elcsigázott vagyok. Írhatom ezt a tél számlájára? Ti is így érzitek magatokat ilyenkor, amikor rövidebbek a nappalok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook