Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Őszi-téli lehangoltság, de nem depresszió.... fórum

Őszi-téli lehangoltság, de nem depresszió.... (beszélgetős fórum)


20. d58b988bee (válaszként erre: 19. - Gaba23)
2008. nov. 14. 09:03
Köszi, ezek nagyon jó tanácsok és kipróbálom őket.
19. Gaba23
2008. nov. 13. 19:35

Sziasztok!

Nekem egyik kedves ismerősöm volt ilyen mélyponton (alavási nehézségek,fáradtság, kedvetlenség, levertség). Olyan helyen dolgozom, ahol tanácsot tudtam kérni egy pszichiátertől.

Azt mondta, hogy az ilyen levertség ilyenkor tél elején általában bekövetkezik többségünknél (fény hiánya, szürkébb napok, stb.) Ha még stresszel rádolgozunk, akkor fokozódhat.

Azt javasolta, hogy ilyenkor érdemes nagy dózis vitamint bevinni (pl Supradin) hogy felturbózzuk a szervezetet. Aztán a Magne B6-ot is javasolja kúraszerűen, mert az meg az agy, és az idegek működését segíti elő. És a legfontosabb, ami ráadásul gyógynövény, tehát mellékhatása nincs, az az orbáncfű. Lehet teában, "bogyóban" is kapni gyógynövényesnél. Bemásolom a leírását:


"Orbáncfű Tea: A gyógynövényből készített gyógytea hatékony gyenge és középsúlyos depresszív kedélyállapot, szorongás és/vagy ideges nyugtalanság, kimerültség, klimateriális panaszok kezelésében. Gyulladáscsökkentő, vírus- és baktériumellenes hatású."


Szerintem ez egy próbát megér.....


És a saját receptem: mozgás...

Bármilyen nehéz nekiállni, el kell menni sétálni a friss levegőn, vagy mondjuk nekem a szobabiciklizés is totál bejön. MP3 lejátszó a fülemre, vidám ritmusos zenék, tekerés...

Akármilyen rossz a kedvem, ez felvidít...


Aztán még a fény az nagyon fontos, érdemes kellemes fényű lámpákat kapcsolni a lakásban, vagy gyertyát gyújtani, stb...


De persze mindenkinek saját vérmérsékletéhez mérten kell megtalálnia, mi az ami kihúzza a kezdődő "depiből" Csak az a lényeg, hogy ne hagyjuk elhatalmasodni.

2008. nov. 13. 10:19
én azt tanácsolom ilyen esetben hogy igyál meg egy bögre langyos kakót vagy tejet,és egyél egy kanál mézet lassan hagyjad lecsorogni a nyelved alatt,utána bujj be az ágyadba,sokkal pihentetöbb lesz az alvás,anyukám mindig igy fektetett le kiskoromban,azóta is igy fekszem le minden nap nekem bevált és még sokaknak!remélem neked is használ egy próbát megér ,szerintem!:)
17. Humor Helga (válaszként erre: 16. - D58b988bee)
2008. nov. 13. 10:14
nem,én csak simán nem tudok elaludni...:((((
2008. nov. 13. 10:13

Lehet én immunis vagyok:o)


Te is le szoktál izzadni éjszaka néha?

15. Humor Helga (válaszként erre: 13. - D58b988bee)
2008. nov. 13. 10:10

:(((


akkor neked az ilyen homeopátiás bogyók alapjáratom nem használnmak? mert van még egy-két kedéllyevitó meg nyugtatóm...:)

2008. nov. 13. 10:03

Más megoldás nincs? Pl: jóga, stb.

:)

2008. nov. 13. 10:00
De én szedtem és nem használt:o(
12. Humor Helga (válaszként erre: 10. - D58b988bee)
2008. nov. 13. 09:49
:D Sedatif PC itt is van erről egy topic:)
2008. nov. 13. 09:48
vam egy tök jó homeopátiás szer ami ilyen alvás problémákra is jó....
2008. nov. 13. 09:48
Szerintetek nincs valami gyógynövényes csoda erre?
2008. nov. 13. 09:48
Én se alszom normálisan 1 hónapja meg éjszaka van, hogy úgy leizzadok:o(
2008. nov. 13. 09:42

Sziasztok!


Nekem is stresszesebb időszakom van mostanság, ez nálam az alvásban, vagy inkább annak hiányában jelenik meg. Nem tudok normálisan aludni:) és :(.

7. Humor Helga (válaszként erre: 5. - D58b988bee)
2008. nov. 13. 09:33
ok várlak;)
2008. nov. 13. 09:33

uhh szegényke...sajnálom...nekem ma egész elviselhető a kedvem...deee az elmúlt egy hétben én is elérem (remélem) a mélypontot...és mára totál jól ki tudtam aludni magam és sztem ez sokat dobott rajtam:)


neked esetleg egy kiadós alvás?

2008. nov. 13. 09:26
5 perc és jövök:o)
2008. nov. 13. 09:26
Nincs kedvem reggel felkelni sem az ágyból meg, dolgozni se, meg fáj mindenem meg még sorolhatnám..
2008. nov. 13. 09:24
Rajtam most nagyon kijött valami miatt talán stresszesebb az életem azért.
2. Humor Helga (válaszként erre: 1. - D58b988bee)
2008. nov. 13. 09:24
Szia..nekem is van "ilyenem" de persze azért nem olyan dúrva...csak az amit írtál h szürkébben látjuk most a világot...
2008. nov. 13. 09:22
Beszélgetnék olyanokkal, akik hasonlóan szürkébbnek látják ilyenkor a világot. Jó lenne picit kibeszélni a dolgokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook