Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tejporból mit készítsek? Kivéve: raffaelló, és házi csoki fórum

Tejporból mit készítsek? Kivéve: raffaelló, és házi csoki (tudásbázis kérdés)

23. Papp Szilvia (válaszként erre: 22. - Édesmandula)
2011. okt. 17. 08:18

nem került pénzbe!!! ismételten írom....


így mindegy...


köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek...üdv

22. édesmandula (válaszként erre: 18. - Papp Szilvia)
2011. okt. 16. 22:52

de értsd már meg a tejport nem élelmiszer :S :D teljesen mindegy mit lehet csinálni belőle, kukatárgy.

kár megvenni, jó kidobni.

2011. okt. 16. 18:42

:)

nekem nincs bajom attól hogy honnan jött, a szagok , az állattartás stb:) imádtam mamámnál nyaralni falun, sok háztáji állattal, most is anyósoméknak is van 4féle állat(és nem házi:P), és a lányom is örömmel szalad be a tyúkok közé a szarba tocsogva(bocsánat a nyers kifejezésért):)


a lényeg hogy nekem az íze nem jön be! sztem azért mert nem ahhoz szoktam, mert bizony régebben olcsóbb volt ahogy most is az uht mint a rendes és nem tellett rá, szvl nem szeretem az újakat, és finnyás vagyok ilyenre:)


de biztos finom, a lányom is imádja,már amennyi tejet iszik(heti 2dl)...


nekem úgy is mindegy mert kakaóval ízesítem és elveszi az ízét:DDD

2011. okt. 16. 17:09

Hagy mondjak el Neked egy pici de érdekes történetet rövidre fogom nem lesz unalmas.

Nos adódott 1 alkalom mikor is 1 árvaházban dolgoztam kicsiny ideig miért kicsiny?erre nem vál.

Szal elvittem a skacokat 1 farmra aholis mindenféle állatokkal találkozhattak.Az első pill nem akartak körülnézni hiszen ahol állatokat tartanak ott piszok,légy stb.és különböző um állati végtermékek is az evvel társuló illatfelhővel szal.

Jógazda megkínálta a gyermekeket frissen fejt langyos tejjel.Volt aki nem kóstolta mert de volt aki egyből rácsavarodott a tejesköcsögre...szó..szó 1 hét múltán rendelést kellett leadnom Jógazdának és és és...ennyi történt.jaja a gyerekeknek szánt dobozolt izék pedig a legjobb helyre kerültek...oda ahová valóak.

Term vannak akik érzékenyek az efféle erős és natúr dolgokra...és nincs de tudom.

19. Papp Szilvia (válaszként erre: 17. - E32d76b828)
2011. okt. 16. 15:51

piri néne! igaz nem nekem szól a kérdés, de én pl meg nem innám a tehéntejet!!!


hihetetlen de élnek olyan emberek a földön mint pl én aki előbb issza meg az UHT tejet mint az egészségesebbet!!!


érdekes,de nincs gusztusom rendes tejet inni:O

fura mi?:)) jah és heti 5-6litert fogyasztok csak én magam, kakaóként!

18. Papp Szilvia (válaszként erre: 16. - Édesmandula)
2011. okt. 16. 15:49

nincs háziállat:)


közben párom kikönyörgött egy dupla adag házicsokit,így alig maradt...az elvegetál még karácsonyig,aztán kap megint csokit:P fő a változatosság:DD

2011. okt. 15. 21:02
...bocsi de miért is használsz tejport hiszen kiváló minőségű friss tehéntejhez lehet hozzájutni potom áron...?
16. édesmandula (válaszként erre: 13. - Papp Szilvia)
2011. okt. 15. 20:51
igazad van, környezetszennyezés lenne :D nincs cicád vagy kutyád? :P
2011. okt. 12. 14:38
Én a házi készítésű chokitót imádom, csak sok tejpor kell bele és mifelénk nem is nagyon lehet kapni.
2011. okt. 12. 14:31

tejet anyu is mondta...de lustább vagyok:D

sok tej fogy nálunk így ha kibontok egy deciért, nem vész kárba a maradék sem:(((


én vmi finom habos sütire gondoltam, de cserélek is ám rá,ha vkinek van készen vmi finomsága:DDD legalább nem kell pacsmagolnom:DD

13. Papp Szilvia (válaszként erre: 11. - Édesmandula)
2011. okt. 12. 14:30
hááááháááááááá köszi:DD azért nem pazarlok:D
12. Papp Szilvia (válaszként erre: 9. - 7f170b1d3b)
2011. okt. 12. 14:30

simán kóstoltam de nem jött be:S


és nem kávézunk,nem cappucinózunk...


szvl ez kilőve:DD

2011. okt. 12. 14:26
ki is dobhatod :D
10. Hmv.
2011. okt. 12. 14:19

Én azért tartok itthon hagyományos tejport, hogy ebből szoktam készíteni 1-2 dl "tejet", ha csak ennyire van szükség pl.egy süteményhez.

Emiatt nem bontok föl egy litereset.


Az egy kg hamarosan elfogy, nem olyan sok az.

9. 7f170b1d3b (válaszként erre: 1. - Papp Szilvia)
2011. okt. 12. 14:15

Tejet. :)


Ha nagyon unod, kávéba is keverheted kávétejszín helyett. Gyerekként mi simán csak elkanalazgattuk:)

2011. okt. 12. 14:08

köszi:)) épp a nosalty-t böngészem:DD


anyumtól van:P diabetikus cukiban dolgozik és kaptak egy halommal egy szállítótól cserébe sütikért...kinek mi marad alapon...és szétosztották...azért nem sok van kb egy kiló, a többit már megcsináltam a nyáron:) csak már útban van a maradék...

7. SzánI. (válaszként erre: 5. - 9c8432d068)
2011. okt. 12. 14:01
Nekem is jó lenne :D
2011. okt. 12. 14:00

Itt van egy rakat tejporos recept, nagyon jól néznek ki, én is átnézem az tuti :D


[link]

5. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2011. okt. 12. 14:00
Fénypostával küldheted nekem. :)))
2011. okt. 12. 13:59

Milyen az a házi csoki?


Sport szeletet is lehet belőle.


Amúgy honnan gyűlik neked össze olyan sok tejpor? Annyira állati drága, egy zacsi 600 Ft körül van, és a sportszeletbe is kell 2 zacsi.

2011. okt. 12. 13:57
add el:D
2011. okt. 12. 13:57
van egy halommal és már kezdeni kéne vele vmit, de unom a már említett két dolgot...ötlet? köszi:)
2011. okt. 12. 13:56
Tejporból mit készítsek? kivéve: raffaeló, és házi csoki:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook