Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nemsokára szendvicset kell készitsek, szeretném ha megosztanátok velem, hogy ti milyen szendvicseket készitetek? fórum

Nemsokára szendvicset kell készitsek, szeretném ha megosztanátok velem, hogy ti milyen szendvicseket készitetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. júl. 9. 08:25
Most arra kaptam rá, hogy 2 toast kenyér szelet közé kockasajt és gombás milánói mártás, abban az összezárhatós szendisütőben megsütve.
2011. szept. 18. 15:26
Kaprot is lehet összevagdalni és vajjal kikeverni. Jó alap a sonkához.
2011. szept. 15. 18:56

Egyben sütött fasírtot kenyér közé beleszeletelni. Utána citromos vizet igyon, az elveszi a fokhagyma illatát.


Lehet egybesütött karajt is készítened. Bele lehet szúrkálni kolbászt. Másik változatnál sárgarépát, savanyú uborkát, zöldborsót - máris új ízzel gazdagodhat a reggeli.

34. air
2011. szept. 15. 14:37
Nekem van egy szendvicssütőm ,nekem az ananászos a kedvencem .Szóval ,ananász,sajt,sonka és dupla kenyér:))
2011. szept. 2. 15:35

Fontos, hogy csak szendvics legyen?


Süssetek péksütiket , valami kelt tésztafélét, és akár édes töltelékkel , de az is remeke, ha valami komolyabb húsos-zöldséges cuccal töltitek meg tojással, baconnel, csokival, sajttal...akármivel.


Kész ebéd:)


De sok oylan van, ami hidegen is jó és ehetö a gyerekeknek. Uborka+sajt, paprika felvágva hosszabbra és valami túrós krém mártogatni és mondjuk pogácsa.

Stb stbstb...


Nem foglal el nagyobb helyet,mint 2-3 szendvics, max a dobozt haza kell hozni.

Sült hús a vacsorából, uborka és szelet rozskenyér. Húsgombócok, söt jól záródó , vagány palackokban akár hideg zöldségturmixokat vagy gyümölcslevest is lehet vinni.


Persze mindezt úgy,hogy idöjárásnak megfelelöen, nyári nagymelegben inkább kevésbé romlandó pogácsaféléket, sok nyers salátával.

Vagy salátákat kis zárható tálkában? Gyümölcsöket?

32. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - Cullinan)
2011. szept. 2. 14:51
ezt sose értettem, ha valaki csak a sonkát hajlandó megenni, akkor mit panaszkodik, hogy unja a sonkát? :)))
2011. szept. 2. 14:38

margarint/vajat helyettesítsétek mustárral, nagyon finom!


illetve margarin /vaj helyett ajvárral is meg lehet kenni a kenyeret

2011. szept. 2. 14:34
Nekem minden reggel szendvicset kell készítenem a páromnak és nekem is mindig ez okoz a legnagyobb fejtörést. Ami nálunk bejött: Philadelphia vagy bármilyen ízesített krémsajt, vajkrém (de ne fokhagymás mert munkatársak esetleg nem díjazzák..) kétféle felvágott, közé nagyon vékonyra vágott csemege uborka és/vagy koktélparadicsom, majonéz vagy Barbecue szósz és sajt. Nálunk ez mindig sikerrel jár. (Ha esetleg van valami maradék husi levesből vagy fasírozottból, az is jó.)
29. b4c06bc553 (válaszként erre: 28. - Cullinan)
2011. szept. 1. 21:45

A vajat (margarint) kavard ki, hogy habos legyen. Tegyél bele egy kis petrezselymet, vagy apróra vágott piros színű paprikát (csak hogy gusztusosabb legyen) és úgy a szelet sonkát.

Tehetsz még rá szeletelt keménytojást.


A vajat tormakrémmel is össze tudod keverni, az is jó a sonka alá.


Tormakrém és sajtkrém is jól összedolgozva nagyon jó alap.

2011. szept. 1. 20:45

megtaláltam ezt az oldalt, mert pont azon töröm a fejem, hogy a fiamnak milyen szendvicset készitsek reggelente, mivel már17 éves, legalább kettőkell neki, mivel ha 8 órája van, 4 körül ér haza.

a suliba nem ebédel, igy hideg kajával kell megoldjam.

Már hosszu évek óta kezdi megunni a szendvicset, mivel csak a sonkát szereti, max még valami párizsi féle, de a paprikásszalámit, téli szalámit nem szereti.

Nincs ötletem, mit csomagolhatnék neki????

27. zumbi
2010. febr. 8. 17:01
köszi mindenkinek, mostmár válogathatok:)
26. frutty
2010. febr. 7. 16:59
sonkás,gombás
2010. febr. 7. 16:57

Most olvastam, szerintem jól hangzik:


Körözött:

Hozzávalók:


10 adagra:

20 dkg juhtúró (bryndza, májusi a legfinomabb!), 20 dkg tehéntúró, 10 dkg RAMA margarin, fél tubus szardellapaszta, pirospaprika, kis fej reszelt vöröshagyma, púpos evőkanál mustár, köménymag (vagy koriander mozsárban összetörve), kb. 1/2 dl világos sör (nem több, hacsaknem azonnali fogyasztásra lesz)

Só nem kell, mert a szardella elég sós.

Elkészítése:


A túrókat krumplinyomón, ill. gesztenyemassza-nyomón átpréselem, minden hozzávalót (a sör kivételével) keverőtálban kikeverek, majd hozzáadom a sört, és úgy keverem tovább, míg "selymes", kenhető lesz. A sör igen jó ízt ad, de hosszabb távon (2 - 3 nap alatt) kiválik.

2010. febr. 7. 16:50
23. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Dokikám)
2010. febr. 7. 16:04
ó, ez a blog nagy kedvencem :)
2010. febr. 7. 15:59

dehogy, ez csak az egyik jóság.


[link]


bocs a kopipésztért, meg hogy leginkább reggeli étel, de akkor is hatalmas. csak a hollandi macerás kicsit.

21. ff36256613 (válaszként erre: 19. - Dokikám)
2010. febr. 7. 15:52
Akkor én nálatok éhen maradnék...
2010. febr. 7. 15:33

szerintem a margarin meg a piros arany abszolút no-go

viszont ez a lazacos-citromos cucc jól hangzik!

2010. febr. 7. 15:31
philadelphia krémsajt, füstölt lazac, lilahagyma. citrommal megcsepegtetve, pirítóson. egyik kedvencem
2010. febr. 7. 15:21
Nekem mostanság a croque mosieur a kedvencem. Csinálj besamelt, amibe a végén keverj bele tojássárgát és mustárt. Ezt kend a kenyérre vaj helyett. Tegyél rá sonkát, sajtot, és süsd meg.
2010. febr. 7. 15:18
Ehhez tudni kell,hogy ki mit szeret,ha nem ismered az ízlésüket mindenképp többfélét kellene szerintem készíteni. Hozzávalókat már jó sok mindent felsoroltak az előttem szólók abból válogathatsz az elrendezés meg a díszítés valóban fantázia kérdése.
2010. febr. 7. 15:12
Streamline67 leírása alapján elkészítem majd egy szép fej káposztába vagy jégsalátába beleszurkálom. Az alját levágom ,hogy megálljon a tálcán és kész a szenvics süni. Dekoratív és finom:-)
2010. febr. 7. 15:01

Kenyér, vajkrém, sonka/egyéb felvágott - rá "szemnek" 2 olajbogyó, "mosolygó szájnak" majonéz vagy ketchup... nem túl hivatalos, de vidám és pillanatok alatt kész. :)

Ha "komoly" szendvicset akarsz, akkor csatlakozom az előttem szólókhoz, és bár így tél végén kevés a zöldség, de mindenképp rakj rá, nagyon feldobja.

2010. febr. 7. 14:59
Olyat is lehet, hogy kenyérből vágsz ki valamilyen formával alakokat, akár kereket, és akkor emeleteset csinálsz. Csak, ne legyen túl nagy az átmérője, mert szétesik. Fogpiszkálót lehet beleszúrni, összetartja.
13. Ritkó
2010. febr. 7. 14:59
Jó puha fehér kenyér, vaj, szalámi, főtt tojás, csípős arany, uborka, reszelt sajt :)
2010. febr. 7. 14:57

Nélun a vállalati bulin diós kenyér volt az alap.Ezt vágtuk kockákra,pici vajat rá.Volt amelyikre sajtot tettünk meg sonkát.Külön tányérra kockáztunk feta sajtot,uborkát,paradicsomot.És a már említett fogpiszkálós módszerrel mindenki kiszolgálta magát.

Így elkerültük azt is hogy esetleg valaki valamit nem szeret:)

11. szlv (válaszként erre: 7. - Zumbi)
2010. febr. 7. 14:55
milyen vajkrémre gondolsz?
10. 8559ed0e1b (válaszként erre: 6. - Ff36256613)
2010. febr. 7. 14:54
Én is ezt akartam írni:)
9. ff36256613 (válaszként erre: 8. - Zumbi)
2010. febr. 7. 14:53
Mellé is lehet, vagy azt is lehet szeletelni, és rá a kenyérre.
8. zumbi (válaszként erre: 6. - Ff36256613)
2010. febr. 7. 14:51
oliva bogyóra gondoltam, csak azt hogy,rá a kenyérre vagy mellé?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook