Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor illik tegeződni és mikor nem? fórum

Mikor illik tegeződni és mikor nem? (tudásbázis kérdés)


25. globus
2022. ápr. 12. 16:14
Korcsoporttól is függ. Nyilván húszas-harmincas, talán még negyvenes korosztályban nem okoz fejtörést a beszélgetés. De idősebbek között azért már nem szokás ismeretlenekkel tegeződni. Az, hogy egy óráig szerelte a csapot, nem teszi ismerőssé. Megkínálom kávéval, ha elfogadja, közben váltunk pár szót, aztán ennyi.
2022. ápr. 12. 14:50
"Az üzleti weboldalam viszont tegező stílusban íródott." Na ez az amit végképp nem értek.... A BKK-tól kezdve, üzleteken keresztül a bankokig, mindegyik mindenkit tegez, időset, nőt. Olyan bonyolult magázódva megszerkeszteni egy ilyet? Hivatalban dolgozom, de a weboldalunk nem tegez, hogy nézne ki??
2022. febr. 1. 09:19

Én személyes találkozáskor, főleg, ha először találkozom az illetővel, akkor nagy valószínűséggel magázom. Kivéve, ha nagyjából egykorúak vagyunk, és ő is férfi. Ha hölgy, akkor magázom. Kivétel, ha a hölgy felajánlja a tegeződést. Akkor viszont illetlenség továbbra is magázni.

Az üzleti weboldalam viszont tegező stílusban íródott. Ha annak alapján valaki felhív, vagy rám ír, akkor a beszélgető partner döntése, hogy tegeződni vagy magázódni óhajt. Engem egyik sem zavar. Szemmel láthatóan idősebbet nem illik tegezni, kivéve, ha ő ragaszkodik hozzá. Férfi hölgyet (kortól függetlenül) kizárólag akkor tegezzen, ha a hölgy kezdeményezi a tegeződést.

2022. jan. 27. 18:33
Ha hozzám jön valaki dolgozni, nem érzem azt hogy annyira közelednem kellene hozzá hogy indítványozzam a tegeződést.
2022. jan. 27. 17:56
😁Tegeződést akartam írni(természetesen).
20. 37e1ff8723 (válaszként erre: 19. - Érdekes73)
2022. jan. 27. 00:13
A legtöbb emberrel.
2022. jan. 26. 23:46
Van akivel nem szeretnék tegeződni.
2022. jan. 26. 21:40
Nekem a magázódás a tiszteletet jelenti, nem a nyóckert, de ha ennyire zavar téged, akkor tegezd le.
17. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 26. 21:33
"magázódás, olyan nyóckeres..." 🤣
2022. jan. 26. 21:03
Nekem az is fura,hogy pl. a BKK weboldalán tegezik az ügyfeleiket...bezzeg személyesen😁 Múltkor egy kozmetikusnál érdeklődtem írásban,ő tegezve válaszolt. Személyesen meg magázott (pedig be tudott azonosítani). Nekem nem szimpi a mindenhol mindenkivel magázódás, olyan nyóckeres...(bocsi). Olyan országokban, ahol létezik magázódás, ott ez nem terjed így el.
15. Alnisa
2022. jan. 24. 12:34

Én mondjuk már nem a magázós korosztályból való vagyok. Engem baromira zavar amikor magázódni kell.

Nem a tisztelet hiánya miatt tegeződöm, csak úgy sokkal könnyebb, közvetlenebb, még ismeretlenekkel is.

2022. jan. 24. 12:02
Múltkor a masszőr is magázott, pedig egy idős vagyok a lányával. Kértem, hogy tegezzen, aztán ő is. Megköszöntem. Ennyi. Én nem szoktam ennek nagy feneket keríteni. Mennyivel jobb hangvételű volt az egész ottlétem. Bizalmasabb. Márpedig hozzá fogok járni rendszeresen. Utálom ha feszélyezve vagyok bárhol is. És velem se érezze senki magát feszélyezve. Tisztelet egymás felé tegezve is megvan és lesz is. Mert ilyen vagyok. ;)
13. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 11:58
Én mindig azzal nyitok, hogy tegeződjünk. Van, hogy engem is magáznak. Engem zavar. Soha nem kaptam visszautasítást, hogy ne tegezzük egymást. Nekem is könnyebb, neki is.
12. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 22:20
Nem szeretném, hogy tegeződjünk.
11. DiaZoé (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 21:21
Na, ezeken én is sokszor görcsölni szoktam, de én kedvesen felajánlanám a bemutatkozást követően a tegeződést. Lehet vagy sem? 😊 Szerintem nem fogja rossz néven venni, sőt sokkal egyszerűbb a kommunikáció mindkét félnek.
2022. jan. 23. 21:04

Én sem értem miért kellene tegeződnöd egy mesteremberrel, akit eddig nem ismertél. Persze Te tudod, de mindenesetre furcsa.

szerintem . Nem illik.

2022. jan. 23. 21:01

Nem értem tisztán, hogy miért is kellene tegeződni egy szakival????

Én az ő helyében meg is sértődnék, ha csak úgy letegeznének. Milyen alapon? Neki nem jár a tisztelet?

8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2022. jan. 23. 19:39

Én sem, már csak azért is, mert:

- esetleg megsértődik, mert lekezelőnek érezné. Nem tudni, mennyire érzékeny az ilyesmire.

- a szakik is férfiból vannak, és ha menet közben kezdenék magázódásból tegeződésre váltani, könnyen félre értheti.

- ha bratyizásnak veszi és elkezdi elnagyolni a dolgokat...

- és még az is meglehet, hogy a személye nem szimpatikus, utólag pedig már visszakozni kínos.

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 19:29
Nem szoktam bratyizni a szolgáltatókkal, iparosokkal. Attól, hogy a barátnőd ismeri és az ő ajánlására bíztad meg a felújítással nem ingyen végzi. Vagy igen? Pusztán barátságból a közvetett ismeretség révén? Mert akkor persze, bratyizzatok.
2022. jan. 23. 18:58

Részemről kevés emberrel maradok az önözésnél.


Jó, mondjuk nyilván más" vagyok. :D

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 18:37

Ha nem vagy tegezős ,akkor mi a gond.

Gondolom a felújítás nem egy nap,,felajánlhatod a tegezést bármikor:)

4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 18:20
Először magázódj, aztán vagy egyszerűen észrevétlenül tegeződtök, vagy megbeszélitek.
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 18:20
Először magázódj, aztán vagy egyszerűen észrevétlenül tegeződtök, vagy megbeszélitek.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 18:20
Kolléganőd ismerőse... nem a férje, nem a párja, nem a rokona... mondjuk úgy, hogy a te ismerősöd ismerőse! Biztosan nem kezdeném azzal, hogy tegeződjünk.
2022. jan. 23. 18:17
Kolléganőm ismerőse végezne nálam felújítást.Nem vagyok túl tegeződős és nehéz eldöntenem,mikor "nem illik" magázódni. Tegezzem,magázzam? Középkorúak vagyunk mindketten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook