Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiskunfélegyházán a kórházba mikor vizsgál a nődoki mennyi pénzt illik adni? fórum

Kiskunfélegyházán a kórházba mikor vizsgál a nődoki mennyi pénzt illik adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Tündi7 (válaszként erre: 53. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 23. 15:39

Szioka

Nagyon igazad van az a baj hogy már szinte természetesnek gondolják az állandó kis plussz pénzt:(És némelyik le se sza... Ha nem adsz neki pénzt.

Nekem volt egy ismerősőm aki a szülés után 30000ft rakott a boritékba és a doki"Azt felelte már kávéztam és vissza adta a boritékot"

Szegény csajiszba nem gyöztük a leket önteni ö meg az egész 9 hónapon keresztül sporolt hogy legalább ennyit tudjon adni.Nem volt semmi.

2010. márc. 23. 15:29

sziasztok!

Nem vagyok kismami, és nem is mostanában leszek.

Csak gondoltam hozzászólok én is a témához. Én nem hiszem, hogy adnék a dokimnak pénzt. Először is azért, mert nemmagánrendelésre megyek, tehát a korházban megkapja a fizetését...

Tudom, hogy nincsenek a dokik agyonfizetve, és hálás is vagyok azért ha meggyógyítanak, legyen az nődoki, sebész, háziorvos, tök mind1. Csak szerintem az a gáz, hogy "el lettek kapatva", és mr elvárják, hogy adj neki kis borítékot...

Néhány hete ki kellett hívni az ügyeletes dokit este, mert párom lázas lett, nagyon. Kijött, és úgy voltam vele, hog ynem adok pénzt(azért mert misem vagyunk milliomosok, másrészt, ez a munkája, hivatása). Elég kellemetlen volt a helyzet, azért, mert a doki viselkedéséből érezhető volt, hogy kéne adni, de nem tettem. megköszöntem szépen, és viszlátot köszöntem.

Nem hiszem, hogy bunkó lettem volna... és a későbbiekben sem fogom magamat annak érezni. Azért fizetem a TB-t hogy ellássanak.

52. Tündi7 (válaszként erre: 48. - Vkatka)
2010. márc. 23. 15:17

Hát nem egyszerű csak ugy össze számoltam az elöző szülésemnél a dokinak közel 100 000ft adtunk oda a 9 hónap alatt és mégis bunkó volt.

És a 100 000ft a gyerekre is költhettem volna ö legalább megérdemli:))Mennyi pelus ki jön belölle:))

Ugyhogy most eldöntöttem most kapott pénzt de többet nem fogok adni majd a szülés után!Akkor meg majd ugy rakom a boritékot ahogy viselkedik.

MIndenki megérti hogy nincsenek megfizetve de szinte senki sincs :((Ugyhogy ami nekem sokat jelent az neki lehet hogy kevés de az van.

Egyébként azért reméltem hogy azt mondja hogy nem tartozok semmivel lehet hogy egy kicsit naiv voltam:)

51. vkatka
2010. márc. 23. 13:19
Akkor már kezdem érteni, miért hagytak magamra az orvosok a hasfájásommal és miért nekem kell gyógyítgatnom magam... Mert nem adtam nekik pénzt... Szomorú dolog ez, elhiszem én, hogy sokat kell dolgozniuk és kevés pénzért, de ezzel mi sem vagyunk másképp.
2010. márc. 23. 13:06
Sziasztok!Azért ezt én sem gondoltam volna,hogy a munkahelyén is képes pénzt kérni.Mert megérteném ha munka időn kívül látna el.De különben egyáltalán nincsenek megfizetve az orvosok.(Sajnos)De ez még nem hatalmazza fel őket arra hogy pénzt kérjenek mindenért.Így fer ha a betegre bízza hogy mennyit adjon mintha megmondaná,hogy ennyi.
2010. márc. 23. 10:38
Illik, nem illik, nem KELL semmit se adni, megkapja az orvos a fizetését. Aztán ha meg vagy elégedve a folyamatos szolgáltatásaival, akkor persze adhatsz neki pénzt, mint "borravalót", de szerintem fölösleges, mert az orvosokat megfizetik. Ja, és ha a nem megfizetett pincéreknek is adózni kell a borravalóból, akkor adózzanak az orvosok is, nem?
48. vkatka (válaszként erre: 47. - Tündi7)
2010. márc. 23. 10:24

Nem semmi, mondom én meg sem szoktam kérdezni, csak megköszönök mindent és mosolyogva tovább állok...

Persze biztos szeretik a plusz pénzt. Azt tudtam, hogy a szülés után szoktak borítékot csúsztatni, de sima vizsgálatnál... Na mindegy. majd látod, hogy megérdemli-e azt a pénzt :)

47. Tündi7 (válaszként erre: 46. - Vkatka)
2010. márc. 23. 10:14
Igen a kórházban voltam bent nálla mivel neki nincs magán rendelője.Igy mikor végeztünk megkérdeztem hogy mivel tartozik ö akkor mondtam ami gondolok.Két hét mulva is a korházban találkozunk.De lehet hogy akkor csak megköszönöm és nem adok pénzt.Majd meglátom hogy viselkedik.
46. vkatka (válaszként erre: 41. - Tündi7)
2010. márc. 23. 10:08

A sima sztk-s rendelésen voltál? És kellett fizetni???

Én a sima szakrendelésre járok Baloghoz, és velem mindig nagyon kedves pénz nélkül is. Ha kérdésem van, mindenre válaszol, stb.

45. Juca80 (válaszként erre: 44. - Tündi7)
2010. márc. 23. 10:07

Szerintem én sem kérdezném meg legközelebb.

De úgyis érezni fogod, mi a helyénvaló.

Emlékszem, szülés után voltam bent a kórházban kétszer is, mert szerintem nagyon véreztem. Megvizsgált a doki (semmi gáz nem volt), de nem kérdeztem meg, hogy mennyivel tartozok.

Megkapta ő is a magánrendelések árát és a szülés árát...

Hallgass a dokira! Ha azt mondja, nem lesz a gyógyszer miatt gond, akkor nem is lesz és kész! :)

Míg nem tudtam, hogy babám lesz, coldrexet és nurophent szedtem napokig, 4 óránként. De erre is azt mondta a doki, hogy nem lesz a babának baja (és így is lett).

44. Tündi7 (válaszként erre: 43. - Juca80)
2010. márc. 23. 09:54

Hát szerintem maradok majd meglátom a jövöben hogy viselkedik.Viszont egy szobában van az Altorjayval:)

A barátosnémel akivel mentem ö azt mondta hogy most adtam neki pénz de ha megyek be majd kórházba hozzá akkor már szerinte nem kell megkérdeznem hogy mivel tartozok majd a szülés után a boritékba rakjam bele.

Szerintetek ez igy jó??

Azt mondta a gyógyszerre hogy nem hiszi hogy gond lehet nem egy erős ez miatt lehetett is.

De én azért félek remélem nem lessz gond:))

43. Juca80 (válaszként erre: 41. - Tündi7)
2010. márc. 23. 09:36

Hát, mindenképpen jobb, hogy Rád bízta a döntést, nem pedig mondott egy jó kis összeget.

Ez ízért így barátságosabb.

Főleg, hogy a doki is szimpatikus volt.

Akkor maradsz Nála?

A gyógyszert említetted neki?

42. Tündi7 (válaszként erre: 41. - Tündi7)
2010. márc. 23. 09:24
mivel tartozok Bocsika nem birok irni:)
2010. márc. 23. 09:22

Sziasztok

Szép jo reggelt mindenkinek:))

Végeztem a dokinál hát elég aranyos volt:))

Elsőre szimpi nem is vártunk rá sokat.

Megzsigált de azt mondta hogy elég korai lehet a terhesség meg hoyg hátrahaljó méhe van igy nehezeb.Ezt még nem is mondták mondta hogy ha nem sietünk és várunk egy kicsit akkor lejön és megnézi uh :)

És ott már látszott azt mondta kb

6 hetes lehetek 2hét mulva kell vissza menem.

Mikor megkéreztem hogy ivel tartptok ö azt mondta amennyit gondolok:))Hát nem tudom hogy ez most jo vagy rossz?

40. Hugika75 (válaszként erre: 38. - Vkatka)
2010. márc. 23. 08:43
Szia/sztok!Először én is Rigóhoz mentem de egyszer sem volt benn másodjára Balogh helyettesítette így maradtam nála.Rendesnek rendes de nagyon szereti a pénzt!Engem ő uh-zottmindig de mivel nem az ő betege voltam nem nagyon állt velem szóba,nagyon mogorva volt.
39. Juca80
2010. márc. 23. 07:48

Jó reggelt!

Én a félegyházi kórházban senki mást nem ismerek.

És persze a kecskemétiben sem...

Esztergomból jöttem, az ottani dokikat jól ismertem (a lányomat még ott szültem).

Emlékszem, milyen tehetetlen voltam, amikor pocakos lettem.

Bezzeg, ha internetezek már akkor! És rátalálok erre a portálra! :) Jobban körbe tudtam volna nézni.

38. vkatka
2010. márc. 22. 21:39
Nekem többen is Dr. Rigót ajánlották, neki van magánrendelése, elég borsos árat kér, de állítólag nagyon jó. Őt ismeritek?
37. Juca80 (válaszként erre: 35. - Tündi7)
2010. márc. 22. 18:54
Kíváncsi vagyok, mit mondasz arra a másik dokira. Várunk holnap!
36. Juca80 (válaszként erre: 35. - Tündi7)
2010. márc. 22. 18:54

Az én szülésemnél is volt egy kis probléma. Engem már az "infarktus" kerülgetett, hogy mi a fene van. Látszott a szülésznőn és a dokin is, hogy valami nem ok. Siettek is...

Kérdeztem, mi a baj. Erre a doki: jól van Noé. Mondom, nem erre gondoltam. Aztán mondta, hogy nincsen semmi baj, majd picit később mondta, hogy nagyon véreztem és el volt öregedve a lepény. Szóval szépen lassan adagolta a dolgokat és véletlenül sem akkor mondta el ezeket, amikor történtek, mert akkor nyilván bepánikolok...

35. Tündi7 (válaszként erre: 34. - Juca80)
2010. márc. 22. 18:50

Hát a nyugodtság sokat számit:))

Emlékszem a dokim arcára a szülő ágyon én ilyedten kérdezem most mivan ő meg ja még nem tudom .hát elég volt......

köszönöm holnap irok milyen volt a doki:)

34. Juca80 (válaszként erre: 31. - Tündi7)
2010. márc. 22. 18:39

Ha kell a száma, szólj és küldöm privátban.

Nem csak baba-mama szobák vannak. Vannak simák is.

Én 8 éve is ott szültem. A szülés (a doki miatt) ugyan olyan volt (maximum én voltam- szerencsére egy kicsit érettebb). De a csecsemős nővérkéket megszállta az angyal! Sokkal aranyosabbak lettek.

Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok.

A doki egyik pozitívuma: mindent nyugisan kezel. Ha elmentem hozzá aggódva, ő mindig úgy intézte, hogy elmúljon az aggodalmam.

33. Tündi7 (válaszként erre: 32. - Hugika75)
2010. márc. 22. 18:39
Ja akkor van sima szoba is .ÉS valaki tudja mi lesz a kórházzal csak nem zárják be ugye?
32. Hugika75 (válaszként erre: 31. - Tündi7)
2010. márc. 22. 18:36
Tavaly még csak két szoba volt ilyen de nekem is csak akkor hagyták kint amikor már tudott mérhetőt szopni.
31. Tündi7 (válaszként erre: 30. - Juca80)
2010. márc. 22. 18:19

Hát holnap kiderül milyen ez a Dr Francia.

Ha nem igazán jön be akkor elmegyek hozzá gondolom be kell jelentkezni előre.

Egyébként milyen a félegyházi szülészet??

Ott tényleg csak baba mama szoba van??

30. Juca80 (válaszként erre: 29. - Tündi7)
2010. márc. 22. 18:12

Igen, írtam lejjebb is, hogy itt van Kecskeméten a magánrendelője és Félegyházán lehet nála szülni (ő ilyen vándorlós doki. Volt már Szolnokon is, itt Kecskeméten és még egy városban... nem jut eszembe a neve). Azt hallottam, hogy újítani szeretett volna és sokan nem nézték jó szemmel. Aztán, hogy ez igaz volt, vagy nem...? Azt már nem tudom.

Őt csak ajánlani tudom.

29. Tündi7 (válaszként erre: 24. - Juca80)
2010. márc. 22. 18:03
akkor végülis kecskeméten van magán rendelője és kkf házán vezeti a szülést??
28. Juca80 (válaszként erre: 27. - Hugika75)
2010. márc. 22. 18:01
Sejtem, melyik esetre gondolsz. Hallottam róla, mert Párom rokonai Mindszenten laknak és onnan is volt pár kismama, akik ehhez a dokihoz jártak.
27. Hugika75 (válaszként erre: 26. - Juca80)
2010. márc. 22. 17:56
Igazából a dokim csinált egy két hülyeséget és úgy volt hogy már nem is fog ott dolgozni máshoz meg miatta nem akartam menni.De én tökéletesen megvoltam vele elégedve csak hát ő szerintem túl vállalta magát és hát ha nem kipihenet az ember vétkezhet csak sajnos ő nagyot hibázott.
26. Juca80 (válaszként erre: 22. - Hugika75)
2010. márc. 22. 17:52

Sógornőm tavaly szült Szentesen, de jókat mesélt róla.

Bár gondolom, Te jobban beláttál az ottani életbe...

2010. márc. 22. 17:52
Az Altorjayról én is csak jókat hallottam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook