Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor illik meglátogatni barátunk újszülött csecsemőjét? fórum

Mikor illik meglátogatni barátunk újszülött csecsemőjét? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 2. 08:39
Én kivárattam 2 hónapot:))
26. danama
2009. júl. 2. 08:35
előtte telefonon érdeklődj a kismamától vagy kispapától valaki esküszik a 6 hétre, én elég jól viseltem és nyugodt volt a babám is , és alig vártam a látogatókat :-P
2009. márc. 5. 17:35

Én nem bànnàm ha egy -két hét mulva jönnének làtogatni,de elvàrnàm hogy ne hajolgassanak a babàm fölé,meg ne fogdossàk még...

Illetve elsö làtogatàskor elég a 20 perc is....

Testvér,mama,papa az màs szituàcio-

2009. márc. 5. 17:10
Szerintem kb.3-4 hét múlva,amikor a rokonok zöme lefut.
23. sodrak
2008. ápr. 14. 17:35

Szülés után illik kivárni a 6 hetet.

Mi a kórházba sem megyünk be, mert egy friss "gátmetszésnek vagy császárnak" inkább nyugodt fekvésre, mint folyton felkelésre van szüksége.

2008. ápr. 14. 12:58

Hat hét után a babaának és a mamának pihennie kell

és a bacik miatt is jobb ha kicsit erösödik még

21. supin
2008. jan. 3. 13:18
Ha élelmet is viszel bármikor
2008. jan. 3. 07:12
Szerintem is függ a barátság mélységétől, és az anyukától is. Én nem estem kétségbe, hogy már aznap jöttek hozzám, mikor hazaértünk. Egyáltalán nem zavart. Sőt, az első héten nálunk lerendezte mindenki a látogatást. Aki meg távolabbi barát volt, az csak később jött.
19. anngi
2008. jan. 3. 06:40
attol fugg hogy milyen baratok vagytok ha napi vagy heti vagy esetlek csak alkalmi az kulombozo az en baratnom a legjobb meg az nap nalunk volt a korhazban es otthon is napi vagy min telefon ha nem jott volna megsertottem volna de ugyan ez volt forditva es sokat segitetunk egymasnak a napi bevasarlast ,vagy nagyobb takaritast egyutt vegeztuk sokat segitett es segitettem
2008. jan. 2. 23:34

Ez a mamától függ. Barátnőm koraszülött kisfia háromhetes volt, amikor meglátogattuk őket- pontosabban "megszálltuk" :-)-a három és ötéves gyerkőceimmel meg a férjemmel. Én két hétre rá szültem, jó volt egy kis emlékeztető babázás. És ezen újszülött gyermekemmel három hetesen mindenféle oktatási intézményekben fordultunk elő, mivel a nagyobbakat oviba meg különórákra kellett hurcolásznom és persze mindenki meg akarta csodálni és lehetőség szerint ölbe venni a picurkát.

Középső lányom öthetes volt, amikor névnapi zsúrt rendeztem a nagyobbiknak, hathetes, amikor Mikulás-napi ünnepségre mentünk a mnkahelyemre.

Szóval, az anyuka dönt,hívd fel, jelezd, hogy mennél, majd ő tudja, hogy mikor.

Viszont mindenképpen rögtön mossatok kezet, ha megérkeztek- rém kellemetlen, amikor erre külön figyelmeztetni kell a látogatót-, még akkor is, ha nem akarod feltétlenül megfogni a kisbabát. A megbetegedés leghalványabb gyanújára viszont mondjátok le a látogatást.

2008. jan. 2. 08:49
Egy hónap, hat hét körülbelül szerintem. Bár téli időszakban ez kicsit rázósabb. Az én kislányom kb. két hónapos volt amikor az egyik ismerős áthozott valami betegséget, ami benne is csak bújkált. Az én kicsi babám meg annyira nagyon beteg lett szegényke, hogy nagyon. Szóval csak óvatosan.
2007. dec. 27. 17:04

Hát nehéz dolog hogy mikor jó menni. Nekem ált iskolás osztálytársam szült februárban. Én pedig mindig egész télen takonykóros vagyok. Nem akartam menni betegen ezért gondoltam ha jöna tavasz másus körül elmegyek. Nem is jártunk össze. De én már azt hallottam vissza március áprilisban hogy haragszik mert nem mentem el stb. Találkoztam vele az utcán még telóban sem volt hajlandó megmutatni képet a babáról. Pedig ezeket elmondtam hogy beteg voltam azért nem mentem.

Úgyhogy leleht az a úgyszint oszt társ tette jól aki már akkor ment amikor 2-3 napja voltak otthon.

Ezáltal megromlott köztünk a viszony.

2007. dec. 27. 16:00

Durva volt, mert mi vasárnap mentünk haza a kórházból, hétfőn már verték a vendégek az ablakot, mert segíteni akartak. Nem tudom mit, miben.

Bőgve hívtam férjemet telefonon, vendégeket nem engedtem be. Alig tudtam felkelni, be sem voltak jelentkezve.

Lett is belőle nagy családi botrány...

2007. dec. 26. 21:50

Szerintem az a legtisztabb, ha felhivjatok oket, elmondjatok, hogy szeretnetek majd meglatogatni oket, de tudod, hogy az elso hetekben szuksege van a babanak es mamanak az intimitasra, nem tesz jot az idegenek tolongasa, ok mondjak meg, hogy mikor latogathatjatok meg oket nyugodtan, amikor mar mindketten keszek a vendegek fogadasara es biztosan nem zavartok.

Az elso hetekben szerintem nem illik zavarni, bar nyilvanvaloan az anyukak ezt ritkan mondjak a baratoknak, rokonoknak, nem akarjak megbantani oket.

13. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Gabcsi8080)
2007. dec. 26. 20:28
Steril??
12. zezsua
2007. dec. 26. 16:21
köszi lányok én is igy gondolom,mert a vélemények nagyon hasonlóak.
2007. dec. 26. 13:51
Az elso hetekben ugy a babanak mint a mamanak szuksege van az atalakulasra na meg a pihenesre, semmikepp nem tanacsos az elso hat hetben zavarni oket. Viszont telefonon lehet erdeklodni aztan idopontot egyeztetni, mert olyanra is volt pelda a kornyezetemben hog megsertodott mivel csak hat het utan latogattam meg, nekem viszont nem tetszik ha ebben az idoszakban zavarnak, a most kethetes kisfiammal egyutt meg a nyugodtsagot a csendet a pihenest igenylem a csaladom koreben, nekem aztan igazan nem hianyzik a latogato. De ez egyenenkent valtozik, ezert jo megkerdezni
10. supin
2007. dec. 26. 11:41
Így igaz .Kérj időpontot.
2007. dec. 26. 10:35
Ha azt vesszük hogy ráadásul jó kis náthás megfázós időszak van akkor úgy gondolom ennek az időszaknak a végét én szerintem jobb megvárni.Te sem szeretnéd fordított helyzetben hogyha valaki vinne a pici babádnak egy kis betegséget,De ez nem jelenti azt hogy telefonon ne érdeklődj hogylétük felől,persze én úgy gondolom mindemellett te tudod a barátságotok milyen szinten áll.Lehet az is hogy nem esik neki jól ha sokára látogatod meg.Nem egyszerű.Szerintem a legfontosabb hogy teljesen egészségesen menj!
2007. dec. 26. 10:06
Szerintem meg kell tőlük kérdezni, de pár hetesen semmikép!
2007. dec. 26. 10:06
Szerintem, az első 6 hétben a közvetlen családtagokon kívül nem illik látogatni egy csecsemőt.
2007. dec. 26. 09:50
1 hónapot mindenképp várnék
2007. dec. 26. 09:41
Amikor hozzánk is jöttek a barátok,már a kislányom 1.5hónapos volt!Szerintem kell ennyi idő.
2007. dec. 26. 09:41
Én 2 hónapot vártam a látogatással. 2 hét mindenképpen kevés.
2007. dec. 26. 09:36

Hát ez egy tuti kérdés!Sokan azt hiszik elég két hetet várni.De könyörgöm, egy steril csecsemőhöz mennek.Sok embernek eszébe nem jut kezet mosni sem mielőtt megfogja.Én csak a kiságyba mertem megnézni a barátnőmét, mert van egy csöpp eszem, hogy én se szeretném ha taperálnák.

De ez csak egy vélemény, én várnék azért minimum egy másfél hónapot.

2007. dec. 26. 09:34
szerintem ,nem az első pár héten.....
2007. dec. 26. 09:31
Mikor illik meglátogatni barátunk ujszülött csecsemőjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook