Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szeretnél már babát, de a párod még nem? fórum

Te szeretnél már babát, de a párod még nem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
783. vvicus (válaszként erre: 781. - Eprecske)
2009. márc. 2. 13:53

Köszi! :-)

Úgy utálom, hogy a körülményeknek kell közbeszólnia olyan dolgokba, amik viszont annyira alap és hasznos dolgok. Pl. utálom, hogy egyre nehezítik a gyerekvállalás körülményeit, pedig egyre kevesebb gyerek születik évről-évre. Normális dolog ez??? A jelenlegi állás szerint amikor mi nyugdíjasok leszünk (HA még lesz nyugdíj), már csak két keresőkorú fog jutni ránk. Most 4 jut minden nyugdíjasra, mégis szar az egész helyzet. De könyörgöm, ha nem kedvezőbbek a feltételek a gyerekvállaláshoz, akkor mi lesz velünk öregkorunkra??? Szóval ehhez csak gratulálni tudok. :-(

782. vvicus (válaszként erre: 780. - E5f926c705)
2009. márc. 2. 13:47

Főként angolt és matekot, de általános iskolásoknak még nyelvtant és kémiát is be merek vállalni. Középsulisoknak viszont csak szigorúan az első kettőt. :-)

A nászút még képlékeny téma nálunk. Igazából abból a pénzből fogunk menni, amit nászajándékba kapunk, mert így is túl sokba kerül az esküvő, és nincs rá keretünk, hogy előre befizessünk egy útra. Egyiptom vagy Törökország a vágyam, de jöhet Spanyolország is, egyikben sem voltam még. Régebben gondoltunk egzotikusabb utakra is, de sajnálnék annyi pénzt elkölteni utazásra. Aztán lehet, hogy csak Siófokig jutunk majd el, ki tudja? :-)

A tervezéssel tényleg ráértek őszig, de a helyszín legyen a legelső, amit lefoglaltok, és azt tényleg ősszel tegyétek, mert különben nem álmaid helyén lesz, már ha van ilyen. De a jóárban lévő, szép helyeket hamar lefoglalják a főszezonra.

781. eprecske (válaszként erre: 779. - Vvicus)
2009. márc. 2. 13:43

Hát igen nem egyszerűű a mai helyzetben.Én most megbízási szerződéssel dolgozom már 7 hónapja és sajna ez nem számít munkaviszonynak.Ezért még halogatnunk kell a lagzit a költözést és ami a lényeg a babát is. :P

Nektek viszont GRATULÁLOK a leendő eskövőhőz :)

Nekünk meg van a dátum bár igaz még lánykérés sem volt :)De majd csak alakul :)

NEKTEK SOK BOLDOGSÁGOT :)

Majd az esküvő tervezése után szervezhetitek a mindennapokat és a baba jövetelét :)

780. e5f926c705 (válaszként erre: 778. - Vvicus)
2009. márc. 2. 13:15

Milyen tantárgyat oktatsz a gyerekeknek?

Én nem vagyok férjnél. Ha minden igaz,akkor jövőre lesz az esküvő, de még nem kezdtünk el tervezgetni. majd ősszel elkezdjük.

Nászútra hova fogtok menni?

779. vvicus (válaszként erre: 775. - Eprecske)
2009. márc. 2. 13:06
Igen, ezt tudom. De nekem annyi szerencsém van, hogy szüleimnek van egy bt-je, ahová már 1,5 éve be vagyok jelentve, hiszen levelezőn tanulok, és nem járt volna az eü-i ellátás. Normál munkát meg tényleg nem találtam. Ahol dolgoztam, nem jelentettek be, összvissz két helyről hívtak vissza állásinterjúra, egyikből nem lett semmi, másik helyre mehettem volna havi 17ezerért, és minden péntek-szombat-vasárnap melózni kellett volna, ráadásul okmányirodában. Erre azt mondtam, akkor inkább kössz, de nem, hisz hanyagolnom kéne a sulit. A többi helyről még csak egy e-mailre sem méltattak. Szóval ezért maradtam gyerekek korrepetálásánál, és ezt élvezem is, szeretem a gyerekeket, persze a lusta kamaszokból néha elegem van. :-) Viszont ugye ez hosszú távon nem megoldás, és ebben a gazdasági helyzetben nem tudom, hogy fogok találni magamnak állást, mert vacak, értéktelen diplomám lesz.
778. vvicus (válaszként erre: 774. - E5f926c705)
2009. márc. 2. 13:02

Július 18-án lesz a nagy nap! Várom is meg nem is...Jó lenne már végre a férjemnek szólítani, és akkor valószínű, hogy még jobban érintene a baba-téma. Viszont élvezem ezt a megelőző időszakot is, készülődés, tervezgetés, álmodozás. Már majdnem mindennel megvagyunk, dilis módon én már tavaly nyáron lefoglaltattam a helyet (egy helyi kastélyban lesz), aztán ősszel a vőfélyt, fényképészt, zenekart. Ruhámat varrattam, már felette alszunk egy hónapja, ugyanis az ágyneműtartóban van. Páromé is készül, két hét, és mehetünk érte. És épp ma beszéltem a videóssal, holnap foglalózzuk le. Hiányozni fog a szervezkedés, ha már túl leszünk rajta.


Lehet, hogy már írtad, de Te már férjnél vagy?

777. eprecske (válaszként erre: 763. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 2. 12:44
Nagyon gratulálok a sikeredhez :)Büszke vagyok rád :)
776. eprecske (válaszként erre: 768. - 116212323c)
2009. márc. 2. 12:44
Ezt hogy sikerült elérned?Ez engem is nagyon érdekel :)
775. eprecske (válaszként erre: 766. - Vvicus)
2009. márc. 2. 12:42
És jövő májustól ráadásul csak akkor kapsz 2 évig gyed-et ha már van 2 év munkaviszonyod.A juttatás mértéke a munkaviszony arányához igazodik majd.
774. e5f926c705 (válaszként erre: 773. - Vvicus)
2009. márc. 2. 12:37
Írtad egy régebbi hozzászólásodban,h idén lesz az esküvőtök. Mikor lesz pontosan? Nagy a készülődés már? :)
773. vvicus (válaszként erre: 772. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 1. 18:26
Teljesen ugyanezt érzem én is. El sem tudnám képzelni a szülést a Párom nélkül! A szüléses történeteken meg a baba-mama naplókon pedig én is van, hogy pityergek. :-) Szeretném, ha már mi is a babaprojektnél tartanánk, de addig még szerintem hosszú lesz az út.
2009. márc. 1. 15:28
Én pedig ragaszkodom az apás szüléshez (ha egyszer eljutunk odáig). Nekem sokat jelentene,ha akkor ott lenne mellettem és fogná a kezem vagy csak simogatná a fejem. ÉS szintén egyre több babás fórumot olvasgatok + szüléses történetet. Sokszor még a könnyeim is kijönnek annyira szépen megfogalmazzák a szülést! :) Szeretném már végre én is átélni. :)
2009. márc. 1. 14:39

Múltkor nekem is azt mondta párom,h bent akar lenni a szülőszobában. Apás szülést akar. Áááááááááááááá. Én nem akarom, h ott legyen, és lássa, h szenvedek.

Én is egyre több babás fórumot olvasok. olyan jó lenne. Mostmár egyre jobban vágyom rá.

770. vvicus (válaszként erre: 769. - E5f926c705)
2009. márc. 1. 13:57

Mi egyidősek vagyunk, én is 85-ös vagyok! ;-) Én különben már vágynék kisbabára, állandóan itt olvasgatom a hoxán a babás cikkeket. De mint írtam, nincs saját lakás, és nálam eddig semmi munkatapasztalat. És nálunk is volt 2 éve, hogy volt egy pozitív tesztem, de aztán spontán elvetéltem. Párom annyira örült, hogy baba lesz, már én is kezdtem szokni a gondolatot, aztán jött egy erős vérzés. Igazából uh-on még semmi nem látszott, amikor elmentem, szóval nagyon korai vetélés volt (ha lehet ezt annak hívni, utána még egészségügyi küretre se kellett menjek), de megviselt minket, főleg Őt.

Múltkor olyan aranyos volt, beszélgettünk a szülésről, és mondtam neki, hogy mindenféleképpen azt akarom, hogy majd bent legyen velem végig a szülésnél. Erre azt mondta nekem, hogy persze-persze, jön majd velem mindenhová, csak szüljek már. :-)


Szindy, én is gratulálok Nektek!

2009. febr. 28. 21:04

Szívem mélyén én is szeretnék babát( 23,5 éves vagyok, párom 27), de ha ésszerűen átgondoljuk akkor még korai. Igaz van lakásunk,kocsink, de még nem látjuk elérkezettnek az időt. Most majdnem úgy alakult,h lesz baba, vagyis azt hittük, mindketten vártuk is meg nem is. Csak én itt vagyok egy érettségivel,amivel nem sok mindent lehet kezdeni.


Szindy nektek pedig gratulálok és örömteli babavárást kívánok nektek. Amúgy összeházasodtatok? Mióta vagytok együtt?

2009. febr. 28. 18:40

Sziasztok...

Mi a párommal 3éve élünk együtt (én 24.5, ő 30éves), augusztisba vett lakást, és berendezkedtünk, Ő nagyon élvezte a napokat, de nekem egyre jobban hiányzott valami az életemből...egy kisbaba...leültünk és 2héten keresztül beszélgettünk, majd ugy döntöttünk januártól elindulhat a babaproject, jelenleg 8.5htes kismama vagyok, most már minden rendben...

Tudni kell beszélni egy férfival, mert képesek abba a hibába esni, hogy a megfelelő idöt keresik erre, de az sose jön el, mindig lesz valami ami megakadállya a babavárást, hihetetlenül boldogok vagyunk és egyáltalán enm bánta meg a döntését... sok sikert nektek is, szivből kivánom, csodálatos várni egy uj kiséletet, ami benned fejlődik...

767. e5f926c705 (válaszként erre: 766. - Vvicus)
2009. febr. 28. 18:05
Tényleg nehéz helyzetben vagy. Párodat is meglehet érteni, mivel már 34 éves, és téged is. Próbáljátok meg megbeszélni. Gyerek mellett is el lehet helyezkedni, igaz nehezebb.
766. vvicus
2009. febr. 28. 17:37
Sziasztok! Ugyan látom, hogy már nem a fórum címéről van szó köztetek, de elolvastam pár hsz-t az elején, és nem bírtam ki, hogy én ne szóljak hozzá! :-) Ugyanis nálunk pont fordított a helyzet, Vőlegényem már évek óta szeretne gyereket, de én még nem. 23 éves vagyok, idén lesz az esküvőnk, és most fogok diplomázni, de aztán még 4 évem lesz hátra egy másik suliban. Imádom a gyerekeket, nem ezzel van a gond. Hanem azzal, hogy még sajnos nem volt soha olyan munkahelyem, ami komolyan számítana álláskeresésnél. És ha esküvő után teherbe esnék, gyes után sehová sem kellenék munkaerőnek 2 diplomával, 2 nyelvvizsgával, gyerekkel, de nulla munkatapasztalattal...:-( És én ettől pánikolok. Az igazából nem is érdekel, hogy a szüleimmel élünk, ettől még belefognék, de az a körülmény, amit az imént ecseteltem, na az aggaszt. Viszont elszomorít, amikor látom, hogy a párom mennyire imád gyerekekkel játszani, a keresztlányunk egészen oda van érte, ő meg a család összes gyerekéért. Na nem azért szomorít el, mert ez baj számomra, hanem azért, mert nekem nem időszerű még a téma. De gondolom, értettétek. ;-) Plusz ő idén tölti be a 34-et, és azt sem szeretném, ha túl idős lenne mire megszületik az első gyereke.
2009. febr. 28. 17:26
gratulálok Zsepii!
2009. febr. 28. 11:11

Kinney!!


Hogy állsz a fogyókúráddal?? Bírod még a napi 600 kalóriát???

2009. febr. 28. 11:11

Sziasztok!!!! :):)


Végeztem a vizsgáimmal. És ahhoz képest, hogy a kettesre hajtottam igencsak jól teljesítettem. Vállalkozások gazdaságtana, vezetési ismeretek 4 és végül jog 5.

De jó megkönnyebbülni!!! :):) Mostantól teljes erővel a tornára koncentrálok májusig!! :):):)

2009. febr. 23. 17:43

huuu szegény... utálom a jogot nekem is van ebben a félévben gazdasági jog.

joo hosszú vizsgaidőszakod van...

2009. febr. 23. 14:48

Szia!!


Nem tűntünk el :) Csak bele vetettem magam a jog tételekbe... pénteken vizsgázok belőle. Remélem sikerülni fog :) Majd gondolj rám:) Most megyek is vissza, átnézek még 10 tételt, a többi meg marad holnapra.

2009. febr. 23. 13:21

na megint eltüntetek?


egész nap szakad a hó!!!!!!!!

2009. febr. 19. 14:37

Itt pesten elég hideg van nemsokára majd megyek haza 7re leszek otthon...szeretett buszozás...:S


barátommal minden okés elvunk mint a befőtt nincs semmi extra...


most jöttem egy dupla számvitel óráról...nem rzem az agyam....

2009. febr. 19. 07:41

Szia Kinney!!


Milyen az idő nálatok?? Asszem rosszul énekeltünk, mert nálunk nagyon nem akar sütni a nap :(:( Fúj a szél megint. Tiszta kóc vagyok... :D:D:D


Mész haza a hétvégén?? Barátoddal minden rendben van??

2009. febr. 18. 21:41

:D

Remélem beválik :D

2009. febr. 18. 20:19
Bocs, kertem alatt
2009. febr. 18. 20:18
Kertek alatt a lúdaim megfagynak :):) :D:D
2009. febr. 18. 20:11

jajj én is mennék! de a hóban elég hülyén néznék ki... hülye hoo... :(

na akkor "süss fel nap, fényes nap...."

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook