Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlsúlyosan szeretnél babát?Vagy már összejött? Beszélgessünk :) fórum

Túlsúlyosan szeretnél babát?Vagy már összejött? Beszélgessünk :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. jan. 15. 20:14
Mindenkinek más a szervezete, és másképp kezeli a túlsúlyt is. Nekem is mindenki azt mondta, hogy majd ha terhes leszek akkor még hízok egy csomót és hogy milyen nehezen fogok majd mozogni, vagy bármit is csinálni. Holnap leszek 39 hetes terhes és 1 kg-ot híztam.
2013. jan. 10. 12:04
Sziasztok!23+4 hetes vagyok most!Eddig +4kilónál tartok úgy hogy már elkezdtem vizesedni és ünnepek után vagyunk :) Az egyik ismerősömnek is azt mondták hogy a súlya miadt nem esik teherbe én is úgy gondolom hogy ha a súlya nincs befojással az egészségére akkor nem azzal van a gond itt vagyik pl én is példának...110-111 kilóról indultam nem hőmérőztem nem számolgattam úgy voltunk vele párommal hogy nem feltétlen szerettünk volna gyereket ha lesz lesz ha nem akkor majd valamikor...úgy gondolom hogy nem csak a teherbeesés olyan hogy ha itt az idő megtörténik hanem az esetleges vetélések....úgy gondolom ha itt az idő úgy is minden rendben lesz és rendbe is van szerencsére...nincsen semmi extra nagy bajom és szerencsére a kicsinek se.Nagyon sok mindenen múlik a dolog mint például az is hogy nem 1 nem 2 olyan nő van aki egész terhessége alatt pl rendszeresen dohányzik és makk egészséges lesz a gyermeke és van aki mindent megtesz hogy a lehető leg egészségesebb legyen és sajnos nem lesz az...ezt sztem nem mi döntjük el hanem a természet és a genetika.Én csak azt tudom mondani hogy fel a fejjel és sok türelmet és kitartást mindenkinek és a türelem babát terem :)
122. d6eb4276dd (válaszként erre: 120. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 26. 15:47

Amint olvasom nem csak pozitív példa,hanem pozitív ember is vagy!!! :))))) Ez jó!

gratulálok a babákhoz!Jó ilyet is olvasni itt!mint mondtam a dokim kissé fanatikus,ha erről van szó...

Bár most karira megjött:( de nem aggódok,mert tudom,h sikerül!az összebújás csak spontán jó az biztos,én se hőmérőzök,meg ilyenek,az ,már nagyon rágörcsölés SZERINTEM(nem akarok senkit bántani!!) azért is jövök ide ritkán föl,mert itt lépten-nyomon erről olvasok,nem tudok elvonatkoztatni! pedig muszáj,mert attól is görcsöl az ember lánya észrevétlenül,ha mindig ilyeneken rágódik...

121. d6eb4276dd (válaszként erre: 119. - Nyunya4)
2012. dec. 26. 15:41
Én is erre tippelek!Köszi a biztatást! :D
2012. dec. 20. 15:13

Sziasztok!


Én pozitív példa vagyok, én összesen 6évig szedtem fogamzásgátlót, amitől én is híztam (kg. 25kg-t), közben volt egy gyógyszer váltás a tri-regolra ez nagyon bevált. Idén terveztük a babaprojektet, és két nődoki is azt vágta a fejemhez, hogy előbb fogyjak le, és legalább 3hónap mire kitisztulok, mert dagi vagyok. Ez úgy néz ki, hogy 161cm, 95-98kg és 105/C/D-s mell a méretem.


Lesz*rtam őket, abbahagytam a gyógyszert júniusban, elkezdtem edzőterembe járni, fitness gyakorlatokat végeztem stb. Majd augusztus 13-án pozitív lett a tesztem azonnal két szép erős csíkkal. Most vagyok 23+5 napos ikres kismama és eddig 12,7kg jött fel vizesedéssel együtt és a terhesség alatt is minden értékem normális eddig...előtte is az volt. (Ikreink meg egypetéjűek, így nem a gyógyszer miatt, hanem, mert apa ráhúzott :D)


Kívánom, hogy minden hozzám hasonló duci ugyan ilyen sikeres legyen, és tényleg le kell tojni az orvosokat, ha nincs semmi eü probléma. Ami még fontos SOHA nem szabad, azért huncutkodni, mert babát akartok, azért csináljátok, mert szerettek a párotokkal lenni és meg lesz az eredménye :) Mi nem hőmérőztünk, nem néztem peteérést, semmit nem csináltam, csak jól éreztük magunkat, mint mindig :)))

119. nyunya4 (válaszként erre: 118. - D6eb4276dd)
2012. dec. 20. 12:37

Szia!

Én nem vagyok kicsi , közel a 100 kg-hoz, de sikerült teherbe esnem! Hülyeséget állítanak az orvosok, van olyan barátnőm aki normál súlyú és mégis sok éve nem esik teherbe. Ha a baba jönni akar akkor fog is ...


szia nyunya

2012. dec. 18. 09:08

Sziasztok!gratulálok mindenkinek,aki bebabásodott!!:)))

Képzeljétek,azt mondta a nődoki,h a túlsúly gátolja a teherbeesést,pedig a háziorvosom szerint nem vészes a helyzet..az értékeim rendben vannak,a cukrom jó,vashiányom és vérszegénységem van...én inkább erre tippelek,mer ezzel a nőgyógyival két éve már összevesztem,ugyanis a fogigátlótól feljött rám 20kiló,(amit azóta leadtam)ő váltig állította,h nem attól van,és tessék fogyózni...szóval kissé megszállott szerintem,ha ilyesmiről van szó....

117. csibész25 (válaszként erre: 116. - Esther78)
2012. dec. 6. 20:33
Én nem is kívánok semmi édességet.
2012. dec. 6. 16:09
Sziasztok. Én szerdán voltam 33 hetes és a kezdősúlyomhoz képest eddig 2 kg-ot fogytam. A terheléses cukorvizsgálat ismétlésén magas volt a cukrom, de nem vészesen, így most nekem is diétáznom kell, de nem jelent problémát, mert nem vagyok éhes. A probléma inkább pont az, hogy a köztes étkezéseknél, tízórai, uzsonna nem vagyok éhes. Mielőtt teherbe estem is elég nagy túlsúllyal rendelkeztem és mindenki azt mondta, hogy majd ha terhes leszek biztos fogok hízni egy csomót. Hát szerencsére nem így lett, és a diéta mellett szerintem nem is fogok már a maradék másfél hónap alatt sokat hízni. Kitartás mindenkinek, aki nem szeretne sokat hízni keressen rá neten 180-200 grammos szénhidrát diétára, és próbálja meg visszafogni az édességeket.
2012. dec. 5. 13:43
Sziasztok!Most vagyok 18+2 hetes terhes és eddig sikeresen csak 1,5 kilót híztam.A vérnyomásomra kell gyógyszert szednem de azon kívül szerencsére minden rendben.Nekem olyan hormon problémám volt anno mielőtt elkezdtem szedni a fogamzásgátlót hogy majdnem még egyszer annyi volt a tesztoszteron szintem mint amennyinek lennie kéne ezért féltem hogy ez majd kihat későbbiekben arra hogy teherbe tudok e esni de szerencsére nem így lett.Már körülbelül 1,5-2 éve nem szedem a fogamzásgátlót.
114. csibész25 (válaszként erre: 113. - Liliomszál85)
2012. dec. 3. 19:41
Szia! Sajnos erre nem tudok mit mondani. Én most vagyok 8+4 hetes terhes. Túlsúllyal és pajzsmirigy alulműködéssel és a 2-ik hónapban teherbe estem. Szóval nincs lehetetlen. Sok sikert
2012. dec. 3. 18:13

Sziasztok!

Én is túlsúlyos vagyok, és babát szeretnék.

Van PCO-s betgségem, ebből kifolyolag kihozták hogy cukros is vagyok. Szedem a Meforal 1000Mg-ot.

Hát nem tudom mi lesz ebből:( Lehet nem is lehet majd gyerekem?

Van valakinek fogyókúrás tippet?

Diatetikushoz járok naponta 5ször kell étkeznem keveset, de ez sajnos csak nagyon ritkán megy. Igy is alig eszem, és mégis hizom... mégis mitől?

Várom válaszaitok!

112. Kuszkudina (válaszként erre: 111. - Csibész25)
2012. okt. 26. 21:25

A férjemnek is van gyereke, meg nekem is, külön külön. De szeretnénk közöset is.

Orvosnál nem voltunk, rábíztuk a természetre. :-)

Számtalan eset van a környezetemben, hogy mindenféle orvosi hercehurca után spontán esett teherbe az anyuka.

111. csibész25 (válaszként erre: 110. - Kuszkudina)
2012. okt. 26. 19:43
Sajnálom. Voltatok már kivizsgáláson? Nekem ez csak a 2 hónap
2012. okt. 26. 18:58

Hahó! Én csak most vettem észre ezt a topikot.

Mi már több, mint másfél éve nem védekezünk, és nem sikerült még összehozni a bébit. :(

2012. okt. 17. 14:27
Sehol senki? :)
2012. okt. 15. 07:15
Szia Mindenki!!!! :) A túlsúly nem befolyásolja a teherbeesést :) nem vagyunk egyformák.van aki 130kilósan is teherbe esik,és van aki 50kilósan sem..szóval...persze jobban kell vigyázni,hogy aki már túlsúllyal lesz babás,hogy ne szedjen fel sokat! Puszim Mindenkinek!!! :)
2012. okt. 12. 12:06

Sziasztok,én kábé két éve kezdtem (itt)fogyózni,akkor lement egy tízes,azt megtartottam stabilan,aztán nem ment tovább le,akárhogy szerettem volna,nem volt késztetésem...

most kora nyáron leadtam még egy tízest,összesen 20-at a 127(!!)-ből,de nyilván ez még mindig sok....

Mostanában nem mérekezek,de érzem a ruhákon,hogy "slankulok",viszont a mérleg csak elveszi a kedvem.

Mi így fogtunk neki 5 hete,pontosabban akkor határoztuk el sok-sokvívódás és vacilálás után...

Azóta túl vagyok 2menzeszen,3negatív teszten,kiderült,hogy vashiányom van,nem is kicsi...

Szóval vitamintuning,vaspótlás és egészséges(ebb) életmódra kapcsolás...már amennyire anyagi helyzetünk és lehetőségünk megengedi.

Pár hétig hanyagoltam a hoxát,mert le kellett nyugodnom,mármint olyan értelemben,hogy meg kellett találnom az egészséges egyensúlyt a türelmetlenségben:) Nehézúgy türelmesnek maradni,hogy mindig erről olvasok,viszont kell egy egészséges vágyakozás is...Most megint itt vagyok,és megint kaptam nem kis energialöketet,és reményt!:))))Köszi,hogy vagytok:)))))

106. csibész25 (válaszként erre: 105. - Telifánt)
2012. szept. 20. 22:41
Sok sikert és kitartást menni fog!
2012. szept. 20. 19:50
Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni. Jelentős túlsúlyomat főként a fogamzásgátlónak köszönhetem, amit 5 évvel ezelőtt 1 évig szedtem, és 40 kilót híztam tőle. Mi másfél éve próbálkozunk, idő közben kiderült hogy inzulinrezisztenciám van. Szóval küzdünk...
2012. szept. 20. 14:24
Én tegnap voltam terhesgondozáson 22 hetes terhesen, de még mindig nem híztam egy dekát se. És nem is értem hogy csinálom, amikor ugyanúgy eszek mint előtte. Mondjuk lehet egy picit jobban odafigyelek és próbálok én is inkább többször keveset enni, de lehet inkább az a szerencsém, hogy egyáltalán nem kívánom az édességet. Előtte meg néha majd meg haltam egy kis csokiért és ha volt otthon addig jártam rá amíg el nem fogyott, most is van otthon, de rá se tudok nézni.
103. Cserkó89 (válaszként erre: 102. - Csibész25)
2012. szept. 20. 13:19
most 107 kiló vagyok és kb 172cm magas....2éva alatt felszedtem közel 30 kilót mikor fogamzásgátlót szedtem....persze a hasamon is látszik de nekem inkább a csípőm széles meg a fenekem elég nagy mikor fogytam akkor is az volt hogy a derekamtól fogytam de a csípőm mindíg is széles volt...legalábbis én így látom :)
102. csibész25 (válaszként erre: 100. - Cserkó89)
2012. szept. 20. 12:06
Mondjuk terhesen nem is szabad fogyózni. Amúgy mennyi súlyfelesleged van?
101. nyecsus (válaszként erre: 100. - Cserkó89)
2012. szept. 20. 12:05
én 25. hétbe vagyok, és eddig hat kiló plusz....
100. Cserkó89 (válaszként erre: 99. - Csibész25)
2012. szept. 20. 11:53
Én diétáztam sikerült leadnom 10 kilót 7 visza is jött most annyit csinálok hogy odafigyelek a szénhidrát bevitelre és hogy inkább többsször eszek kevesebbet és este megpróbálok nem enni....nem nagy dolgok de még nem híztam 1 dekát se...bár le se ment de legalább nem jött fel semmi...
2012. szept. 20. 10:39
Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok! Ez az első hónap hogy próbálkozunk a férjemmel, nagyon szeretnénk már babát. Az elő lenne. Az utóbbi időben eléggé meghíztam, ami miatt azonban egy picit aggódom. De nem tudom magamat rávenni a diétára :-(
2012. szept. 19. 09:44

Sziasztok!

Most tartunk a 7hét és 2napnál.Eddig nem híztam és nem is fogytam egy dekát se :) remélem ez így is fog maradni....

97. nyecsus (válaszként erre: 96. - 6350755685)
2012. szept. 18. 12:38
és te mikorra vagy kiírva?
2012. szept. 16. 14:50
Nekem mindkét kismanó első próbálkozásra összejött, pedig a másodiknál 120kg voltam, és amúgy is olyan hormonzavaros vagyok, hogy tényleg csoda... Jaj, már annyira várom, hogy kibújjon! :D
95. Vancsa1977 (válaszként erre: 91. - D6eb4276dd)
2012. szept. 15. 19:35
Köszönöm
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook