Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szeretnél már babát, de a párod még nem? fórum

Te szeretnél már babát, de a párod még nem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
903. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 902. - Eprecske)
2009. márc. 30. 14:12
Örülök, hogy te meg tudsz érteni. :) Mégis csak jobb, ha az ember külön van. Én tudom, hogy régebben nem volt ilyen, és nem kettő, hanem több generáció élt együtt egy házban és mégis boldogok voltak. De én nem tudnék így élni. Én most is szenvedek. Idegbajt kapok, akkor amikor főzök és valaki bejön a konyhába és kerülgetnem kell, de ez még a kisebb baj. Nem látom az előnyét, csak a hátrányát... A saját anyukámmal még ellennék. De otthon nem tudok maradni, hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, a többiek még tanulnak. Egyértelmű, hogy nekem kell mennem, ha saját családot akarok. Anyóssal meg végképp nem élnék együtt. Ha oda kéne költöznöm, akkor inkább szakítanék Zolkómmal. Még csak egy levegőt sem akarok vele szívni...
902. eprecske (válaszként erre: 899. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 30. 13:58

Pont erről beszélgettünk minap a párommal hogy most kéen belehúznunk amíg nem késő.És tudod mi volt erre a válasz???Azt hittem felrobbanok!


Hát most még nem tudunk lépni mert a gazdasági helyzet nem a legmegfelelőbb a saját otthonhoz és a család alapításhoz.

De kérdem én ha nem a mostani a legjobb amikor még vannak lehetőségek kedvezményre akkor melyik lesz az???

901. eprecske (válaszként erre: 898. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 30. 13:56
Én nagyon meg tudlak értreni!!!
900. eprecske (válaszként erre: 896. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 30. 13:53

Ezt komolyan gondolod??? ÁÁÁÁÁ... ez hihetetlen hogy mondhatsz ilyet h. műköröm nélkül élni?Ez borzasztó sors :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ilyet ne kívánj senkinek akihez szokott mert öngyilkos lesz :D:D:D:D:D:D:D

Na jó elég a tréfából :P


Amúgy teljes mértékben egyet értek veletek!!!

2009. márc. 30. 13:50
De ahogy pár perce olvasta a főnököm, hogy milyen sors vár ránk, lehet várnom kell még mindenre, vagy pedig 3/4 évbe nagyon sok mindent besűríteni. Mert ha minden igaz, 2010.-től lehet elveszik a szocpolt, fél szocpolt, családi pótlékot, adótámogatást és a többit.
2009. márc. 30. 13:48
Mi a 4 év alatt, egyetlen egyszer voltunk együtt moziban a Párommal. Színházba meg még ált sulis koromban voltam. Havonta vagy két havonta elmegyünk hétvégén este pizzázni vagy elmegyünk étterembe és ott ebédelünk. Ez azért jár nekünk, ennyit megérdemelünk, mert amúgy nagyon-nagyon spórolósak vagyunk. Általában hétvégente kiszoktunk menni a barátnőimmel + barátjaikkal egy helyi presszóba, ott sem költünk sokat, max. 1000-1200 Ft-ot, de akkor már jó sokáig ott vagyunk. Nem igen költekezünk. Tavasszal és nyaranta pedig szabadtéri koncertekre és motoros találkozókra járunk. Ezek ugye ált. ingyenesek. De meg is kell fognunk a pénzt, mert ugye egy ház nem 10 Ft-ba kerül, és ellenben veled én ragaszkodom a külön éléshez, még akkor is, ha pároméknál az anyjával együtt 3-an lennénk egyenlőre. Mindig is az önálló élet vonzott, hogy soha senkihez ne kelljen alkalmazkodnom. Ne kelljen suttognom, ha fontos és "titkos" dolgokat beszélünk meg, mert ugye a falnak is füle van. Bármikor meghívassam a barátaimat egy italra vagy egy vacsorára stb. stb. Szóval, én ebből nem adok lejjebb. Meg én úgy nőttem fel, hogy nálunk az ebéd vagy vacsora közben mindenki az asztalnál ült és akkor kerültek megbeszélésre a fontos dolgok, amik kimondottan a családra tartoztak és még a nagyszülőkre sem. Ezt szeretném tovább vinni, és ha "anyóssal" laknánk együtt, akkor valószínű ő is a mi asztalunkhoz ülne... amit én nem akarok, mert szükségem van arra, hogy kettesben legyek a barátommal. És akarva vagy akaratlanul is tuti beleszólna egy két dologba... Amitől nekem a pumpa csak menne fel... gyilkos meg nem akarok lenni... Bocs, ez egy kicsit morbid volt ;) De én ilyen vagyok!! :)
897. vvicus (válaszként erre: 896. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 30. 11:27

Hát ja, én is sokszor gondolkodom, hogy kéne, de tudok nélküle élni. Mondjuk esküvő előtt csináltatok majd, de még ráér.

Visszatérve ismerőseidre. Nekünk sem jut mostanában mozira (tavaly októberben voltunk utoljára), se színházra (idejét sem tudom, mikor voltunk), sem étteremre (tavaly február 11-én voltunk, eljegyzés után). DE azért tudunk kettesben lenni. Elmegyünk kutyákat sétáltatni, vagy nagyot kirándulni, vagy csak a Duna-partra kóricálni. Vagy kettesben megyünk elintézni a bevásárlásokat. Nem csak pénzből lehet kikapcsolódni, és kettesben lenni...:-)

2009. márc. 30. 11:22

Akkor megnyugodtam, hogy neked is ez a véleményed róla. Én egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hova megy el ennyire a pénzük. Mit csinálnak vele?? Mert azt sem mondanám, hogy étterembe járnak enni, ugyanis ma is arra panaszkodott, hogy kezd tönkre menni a kapcsolatuk a párjával és szerinte ez is a pénz miatt van, mert ennek hiánya miatt nem tudnak elmenni kettesben sehova sem, nem tudnak kikapcsolódni... Na, mindegy! Kíváncsi vagyok a fejleményekre.

Mondjuk a műkörmöt még meg fogom neki mondani, hogy havonta 3-4000Ft-tal biztos több maradna, ha ahhoz nem ragaszkodna.

Én is szeretnék műkörmöt, de fölöslegesnek tartom, inkább nyitottam egy takarékpénztárat és arra fizetem be a havi 5000 Ft-ot. Legalább tudom, hogy jó helyen van a pénz és legalább a jövőhöz is hozzásegítek ezáltal. Műköröm nélkül meg asszem lehet élni...

895. vvicus (válaszként erre: 894. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 30. 11:03
Az, hogy meg lehet élni belőle. Egyet értek veled, más ennyiből gyereket is nevel. Persze, hogy nem futja belőle luxus cikkekre, de úgy vélem, azok hiányába még senki sem halt bele, hogy durvábban ne fogalmazzak. Hihetetlen, mik vannak...Nem gondolt bele az illető, hogy más egyedül él, és minimálbérből tartja fenn magát? És ugye az tény, hogy ketten olcsóbb élni, mint egyedül. Na mindegy, ez magánvélemény.
2009. márc. 30. 10:55

Egy kérdés!


Szerintetek meg lehet élni havi 180 000 Ft-ból, úgyhogy egy garzonlakást bérlünk, havi 30 000-ért, a többi 150 000Ft/2fő meg marad a többire (rezsi, kaja stb.) És más kiadás, mint pl. hitel nincs???


Ez a kérdés nem rám vonatkozik. Egy ismerősöm "sír" állandóan, hogy napról napra élnek meg a barátjával, én meg nem tudom megérteni, hogy 180 000-ból hogy, hogy nem lehet megélni, mikor másnak még ennyi sem jut és házat kell fenntartania meg gyereket kell nevelnie... :S


Nektek mi erről a véleményetek??

2009. márc. 30. 10:51

Jaj, de eltudnám most viselni a tavaszi szünetet. Nekünk sajnos itt ilyen nincs. :(:(

Bár, húsvét után valószínű lesz egy egy hetes kötelező leállásunk, már senki nem bírja a hajtást, kell egy kis regenerálódási szünet :) :) Arra hétre nagy tanulást tervezek :)

892. vvicus (válaszként erre: 891. - C3d119894c)
2009. márc. 30. 10:44
Én erről lemaradtam. Te is suliba jársz még? És felsőoktatásban most szerdától van a szünet? Mivel levelezős vagyok, erről fogalmam nincs. Még jó, hogy holnap akarok bemenni ügyet intézni. Na, meg is nézem, mi a helyzet a mi sulinkkal.
2009. márc. 30. 10:41

Hát igen szerencsére ma mivel kivettem a mai napot a suliból nem kellett korán kelni...

De már nagyon várom a holnapot itt lesek péntek óta csak azért mert holnap délután lesz 2 órám szerdától tavaszi szünet...

890. vvicus (válaszként erre: 889. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 30. 10:39
Hát én sem aludtam SEMMIT az éjszaka, szörnyű volt. Nekem annyi a szerencsém, hogy csak délután kettőtől dolgozom, szóval nem kellett korán kelnem. De nem segített a pihengetés az ágyban, álmos vagyok...
889. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 887. - Vvicus)
2009. márc. 30. 07:29
Én is utálom az óraátállítást. Egész este nem aludtam semmit, most meg hulla fáradt vagyok. Alig várom, hogy lejárjon a munkaidőm (ami jelenleg egyenlőre csak 29 perce tart, és 7,5 órát még ki kell bírnom)és hogy haza mehessek aludni. :( Nekem min. 1 hét kell mire átáll a szervezetem...
888. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 883. - C3d119894c)
2009. márc. 30. 07:27
Jujj, ez nagyon szörnyű :S Nem térek ettől napirendre. Én képtelen lennék ezt feldolgozni. :(:( Remélem nem is fordul ilyen velem elő...
887. vvicus
2009. márc. 29. 23:39
Ez nem ide tartozik, de utálom a tavaszi óraátállítást. Még egyáltalán nem vagyok álmos, holnap meg nem fogok tudni felkelni, mert a bioritmusom szerint egy órával még kevesebb van...
886. vvicus (válaszként erre: 885. - C3d119894c)
2009. márc. 29. 23:38
Különben én is ismerek olyat, akivel ugyanez történt. Barátnőm szülei. Meghaltak az ikreik csecsemőként. Aztán született nekik újra gyerekük, előbb egy lány, aztán egy fiú. De nekem az nagyon furcsa, hogy az első ikrek is fiú-lány voltak, és azok után nevezték el később a gyerekeiket. Mondta is a barátnőm, hogy ez neki is milyen furcsa. Főleg, ha látja a sírjukat...
2009. márc. 29. 20:08

Hát én sem tudom nagyon durva lehet az ilyen... :S

Megvan minden várod a babókat erre... :(

884. vvicus (válaszként erre: 883. - C3d119894c)
2009. márc. 29. 19:12
Juj de durva. Ezt nem is tudom, hogy lehet ép ésszel feldolgozni. :-(
883. c3d119894c (válaszként erre: 880. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 29. 19:08

A párom barátainak sincs még baba a legjobb barátjáék már házasok meg rajta vannak d nem jön nekik össze :S Valami gond van a csajszinál :S


Na meg tegnap mondta h találkozott egy volt kollégájával, aki mondta neki h épp intézi a koraszülött ikreinek a temetését :S

Huhh nem semmi... :S

882. vvicus (válaszként erre: 878. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 29. 18:52

Sziasztok! Ma megjött, iszonyat szörnyen vagyok...:-(


Látom, pont ellentétes bioritmusunk van. Én inkább hajlanig tanulok, mint hogy korán keljek. Nem bírok hajnalban, vagy nagyon korán kelni. Ha úgy alszom nyolc órát, hogy mondjulk 10től reggel hatig, akkor totál kivagyok másnap, ellenben ugyanúgy 8 óra alvással, pl. éjféltől 8ig, vagy 1től 9ig teljesen kipihent vagyok. De különben meséltem is Vőlegényemnek, hogy nem is értettem, hogy hajnali félháromkor hogy tudtam még értelmes dolgokat kipréselni az agyamból. Egyébként olyan volt, mint ha az agyam már nem is járt volna, ellenben az ujjaim csak úgy cikáztak a billentyűzeten.


Barátok. Én Békástól lakom 8km-re. Általános iskolából nem maradtak barátnőim. Három volt, közülük az egyik elsőtől, aztán gimiben úgy hátbatámadt, hogy ihaj. Én minden titkomat megosztottam vele, ő meg mindent elmondott boldog-boldogtalannak a hátam mögött. Aztán rájöttem, hogy jéééé, ő soha semmilyen komolyabb dolgába nem avatott be. Mindig csak én beszéltem, hiába próbáltam őt rávenni, képtelenség volt. Nem is tudom, miért voltunk olyan sokáig "barátok". A másik két csaj más suliba ment. Az egyikkel végülis még mindig jóban vagyok, csak vele elég különböző az érdeklődési körünk, és mostanság már eléggé eltávolodtunk. Gimiből van egy jó barátnőm, de ő elég messze lakik, mondjuk most pont itt dolgozik, ahol lakom, kozmetikus. Néha megyek hozzá, de a párjaink nincsenek egymásra hangolva, így ritkán lógunk együtt. Plusz ő egy igaz CSAJ, imád vásárolgatni egész nap a plázákban, főleg csak szépségápolásról meg plasztikázásról lehet vele beszélni.

Na meg van két nagyon jó barátnőm, az egyik 5 évvel idősebb nálam, a másik 7-tel. Velük már felnőttként ismerkedtem meg. Az egyik volt az angoltanárom felsőfokú nyvizsga előtt, a másikat általa ismerem, és ők meg aztán tényleg baromi messzire laknak, így irtó ritkán talizunk. De már nagyon hiányoznak, valamit ki kell találjak.


Bocsi a szócséplésért...:-)

2009. márc. 29. 18:08
A mi baráti körünkben sincs baba, de párom barátai már 30 év körüliek, most lesz szinte mindegyiknek idén az esküvője és utána babázni fognak. Az én barátaim 20 évesek,ők még nem akarnak babát, vagyis nagy a valószínűsége,h nem lesz egyik ismerősöm sem állapotos akkor,amikor én. Pedig olyan jó lenne.
880. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 879. - C3d119894c)
2009. márc. 29. 15:39

Szia! :)


Az én baráti körömben sincsen eddig baba. :) A párom haveri társaságánál már más a helyzet, ott szinte mindenkinek van már babája, hol egy hol több. Ezért nem is szeretek nagyon velük lenni. Mert a nők, már mind 30 év körüliek és gyerekesek, mindig a gyerekeikről meg a nevelésről beszélnek, én meg ehhez ugye nem tudok hozzá szólni, így állandóan kellemetlenül érzem magam, ezért kénytelen vagyok a fiúk társaságához csatlakozni, mert ott legalább észre vesznek engem is, és a srácokkal jól elvagyok... így jár az , akinek 10 idősebb barát kell ;)

2009. márc. 29. 15:29

Huhh sziasztok!


Látom jool beindult a téma :)

Nem is bírok visszaolvasni :D


Én is én is szeretnék már nagyon nagyon babót de most még csak 20 vagyok szóval én 5-6 éven belül akarom az elsőt :))

Tényleg Zsepii milyen joo lenne ha mi a barátnőmmel is együtt babózhatnánk :D

Nálunk a baráti körbe még senkinek nincs :(

2009. márc. 28. 13:24

Gratulálok ahhoz, hogy végeztél a szakdoliddal. Én nem tudnék hajnalig tanulni, este max. fél hétig fog az agyam, utána már csak kínszenvedés az egész, éppen ezért nem is szoktam feszegetni a dolgot. :) Inkább felkellek hajnalban olyan fél 5 -5 körül, reggel jobban megy a tanulás. Lassan nekem is hozzá kéne látnom, mert május 14-én lesz pénzügyből és adótanból is vizsgám elég nehéz mindkettő. Fogalmam nincs, hogy fogom ezt a vizsgát letenni, túl nagy az anyag az idő meg kevés :S:S De, mindegy! annyira már nem rágódom ezen, ráérek szépen lassan megcsinálni, szakmám már van, jelenleg munkám is van, szóval nem fogom fel tragédiaként, ha ez most esőre nem sikerül. :) De persze azért minden tőlem telhetőt megteszek majd :)



Barátnőmmel (csütörtökön aerobic közben) mi is a szülésen és a gyerekeken gondolkodtunk. Milyen véletlen, nem?? Utána még jó sokáig beszélgettünk és arra az elhatározásra jutottunk, hogy max. 2 éven belül szeretnénk gyereket vállalni és jó lenne, ha egy időben jönne össze mindkettőnknek a dolog. Falun élünk és elég kicsi az esély arra, hogy pont abban az időben, más is terhes legyen, mi is félünk attól, hogy mindennel egyedül kell majd megbírkóznunk. Ezért is lenne jó, ha egyszerre esnénk teherbe, eljátszadoztunk a gondolattal, hogy milyen jó lesz majd, felválltva járunk majd egymáshoz terhes tornára ;), együtt ülünk majd a strandon a medence szélén, amíg a gyerkőcök pancsiznak, együtt járunk majd a játszótérre stb. stb. Tényleg mi egyre többet beszélünk erről :)


Nekem sincsen túl sok barátnőm, szám szerint a lakóhelyünkön, kettő. Velük szoktunk összejárni, még szerencse, hogy a "fiaink" is jól kijönnek egymással. A többi barátnőim távolabb laknak, mint én. És ők már külön élnek a szüleiktől, így háztartást vezetnek, ami még inkább megnehezíti a találkozást. örülök, hogy van internet mert így legalább nyomon tudjuk követni egymás dolgait :)De az én véleményem meg az, hogy a lányoknak általában sosincs túl sok igazi barátnőjük. És nekem valahogy nem is hiányzik, hogy 10 vagy 20 személyt tudjak ebbe a legjobb kategóriába sorolni. Jól érzem magam így, ahogy vagyok. Hetente 2-3 alkalommal találkozunk lányokkal, ebből kettő az aerobic meg az utána eltöltött idő, a 3. pedig hétvége. amikor tényleg van idő minden fontos dolog kibeszélésére. Durván 3 havonta találkozok a távolabbi barátnőimmel, az is tökéletesen megfelel, mert ilyenkor egy igazi csajos napot tartunk. Reggeltől estig együtt vagyunk, kávézunk, teázunk és járjuk a város különböző boltjait. Jót tesz ez a lelkemnek.


Na, én is jó hosszú voltam :)

Amúgy, te merre felé laksz?? Hogy hogy ilyen messze kerültek tőled a barátaid???

877. vvicus (válaszként erre: 876. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 28. 12:52

Én meg csak befejeztem tegnap este 11-re a szakdolim. CSütörtökön hajnali 3-ig írtam (ill. az már péntek, nem? :)), tegnap meg már csak szerkesztgetnem kellett, meg javítgatni, kiegészíteni, ábrákat vadászni, meg ilyenek. Nem is gondoltam, hogy azzal is így el fog menni az idő. De vééégre kész vagyok, úgy örülök neki. Jövő héttől megint rendesen tanítok délutánonként, aztán péntek-szombaton sajna suli. :-(


Ma gondolkodtam rajta, hogy olyan rossz, hogy a barátnőim viszonylag nagy távolságra laknak tőlem, és mindig olyan összeegyeztethetetlen a találkozás. Meg általában párokban szoktunk összejönni, és az szilveszter óta nem volt. ÉS ma döbbentem rá, hogy a baráti összeröffenés hiánya miatt is gyötör egy kicsit a depi. Tök jó lenne, ha lennének helyben jó barátnőim, de amúgy sincs sok jó barátnőm. Nem is tudom, mi lesz, ha majd babám lesz. Mindig beszéltük egyik barátnőmmel, hogy majd egyszerre vállalunk, de ahogy látom, nem valószínű, hogy össze fog jönni, meg ő is elég messze van. PEdig olyan jó, amikor van valaki, akivel barátnők vagytok, és mindketten babáztok. Nővéremnek 3 lánya van, abból kettő egy idős a barátnője 2 lányával, és nekik olyan jó, mert így a lányok is barátnők, és össze tudnak járni.


Na, ezt most nem tudom, miért feszegetem itt, minden esetre kijött belőlem. :-)

2009. márc. 28. 09:40

Sziasztok lányok :)


Kellemes hétvégét mindenkinek!!

Szerencsére mi nem dolgozunk ma és suli sincsen. Tegnap is már idő előtt befejezte a tanárunk, mert rohant valahova... Nem haragudtunk érte...

Aztán Drága Pici Szívem elém jött és elmentünk vásárolni, mert felénk a hétvégén új boltok nyíltak, és hát nekünk ott kellett lennünk ;) Majd megéheztem és elmentünk pizzázni :) Hmmm, isteni finom volt :) Ennyit az odafigyelésről és a "diétáról" De talán egyszer-kétszer belefér :):)


Most megyek takarítani, utána meg vásárolni... :):):)


Sziasztok!!!

875. vvicus (válaszként erre: 874. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 26. 21:16

Egy totál haszontalan dolgot... nemzetközi tanulmányokat egy fősulin. Most júniusban fogok államvizsgázni. Igazából nagyon gondolkodtam én is a mérlegképes könyvelőin, de idéntől vagy közgazdász diploma kell hozzá, vagy pénzügyi és számviteli ügyintézői okj-s papír, vagy még mittoménmicsoda. Nekem egyik sincs. De már bánom, hogy nem valami ilyesmit tanultam, mint amit Te is, mert fogalmam nincs hol fogok elhelyezkedni, és amiket Te tanulsz, azzal nagyobb lett volna/lenne az esélyem. De közben belevágtam a jogba is, ott most halasztok, szeptembertől folytatom, másodéves leszek ott. Még 4 évem lesz hátra. Hááát nem tudom, érdekel, meg minden, de nem tudom, ez megint mennyire jó választás. Viszont ahhoz, hogy könyvelő legyen belőlem, szintén kéne még vagy négy év, de két év múlva sztem már babát fogunk tervezni. Egyszóval totál gáz, állandóan úgy érzem, elcsesztem az életemet, semmi értelmeset nem tanultam, mindig mellé fogtam, és most, 23 évesen van csak annyi eszem, amennyinek 19 évesen kellett volna lennie.


A suli mellett én gyerekeket tanítok matekra meg angolra, talán már írtam itt korábban. Plusz van egy manikűr/pedikűr/műkörömépítői végzettségem, abban is dolgoztam, néha még manapság is fusizok benne. :-) Meg nyáron hennázni is szoktam, mert azt is tanultam. Egyszóval borzasztó sok alkalmi melóból tartom el magam, amivel egyébként nem keresek rosszul, csak bizonytalan, nem jár szakmai gyakorlattal, amit a későbbiekben munkakeresésnél hasznosíthatnék, plusz totál szétdarabolja a napjaimat, így mindig csak 1-2 órám jutna dolgokra, ami nem túl sok ahhoz, hogy az ember valami értelmes dolgot csináljon. Mindegy, szar ez az egész, ahogy van. AMúgy szeretek tanítani, de ez hosszútávon nem tartható.


Bocsi, hogy "hosszú" voltam.

874. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 872. - Vvicus)
2009. márc. 26. 21:05

Mégis ide tudtam jönni pár percre. :-) Meg volt az aerobic, jól elfáradtam, de ha nem mennék már hiányozna, valahogy az életem része lett a mozgás :-)


Igen, én is levelezőn tanulok, tavaly végeztem banki szakügyintézőként, suli után rögtön mentem dolgozni, és szeptembertől ismét suliba járok, most mérlegképes könyvelőnek tanulok, ha ezzel végeztem még van egy álmom, el szeretném végezni a TB ügyintézőt is, de az már csak 9 hónap, kibírható :-)


Te mit tanulsz?? Dolgozol is mellette?? És mit??

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook