Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te milyen innivalót teszel a gyermekednek egész napra az iskolába? fórum

Te milyen innivalót teszel a gyermekednek egész napra az iskolába? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 16. 07:52
viz a legjobb,mert gyumolcslevek tele vannak cukorral es nem oltjak a szomjot.
35. tixtina (válaszként erre: 34. - Eandi78)
2013. szept. 3. 20:49

Az én gyerekeim csak a vizet isszák.Az oltja a szomjat.

A cukros üdítőktől még szomjasabbak lesznek:O

A lányomnak nem elég napi fél liter ásványvíz.Holnap két üveggel csomagolunk.

2013. szept. 3. 17:37

Legtöbben szörpöt és teát visznek az iskolába. Páran 2 dl-s szívószálas üdítőt. Szénsavast nem igazán látok. Energiaital jellemző volt néhány éve, de betiltottuk, mert jött egy határozat, hogy jelenti kell ántsz felé, ha valaki iszik. Én se ihatok iskolában, mehetnék vele a dohányosok közé, de mivel a hűtőbe se szívesen teszem be így, felejtős:)

Tejet kérhetnek (idén nem tudom lesz vagy nem).

A vizet sok gyerek meg se issza. Egyébként tejet se, max. a kakaót.

2013. szept. 3. 14:13
Vizet.
32. 117b1693d0 (válaszként erre: 31. - Csinita)
2013. szept. 3. 13:44
Az a baj, hogy a többség egyáltalán nem veszi komolyan, hogy nem lehet édességgel, kekszekkel, meg agyon cukrozott, színezett ízfokozózott gyári sütikkel, üdítőkkel traktálni napi szinten a gyerekeket. Szerintük nem kell belőle sokat enni és akkor nem lesz semmi baj. De ha napi szinten tolják a gyerekek, akkor előbb-utóbb abból baj lesz.
31. Csinita (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2013. szept. 3. 13:39

Valoban a viz a legjobb. Igaz az en fiaim meg csak bolcsisek, de van kis vizes kulacsuk, igy tobbet isznak egy nap, mintha nem lenne Veluk.


Irtad, hogy a vizen kivul mi mast javaslunk. En etkezeseknel (ebed es vacsora) szoktam Nekik csak mast adni. 100%-os gyumolcslevet, de ugy, hogy fele gyumolcsle, fele szensavmentes asvanyviz. Igy nem fogy olyan gyorsan es bevallom, meg nekem is jobban izlik igy higitva, mert nem olyan edes, viszont megis van ize.

Kolat en sem adnek Neki. De persze ez nagyon nehez, mikor a gyerek azt latja, hogy mindenkinek az van...

2013. szept. 3. 13:22
Vizet...
29. Mariann63 (válaszként erre: 25. - NataliaWeiss)
2013. szept. 3. 12:30
A 8,5 éves fiam még soha nem ivott se kólát se más szénsavas förtelmet.Mi se iszunk itthon, eszébe se jutna.Amit nem ismer meg, nem hiányzik neki.Szerencsére nem érdekli, mit isznak mások.Pontosan tudja, hogy se cukros szívószálat, se más beteg dolgot nem veszünk.
28. Mariann63 (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2013. szept. 3. 12:23
Elsőben cukormentes teát, vizet kapott.Amióta tisztított víz van a suliban, nincs probléma.
2013. szept. 3. 09:42
Az én kisfiam most kezdte a sulit és én szörpöt adok neki.Próbálom óvatosra venni,nem teszek bele sokat,épp csak legyen egy kis íze.Így megissza a kellő mennyiséget.Ha vizet adok,akkor a fele se fogy el egész nap.Ha bejön a hideg,akkor meg teát fogok neki adni,persze azt is csak módjával ízesítve.A Jana ízesített vizeit is nagyon szeretjük,még ez is talán jó megoldás lehet.
26. 117b1693d0 (válaszként erre: 25. - NataliaWeiss)
2013. szept. 3. 09:25

Az energiaital keringési problémákat okoz, mint ahogy a kóla is gyerekeknél (nyilván nem egy pohárnyi vendégségben). Semmi szükségük a napi szintű fogyasztására.


Egyébként meg nagyon legyél résen, mert a fogak tinédzserkorban romlanak a legjobban, ennek hátterében a hormonális változások állnak, ha ezt még tovább gyengítjük minden hülyeséggel, akkor könnyen lehet, hogy a gyerek hiányos fogazattal lép be a felnőttkorba. A hiányos fogazat pedig nem kizárólag esztétikai probléma, mert hatással van az emésztésre és ezáltal minden másra. Mondjuk az utóbbit nem szokták komolyan venni, mert amolyan megfoghatatlan, de szerencsére a hiányos, ápolatlan fogazat már kezd ciki lenni a fiataloknál (is).


Beszéljetek erről otthon! Nem ijesztgetni kell, csak komolyan elbeszélgetni róla.


Tavaly nagy port kavart fel, amikor egy tini szíve leállt, mert túl sok energiaitalt ivott (senki nem tudhatja előre, hogy neki mennyi a túl sok). Idén pedig annak az amerikai nőnek az esetét kapta fel a sajtó, akit szintén kórházba szállítottak keringésösszeomlás miatt. Mint kiderült víz helyett leginkább kólát ivott évek óta.


Lehetnek ezek az esetek szélsőségesek, de mennyi olyan lehet, akikről nem írnak, mert igazából nem tudják, hogy mi okozta a problémájukat vagy rá fogják másra. Nem tudhatjuk, hogy mennyi kóla vagy energia ital lehet akár végzetes is. Igazából nem is gondolunk rá, hogy pár doboznyitól akár nagy baja is lehet a gyereknek, pedig lehet...

25. NataliaWeiss (válaszként erre: 24. - 117b1693d0)
2013. szept. 3. 08:29
Na igen, az én fiam is azt kérdezte tegnap, hogy: Anya nekem mikor raksz oda kólát, mert a többiek is azt vittek, meg energiaitalt. Teljesen ledöbbentem. 10 éves gyereknek mindek adnak engergiaitalt. Mi nem nagyon szorgalmazzuk a kólát, csak ünnep vagy kivételes esetekben veszek egy üveggel. Energiaitalt pedig nem is iszunk, én még páldul soha nem is kóstoltam a szívem miatt, a gyereknek meg elvből nem adnék.
24. 117b1693d0 (válaszként erre: 23. - Ittmost)
2013. szept. 3. 08:10

Ezzel az a gond, hogy ahányszor iszik belőle dönti magába a szénhidrátot, annyiszor emeli meg az inzulinszintjét. A száj ph értékét is befolyásolja, előbb-utóbb a fogazatának is árt.


Nem mondom, hogy egyáltalán ne adjatok ilyesmit soha, de napi rutinnak nem túl jó. Persze, nagyon nehéz ezt megmagyarázni a gyerekeknek elfogadható módon, amikor látják a sok üdítőt, csipszet, kekszet, csokit evő társaságot maguk körül.

23. ittmost (válaszként erre: 14. - NataliaWeiss)
2013. szept. 3. 06:04
Én olyat is készítettem,hogy fele gyümölcslé(jó minőségű) fele ásványvíz.Ez finom is,és könnyű inni,szóval ledönti belőle a gyerek is a napi folyadékszükségletet.
2013. szept. 2. 19:51
Igen, ahol nem jó az ivóvíz, ott kicsit más, de ásványvizen kívül másra nincs szükség (max. egy citrom levét még bele...)
21. mosolyka1111 (válaszként erre: 14. - NataliaWeiss)
2013. szept. 2. 18:44
Nem lenne jó, hidd el. Sok benne a cukor (jó, hogy gyümölcscukor, de akkor is, nincs szüksége rá igazán.)
2013. szept. 2. 18:42
Fél literes palackban gyümölcsteát, steviával, citrommal ízesítve.
2013. szept. 2. 18:23
100%-os
2013. szept. 2. 18:22

Mifelénk mindig az volt és most is az a szokás, hogy tesznek a gyermekeknek innivalót...ahová mi járunk suliba, ott amúgy is rossz a víz.

(de egyébként is tennének, mert szerintem úgy többet iszik a gyermek ha eleve kéznél van az innivaló)

Szerintem tegyél ásványvizet, mentesen vagy simát, amit jobban megiszik, néha pedik valamilyen minőségi gyümölcslét, de nem muszály, hogy 100%-kos legyen.

2013. szept. 2. 18:08
Én csapvízből nem iszom annyit,mint a napi szükséglet. Azt csak úgy tudom betartani,ha van nálam fél literes üveg,és tudom,hogy eddig mennyit ittam.Mivel a csapvíz nálunk nem igazán jó,meg egyébként is praktikus:én egy kis dobozban reggel viszek magammal kalcium,magnézium,és multivitamin pezsgőtablettát.Az üveget meg üresen viszem,h ne kelljen cipelni. Benn meg teszek bele vizet,és bele sorban a tablettákat.
2013. szept. 1. 23:06
Miért kell csomagolni??? Én sosem hurcolok semmit magammal, és a gyerek sem (igaz még csak ovis). Ha szomjas vagyok, csapvizet iszom, eddig még túléltem :)
15. 117b1693d0 (válaszként erre: 14. - NataliaWeiss)
2013. szept. 1. 22:44

Ha belegondolsz, annyi cukor van benne, ami egyáltalán nem lenne normális, ha meginna mindennap. Csak gondolj bele, mennyi gyümölcs kell ahhoz, hogy kinyerj belőle 1 liter folyadékot!


Az egészséges soványsággal semmi baj nincsen. Attól viszont előbb-utóbb baja lenne, ha hosszú távon egész nap csak cukros löttyöt inna, függetlenül attól, hogy milyen cukor van benne.


Szóval ne bánd, hogy erre nem tudsz napi 400 forintot költeni, mert nem tennél jót vele!

14. NataliaWeiss (válaszként erre: 11. - 117b1693d0)
2013. szept. 1. 22:19
A gyümölcslé tele van vitaminokkal (100%-os-ra gondolok), nekünk jobb lenne, mert a fiamra semmi sem ragad, sovány, szükség lenne ivás során is a vitaminokra, de ki bírja a minimum 3-400 forintokat kifizetni egy literért. Aztán egy liter egy napra nem is elég. Most, hogy 4-ig tart majd minden nap az iskolai benntartózkodás még több folyadékra lesz szükség. (futkározás, aktív munkák, sportelfoglaltságok, stb-re gondolok)
13. NataliaWeiss (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2013. szept. 1. 22:15
Visszaolvasván mindenki a vizet említette elsősorban, mint ahogy én is. Nem értem a kérdést.
2013. szept. 1. 21:49
mentes ásványvíznél jobbat nem talál senki,mert a csapvíznél is jobb
11. 117b1693d0 (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2013. szept. 1. 21:45
Miért gondolod, hogy a 100%-os gyümölcslé egészséges lenne víz helyett napi szinten?
2013. szept. 1. 19:23
Csak vizet.
2013. szept. 1. 19:17
Csakis vizet, télen teát. Esetleg szörp vízzel.
2013. szept. 1. 19:08

a víz miért utoljára jut az emberek eszébe?


nem az lenne az alapértelmezett?

2013. szept. 1. 18:40
Vizet.Télen citromos teát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook