Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te melyikre "esküszöl", a házasságra, vagy az élettársi kapcsolatra? fórum

Te melyikre "esküszöl", a házasságra, vagy az élettársi kapcsolatra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. okt. 3. 08:38

hat ha magatol a kotelek nem eros akkor az mar egybol rossz ha csak a papir teszi erosse....:(

jo ha van papair de csak ilyn penzi okokbol..mint segelyek, potlekok...kedvezmenyek..de erzelmi okobol a papir felolem le van sz******a..:)

73. sereva
2008. okt. 3. 08:32
Mindegy,csk jó legyen.
2008. okt. 3. 08:17
Nem a papír tart össze két embert.
71. arafat
2008. szept. 20. 09:02
Én kétszer váltam,szerinted?
2008. szept. 20. 08:13
Szigorúan a házasságra!
69. Cyntia
2008. szept. 19. 21:20
Én a házasságra. De eddig még csak mennyasszony voltam. Egyszerűen nem bírom kivárni míg elvesznek. Sajnos most sem kapkodja agyonra magát a párom, hogy elvegyen :-(! Pedig én úgy szeretném. Lehet, hogy ez a baj?
68. o.andi
2008. szept. 19. 20:58
házasság az más...erösebb a kötelék szerintem!!!
67. gpetra
2008. szept. 19. 20:32
Férjnél vagyok, de amíg csak együtt éltünk, ugyanilyen jó volt. Szóval egyikre sem esküszöm.
66. Veronika27 (válaszként erre: 63. - 20eebe3d4c)
2008. szept. 19. 20:29

:DDD

Hat igen, kinek ez, kinek az. Csak nehogy a vegen egyedul maradj, aztan nyugdijas korodra a kutya se nyitja rad az ajtot.


Ami engem illet, nem voltam hazassagparti.

De jovore lesz az eskuvom :)

A paromert feladtam az eletem Magyarorszagon es hozza koltoztem kulfoldre. Szerintem ennyiert minimum jar a gyuru :)))

2008. aug. 23. 20:30
Én mindkettőt kipróbáltam,és egyik sem jött be!Azt mondják az ismerőseim,hogy én nem tudok együtt élni senkivel!Lehet,hogy igazuk van??
64. badonyimariaeva (válaszként erre: 63. - 20eebe3d4c)
2008. aug. 23. 19:07

Szia Buxa!


De örülök,hogy újra látlak!

Hol voltál elveszve?


Én is így gondolom,amit Te írtál!

2008. aug. 23. 18:14
Egyedül a legjobb ha csak heti 3x jön a pasi és megy is ugyanazzal a lendülettel.
2008. aug. 23. 16:56
Eddig az élettársi kapcsolatra esküdtem, de most már azért egy kicsit vágyom az esküvőre.
2008. júl. 17. 07:43
A házasságra esküszöm. Éltem élettársi kapcsolatban két évig, majd miután mindenki ment a maga útján, rájöttem nem lehet "kipróbálni" a házasságot, élni kell. A házasság gondoskodás a férfinak és biztonság a nőnek. Most 12 éves házas vagyok, természetesen mint minden kapcsolatban így is vannak hullámvölgyek.
60. évi75
2008. júl. 12. 21:48

szerintem nem az a lényeg hogy miben élsz, hanem hogy hogyan.

én kipróbáltam mindekettőt, de nekem az élettársi kapcsolatom jó.de azt hiszem, hogy ha lenne papírunk is ilyen jó lenne.talán csak azért divat az élettársi kapcsolat, mert az esküvő egy vagyonba kerül.

2008. júl. 12. 21:27
Én házasságban élek, de ha újra kezdeném maradnék a papírmentes változatnál.
58. coline (válaszként erre: 57. - Coline)
2008. júl. 12. 18:14

Na erről ennyit...:DDDDDDDDDDD

Éettárs=Élettárs!!!!!!!!!!! Nem raccsolok ám...:DDD

57. coline
2008. júl. 12. 18:11
Éettárs! Ha eljön az igazi biztos lehet érezni...
2008. júl. 12. 17:56

sziasztok

én a múlt évben mentem házzá a páromhoz 17 év után....

15 éve éltünk akkor már együtt...

de vhogy mégis összeházasodtunk törvényesen is - gondoltuk kipróbáljuk így is....


eddig mindkét módon tetszik a dolog.

de nem házasodnék össze senkivel úgy, h ne éljek vele együtt - mert ugye lakva ismerszik meg az ember....

55. nati01
2008. jún. 11. 15:42

Bár gyakorló keresztény vagyok, és 2 és fél éve boldog feleség, azt kell hogy mondjam, nem a papír, és nem a pap áldása boldogít, hanem a kölcsönös elkötelezettség egymás iránt, a közös felelősségvállalás a kapcsolat minőségéért, a türelmes ragaszkodás a másikhoz.Ha ezek megvannak akkor a kapcsolat él és élni fog.


Ha nincsenek, akkor hiába a karika gyűrű vagy a közös ágy....

54. mézy
2008. jún. 8. 22:50

Egyikre sem "esküszöm".

Éltem házasságban is,de sokkal jobban érzem magam élettársi kapcsolatban.

2008. jún. 8. 20:48

A házasságra! Valahogy nem tetszik az a szó, hogy "élettárs" :( hálisten nem is voltam soha csak élettárs :)

Másokkal nincs bajom, ha ők élettársi kapcsolatban akarnak élni. De én nem szerettem volna.

2008. jún. 8. 20:43
Én jobban szeretek házasságban élni.
2008. jún. 7. 21:57
Hát szerintem papír nélkül is lehet boldog az ember, a papír nem ad garanciát...a tartósságra, bár jómagam is házasságban élek már 16 éve, de azért ha újból kezdeném, nem biztos,hogy ragaszkodnék hozzá....
50. alyce
2008. jún. 7. 21:29

Mivel még fiatalnak érzem magam a házassághoz, ezért nem igazán pártolom a dolgot. Jelenleg úgy gondolom, hogy két ember papír nélkül is szeretheti egymást. Ugyanakkor az esküvő egy szép dolog, jobban mondva az ember életében jó esetben egyszer van, és felejthetetlen. Sajnos az egyik bátyám révén ellenzem a házasságot. Ugyanis ők is elváltak. Ha nem működik a kapcsolat, akkor sok a cécó, válás, osztozás...stb. Ha nincs házastársi viszony, csak ruha meg személyes dolog összecsomagolása van, aztán kész.

Persze én is álmodozom néha az esküvőmről, már igazából meg is van tervezve, hogy hogyan fog lezajlani, milyen ruhám lesz, nem is lennék igazi lány, ha nem ábrándoznék erről. De koromnál fogva még nem gondolkodok komolyabban erről. Ettől függetlenül már a párommal rég házasok lehetnénk, vagy akár tervezhetnénk az esküvőt, ugyanis már 6. éve, hogy együtt vagyunk. Persze ez sem jelent még semmit...

2008. jún. 7. 20:54
nem tudom. Egyrészt házasság párti vagyok, de ha válásra kerül a sor, akkor rendesen perkálhatunk. H aélettársi, a kapcsolat, akkor ilyen próbléma nincs és bármikor kiléphetünk kötelezetség nélkül
2008. jún. 7. 14:54

A válaszok egy részéből azt szűröm le, hogy itt inkább a bizalmatlanságról van szó - már megégették magukat, így a következő már nem kap akkora esélyt (lehet ezt józanságnak is hívni)

Akiket én ismerek és élettársi viszonban vannak, azoknál a következőket látom:

- még friss a kapcsolat (pár éves)

- a nő nem akarja mert erőszakosabb típus a férje, vagy egyéb okból érzi, hogy nem minden az igazi, így hagy magának egy könnyebb kiutat a kapcsolatból

- nem akarják, mert az előző házasságuk végetért

- a férfi nem akarja, mert nem akarja elkötelezni magát

- olyan is van, hogy a pénz miatt - nagy esküvőt szeretnének, de arra jelenleg nincs pénz


- aztán ott vannak a kivételek, (én ilyet nem ismerek - de attól még lehetnek :)

47. 20007
2008. jún. 7. 14:43

A házaság az szent dolog,szerintem.

Házaság nélküli kapcsolat olyan mint a papucs télen,van de mégis fázik a lábad!

2008. jún. 7. 14:37
Bár én házasságban élek, de a mai világban több értelmét látom a fogadalmak nélküli együttélésnek.
2008. jún. 7. 13:29

Egyikre sem esküszöm.

Kinek a házasság,kinek az élettársi kapcsolat vált be.

Szerintem a legfontosabb,hogy szeressék egymást,jól kijöjjenek.Mindegy,hogy papírral,vagy nélküle.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook