Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te melyikre "esküszöl", a házasságra, vagy az élettársi kapcsolatra? fórum

Te melyikre "esküszöl", a házasságra, vagy az élettársi kapcsolatra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. febr. 13. 21:57
Házasságra szavazok.
2008. jan. 24. 15:22

Hm. Ez a téma a gyenge pontom. Én házasság párti vagyok, a párom családjában pedig nem "divat" a házasság. Igazatok van, nem a papíron múlik, viszont szeretnék hozzá tartozni ország-világ előtt is, úgymond hivatalosan is. Az is igaz, hogy ezt nem lehet eröltetni; ha nem jön magától...

Mi a véleményetek?

12. Prügi
2008. jan. 21. 10:41
hogy egy kapcsolat mennyire működőképes, az nem azon fog múlni, hogy van-e róla papírunk, vagy sem. Sajnos a házasságkötés még nem garancia arra, hogy egy pár később ne menjen szét. Én majd szeretnék esküvőt, a párom nem híve ennek. Valószínűleg én fogok engedni, mert nem akarom olyasmibe belekényszeríteni, amit nem akar szívből. Nem tudom, talán fél ettől az egésztől, és a felhajtást sem szereti, a lényeg, hogy így is működik köztünk a dolog, és boldogok vagyunk egymással. És számomra ez a legfontosabb.
11. Kata07
2008. jan. 21. 10:12
rossz házaságba éltem.elváltam 2 gyerekkel,megtaláltam azt az embert aki vissza adta az életemet.öis elvált 1 gyerekkel.nos nullárol kezdtünk mindent nem voltén gyerekem te gyerekd.csak jöttek a bibik,ex ármánykodása a gyereken keresztül,anyukája rigojáji.szoval nagyon szeretem volna hozzá tartozni de amikor azt mondta minnek lehet nevezni azt amit nem együtt töltötünk idöt.s nem olyan a kapcsolatunk mert vannak gyerekek,akkor nekünk nem jár semmi sem kérdem én???????vagy mert elválltunk ??????hm????akkor hol kap esélyt a kapcsolatunk???????én feketén fehéren elmondtam mit szeretnék miaz álmom habosmennyasszonyiruha ami ne volt sohasem valakihez tarozni.jogi dolgokat hozott fel amikor választ kértem miért nem lehet meg az amit meg álmodtam????ja meg anyuka testvér mit szol majd hozzá.jo nem ??????ja azota meg kapta a pofonokat a fontos emberektöl,kaptam eljegyzési gyürüt,de már nem akkarok hozzá tartozni,jo ez igy ahogy van
10. LoLiNa
2008. jan. 19. 06:47

hát nem tudom. együttélünk két éve.. baba is van.. házasságról még nem esett szó. néha úgy érzem, hogy igen, "kéne" az esküvő. mert mást jelent, ha úgy nevez, hogy a felesége vagyok.. hogy az ő nevét viselem. Nem tudom, de valahogy azt magasabb szintűnek érzem.. Pláne, mikor még sokszor csak barátnőnek nevez másoknak .. igaz csak szavak, fogalmak.. de ez viszont bánt.. ez a barátnő szó..

Eddig úgy vélekedtem a dologról, hogy majd 10 év múlva.. ha addig elviselte a hülyeségeimet és én is az övét, akkor mehet a lagzi, addig felesleges. nem tudom ez miért változott meg bennem.. semmi olyan nem történt.. ha megkérte volna a kezem, simán nemet mondtam volna.. (volt már rá példa, más megkérte..) de most.. nem tudom.. valami történt bennem.. tán vele maradnék örökre..

2008. jan. 18. 20:14

az új törvénytervezettel (regisztrált élttársi kapcsolat) szinte teljesen megszűntek a házassággal járó jogi előnyök is.

tehát teljesen mindegy.

2008. jan. 18. 19:49
Nekem is élettársam van,de szeretnénk összeházasodni majd:)Nekem sokat jelentene ha a nevét viselhetném:)
2008. jan. 18. 19:27
H Á Z A S S Á G
6. NOA
2008. jan. 18. 14:06
Az utóbbi szimpatikusabb, minden felhajtás nélkül.
2008. jan. 18. 10:29

Voltam házas, most élettársi kapcs-ban élek, de férjhez megyek hamarosan.

Mert SZERETEM és mert SZERET!

2008. jan. 17. 20:35

Szerintem teljesen mindegy. Nem a papír fogja meghatározni, hogy tartós-e vagy sem. Ami elromlik, az papír nélkül is elromlik.

Mondjuk én ki nem hagytam volna az esküvőt az életemből! :)

2008. jan. 17. 19:16
Voltam már házas,de nem jött öszze.Most élettársi kapcsolatban élek 7 éve ami 3 évvel több mint ameddíg a házasságom tartott.
2008. jan. 17. 19:11
Én nem esküszöm egyikre sem, de szerintem nem egy papír tartja össze a családot, ezért inkább az élettársi kapcsolatot részesítem előnyben. Meg aztán ha valami végképp elromlik, könyebb kiszállni is belőle.
2008. jan. 17. 19:06
Te melyikre "esküszöl", a házasságra, vagy az élettársi kapcsolatra?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook