Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élettársi kapcsolat vs. házassag fórum

Élettársi kapcsolat vs. házassag (beszélgetős fórum)


1 2
31. Noarashi (válaszként erre: 27. - Timycat)
2013. szept. 28. 18:46
Na késő van már, most fogtam fel. Ezt még eddig nem tudtam. Az özvegyi jogról tudtam eddig.
30. Noarashi (válaszként erre: 27. - Timycat)
2013. szept. 28. 18:45

Most itt azt érted, hogy egyik félnek már van egy gyereke, és új házasságba csinál egy újat? Igen, ott ha az adott fél feldobja a pacskert, akkor az új házastárssal birtokolt házhoz jogot formál a régi gyerek is.

Az özvegynek meg marad a haszonélvezet. Ami meg persze erősebb mint a tulajdonjog. No ezzel lehet utána kinyírni egymást, hogy teszem azt kölök eladná apja/anyja után az örökséget, de második házastárs meg nem engedi.

2013. szept. 28. 17:56
Azt szeretnem kerdezni, ha 8 eve kozos cimre vagyunk bejelente,akkor elettarsak vagyunk? Nem vagyunk hazasok, egy gyerekunk van.
28. timycat (válaszként erre: 27. - Timycat)
2013. szept. 28. 17:50
no meg ugye a haszonélvezet, amivel eddig is lehetett mérgezni a gyerekek és a mostohaszülők közötti kapcsolatot
27. timycat (válaszként erre: 26. - Noarashi)
2013. szept. 28. 17:49
A jövőbeni öröklési rend szerint a házastárs gyerekkel egyenrangú örökössé lép elő.
26. Noarashi (válaszként erre: 25. - Timycat)
2013. szept. 28. 16:12
Mármint mivel lehet a gyereket meg....tni? Örökség szempontjából nem értem...
2013. szept. 28. 16:03

A házasság határozottan nemcsak egy papír! És ezt most nem érzelmi oldalról írom, érzelmileg mindenki azt lát bele amit akar, de egyre komolyabb joghatások fűződnek hozzá, pl az előző házasságból született gyereket szépen le lehet sz.patni egy új házassággal.


Szóval ha valaki házasságra adja a fejét akkor azért előtte lapozzon már bele a vonatkozó jogszabályba, valakit majd elrettent, valakit meg majd annál jobban hajt aláírni azt a papírt

2013. szept. 27. 23:42
teljesen mindegy
23. ina87
2013. szept. 27. 23:41
Nem esne jól a kijelentés,föleg ha másra számit az ember.szerintem ami házaság az csak házaság ez volna a rendje modja az életnek.persze aki már volt házas és nem úgy sikeredet ahogy azt várta biztos h nem mindjárt ugrik bele egy másik házaságba inkáb az élettársi viszonyt választja,ám én sok embert ismerek aki elvált de a második házasága jól sikeredet,inkább felfogás kérdés és tapasztalat az ember nem igen választja másodszora azt amit megél pl rossznak,egy elsö rossz házaságnak nagy benyomása lehet a késöbbi élethez/döntésekhez akkár.párodnak adj időt és beszéljétek ezt újra.én szerintem fontos a papir mert hát sok ember ezt csak igy jellemzi egy papir,pedig többröl van szó!
2013. szept. 27. 19:56
Mi sem vagyunk házasok, már 7 éve vagyunk együtt. Nekem megmondom őszintén, hogy nem hiányzik a papír. Ha megvagyunk, papír nélkül is megvagyunk, ha nem, akkor papírral sem.
2011. jan. 7. 14:44
Sziasztok ! mi 10 éve élünk együtt mindketten elváltak voltunk mikor összejöttünk nem jó tapasztalatokkal,a jövőnk biztonsága érdekében 3 év után mi ügyvédhez mentünk (persze jó pénzért)amit ezzel elértünk azt egy sima házassággal is megkaptuk volna (szinte ingyen)de valahogy egyikünk sem akarta, azóta is jól megvagyunk !
20. Candy Apple (válaszként erre: 1. - Magdi00)
2011. jan. 6. 21:59

Kedves Magdi!


Én még nem voltam házas. Leginkább azért, mert a párom szerint nincs értelme addig összeházasodni, amíg nem tudunk saját lakásba összeköltözni. Ezt meg is tudom érteni teljes mértékben, én is egyet értek vele. De nem is ez a fontos.

Én a saját páromból indulok ki, aki roppant anyagias típus:)

Én úgy gondolom, hogy a párod most nagyon össze lehet zavarodva. Lezárult valami, amiről azt gondolta egykor, hogy ez így tökéletes és így is marad, amíg világ a világ. Már, ha komolyan gondolta egykor a házasságot.

Most meg kifizetett egy halom pénzt ügyvédre ( gondolom én), lehet a fél élete odavan, amiért dolgozott, szívott eleget. Plusz, azért érzelmileg sem lehet könnyű feldolgozni azt, hogy valami véget ért az életében. Egy szakasz lezárult. Szerintem nagyon is reális, hogy nem akar beleugrani egy újabb esküvőbe. Talán bizonytalan is. Magában, Benned, abban, hogy jól döntött-e? Ezt nem tudhatom. Talán ő sem tudja.


A barátnőm "élettársa"- papíron nem az - is elvált ember. A válás alatt jöttek össze. Az a férfi sem akar újraházasodni. A barátnőmet ez nagyon bántja, pedig nem házasságpárti :) Akkor most hogy is van ez?


Egyébként nem tudom mi miatt váltatok el, nem is ide tartozik. Én, aki még szűz házasság téren úgy gondolom, hogy akinek kimondanám az igent, azzal komolyan is gondolnám. Én még hiszek ebben, hiszem, hogy talán lehet olyan szerencsém, hogy sírig tartó szerelem, ősz hajjal kézen fogva sétálás, padon ücsörgés. Én nem akarnék újraházasodni. Az már nem olyan. Szerintem a nők legtöbbje a házasságra nem mint jogi intézményre tekint ( PEDIG AZ!!! - a papír az ), hanem mintha valamiféle lelki szövetség, sírig tartó biztosíték, támasz lenne. Szerintem a párod most rájött erre a nagy igazságra :) És, ha így nézzük ezt a dolgot, akkor már nem is olyan csábító, nem igaz?

19. pteri (válaszként erre: 11. - Magdi00)
2011. jan. 6. 13:16
Az élettársi kapcsolatot lehet határozott időre kötni. Egy ismerősöm megkötötte 10 évre, aztán amikor lejárt, nem hosszabbították meg. Kiráz a hideg még a kifejezéstől is. Szerintem ilyet érzelemből kötni nem lehet. Én éltem házasságban, most nagy szeretetben "vadházasságban", de ha azt mondják: az élettársad, azért ütni tudnék.
2011. jan. 5. 23:12

az igazi nagy szerelem az a közös döntésű házasság

ha valamelyikben félelem van az kétes

de az élettársi szerintem nem biztos alapú ha az egyik ockódik tőlle akkor bizonytalan a kapcsolatukba...

tudom ma már nem számít

mondják sokan

de van benne egy kapocs...

és ezt tapasztalom is a környezetemben is...

2011. jan. 5. 16:10
Szerintem vagy házasság vagy semmi.Ennek a regisztrált élettársi kapcsolatnak semmi értelmét nem látom (nem vagyok házas egyébként)
16. magdi00 (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2011. jan. 5. 15:09
Eddig is jól megvoltunk papír nélkül ez tény. Viszont van két szép gyerkőcöm akik miatt jobban szeretném ha fix lenne a helyzetünk. Nem beszélve arról hogy az említett összeköltözés azt hozná maga után ,hogy alkalmanként neki is ki kell venni a részét a gyerekek körüli teendőkből és hivataloz ügyekből hiszen aki nekem eddig segített az most távol lesz (szüleim). A gyerekek helyzetét is megkönnyítené ha hivatalos lenne.
15. 0490ce3abb (válaszként erre: 11. - Magdi00)
2011. jan. 5. 15:05

Úgy tudom, a bejegyzett élettárs eljárhat bizonyos ügyekben a másik fél helyett, majdnem úgy mint egy házastárs. Pl. átveheti a postán a leveleit, stb.

Esetleg olvass utána az interneten, hogy mi a különbség.

14. Nika35 (válaszként erre: 11. - Magdi00)
2011. jan. 5. 15:05
Van benne logika de ezt inkább privin irom meg!
13. magdi00 (válaszként erre: 4. - 204b456479)
2011. jan. 5. 15:04
Nekem most olyan érzésem van mintha nem lenne biztos magában de azért magához akar kötni. Természetesen csak úgy hogy könnyen szabaduljon.
2011. jan. 5. 15:03
Házasság:A nők ragaszkodnak hozzá,de a férfiak járnak jól vele.:D
2011. jan. 5. 15:02

Sziasztok!

Nem nyaggatom a házassággal csak ő akaja mindenáron bejegyeztetni az élettársi kapcsolatot. Nekem egyenlőre jó ahogy van.

Csak nem értem akkor minek akarja bejegyeztetni ha házasságot meg nem akar. Nem, nem , nem értem az egészet.

Ennyire hülye lennék , vagy tényleg nincs benne logika?

2011. jan. 5. 14:58
Nem gondolom, hogy egy papír jelent valamit..én 15 éve élek boldogan a párommal papír nélkül!
2011. jan. 5. 14:57

A házasság sokak szerint tényleg csak egy papír. Tényleg így van, de én is házasságpárti vagyok. Én is szeretem az mondani a férjem, és nem azt, hogy a társam/párom/akárkim


Ha a párod most azt is mondja nem akar nősülni (később sem), lehet, hogy egyszer még meggondolja magát. Kérdés most miért nem akarja, ha korábban akarta.

Szerintem beszéljétek meg mitől "fél".


Bejegyzett élettársi viszony nem csak egynemű pároknál van? Egyébként talán simán a lakcímkártyával lehet igazolni az élettársi kapcsolatot. Kivéve gyerekszületés esetén, mert oda hivatos papír kell.

2011. jan. 5. 14:55
Szerintem sem kell ezen felháborodni, egyébként is egyszerűbb egy élettársi kapcsolat és nem hiszem, hogy egy papír tartana össze benneteket. Ha jól meg vagytok, akkor házasság nélkül is megvagytok, ha meg nem jöttök ki jól, akkor hiába is van papírotok a házasságról.
2011. jan. 5. 14:55
Az en parom is el valt ember , 5 eve elunk egyut most jott el az ideje ,hogy azt mondja jo lenne ossze hazasodni . De engem idaig nem zavart ,hogy igy eltunk . Meglatod el jonn az ideje ,hogy o fogja akarni csak ki kell varni ...
2011. jan. 5. 14:53

Elképzelhető, hogy a válási procedúra hatott rá mélyebben, mint gondolta, talán a bizalma is megrendülhetett a nőkben. Hiszen mégiscsak azzal az emberrel állt szemben a váláskor, akit egykor feltétel nélkül szeretett. Talán azt igyekszik elkerülni, hogy egy ilyen eset mégegyszer előfordulhasson. Több elvált embertől (nőtől is) hallottam már, hogy "soha többé házasság".

Attól, hogy nem akar házasodni mindenáron, attól még ugyanúgy szeret!!! A papír nem minden.

2011. jan. 5. 14:52

Adj neki időt!Most fontos neki a "szabadsága"!!!

Nálunk ugyanez volt a helyzet 15 évvel ezelőtt!!!:)))Igaz azóta se házasodtunk össze mégis együtt élünk,és van egy 10éves fiunk!:))

Megértem a helyzetedet, de hidd el házasság nélkül,hivatalos élettársi kapcsolat nélkül is boldogok lehettek,ha mindketten igazán akarjátok!Sok sikert,türelmet és szeretetet kívánok mindkettőtöknek!

4. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Magdi00)
2011. jan. 5. 14:51

Őszintén...nem tudom mire jó a bejelentett élettársi kapcsolat...meddőségi központoknál tudom h számít, de hogy máshol mire jó...passz :-D vagy szeret, vagy nem, házassághoz nem feltétlenül kell több százezer, ingyen is be lehet menni az anyakönyvezetőhöz összeadni titeket, aztán egy vacsival lerendezni, gondolom másodjára te sem akarsz nagy cécót.

a házasság egy gesztus, hogy bízom a másikban, szeretem és tudom h szeretni fogom még sokáig, amiről szeretném h legyen is papír és nem félek aláírni, kimondani az igen-t. Szerintem...sokak szerint csak papír.

2011. jan. 5. 14:51

Szerintem kár még ezen aggódnod! Most vált el, természetes, hogy nem vágyik még egy újabb házasságra, ne zaklasd és idővel úgy is lesz esküvő, egyébként meg semmi baj nincs az élettársi kapcsolattal!

Kitartás és idővel úgy is beadja a derekát! :)

2011. jan. 5. 14:49
Biztos nekem sem esne jól, de én tuti nem nyaggatnék esküvővel egy frissen elvált embert.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook