Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hol vásárolsz és miért élelmiszert, piac, multi, üzletlánc, akció? fórum

Te hol vásárolsz és miért élelmiszert, piac, multi, üzletlánc, akció? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 30. 20:20
Ma vettem kétféle tésztát az eurósba, kíváncsi vagyok milyen lesz. Az egyik betütészta, olyat még máshol nem is láttam.
37. globus
2010. aug. 30. 20:16
Igazából csakis a kaján lehet spórolni, mert a rezsit, számlákat fizetni kell. Persze enni is, de nem mindegy, mennyiből.
2010. aug. 30. 20:11
Én a Tescóban szoktam vásárolni,illetve alkalmanként a Lidl-be.
2010. aug. 30. 18:38

Nekem most a Lidl a numero van!

Még itt sem úszom meg alkalmanként legalább 6000 ft

alatt,ez másutt minima 1000 ft-al drágább lenne.

34. agis (válaszként erre: 27. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 12. 08:04
Tudni kell, melyik hentes hozza vidékről a húst. Mert van olyna is. Én sem szeretek pletykálni, meg sorban állni, de magam sem értem miért, hagyják magam válogassam ki mit szeretnnék megvenni (zöldség, gyümölcs, akár) Amelyik kofa mgaa adja az árut, annál soha nem vásárolok.
33. 484b000711 (válaszként erre: 31. - Anka71)
2010. aug. 11. 16:27
Nekem volt egy olyan érzésem, hogy a házi házi is csak addig volt higítatlan, amíg megszerettették velünk, utána egyre hígabb lett, és olyan lett mint a bolti. Háztól vettünk kecsketejet, ami idővel egyre hígabb lett.
32. Anka71 (válaszként erre: 31. - Anka71)
2010. aug. 11. 16:23
Közben meg nagy tejeskannából mérték pet palackba, szóval érdekes.
31. Anka71
2010. aug. 11. 16:22

Én nem iszom tejet, utálom, röviden.

Viszont a piacon kimérve volt házi tej, vettem 1,5 litert. Kislányom is, és férjem is nagy tejivók, és bolti tej van itthon mindig, tehát azt szokták meg.

Viszont a piaci házi (!!) tejre is azt mondták, hogy totál olyan íze van, semmi különbség. Hát, érdekes...

30. 484b000711 (válaszként erre: 27. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 11. 15:40
"az a csirke a "bio" amit én látok kapirgálni a saját udvaromban... " kb. így gondolom én is. A piacon még nem vertek át, mivel nem is szoktam ott vásárolni, de aki eladni visz valamit, annak valószínűleg az a legfontosabb ,hogy a legkevesebb befektetéssel és bajlódással hozza a legtöbb hasznot. Nem hiszek a higítatlan tehéntejben, meg a mindenáron kivárt permetszerlebomlási időben, stb...
2010. aug. 11. 15:16

Nekem most a Lidl a fő bevásárló helyem,sokszor van

hogy hétvégén a zöldségeknél+árengedmények vannak.

Engem is vett már hülyére a piacon a zöldséges,eggyel kevesebb vásárlója lett.

28. Anka71 (válaszként erre: 27. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 11. 12:53

Van benne valami.

Sokszor még a házitól sem kell kinyúlni.

A szembe szomszéd öreg néni pl. tojást árul. Napi 5-6 autó is megáll itt, rendszeres vevői vannak. De könyörgöm, miért??? Anno én is vettem tőle, ugyanolyan a tojása, mint a hiperben, egy az egyben:((

Simán tojótáppal nyomatja őket. Ugyanolyan halovány a sárgája, ugyanolyan az íze, szóval én 2-3 vásárlás után leszoktam róla. Ugyanolyan a tescós tojás, vagy a penny-s is.

27. cbe267d9cf (válaszként erre: 22. - Agis)
2010. aug. 11. 12:14

Abban igazad van, hogy kábé három - négy próbálkozás után feladtam. Nekem ne más szedje ki a paradicsomot, ne szóljanak rám, ha tapogatom az árut, és arra meg végképp sem időm, sem türelmem, hogy azt hallgassam a sorbanállóktól, hogy hogyan morognak, mert várni kell, és közben miket pletykálnak. Ugyanakkor tudom, hogy van aki kifejezetten szereti a "piacolást" (pl anyukám, anyósom). Nekem iszonyúan babrás végigjárni, hogy melyik áru hol szép/olcsóbb, utána minden sorba beállni, mindenhol végighallgatni a sztorikat meg a csevegéseket. Szóval nem tagadom, nem csak a rossz tapasztalataim vezettek ide, hanem az is, hogy egyszerűen nem szeretem ezt a vásárlási formát. Szeretem magam kiválogatni az árut (a húst is), és szeretem gyorsan elintézni a vásárlást, kocsiból-kocsiba pakolni,nem cipekedni, akkor menni mikor nekem tetszik és épp van időm. Nekem ezek fontos szempontok. Az árukat meg szerintem ugyanonnan szerzik be a nagykereskedők. Nem hiszek a falusi csirke szlogenekben, mert szerintem nem éri meg tenyészteni őket ha tényleg csak takarmányt kapnak. Hiszem, hogy az a csirke a "bio" amit én látok kapirgálni a saját udvaromban... na ilyen meg nincs. :)

Mindezekkel együtt, hogy én ilyen vagyok, pl.nagyra becsülöm anyukám türelmét és kitartását, aki szinte mindent a piacon vesz. De a rántott csirkéje pont olyan ízű, mint az én hyperben vett "falusi" csirkémből készült rántott husi... :))

26. Bcicus (válaszként erre: 25. - Syria)
2010. aug. 11. 11:39
Nem hiszem, mert ha netán nézném, és mindent máshol vennék, amit spróolnék, máris elment benzinre.
25. syria (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2010. aug. 11. 11:06
Már hogy lenne mindegy! Ha a számlák befizetése után alig maradna pénzed, biztos te is megnéznéd, hogy ugyanazt a minőséget hol kapod olcsóbban.
24. Anka71
2010. aug. 11. 10:49

Én a húst maszek húsboltban veszem, a füstölt húsfélét (szalonna,kenőmájas, egyebek) a piacon, mindig ugyanattól a húsostól.

A többit meg ahogy esik, úgy puffan, ötlet szerűen. Lehet, hogy valami tervszerűség kellene ebbe is...

23. Anka71 (válaszként erre: 22. - Agis)
2010. aug. 11. 10:47
Hát ez oké, de elvileg mindenkit ugyanúgy kellene kiszolgálniuk.
22. agis (válaszként erre: 19. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 10. 20:46
Lehet nem vagy jóban a kofákkal...nekem a Nagycsarnokban bejáratott helyeim vannak, még "jelzik" is, ha valamit nem lenne érdemes megvenni :)
2010. aug. 10. 18:22
Nagy és közepes boltokban. Sokminden ott van egy helyen és általában olcsóbb is mint a kis boltok. A piacban annyira nem bízok.
2010. aug. 10. 17:39
Én a húst felvágottat csak maszek húsboltból már évek óta mert tudom hogy az házi és friss amúgy csak csirkét pulykát eszünk.Nem drágább a nagyáruházakétól.Zöldséget a drága jó anyósomék hoznak a kertből.Gyümölcsöt a piacról.A tartóst az aldiból.
2010. aug. 10. 17:11
Nekem a piac nem jött be. Mindig rosszabb és drágább árut kaptam, mint a hyperekben, ráadásul szinte mindig kicsit "többet" mér a mérleg. Általában Auchanban vásárolok, a nálunk lévőben szép az áru, ha ott nem szép, akkor zöldségesnél veszem meg. Az árat én sem nézem, nem azért mert sok a pénzem, hanem mert azt tapasztaltam, hogy az olcsóbb élelmiszer sokszor tele van tartósítószerrel, és jóval silányabb a minősége. Inkább veszek kicsit kevesebbet, de azt jó minőségben. Kenyeret sütök nem veszek. Ahova soha nem megyek az a CBA... azóta mióta olvastam egy statisztikát, ami szerint ők forgalmazzák a legtöbb import terméket. :(
18. Bcicus (válaszként erre: 15. - Totyka)
2010. aug. 10. 16:58
AZ szerintem tlejesen mindegy. Kaján sose spórolnék.
2010. aug. 10. 14:03

Zöldséget,gyümölcsöt a piacon,és magyart lehetőleg.


Ha csak 3-4 dolog kell,azt a közeli kisboltban.


A többit Metró...

16. 10ee523fed (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2010. aug. 10. 13:29
Sajnos, nekem azt is kell nézni!!!
15. Totyka (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2010. aug. 10. 13:09
Gondolom, jól keresel , ha nem az árakat lesed. :)
14. Kata75
2010. aug. 10. 13:07

Tartós élelmiszert stb. ott ahol olcsóbb, és általában nagyobb mennyiségben (olaj, liszt, cukor....). Van amiből jobban bejön/vagy teljesen hasonló a "márkátlan", de amiből nem lehet abból a minőségit választom.

Pékárút, húst, zöldséget/gyümölcsöt pedig kizárólag piacon, amiben igazán szerencsés vagyok, mert egy nagyobb csarnok közelében lakom:)

2010. aug. 10. 12:59
Amit lehet a piacon és kisebb áruházban.
12. Bcicus (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2010. aug. 10. 12:53
Én az árakat nem nézem, amire szükségem van azt veszem meg, nem fogok a kaján spórolni.
2010. aug. 10. 12:43
Én is nézem, mi, hol olcsóbb, de általában a Coop-ban vásárolok. De szoktam a Lidl-ben, a Penny-ben is. A Tesco-t, Auchan-t nem igazán szeretem, nem mindig friss az áru. Sajnos konyhakertem sincs, állatkáim sincsenek, mindent boltba kell vennem, és öt fős családnál nagyon dominálnak az árak is.
10. Bcicus
2010. aug. 10. 12:42
Ahova épp kedvem van menni. Ha csak kenyér kell vagy felvágott azt a sparból vagy valamelyik közeli üzletből, ha nagyobb bevásárlás valamelyik multi. Piacra csak nagyon ritkán nézek be ah épp másmiatt van arra dolgom és kell valami gyümi.
2010. aug. 10. 12:39
Penny, Spar, CBA, ezek esnek az utamba. Az árakat állandóan összehasonlítom, s ott veszem meg, ahol olcsóbb. A Ráma például 40-50 Ft-tal olcsóbb a Pennyben, mint a CBA-ban. Figyelem az akciókat, mert nem mindegy, hogy pl. a Trappistát 1600-ért, vagy 1200-ért, a téliszalámit 5000-ért, vagy 3000-ért veszem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook