Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogyan tudsz takarékoskodni, hogy a pároddal gyereket vállalhass? fórum

Te hogyan tudsz takarékoskodni, hogy a pároddal gyereket vállalhass? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jan. 25. 10:29
Nagy esküvő nagyon szép. Nekem is az volt, le se tudtak volna beszélni róla, de így utólag azt mondom felesleges. Jól gondoljátok meg, hogy érdemes-e 1,5MFt-ot elkölteni egyetlen egy napra!
9. Veronika27 (válaszként erre: 8. - Db78bacc4f)
2011. jan. 25. 10:22
Mi nászúton sem voltunk...
2011. jan. 25. 10:21
Szerintem is sokat lehet spórolni az esküvőn, illetve a nászúton is. Nem kell 1 millióért Mexico, ha van tengerpart 300 ezerét is mondjuk Egyiptomban, vagy Törökországban.
2011. jan. 24. 20:07

Ismét sziasztok!

Hát igazság szerint én is és a párom is nagy esküvőre vágyunk...tudom ezt meg kell fizetni, meg jogos,hogy azt a pénzt költhetnénk a babára is..

DE! Ha egyszer ez a vágyunk és ezt szeretnék - meg elvileg az ember jobb esetben csak egyszer esküdik-akkor igen valahogy kuporgatni kell.

Amit mi elterveztünk esküvő az is kb. 1,5 millió...és mi is szeretnék babát...igaz mi idén leszünk 26 évesek...de valahogy fogalmazódik a baba gondolata elég erősen...

Szóval én sajnos nem nagyon tudok tanácsot adni. A mi szüleink sincsenek elengedve anyagilag, így az esküvőt saját pénzből kell megoldanunk...

2011. jan. 24. 17:55

Mi is ebben a helyzetben vagyunk, bár mi összaházasodtunk, az esküvőt a szüleim fizették. A "befolyt összeg" a bankban kamatozik, de elég kevéske... Igaz külföldön élünk, de nekem most lett munkám részmunkaidőben, nem nagy a fizum, de ahhoz nem nyúlunk... Egyelőre csak ennyi a terv, hogy kuporgatunk saját lakásra. Gyerekre még nem gondolunk, albérletben és kocsitörlesztést fizetve...

Jöhetnének az ötletek!

5. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Eduso1)
2011. jan. 24. 16:42
Ez pontosan így van, ahogy írod!
2011. jan. 24. 14:28

Szia!


Szinte teljesen ugyanebbe a helyzetbe vagyunk mi is...Én is szívesen olvasnám az ötleteket...

2011. jan. 24. 13:50
Tudod ha azon gondolkodsz,hogy mi hogy lesz,akkor csak megy az idő!!amikor már megszületik akkor úgy is minden átértékelődik!!!!Magamról tudom,beosztom ami van,nem költök többet mint ami bekerül a kasszába!!Nekünk nem volt esküvőnk,de 2 tanúval mennénk az oltár elé!!
2. trapiti (válaszként erre: 1. - Skylien)
2011. jan. 24. 13:39
Nem kell 1.5 milliót elkölteni esküvőre :) Inkább költsétek a gyereketekre. Összeházasodni szűk családi körben, a következő 30-40 évben úgysem az dönti el, milyen lesz a házasságotok, hogy mekkora esküvőt tartotok :) Mi így csináltuk és nem bántuk meg. Örülök, hogy volt mivel elindulni, amikor meglett a kislányunk :)
2011. jan. 24. 13:17

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek. Ha adott két harminchoz közeli fiatal, akik ketten keresnek 220 ezer ft-ot összesen, még nem házasok, hogyan takarékoskodjanak? Ez arra elég, hogy ne kelljen összehúzni a nadrágszíjat. Én még mindig a diákhitelt nyögöm több, mint 3 év után is, és minimálbérből élek. Emelés nem valószínű, mert új munkahely. A páromnak van egy kis megtakarítása, de még össze sem házasodtunk, az is van , vagy 1,5 millió. Kérdem én: mi a megoldás? És mi vagyunk az átlag felett szerintem. Mi lehet azokkal, akik albérletben élnek? Nekünk legalább a lakás saját. De sok a rezsi. Ötleteket várok. Köszönöm. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook