Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan takarékoskodnál havi 180.000 forintból? fórum

Hogyan takarékoskodnál havi 180.000 forintból? (beszélgetős fórum)


1 2
34. tumbo2
2020. jún. 4. 10:46
a két kezemet összetenném.de mivel százezer a nyugdíjam,spórolnom kell.mikor karácsony előtt elromlott a konvektor,jöttek a szerelők.elszégyelték magukat,visszaadtak 25 ezer forintot-
2020. márc. 31. 17:44
Nekem nincs ennyi havonta.Annyi mindentől függ...Ami az egyiknek alap a másiknak nem számit vagy éppen forditva.Az egyiknek nagyok az elvárásai,álmai,elvárásai és ahhoz méri a kivánságait,de nem biztos ,hogy reálisak,a másik pedig jó és biztos háttérrel meg tudja valósitani.És,mint ahogy a mondás szól,nem mindegy ,hogy "hová születünk".
2020. márc. 28. 20:16
Minden vásárlásnál, kérdezd meg magadtól. Tényleg szükségem van rá? Tényleg a hasznomat szolgálná? Van az úgy hogy valami megtetszik, de ennyi. Valahol tudod, hogy a sokadik lenne már belőle, igazából nem is kell. Csak olyan szép, talán még menőbb is lehetnék benne. Nem!!! Tudni kell megálljt parancsolni. Tényleg kell ez nekem?
31. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Semleges)
2020. márc. 28. 11:29
... pontosan ! akkor van a legtöbb lehetősége 1 fiatalnak megtanulni a spórolást , beosztást , gazdálkodást a pénzzel amíg van a háttér / mamahotel / ahol azért nem számolnak fel neki minden fillért !
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Wei wei)
2020. márc. 28. 11:16
Nagyon hasznos a hozzászólásod, valószínűleg nálam is ebből eredezhető. Anya 25 évesen lett özvegy. Nagyon kevéske pénzből éltünk
2020. márc. 28. 10:53

Mamahotelben lakva 60-80 ezret simán félre kellene raknia.

A reggelit/ tízórait/ ebédet készítse el, vigye magával otthonról. Ezen sokat lehet spórolni. Illatszer, ruha, cipő, táska sem kell havonta.

Most és így tud igazán spórolni.

2020. márc. 28. 10:47
Megtakarítási számla nyitása jó megoldás. Havi 20-30 ezer kezdésnek jó. De nem piszkálni!! Aztán szépen lassan összejön valami. Az ösdzeget idővel lehet emelni.
2020. márc. 28. 10:22

Meg nem is kell ahhoz semmiféle applikáció. Veszel egy füzetet, bevétel - kiadás- és ennyi.


Én 18 éves korom óta vezetem, amikor a szüleimtől kapott zsebpénz és az egyetemi ösztöndij volt a bevételi forrásom.

26. andilaci (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2020. márc. 28. 10:02
👍
25. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 28. 09:12

Nyiss egy megtakarítási számlát vagy köss le havonta meghatározott összeget vagy nyiss lakásmegtakarítást.

Aztán abból igyekezz megélni ami marad!


Javaslom, hogy vezesd a kiadásaid egy táblázatban és légy határozott!

Vannak applikációk is amelyeket használhatsz. Ezek statisztikát is nyújtanak arról, hogy mire költesz.


Ezt használom: [link]

2020. márc. 28. 08:51

én is sokszor elcsábulnék,

de akkor megkérdezem magamtól,

biztos hogy kell ez nekem?

nem, nem biztos, sőt,megvagyok nélküle,

23. globus (válaszként erre: 22. - Auróra2010)
2020. márc. 28. 08:00
Nem tudom melyik hsz-ből, kora reggel csipás szemmel olvastam, mintha úgy értelmezhetően írta volna FI, hogy mamahotelben lakik.
22. Auróra2010 (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2020. márc. 28. 06:35
Ebből még nem vett kaját. A szerinted eltapsikolt 90.000 ft-ot ha 30 napra beosztja, 3000 Ft/napra jön ki, ami szerintem éppen határeset, Hát ebből tul sokat nem tud félretenni, de beosztással egy kicsit igen, az is valami.
21. f499cb4607 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 28. 06:19

Szia!

Lassan 1 éve költöztem külön, és október óta írom egy füzetbe, hogy bevétel, honnan mennyi? Kiadás, mire?hol?mennyi? Így vezetem táblázatba. Kiadasnál külön van víz/gáz/villany/...aztán a kaja, aztán egyéb. Nagyon jól vissza tudom nézni, mire ment el pénz és nem csalok, mindent beírok. Munkanélküli is voltam egy kisebb ideig, és ha nincs félretéve valamennyi akkor bajba kerültem volna. Mindig arra is gondolok mi van ha beüt egy hosszabb táppénz vagy pl elromlik itthon valami, amit pótolni kell. Pluszba 200asokat dobálom egy befőttes üvegbe, az úgymond a jutalom, ha összegyűlik mondjuk 5 ezer akkor a felét elköltöm rendelős kajára. Jah és nagyon sok éve főleg turiból öltözöm. Költözés előtt volt egy megtakarítási számlám, megjött a fizu és másnap átvándorolt X pénz egy olyan számlára amihez nem nyúlhattam egy ideig.

20. wei wei (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2020. márc. 28. 01:22

Igen, bocsánat. Úgy értettem, hogy döntse el mennyit szeretne félretenni havonta.


A lakáskassza is egy nagyon jó ötlet.

19. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Wei wei)
2020. márc. 28. 01:10

Ahhoz, hogy tudjon félretenni havonta (nem naponta, ugye csak elírás?), nagy fegyelmezettség kell.


Nekem pl. nincs, én sokszor hozzányúltam, ha megszorultam. És bizony megszorultam, mert bátrabban költöttem, ott volt a tudatomban, hogy van félretéve:-)


Szóval én nem voltam és nem is vagyok elég fegyelmezett. De pl. lakáscélra a legjobb a lakáskassza. És ahhoz nem tud hozzányúlni :-) Nyilván más célokra más meg oldás kell.


Van olyan bank, ahol lehet nyitni pl. megtakarítás számlát. És oda annyit utal havonta, amennyit gondol. Ezek az olyan fegyelmezetleneknek való, mint pl. én is :.-)

2020. márc. 28. 01:00
Attól függ, ez sok tényezős kérdés.
17. wei wei (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 28. 00:31

Megértelek, nekem is mindig nagyon nehéz volt félretenni. Szegény családban nőttem fel, ahol nem volt pénzügyi kultúra. Nem tanultam meg a pénzzel bánni, mert nem is volt mivel.

Egy könyvben olvastam a következő módszert, aminek segítégével életemben először sikerült félretennem. Így sikerült autót vennem közalkalmazotti fizetésből úgy, hogy én ráadásul albérletben laktam.

Szóval kiszámolod, hogy mennyi egy hónapra az, ami fix költség: rezsi, biztosítás, bérlet. Kitűzöl egy célt, hogy mennyit szeretnél félretenni naponta. Ami marad azt osztod fel napokra leosztva. Pl. napi 1700 ft, és ezt ha törik, ha szakad nem léped át. Ha tudod, hogy valamilyen nagyob költséged lesz, akkor előre megspórolod abból az 1700 forintból. A kaján nagyon sokat tudsz húzni. Itt van is olyan olyan fórum, ahol tippeket adnak, hogyan lehet olcsón étkezni. Ha ügyesen csinálod néha meg is ajándékozhatod magad egy-egy rucival.

16. matyera (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 23:50

Pazarolsz. Én tavaly 2 hónapomat is tételesen számoltam, akkor maradtam egyedül a fiammal. Na szóval, 50 ezer Ft rezsivel, 170 ezer Ft-ot költöttem, úgy hogy nem spóroltam világnak, de vettem ruhát gyereknek is magamnak is, csak épp turibol, vettem illatszereket, háztartási cikkeket de a legolcsóbb fajtákat..stb. De mindennap meleg kaját ettem kifőzdéből és gyerek is be volt fizetve menzara.

Szóval ha nem pazarolsz meg lehet élni.

15. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 23:42

A legjobb megoldás, ha nyitsz mondjuk egy lakáskasszát. Valamelyik lakás takaréknál, nem írok neveket, nehogy reklám legyen.


Mondjuk havi 30 ezerre. Azt eleve leveszik a számládról. Így nem tudod elkölteni felesleges rongyokra meg illatszerekre. És máris lesz lakásod, mire elvégzed az egyetemet.

14. vivo44 (válaszként erre: 13. - Érdekes73)
2020. márc. 27. 23:38

Rendben.

Bár azt írta, hogy semmi másra.

Lényegtelen, hogy mi másra még, igaz 90ezer ennivalóla picikét ugyancsak sok.

A lényeg, hogy hol megy el a pénz és miért nem sikerül összegyűjteni egy kis házikóra, azt maga a fórumindító leírta már az első kérdésében.

Innentől minden más amit írok én az lényegtelen.

13. Érdekes73 (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2020. márc. 27. 23:34
Kajára is költhet.
12. vivo44 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. márc. 27. 23:21

Persze, igazad van!

Csak direkt többet mondtam, mert ma nagyon érzékenyek az anonim fórumnyitók, nehogy ez legyen a baj....

2020. márc. 27. 23:19
Havi kihívás neked. Ne vegyél egy hónapig ruhát. Csak akkor vegyél illatszert, ha elfogyott, akkor is csak 1 db.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2020. márc. 27. 23:17
Levelezős diákként, 80 km-ről bevonatozással, havi 4 hétvégén = 8 nap, + városi közlekedéssel nem volt havi 40 ezer a bejárásom költsége az egyetemre, pedig a levelezősök nem vehetnek kedvezményes bérletet. Szóval nagyon nagyvonalúan számoltál.
9. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 23:01

Leírásod alapján:

+180.000

- 32.000 rezsi

- 6.500 rezsi

- 12.000 telefon

- 40.000 maximum a bejárás bérlettel

ez azt jelenti, hogy pontosan

+ 90.000 forintot eltapsikolsz ruhára és illatszerekre, stb havonta.

A válasz és a megoldás a matematikai feladatban van.

Sok sikert!

2020. márc. 27. 22:59

Próbálj valami kihívást magad elé állítani. Én pl megfogadtam hogy 3 évig nem veszek ruhát, cipőt, csecsebecsét. Már 1 év lement, egyetlen bikini "csúszott be".

Persze tény ehhez az is kellett hogy rengeteg ruhát felhalmozzak, nem fértem el a gardróbomban így jött ez a kihívás.

Nézelődni nézelődök (most inkább csak weben) de nem vásárolok.

2020. márc. 27. 22:54
Nyilván nem 100. De nem tudom hova teszem el a pénzt igazából csak elmegy.
6. timycat (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 22:52

Pazarolsz.

Ne haragudj, de minek neked olyan telefon, amire hónapokig 12ezret fizetsz havonta?


Én nálad jóval többet keresek, de nálam a telefonnál 60ezer a határ, de az is fogösszeszorítva. Az én telom se car, igaz pult alól 60 de akkor is.


Ruha, illatszer? Annyi hogy nem tudsz félretenni? Ez akkor alsó hangon havi 100ezer. Ruhára, illatszerre. Komolyan?

2020. márc. 27. 22:48
Mínusz *12000 bocsi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook