Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan főzzünk takarékosan? fórum

Hogyan főzzünk takarékosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
169. 04e95f637a (válaszként erre: 165. - Vaczila)
2011. júl. 30. 20:30

ez igaz! :)

Én pl minden hónapban csinálok egy nagy bevásárlást,így hét közben max kenyérért kell mennem,vagy ha valamit megkívánok azért.


Sajnos több elmegy a "sarki közértben",mint így!

2011. júl. 30. 20:30

Amit a gyerekek szívesen megesznek és nem drága kaják: paradicsomleves, gyümölcsleves, tojásleves, krumplileves, lencseleves, vegetás tésztaleves,


második fogásnak:krumplis tészta, grízes tészta, tojásos nokedli savanyúsággal, paradicsomos spagetti, tarhonyás hús, rizseshús pulykaszárnyból, nyakból, paprikás krumpli, zsírban megsütött egybesült fasírt sertéslapockából, a zsírja megmarad kenyérre kenni, Főzelékek, feltétnek bundás kenyér, káposztás tészta, mákos tészta, diós tészta, lekváros tészta, pörkölszaftos tészta.


Desszert: lekváros piskóta, főzött csokikrémes piskóta tekercs, túrófánk, almás palacsinta, porcukros bundás zsömle, bundás alma, piskóta csokiöntettel, madártej,

ennyi jutott eszembe hirtelen

2011. júl. 30. 20:18
Szerintem is így van. Én pl. kekszet is itthon sütöm a gyerekeknek, jóval olcsóbb és nem utolsósorban, tudom, mi van benne.
2011. júl. 30. 20:18
Tény, hogy nálunk is a kajára megy el a legtöbb pénz. Pedig nem veszünk luxuscikkeket, nem eszünk libamájat, sem kaviárt. A lehető legolcsóbban próbálunk mindent beszerezni, figyeljük az akciókat. De sajnos a hústól kezdve a krumplin át a tojásig, mindent meg kell vennünk. Naponta 1500-2000 Ft-ot költünk kajára átlagosan, hétvége előtt persze többet.
165. vaczila
2011. júl. 30. 20:16
Szerintem úgy lehet olcsóbban kihozni a kaját, ha nem félkész dolgokat veszünk, hanem rááldozzuk az időt a főzésre. Finomabb is, kiadósabb is, gazdaságosabb is így az étkezés.
2011. júl. 30. 20:13

Nekem még nincs sajna gyerekem.De mikor kis gyerekek voltunk akkor és most sem duskáltunk anyagi javakban de anyu megmutatta mindig ennyi pénzünk van gyerekek ami kell erre-arra stb. ha nagyon szeretünk volna valamit megbeszéltük, hogy mikor lehetséges azt megvenni vagy ha nem egyszerűen közölte erre most nem telik. Vagy lehetett választani igen szeretném ezt de akkor le kel mondani arról.

Meg pl. van egy szokás a családunkban amit minden gyereknél betartunk egy nap egyet veszünk ha boltba megyünk pl. ha kell joghurt nincs túró rudi stb.

Nekem az nagyon tetszik.

2011. júl. 30. 20:07
Na de hogy ki mennyit költ napi szinten kajára? Miket főz?Mit főztél ma?Gyerekeknek hogy mondod meg hogy nincs nem jut rá ha valamit szeretnének?
162. Kis Cidri (válaszként erre: 161. - F758a7200f)
2011. márc. 9. 12:26
Nekünk nagyon fontos, hogy mi készítsük a gyerekeink ételét, mert ételérzékenyek. Ebből kifolyólag ők is ezen nőnek fel.
161. f758a7200f (válaszként erre: 160. - Kis Cidri)
2011. márc. 9. 11:18

:DDDD


Én pl ilyen kenyérre kenhető füstölt kolbászon...

160. Kis Cidri (válaszként erre: 159. - F758a7200f)
2011. márc. 8. 18:50
Nálunk sem divat, de ha valaki eszik a férjem készítette finomságokból (kolbász, sonka, májas, disznósajt) mindig eszébe jut, hogy a mi ezen nőttünk fel.
159. f758a7200f (válaszként erre: 158. - Kis Cidri)
2011. márc. 8. 18:35

Ügyes vagy:)


Én is gyerekkoromban ne tudd meg, hány disznóvágáson ott voltam töpörtyűt keverni:)))))


De most nincs senki ismerős, meg ahol élek, nem "divat", de azért szoktam nagyobb adagban vadásztól venni fácánt, meg ilyeneket, vaddisznóhúst, vagy hoznak ajándékba pisztrángot ismerősök, nem utasítok vissza semmit:)

158. Kis Cidri (válaszként erre: 157. - F758a7200f)
2011. márc. 8. 18:25
Mi apósom segítségével szoktunk nevelni magunknak disznót. A férjem szokta levágni és mindent konyhakészen ad a kezembe (szeletben, darabban), csak a daráltat szoktam frissen darálni. Nekem van a rokonságban ubi termelő és tőle szoktam rendelni a méretet is megmondhatom tehát szerencsés vagyok.
157. f758a7200f (válaszként erre: 156. - Lisy50)
2011. márc. 8. 18:17

Én is így szoktam, de pl kipróbáltam ebből is az eltevős változatot és finom volt az is:)


És nálam nagyon jól működik az a rendszer, hogy nem csak úgy bevágom a mélyhűtőbe egy darabban a húsokat stb. aztán várhatják mire lesz alkalom, hogy felhasználjam, hanem rögtön bevásárlás után otthon az egészet megtisztítom, apróra vágom, ami a célnak kell (pl szeletekre vagy kockákra, mittudomén, daráltan), és rögtön kimérem 20 dekás adagokra. Ezt teszem el zacsikba vagy dobozokba, így mindig pontosan tudom, hogy 2 embernek kell 20 deka husi, kiveszek egy zacskót, ha négyen vagyunk, 2 zacskót, de nem kell olvasztgatnom 1 kiló húst egyben hogy utána egy hétig azt együk, mert sose fogy el:)


Ez azért is gyors, mert nem kell félóráig ácsorogni a mélyhűtő előtt és filózni, hogy mit akarok, mi lesz belőle, rendszeresen "leltárt" is írok, így tök pontosan tudom, miből mennyi van, hány napra elég.


Ezzel már eleve 10 ezreket spórolok, mert sokan el is felejtik, hogy a hűtő még egy hónapra elég kaját tartalmaz, és inkább készételeket vesznek, mert nincs fantáziájuk.


Én mindig először ragaszkodom abból összeállítani a menüt, ami már van otthon:)

156. Lisy50
2011. márc. 8. 17:37

Sziasztok!

Én nyáron készre főzők egy nagy fazék lecsót, kiadagolom műanyag edényekbe, és a fagyasztóba rakom, ha felengedem, ugyan olyan mint ha frissen csináltam volna,(üvegest nem szeretem),ha kajába kell, pl. pörkölt, fagyottan levágok belőle.

155. f758a7200f (válaszként erre: 154. - Kis Cidri)
2011. márc. 8. 09:25

Konyhaszekrényben tároltam, vagy garázsban, de egyébként én felszeleteltem, mert ilyen pici eltennivaló ubit nem találok sosem, ezért szeletelve teszem el.


De ugyanolyan fini, az ikeából vettem az ötletet, ott is lehet kapni ilyen szeletelt csemegeubit:)

2011. márc. 8. 08:41

Tetszenek a receptek, elteszem őket nyárra és kipróbálom.

Az uborkát meghámozod és felszeleteled? Én egészben szoktam eltenni.

Hol tárolod őket?

2011. márc. 7. 07:23

ECETES HAGYMA

500g gyöngyhagyma, 250ml 10%-os ecet 250ml vízzel felhígítva (vagy 20%-osból 125ml és ezt annyi vízzel, 375ml, hogy fél liter legyen összesen), 1-2 szekfűszeg, 1 babérlevél, 5db feketebors. A gyöngyhagymát megtisztítjuk és blansírozzuk (lobogó forró vízbe dobjuk 2 percre, ezután leszűrjük). Ezután tiszta üvegekbe tesszük (amit mikróban 3 percig sterilizáltunk), a fűszerekkel. Az ecetet a vízzel felforraljuk és forrástól számított 3 percig forraljuk, majd levesszük a tűzről és hagyjuk kihűlni, ezután a hagymára öntjük és lezárjuk a befőttesüveget. Szerintem ha forrón öntjük rá, akkor eleve vákum keletkezik, ez biztosabbá teszi a tartósítást, de vigyázni kell, hogy a hagyma és a befőttesüveg ne legyen hideg, mert a forró ecettől elpattanhat. 2 hónap múlva fogyasztható (amúgy eláll olyan 1 évig kb., de ezt sem próbáltam, mert előbb elfogyott:DDDD)

ECETES UBORKA

1kg eltennivaló uborkát megtisztítunk, egy nagy tálban 30deka sóval összekeverjük őket és így hagyjuk egész éjjel. Ezután megszárogatjuk őket egy ronggyal (sok vizet eresztenek), és befőttesüvegekbe tesszük őket 2 db szeletelt vöröshagymával, 15 db korianderrel, 15db egész feketeborssal. Ezután fél liter 10%-os ecetet összekeverünk fél liter vízzel és felforraljuk, majd lehűtjük és az uborkára öntjük, hermetikusan lezárjuk. 2 hónap múlva fogyasztható.

CSEMEGE UBORKA

Ez a változat kevesebb ecetet tartalmaz, ezért sterilizálni kell. Fél kg eltennivaló uborkát megtisztítunk. Ezenkívül kell még 1 sárgarépa, szeletekre vágva, 1 fej vöröshagyma szeletekre vágva, 50ml 10%-os ecet, 450ml víz, 1 evőkanál cukor, 1szál kapor, 5db feketebors, 5db koriander, 1 teáskanál só. A megtisztított és feldarabolt, megszárított zöldségeket nyersen a steril befőttesüvegekbe rendezzük. Az ecetet a vízzel és a fűszerekkel felforraljuk, de ahogy forr, le is vesszük a tűzről és a zöldségekre öntjük. Az üvegeket lezárjuk, majd egy nagy fazékban elrendezzük, konyharuhával körbetekerve, hogy nehogy eltörjenek, felöntjük annyi vízzel, amennyi ellepi, és forrástól számítva 20-25 percig forraljuk (vagyis sterilizáljuk), és hagyjuk a fazékban kihűlni. Mint a paradicsomszósznál is mondtam, akkor jó, ha lehűlés után a kupak besüpped. 1 hónapot kell várni a fogyasztással, de ha a kupak nem süppedt be, tehát nem steril a savanyúságunk, akkor jobb megenni azonnal és mindenképpen a hűtőben tartani (ez van...). Kidobni azért szigorúan tilos, akkor is, ha nem sikerült a sterilizálás:)

ECETES VÖRÖSKÁPOSZTA

1kg vöröskáposztát megtisztítunk és finomra vágjuk. Egy nagy tálba tesszük és megszórjuk bőven sóval rétegezve, így hagyjuk egész éjjel. Ezután szépen leszűrjük és megszárítjuk. Egy fazékban felforralunk fél liter 10%-os ecetet fél liter vízzel, és 4 babérlevéllel, 6 db szekfűszeggel. Forrástól kezdve még 3 percig forraljuk és a tiszta üvegekben elrendezett káposztára öntjük majd lezárjuk. Ezt a savanyúságot 2 hét múlva is lehet fogyasztani.

VEGYES SAVANYÚSÁG (GIARDINIERA)

200g zöldbab, 200g gyöngyhagyma, 200g karfiol, 300ml 10%-os ecet és 300ml víz, 2 kiskanál mustár, 1 kiskanál friss gyömbér, 1 kiskanál só. A befőttesüvegeket a mikróban 3 percig sterilizálom. A megtisztított zöldségeket 2 centis darabkákra vágom, a gyöngyhagymát egyben hagyom, és lobogó vízben 2 percig főzöm őket (blansírozom), majd leszűröm és a befőttesüvegekben elrendezem. Az ecetet a vízzel és a fűszerekkel felforralom és még 3 percig forralom, majd még forrón a zöldségekre öntöm és lezárom a befőttesüvegeket. 2 hét érés után fogyasztható. Ezt a savanyúságot készíthetjük más zöldségekkel is ízlés szerint, de mindig tartsuk be, hogy 2 centis darabokra vágjuk (paprika, sárgarépa, uborka)

CSALAMÁDÉ

A csalamádéról nem írok külön mert biztos mindenkinek megvan a saját családi receptje, de nagyjából úgy kellene készíteni a levet mint a vöröskáposztánál, mert ebben is van káposzta, és forrón a csalamádéra önteni. Ez is fogyasztható 2 héttel eltevés után. Csalamádéról biztosan tudom állítani, hogy nálam így 6 hónapig elvolt, mármint tartósítószer nélkül, én ennyi idő alatt pusztítottam el:DDD

152. f758a7200f (válaszként erre: 150. - Kis Cidri)
2011. márc. 5. 20:34
Oke, mar megvannak csak be kell masolnom:)
2011. márc. 5. 19:18
Kisebb lánge!
150. Kis Cidri (válaszként erre: 149. - F758a7200f)
2011. márc. 5. 19:17
Köszi várom a receptet.
149. f758a7200f (válaszként erre: 148. - Kis Cidri)
2011. márc. 5. 10:07

En a savanyusagnal sem hasznaltam, hanem azt is dunsztoltam. Pl kaposztat. De ugyanigy csemegeuborkat is lehet, csak tobb ecet kell bele.


Hetfon lesz idom, addig kikeresem a receptjeimet de ugy kell elkepzelned hogy ecetes vizben blansirozod a zoldseget es igy toltod bele az uvegekbe, ha sok az ecet nem mindig kell dunszt.


Csalamadet viszont dunsztoltam es nem romlott mrg, allaga is csalamades lett:)))


Amugy azt sem tudom hol vennek tartositoszert, mert nem tudom, milyen kell stb. De szerintem jo is igy:)


Szorpoket nem szoktam vagyis egyszer csinaltam malnaszorpot de hamar elfogyott nem tom hogy meddig allt volna el

148. Kis Cidri (válaszként erre: 147. - F758a7200f)
2011. márc. 4. 20:00

Én már 10 éve befőzök, és én is azt látom, hogy megéri és nem csak anyagilag, de minőségileg is. Gondolj bele mi van a bolti lekvárban, és te miből főzöd, a lecsóról nem is beszélve.

Én nem úgy készítem a lecsót mint a bolti, hanem mint nyáron szoktuk a serpenyőben, sokkal finomabb.

Én sem használok tartósítószert, csak a bodzaszörpnél és a savanyúságnál, mert ezekre még nem találtam más megoldást, mindig felforrtak.

Ha tudsz valami jó ötletet, akkor írd le kérlek.

2011. márc. 4. 09:46

A befőzést most kísérleteztem ki, hogy mennyit lehet rajta megtakarítani, hát anyám, 3x annyiba kerül egy kész paradicsomszósz, zöldséges, mintha én tettem volna el. Pedig most nincs is idény, de még most is ennyire jönne ki. És ebben benne van a sterilizálás költsége is, mert én nem használok tartósítószert, hanem dunsztolom.


A lekvárnál is tuti ilyen az arány, és bele sem gondol az ember, hogy tulajdonképpen 1 évre előre gondolkodhatnánk nyáron, mert azt a lecsót, amit gyárilag veszünk, azt is nyáron tették el, szóval semmivel sem frissebb, csak jól leszednek minket...

146. dogiz (válaszként erre: 145. - F758a7200f)
2011. márc. 4. 08:08
Igazad van, mostanában ritkábban, de régen állandóan használtam.
2011. jan. 31. 14:47
A kukta is spórol, mert felére csökken a főzési ideje mindennek:)
2011. jan. 31. 14:46

Igen de a sütő eleve sokat fogyaszt (nekem villanysütő, 3kwatt óránként) míg a főzőlap csak 1kwatt óránként.


ÚGyhogy mindenképpen a főzött étel olcsóbb mint a sütött és ha valamit főzés nélkül is meg lehet enni, de nem készétel, szóval nem sonka pl, hanem zöldség amit salátának is meg lehet enni, akkor az a tuti spórolás.


Sőt, ha idényzöldség akkor még annál is tutibb:)))))


Sőt akkor már basszus ne is együnk semmit:DDDDDDDD

2011. jan. 31. 13:59

Sziasztok!

A sütőzacskó használata mindenképpen spórolás, mert hamarabb készen van benne az étel.

142. Tücke (válaszként erre: 139. - Kis Cidri)
2011. jan. 28. 17:44
na igen..tény hogy sok cukor nem egészséges de hátt majd kiokoskodunk valamit
141. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - PöttömPanna)
2011. jan. 28. 14:35
Maradék krumplipürét régebb eldobtam, mostanában összekeverem liszttel, tojással, fűszerezem borssal, szerecsendióval, kis pogácsákat formázok belőle, zsemlemorzsába forgatom, kész a krumplikrokett. Ha nem tudom használni másnap, lefagyasztom.
2011. jan. 28. 14:31
Pörkölt maradékból babgulyást, rizseshúst, székelygulyást készítek. Vagy ledarálom, lesz belőle hortobágyi palacsinta, lehet tölteni vele gombát, burgonyát, de nagyon finom melegszendvics alapanyag is.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook