Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogyan tudsz takarékoskodni, hogy a pároddal gyereket vállalhass? fórum

Te hogyan tudsz takarékoskodni, hogy a pároddal gyereket vállalhass? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. f758a7200f (válaszként erre: 39. - Kira88)
2011. febr. 2. 08:36

Igen, igazad van, ez egy amerikai elmélet, lehet, hogy többet keresnek, de csak azért több, mert nem kapnak sem nyugdíjat, és a tb-t is ebből kell fizetni, képzeld el, ha a fizudhoz hozzácsapnák a tb-t és a nyugdíjjárulékodat, azt csinálsz vele amit akarsz, de cserébe 60-70 évesen ha nem tettél belőle félre, akkor az utcán hagynának...


Úgyhogy aki ezt az elméletet kitalálta, tisztában volt azzal, hogy még az amcsiknál is, sokszor nemhogy 50-ből nem, de még 70-ből sem tudják fedezni. Mégis olvasták páran, akik igyekeztek csak havi akár 2-3000 forintnyit félretenni, és utána szépen összegyűlt legalább egy vésztartalék:)


Hát pont ez az, hogy nagyon sok mindennel lehet, és kell spórolni, van aki a kaján szeretne, de nem tudja, hogy hogy kell, és mégis elúszik rajta. Van akinek a kölcsön-részlete túl magas, stb.


Én kiszámoltam, hogy a mi családunk megfelel-e ennek az egyensúlynak, és nem, de a 60%-os formulának már igen HA energiatakarékosan élek, és spórolok a kaján. Mert a kölcsönünk egy horribilis összeg, de nagy házat akartunk, ez az ára.


HA valaki muszályból nem tud félretenni, az nem szégyen, de sokan még a sok pénzt sem tudják beosztani, nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy minél kevesebb van valakinek, annál ügyesebb:)))))

39. Kira88 (válaszként erre: 37. - F758a7200f)
2011. febr. 1. 23:22
Az a szomorú tapasztalatom, hogy a magyarok többségének fizetése a szükségleteket fedezi(szerencsés esetben), az extra igényekről és a félretett pénzről csak álmodozik.
2011. febr. 1. 12:35
Most adtam rágódnivalót:DDDD
2011. febr. 1. 12:35

Ez nem vàlasz volt a hsz-re, mert fogalmam sincs mit csinál skylien, de ha már spórolásnál tartunk, én ilyen kutatásokat végzek magamnak, hogy hogy kell beosztani a pénzt, és íme, ezt találtam. Részletesebben az előbbi hsz. szépen kibontva ez lenne:


SZÜKSÉGLETEK 50%:


Ezek elemi dolgok, nem tudod nem kifizetni őket, minden hónapban, vagy időszakonként, változtatni rajtuk nem nagyon lehet (kölcsön, adó, biztosítás, gyógyszer, autóbiztosítás és benzin, gyerekek fix költségei mint menza, tandíj, telefon, bevásárlás, bank költségei mint számlavezetési díj, kártyadíj, más jogi díjak). Ezek ki kellene, hogy jöjjenek az összes jövedelmek 50%-ából, ha ez nem így van, akkor olyan házban lakunk amit nem engedhetnénk meg magunknak, mert túl magas a kölcsön, amit nyögünk, keressünk egy kisebbet, vagy olyan kocsival, esetleg több kocsival járunk, amit nem engedhetnénk meg magunknak, esetleg egyszerűen a fizetésünk nem tükrözi azt a nívót, amit követünk a költekezésekkel. Alább kellene adni, vagy hosszú távon az lesz a vége, hogy vagy eladósodunk, vagy nem tudunk semmit félretenni. Adjuk el az egyik kocsit, vagy költözzünk kisebb lakásba, vagy ha csak egy autónk van, cseréljük le egy olyanra, ami után kevesebb adót, biztosítást kell fizetni, és kevesebb benzint fogyaszt. Mert a mostani fizetésünk nem a mostani életmódunkhoz van mérve. Másik megoldás is van: keressünk többet! Na ez már jóval nehezebb, még mindig könnyebb lejjebb adni az igényeket.


AKARATLAGOS KÖLTSÉGEK 30%:


Ezek olyanok, amiket saját akaratból választunk, szóval lehetne kevesebb is, ha annyira akarnánk, de lehet több is, attól függ, hogy milyen életszínvonalon szeretünk élni (ruha, kozmetika, és fodrász, illatszerek, nyaralás, étterem, mozi, edzőterem, ajándékok, fakoltatív, házzal kapcsolatos dolgok, mint túl nagy tévé, túl sok kábeltévé csatorna, különórák, tanfolyamok, egyéb). Ezeket vizsgáljuk meg közelről, és sok olyan van, amit tudunk helyettesíteni mint edzőterem helyett szabadlevegőn sport, vagy kozmetikus-fodrász ritkábban, nyaralás kevésbé drága helyen, de pl. a tanfolyamok mindenesetre egy olyan dolog, amitől fejlődünk is, szóval inkább lemondanék pár kábeltévécsatornáról, mint az angol különóráról. Azonban ha valakinek az edzőterem az élete, és nem adhatja alább, akkor találjon egy olyan dolgot, ami kevésbé fontos neki, pl ruha, mozi, és ebben le tudja szorítani a költekezés. Egyszóval legyen személyre szabott, de az összes akaratlagos költség bele kell, hogy férjen 30%-ba! Ha máshogy nem, akkor egyik hónapban csak ruha legyen és semmi fodrász, kozmetikus, a másikban csak fodrász, de semmi ruha, stb. harmadikban meg csak kozmetikus.


FÉLRETETT PÉNZ 20%:


Ezeket tovább is csoportosíthatjuk, lehet egy rövid távra félretett pénz, mint lakásfelújítás, KELL egy vészhelyzeti pénzösszeg a nem előrelátható költségekre, és egy hosszú távra félretett pénz, ami szolgálhat, mint lakáskassza, hogy hamarabb ki tudjuk fizetni a kölcsönt, amit egyébként is fizetünk, vagy a gyerekek iskoláztatására félretett pénz, vagy a nyugdíjkiegészítésre, ha nincsenek gyerekeink stb. Lényeg, hogy a sok közül 2 meglegyen: a vészhelyzetes, és a hosszútávú. Összesen 20%-ot kell félretenni havonta. Ez, ha nagyon keveset keresünk, nagyon kevés is lesz, de a hónapok-évek alatt összeadódik, és szép kis összeg lesz belőle.

2011. febr. 1. 12:32

EGYENSÚLYBAN VAN A HÁZTARTÁSOD?


Ezt könnyen kiderítheted. Akkor van egyensúlyban gazdaságilag a háztartásod, ha a fizetésed, vagy bevételek (segélyek, albérlő stb.) 50%-ával fedezni tudod a szükségleteidet, emellett az akaratlagos költségeid mindössze 30%-ot tesznek ki, és 20% pedig egyértelműen félretett pénzt képez.


50% szükségletek (elemi)


30% akaratlagos költségek


20% félretett pénz

35. trixxxi0918 (válaszként erre: 34. - F758a7200f)
2011. febr. 1. 11:47
Akkor? :D
2011. febr. 1. 10:51
Erre én is kíváncsi vagyok:)
2011. febr. 1. 10:15

Meghalt a fórum :(

Fórumindító!!!!

Mesélj még,hol tartotok? Mik a konkrét tervek,stb? :)

2011. jan. 28. 09:01

[link]


Ezen az oldalon a lap alján le lehet tölteni egy excel táblát (ingyenes és regisztrálni sem kell hozzá), amit arra lehet használni hogy beírjuk a bevételeket kiadásokat.


Nagyon ügyes, mert már minden be van állítva, összeadja kivonja automatice, amikor valamit beírunk és szépen el van osztva témák szerint. Én egy hónapja csinálom csak de világosan látom, hogy hol szoktam elcsúszni, hol vannak felesleges költekezéseim.


Lényeg, hogy a táblázatot mindig át kell másolni, szóval minden hónapban egy új fájlba írni, és az eredetit üresen hagyni.


Egyébkén a linken még vannak más tanácsok is, de nem rendeltem meg a könyvét a csajszinak, mert gondoltam, hogy ennyi infot ingyen is össze tudok szedni:))))

31. f758a7200f (válaszként erre: 29. - Katapanka)
2011. jan. 28. 08:38
NA pont erről van szó, hogy a fórumindító tanácsokat kér, hogyan lehet takarékoskodni:)
30. f758a7200f (válaszként erre: 28. - Veronika27)
2011. jan. 28. 08:37

Annál inkább! Hogy a bunkó szomszéd is pukkadjon meg, hogy neked milyen szép napod volt!:DDDD


Én azt hiszem mi megadtuk a módját lehetőség szerint, volt kistemplom virággal feldíszítve, szép ruha és csak 50-en voltunk össz-vissz, ez szűk családi kör és barátok, volt ebéd egy kibérelt villában és bérelt fotós is, de az egészet úgy csináltuk, ahogy itt szokás, szóval nem volt semmi extra vagy flancolás, én egy jó középkategóriába sorolom az enyémet, szép az album is, sokszor nézegetem:)))))


Az ismerősöket úgy oldottuk meg, hogy a szertartásra meghívtunk több embert, az ebédre meg csak ezt az 50-et, így ahogy már valaki mondta, nem volt terhes az ő számukra sem, mert nem kellett sokat beruházni, és nem lett sértődés sem, mert azért mégis gondoltunk rájuk. HA az anyagi oldalát nézem, ajándékokból majdnem kijött az esküvő ára:)

2011. jan. 27. 23:04
Bocsánat hogy beleszólok. Pár gondolatot szeretnék leírni: mi a férjemmel 4 és 1/2 éve házasodtunk össze. Az esküvőt mi szerettük volna tehát mi is álltuk. Az más kérdés hogy a szüleink nem is nagyon tudták volna. Fantasztikus érzés volt az a nap. Nem nagyon lehet összehasonlítani semmivel. Nászútra mi nem mentünk. 130 fő volt s kb. 900 ezer a lagzi (falun élünk s ilyet szerettünk volna mindig mind a ketten) Tavaly szeptemberben megszületett a kisfiúnk is. Saját házunk nincs, egyenlőre anyósékkal élünk. Külön vezetek háztartást, mi csináltuk meg a közel 70 nmes lakrészünket az ajzatolástól kezdve. 2 éve kocsit is vettünk. A gyermekünket nagy szeretettel vártuk de nincs pénzünk félretéve. Én 26 éves leszek idén a párom 33. Nem akartunk tovább várni. Annyiszor átbeszéltük a dolgokat s végül arra jutottunk hogy ha akar jönni a pici akkor jön ha nem akkor nem. Majd lesz valahogy. 1 hónap próbálkozás után 2 csíkosat teszteltem. :D Megpróbálunk mindent megadni amit csak lehet illetve amit bírunk de ha mindig azt nézzük hogy anyagilag mikor alkalmas az idő akkor lehet hogy kicsi nélkül éljük le az életünket. Néha a nem anyagi dolgok fontosabbak egy család életében. Ja! S mi sosem kerestünk együtt sem 200 ezret. Tehát így is lehet. Persze ezek az én gondolataim.
28. Veronika27 (válaszként erre: 27. - Trixxxi0918)
2011. jan. 27. 22:36
Én nem vágytam rá, ha rajtunk múlt volna, csak a legközelebbi családtagok lettek volna ott. Útálom, mikor mindenki bámul, mint egy bazári majmot, a sok bunkó szomszédról már nem is beszélve.
2011. jan. 27. 20:13

Szerintem sok hasznos infót kaptunk most tőled gribedli!

Legalábbis én köszönöm :)

Én is úgy ítélem meg,hogy fontos nekem az esküvő és én is szeretnék "hercegnő" lenni..szerintem a szíve mélyén minden lány/nő erre vágyik...

26. f758a7200f (válaszként erre: 22. - Skylien)
2011. jan. 27. 18:36

Szerintem beàllítottság kérdése is, hogy mennyit akarsz félretenni, vagy hogy akarsz-e.


Ha hónap elején, amikor félreteszed a számlákra a pénzt a fizuból, egy borítékba teszel mindössze 5%-ot, hogy ahhoz semmiképpen nem nyúlsz, és megpróbálod a többiből beosztani a kaját, rájössz, hogy nem nehéz (mert az az 5% nem olyan vészesen sok). Ezután a következő hónapban megpróbálod már 10%-kal kevesebb pénzből kihozni az élelmiszert és így tovább. Nagyon motiváló lehet, és hamar megtanulod kibökni a legkedvezőbb árakat a boltban stb. Gondolj bele, hogy sokan egy 4 személyes család havi kajáját ki tudják hozni 30-40 ezerből.


Ha eljutsz egy pontra ahonnan már nem tudod tovább szorítani ezt az előbbi megtakarítást, még mindig el tudod majd legalább mondani, hogy 10-15% -ot havonta félreteszel. És ezzel a gyakorlattal már elébe is nézhetsz egy gyerek felvállalásához, már ami az anyagiak szervezését illeti, mert sztem ki lehet hozni abból a pénzből amit ti kerestek ketten:)))) Sok sikert!

2011. jan. 27. 16:15
Ja bocs nem 2 szo lett hanem kisregeny:))))
2011. jan. 27. 16:14

Lanyok, ha hozzafuzhetek 2 szot akkor szerintem meg mindig erdemesebb egy eletreszolo emleket nyujto 1 napos puccparadeba beleinvesztalni azt amit azon sporoltunk esetleg meg, hogy nem pocsekolunk az elet mas teruletein.


Szoval epp arrol szol a takarekossag, hogy kis reszleteket, nem lathato pazarlasokat kiiktatunk es igy tobb marad a vagyainkra. Teszem azt inkabb elmegyek fodraszhoz abbol a penzbol amit azzal sporolok meg hogy furdes helyett csak 4 percig zuhizom stb.


Mindenesetre tudom, hogy sokan muszalybol sporolnak, ennek ellenere egy eskuvonek adjuk meg a modjat HA megtehetjuk, ahogy szinten a gyerekeknek is gyujteni illik stb. Szoval abszolut egyetertek, hogy a gyerek egy fontos pont az eletben, de az eskuvo is.


A fiam 5 eves volt mikor osszehazasodtunk a ferjemmel es sosem felejtem el amikor pici fiam azt mondta hogy anyu szep vagy mint egy hercegno:))))

23. trixxxi0918 (válaszként erre: 22. - Skylien)
2011. jan. 26. 23:09

Örülök,hogy te is csatlakoztál :)

Nálunk is kb. 100 fő lenne..ezért is vagyunk gondban..de tudom,hogy a szülők segítenek, ahogy tudnak..nem lesz egyszerű rá kuporgatni az tény, de a párommal amikor legutóbb erről beszéltünk azt mondta,hogy nem akarja,hogy ez az álmom ne válljon valóra és főleg nem a pénz miatt..mert ez csak azon múlik semmi máson. A gyerek már más kérdés, mert ugye ott előjöhetnek egyéb dolgok is pl. betegség...

22. skylien (válaszként erre: 20. - Trixxxi0918)
2011. jan. 26. 11:46

Kedves Trixxxi!

Valahogy én a hozzászólások közül (amelyeket nagyon köszönök mindenkinek :)) mégis veled értek egyet. Mi a párommal idén leszünk 28 évesek. Az én családom kb 12 fő, de a páromé több, mint 20 fős, mivel 3-man testvérek, és mindenkinek van párja, gyereke...stb. Én is voltam már néhány esküvőn, és nálunk, Szabolcsban is az a szokás, hogy visszahívják a másik párt. Nekem van néhány olyan barátom, akik életem minden fontos percében velem voltak, és sokat segítettek, nem tehetem meg, hogy a rég várt esküvőre nem hívom meg őket. Szerintem egy 70 fős esküvő nem számít nagynak, mégis a mai árakat eltekintve 1 millióból nem ússza meg senki. Annyi szerencsém van, hogy ruhára ha nem lenne rá pénz már, nem kell költeni, mert az már megvan. Mivel én sem tervezek több esküvőt, és a gyerek még nincs meg, nem ezen kellene spórolnom. Nászút pedig nekem sem lesz fél milliós...

Én a kérdéssel igazából arra céloztam, hogy nevetségesen kevés az a pénz, amit 2 fiatal együtt keresni tud, és a szülők fizetik az esküvőt nem mi, mert nekünk erre nem telik. Nem vagyunk szegények, de semmit nem tudok félrerakni. Nekem első célom most mégis az, hogy Diákhitelem ne legyen pár év múlva, és a hitelt inkább a gyerek(ek) leendő kölségeire vegyem fel.

21. db78bacc4f (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2011. jan. 26. 10:59
Az is egy megoldás. Nem kell feltétlenül az esküvő után egyből elutazni.
20. trixxxi0918 (válaszként erre: 19. - Anyucika3)
2011. jan. 26. 10:19

Persze, én is a gyereket választanám...

Remélem tényleg sikerül valami kompromisszumra jutnunk jusson és maradjon is :)

19. anyucika3 (válaszként erre: 18. - Trixxxi0918)
2011. jan. 26. 10:13

Nálunk is ez a divat,én is falusi voltam.De egyre inkább megy ki a divatból,a fiatalok megoldják a tényleg szűk családon belül egy vacsival.Olyan esküvőn is voltam már,hogy csak az esküvőre voltak hivatalosak a vendégek,a vacsorán meg csak a szülők testvérek.Így nem volt teher a meghívottaknak sem,mert olcsón megúszták,senki nem érezte cikinek mondjuk egy 5 vagy 10 ezrest adni,és a családnak sem került sokba.Szerintem ez teljesen korrekt,és érthető.Esküvő után volt fényképezkedés a násznéppel,aztán ment mindenki a dolgára.Még 18 évvel ezelőtt nekem is 320 fős lakodalmam volt.Most ez mibe kerülne?Nekünk egy iskola nagy termében volt,mindent magunk vittünk.Négy disznót vágtunk le,több tucat csirkét tyúkot,ezek mellé még húst vettünk...stb,így sem volt kevésbe.Hát ezt ma már nem engedhetnénk meg magunknak.Érthető,hogy ha vágyik rá az ember,de nagyon sokba kerül.És ha aközött kellene döntenem,hogy a leendő gyerekemnek be tudjak normálisan vásárolni,vagy lakodalomra menjen a pénz,akkor nálam nem lenne kérdés.

Étterembe simán kell fejenként 20-25 ezret számolni ,ami jelentős még 30-40 emberrel is.Plusz a a ruhák,a szertartás...stb.

18. trixxxi0918 (válaszként erre: 17. - Anyucika3)
2011. jan. 26. 09:14

Igen nem egyszerű egy esküvő egyik szempontból sem.

A válság mindenkit megviselt, ez egyértelmű..nem tudom mi a jó megoldás. Szeretnék menyasszony lenni...viszont én eredetileg "falusi" vagyok..a családom sok esküvőn volt, ott az a divat,hogy mindenki visszahívja a másikat, mert ha nem akkor sértődés van..és a szüleim még mindig ott élnek és eléggé adnak az ilyenekre..ha tehetném (mert ez valahol kényszer) akkor én is kb 30-40 fős esküvőt tartanék a párommal...

17. anyucika3 (válaszként erre: 15. - Trixxxi0918)
2011. jan. 25. 22:19

Igen,ezzel egyet értek,teljesüljön az álma mindenkinek.De közben a földön kell járni,tudni mi az amit megengedhetünk magunknak,és mit nem.Nem utolsó sorban nem árt tudni a fontossági sorrendet.Ha van rá pénz úgy,hogy az nem hiányzik máshonnan,akkor lehet lakodalmazni.Viszont tudok olyanokról,akik képesek emiatt kölcsönbe verni magukat.Hát akinek ez megéri...

Meg aztán nem utolsó sorban sokan elvárják a meghívottaktól a nagy értékű ajándékot,de még inkább a pénzt.Na ez a mai világban szerintem pofátlanság.Amikor sokan hónapról hónapra élnek,és még ilyen gondot a nyakukba varrni.

Mi amikor utoljára esküvőn voltunk,le sem írom mennyibe volt nekünk.Ha nem közeli rokonok akiket szeretünk,lemondjuk.Ajándék,menyasszonytánc,kásapénz,torta,ruhát venni magunknak.Még szerencse,hogy a 3 gyerekből az csak egynek kellett.

Sajnos már ezt sokan nem engedhetik meg maguknak.

16. trapiti (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2011. jan. 25. 21:06

Mi sem voltunk :)

20-an voltunk az esküvőnkön, ruhával, vacsival, mindennel 500 ezerben benne volt. Jól éreztük magunkat, családias, beszélgetős hangulat volt, finomakat ettünk, boldogok voltunk, más nem hiányzott. Amikor meglett a lányom, örültem hogy nem költöttünk feleslegesen a pénzt, mert nagy szükség volt rá, hogy egészséges lehessen. Szerintem megérte :)

15. trixxxi0918 (válaszként erre: 13. - Anyucika3)
2011. jan. 25. 16:08

Vannak dolgok amikben egyetértek, de nem mindenben veled...Az 1 napos puccparádéban nem. Nekem fontos és nem hallottam még olyat nagyon,hogy valaki megbánta,hogy szép esküvője volt...

Én azt kívánom mindenkinek,hogy az teljesüljön amit szeretnétek...

14. A2880
2011. jan. 25. 15:26

Hát embere válogatja.Lehet így lehet úgy.Aki tehetősebb az Brendon és más márkával ellátott bútorokkal rendez be habos-babosan egy álom gyerekszobát,de az tegye is.Mi sok mindent örököltünk nővéreméktől,folyamatosan növik ki a gyerekeik a megkímélt S'oliver ruhákat és más márkátlan ruhát is szívesen fogadtam,mert két év alatt nagyon keveset költöttem rájuk ez miatt,sőt használt ruha boltból is van ruhájuk,és nagyon egyedi, hibátlan ruhák potom pénzért.Aki megteheti miért ne vásárolhatná agyonra magát akár több milliót ott hagyva üzletekbe,de sógornőmék 200 ezerből teljesen berendeztek egy gyerekszobát,hát valakinek ezért a pénzért is nagyon sokat kell dolgozni.

Miért ne lehetne álom lakodalom,álom nászút annak aki megteheti? Szerintem ezeket nem lehet megbánni.Én azt bánom,hogy nekünk nem lehetett,mert a pénzt az építkezésbe raktuk és bánom,hogy soha nem tudom meg milyen lennék menyasszonynak gyönyörű ruhában.

Ha nincs hitel és 220 ezer a havi bevétel és még 1.5 milla is van pluszba akkor szerintem nyugodtan belevághattok a babaprojektbe,persze ahogy írtam is,ha a legjobb minőséget,a legszebbet akarja a gyerekének az ember akkor nagyon bele kell nyúlni a pénztárcába.

Van egy példám,egyik ismerősöm a napokban említette,hogy 1 millió 800 ezres emeletes full extrás gyerekágyat vásárolt a gyerekeinek,de olyan nehezen kapott jót,mert mind szar,na én sem rég vettem a gyerekágyat a gyerekemnek 22900-ért.

Ő például meg sem lát ilyet,mint amit én vettem,neki ez minősíthetetlen,egy nulla.Az egyik barátnőm is mindig mondja,hogy nincs pénzük,de 500 ezer a havi kiadásuk,wellness programok és pikk-pakk ház átalakítás 2 millióért,ezeket mégis van miből kifizetni,de megértem nekik is a panaszkodásukat,mert ők már nagyban gondolkodnak,hogy az egy millás piros Andante ülőre épp nem futja,majd futja egy-két hónap múlva,a kisfizetéssel más ember azért sír,mert tényleg ami fontos lenne,akár elengedhetetlen azt nem tudja a gyerekének megvenni.

2011. jan. 25. 14:36

Szerintem aki megengedhet magának 1,5-2 millás lakodalmat,annak nem gond előteremteni azt sem ami a gyerekének kell.Ha meg igen,akkor nagyon nagy baj van a gondolkodással,a rangsorolással.Felnőtt ember addig nyújtózik,ameddig a takarója ér.És el tudja dönteni,mik a fontosabb dolgok az életében.

Ma már sajnos nagyon irreálisan sokba kerül egy lakodalom,tényleg csak szinte a gazdagok engedhetik meg maguknak.Akinek egy 1 napos puccparádé többet ér,minthogy a gyerekének tudja biztosítani a szükséges dolgokat,annak nem való még gyerek.Nagy lagzi nélkül is lehettek szép ruhába,amiről készülhetnek fotók az utókor számára.Ez sem fog fillérekbe kerülni ha kispénzű emberek vagytok.Sajnos az élet nem habos torta,nem álomvilág,ezt tudomásul kell venni.Én kb ennyit költöttem a lányomra a születése előtt.Ebben minden bent volt,és minden újan.Gondolj bele,mennyi időbe telik azt a 1,5 milliót össze kuporgatni?Persze nem mindenkinek.

12. trixxxi0918 (válaszként erre: 10. - Mosoly30)
2011. jan. 25. 11:02
Oké..ebben is van valami..Mondjuk én imádom anyuék esküvői albumát nézegetni :) Mennyire mások voltak :)
2011. jan. 25. 10:32
Szerintem 1,5 milla nem elég nagy esküvőre... A mienk 35 fős volt és 720 ezerbe került 2 évvel ezelőtt, pedig semmi extra nem volt benne és ez vidéki ár középkategóriás étteremmel, saját menyasszonyi autóval és egyetlen muzsikussal, vőfély nélkül.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook