Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogyan tudsz takarékoskodni, hogy a pároddal gyereket vállalhass? fórum

Te hogyan tudsz takarékoskodni, hogy a pároddal gyereket vállalhass? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. skylien (válaszként erre: 69. - F758a7200f)
2011. ápr. 27. 18:22
Hmm... én szövögetném, de a házvásárlási tervek most mindkettőnket jobban lefoglalnak. Most, hogy leestek az ingatlanárak nem az esküvő az elsődleges, hanem a közös otthon.
69. f758a7200f (válaszként erre: 68. - Skylien)
2011. febr. 22. 17:08
Szia, azota mizujs? Szovogetitek a terveket eskuvo ugyben? :)
2011. febr. 22. 16:59
Nagyon örülök a sok hozzászólásnak! Köszönöm :))
2011. febr. 4. 16:52
Ja, meg valami olyan is, hogy befelé 2 lábon vagy hordóágyon, de kifelé nem biztos hogy 2 lábon vagy koporsóban...
66. f758a7200f (válaszként erre: 63. - Kira88)
2011. febr. 4. 16:51

Olaszországban, de nálunk is van olyan hogy operációk alatt benned hagyják a gézpólyát meg a kisollót stb...


Hagyjuk, nem létezik olyan ország ahol az egészségügy tökéletes, nem érdemes ezen siránkozni, nekünk kell tenni azért hogy ne kerüljünk soha kórházba ha lehet.


Itt van is rá egy mondás: A kórházba csak befele menet tudod biztosan, hogy bemész, a kijövet mindig kétes... Valami ilyesmi:)

65. f758a7200f (válaszként erre: 62. - Kira88)
2011. febr. 4. 16:45

Igen, az első generáció még nem nagyon aggódik majd rajta, az utána következő esetleg tanul a szülei hibáiból.


Végülis amerikában is 2 véglet van, az egészséget hajkurászók, és a nem előrelátóan gondolkozók.


Ez is egy természet törvénye, ha azt vesszük: az erősebb, vagy az eszesebb éli túl a többieket...


Jellemző, hogy a nyugati országokban az emberek kevésbé hagyják mások kezében az életüket, ezt nekünk is meg kell tanulnunk, hogy nem lehet csak úgy bejárni a segélyért.

2011. febr. 4. 16:45

Én megmondom őszintén, hogy sajnálnék kiadni 1,5-2 milliót egy esküvőre, főleg ha tudom, hogy babát szeretnénk

1,5 éve volt az esküvőnk és fél millióból kijött

igyaz csak 30-an voltunk de tökéletes volt

ahogy kell

3 koszorúslányom, mindne szép ruha + kiegészítő

Nekem is

de nagyon utána jártam mindennek és amit csak tudtam Én csináltam, az azstalsíszeket a ruhaszalvétákat is év varrtam meg meg a szalvétagyűrűket a meghívókat

a fátylamat is

báááááááááááááárrrrrrrrrr

a polgári esküvőnk ingyen volt, de szerintem az nincs 100 ezernél több és akkor sokat is mondtam

63. Kira88
2011. febr. 4. 16:41
Azt megkérdezhetem hogy te melyik országban élsz? :)
62. Kira88 (válaszként erre: 61. - F758a7200f)
2011. febr. 4. 16:40

Egyetértek.

Viszont nem hiszem, hogyha magánbiztosítós rendszerünk lenne, az bárkit is visszatartana pl. a cigitől. Egy 20-25 éves ember, aki elszív napi egy dobozzal, nem gondol arra, hogy mi lesz vele 50 évesen. Nem érdekli, nincs felelősségérzete, vagy ha van is, megnyugtatja magát, hogy más meg iszik, vagy csokit zabál, vagy drogozik. Hisz úgyis mindenkinek kell valami, amvel "túlél". Ezt a hülye gondolkodást kéne megszüntetni.

61. f758a7200f (válaszként erre: 60. - Kira88)
2011. febr. 4. 16:36

PONTOSAN!


Igen, a tb-s rendszerben mindenkinek van egy minimális ellátása, így az embereknek nincs érdekükben sportolni, vagy egyáltalán pl. leszokni a cigizésről, egészséges szokásokat kialakítani, mert megvan a szoc-háló.


Ha majd nekik kellene kifizetni minden kezelést, akkor megnézném, hogy 2x is meggondolnák, hogy rágyújtsanak-e vagy megigyák a napi adagjukat.


És sajnos igen, becsúsznak ártatlanok is, de alapjában véve igazságosnak tartom én is. Azt nem tartom igazságosnak az amcsi egészségügyben, hogy mivel egy ilyen marketinges szisztéma az is, az emberek sokszor hiába fizetnek biztosításokat, ha a bíztosítók tulajdonosai több hasznot akarnak bezsebelni, a kúrák is alacsonyabb színvonalúak lesznek. Ezt mutatta be Moore a filmjében.


DE, legalább van egy késztetés, hogy gondoskodjon magáról az ember, olyan szinten, hogy igenis törődünk az egészséges életmóddal stb.

60. Kira88
2011. febr. 4. 13:56

Ha az amerikai rendszert akarjuk vizsgálni, akkor tudni kell, hogy alapvetően különbözik a közgondolkodás az európaitól, de főleg a kelet-európaitól. Ez a gondolkodásmód-különbség adja az alapját a piaci elveken működő egészségügyi,-és nyugdíjrendszernek.

A társadalmi kockázatközösség mint olyan ismeretlen fogalom. Számukra elképzelhetetlen egy olyan egészségügy, ahol mindenki egyformán részesedik az ellátásból. Hiába van sok nyugat-európai ország ahol az ingyenes egészségügy(értsd tb-alapú)remekül működik, az amerikaiak szemében ez a kommunizmus találmánya. Nagyon minimális a szociális érzékük...

Így lett az egészségügy magánbiztosításra épülő, ami azt jelenti, hogy minél jobb munkahelyed van, minél magasabb pozíciód, annál jobb "biztosítási csomag"-al rendelkezel, tehát az egészségügyi költségeidet a munkáltató fedezi. Ebből következik, hogy biztosítási körön kívül esnek a munkanélküliek, az illegális bevándorlók stb. Ha pedig nincs biztosításod, még egy influenza esetén is kőkemény dollárokat kell kicsengetni. Lehet vitatkozni arról, hogy a rendszer igazságos-e vagy sem( hiszen az kap ellátást, aki megdolgozik érte!) de egyelőre működik. A nyugdíj hasonlóan piaci alapokra épül.

Ami nekem szimpatikus ebben a gondolkodásban, hogy az öngondoskodásra nevel. Hiszen "you are on your own" azaz a magad ura vagy, az lesz a tiéd amiért megdolgozol, az állam nem fog ilyen-olyan segélyekkel támogatni(a családi pótlék vagy a gyes ott ismeretlen fogalom)viszont megadja az esélyt, hogy MUNKÁBÓL megélj és előrejuss, hogy tisztességes színvonalon élhess.

2011. febr. 2. 17:55
szívesen:) De utána írd ám meg, mert biztos mást is érdekel, hogy mi lett az eredménye?
58. skylien (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2011. febr. 2. 17:27
Én is köszönöm az infókat, valóban hasznosak, és meg is fontolom őket. :))
57. f758a7200f (válaszként erre: 54. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 11:01

Ezt is kiszámoltuk, szóval ha én nem dolgozom, az neki azért beleszámít az adójába, hogy mégis 4-ünket tart el stb. de nagyrészt a totál számít. Hogy mennyi marad, ha kifizetjük a kölcsönök részleteit stb. Mindegy, mindent összevetve, nemigazán foglalkozom azzal, hogy a szomszédnak mije van, csak azt szoktam figyelni, hogy takarékosabb ismerőseim ezt vagy azt hogy oldják meg és ellesem tőlük a trükköket.


Nem fogyasztom ész nélkül a vizet, gázt, villanyt. Minden háztartási gépemnek pontosan tudom a fogyasztását, és azt is, hogy melyik a legtakarékosabb program mindenből, pl. a mosogatógép megéri, de csak akkor ha a jó programot használom és nem a 70%-osat, megpróbáltam annyi vízzel annyi edényt elmosni amit a gép használ és nem tudtam. Viszont csalóka hogy van rajta egy ECO program, ami pedig a gyakorlatban többet fogyaszt mint a GYORS 50fokos. A gyors előtt elöblítem az edényeket, és a víz amit elhasználok ezzel nem sok, mindent lemérve, szóval a gép takarékosabb. Ha csak napi egyszer indítom be.


A hűtőt lejjebb kapcsoltam nem 4-esen megy hanem 3-ason, és a mélyhűtött dolgokat a hűtőben olvasztom ki lassan egy nap alatt, nem pedig a mikróban, mert így hideget adnak le, és a hűtő is kevesebbet fogyaszt:)


Anyós azt mondja, hogy minderre nincs akkora szükség, de majd egy év múlva megnézzük összesítve, hogy pénzben mennyit jelent, le fog esni az álla...

56. f758a7200f (válaszként erre: 55. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 10:51

Én is:)


De mostmár eltanultam tőlük:DDDD Még csak kezdő szinten, de már jól haladok.


Felírom az árakat egy listára, mindig mindent amit vettem, így tudom, hogy amikor akciós áron fut, tényleg akciós-e? Plusz azt is tudom mindig előre, hogy a boltban mennyit fogok fizetn.


Vezetem az excel táblázatomat is amit egy előző hsz-ben írtam, hogy honnan töltöttem le.


És mindent pontosan megtervezek az egész hónapra előre, hogy mit fogunk enni, felírom egy havi menüre, és csak ehhez vásárolok, de mielőtt vásárolnék, már eleve abból próbálom összeállítani ami a mélyhűtőben vagy a spájzban van, hogy minél kevesebbet kelljen hozzávásárolni.

55. anyucika3 (válaszként erre: 53. - F758a7200f)
2011. febr. 2. 10:41

Hát igen,de ezt max aki jól él az nem vette észre,csak azoknak felfedezés:-))

A kispénzű emberek már rég rájöttek mi az a minimális amiből élhetnek,mert rá vannak kényszerítve.Én néha csak lesek,hogy vannak akik tényleg fillérekből képesek kijönni.

54. anyucika3 (válaszként erre: 52. - F758a7200f)
2011. febr. 2. 10:38

Hát szerintem is valahogy így kellene legyen itt is.Aki semmit nem akar tenni a "nagy kalapba",az kivenni se akarjon semmit onnan.

Nem azt mondom,hogy egy fiatal anyukának évtizedes munkaviszonya kell legyen,de ha semmilyen jogviszonya nincs,akkor bizony ne legyen alanyi jogon jogosult semmire,sem csp-ra,sem gyesre!

Az elfogadható számomra,hogy aki mondjuk tanul 20-23 éves korig vagy tovább,az jogalap legyen,hiszen valószínű azért teszi,hogy a későbbiekben dolgozhasson,jó munkahelye legyen.Vagyis Ő fog a jövőben fizetni járulékokat.De akik a levegőbe lógnak,és se nem tanulnak,se nem dolgoznak,azoknak mi a sz@rra fizetnek?Ennyi kifizetésből már gyerekotthonokat lehetne fenntartani,és elvenni az olyan szülőktől a gyerekeket,akik nem hajlandóak a normális életvitelre,nem tartják el őket.Akkor majd meggondolnák,hogy gyártsák e őket,mert nem érné meg nekik anyagilag.Ráadásul az ilyenek a segélyek nagy részét sem a gyerekekre költik.

Ahol meg a férj biztosít mindent,oda is megjárna szerintem,mert ha nem átlag a keresete,akkor a befizetései sem azok.Van aki a 10 szeresét fizeti járulékokra mint mások.A htb-t nem kell össze keverni a munkakerülőkkel!

És igen,sajnos ezeken a dolgokon mi nem változtathatunk,max felháborodhatunk rajta.De ezt csak lehet nem?!:-)))

2011. febr. 2. 10:30

Én pl nem nyomorgok, de nem szoktam szórni a pénzt, és sosem veszek készételeket, mindent én főzök, meg voltam győződve, hogy így olcsóbb és egészségesebb is, legtöbb ismerősöm kb. ennyit költ kajára.


Mivel most gyűjtök valamire, utánakeresgéltem egy kicsit, hogy hol tudnék spórolni és hogyan. Átnéztem még egyszer hogy mit rakok az asztalra, rezsit stb.


Hát az jött ki, hogy csak a kaján már az első hónapban -30%-ot költöttem, februárban már megcsinálom a -60%-ot, és a régi pénz 20%-áig le tudnám szorítani, még mindig az egészséges keretek között. Itt arról van szó, hogy ha nem gyűjtenék arra a dologra, fel sem tűnt volna, hogy mégis főzős létemre, mennyi pénzt kidobáltam eddig, és hála istennek most rájöttem, és ezután már így csinálom:) Ha hónapról hónapra kellene élnünk, már sokkal hamarabb kijöttek volna ezek a hibák.


És lényeg, hogy még az én helyzetemben is, ha hónapokkal, évekkel ezelőtt kapcsoltam volna, akkor már rég meg tudtam volna venni, amire most gyűjtök, nem lett volna probléma.

52. f758a7200f (válaszként erre: 51. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 10:24

Ebben teljesen egyetértek veled, én is utálom az élősködőket, éppen ezért az kellene, hogy a normális emberek már előre gondolkodjanak, az élősködők úgysem fognak, így a normális ember a válságból majd kivágja magát a többi meg nem.


Személy szerint ahol élek, még gyes sincs, ezért én kaptam 3 hónap szülés utáni szabadságot fizetés 80%-át és utána semmi. Családi pótlékot pedig sosem kaptam egyik gyerekre sem, mert nálunk ha nincs munkaviszonyod, akkor nem jár. De így igazságos, és örülök neki, ha valaki olyan kapja, aki dolgozik, és akik nem, azok meg ne kapják! Férjemmel úgy döntöttünk, hogy mi így jövünk ki jobban, ha én vezetem a háztartást, ő meg dolgozik. Ja, és a fizetése miatt ha dolgoznék, akkor sem kapnék családit, de ezt is igazságosnak tartom, amíg azok kapják, akiknek tényleg szükségük van rá, nem pedig azok akik azért potyogtatják a gyerekeket, hogy bemehessenek segélyért 0 munkaviszonnyal.


A politikát nem tudjuk megváltoztatni sajnos, arra kell megoldást találni, hogy hogyan tudjuk jobban beosztani a pénzt, és tovább lépni:)

2011. febr. 2. 10:12
Ja,és osszák a segélyt ész nélkül a munkakerülőknek,mert csinálnak egy halom gyereket felelőtlenül.Ez nem szégyen?Ezeket ki fizeti meg?
50. anyucika3 (válaszként erre: 49. - F758a7200f)
2011. febr. 2. 10:10

A Magyar meg talán még nagyobb szégyen.

Ugyanis én meg azon vagyok felháborodva,hogy akinek van nulla nap munka viszonya 0 ft befizetett tb-je azt is ellátják teljesen ingyen legyen bármiről szó,mi meg akik jó pár ft-ot befizettünk fizessünk az egészségért ha biztosra akarunk menni.Pl a kismamik egy csomó pénzt fizethetnek bizonyos vizsgálatokért szűrésekért,mert kivették a tb-sek közül.Bezzeg a qrva b..ikat amikor átoperálják,azt állja a tb.A beteg rákos,szívbeteg..stb gyerekeknek,meg koldulnak és nem tesznek semmit a gyógyulásukért.

Áhh,szemét egy világban élünk na....

49. f758a7200f (válaszként erre: 47. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 10:04

De sokan elköltik. MErt nem mindenki gondolkozik úgy ahogy te meg én, hanem azt gondolják, hogy az egészség örök.


Ezért van az, hogy ha a gyerek megbetegszik, nekik nem volt semmi félretett pénz. Ezt bemutatta azt hiszem George Moore nevű rendező egy dokumentumfilmjében, hogy az amcsi egészségügy-nyugdíj rendszer egy szégyen:(

48. f758a7200f (válaszként erre: 45. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 10:01

"Akkor nem kell hozzá nagy ész":DDD


Na, megvizsgálnám közelebbről, hogy akik sokszázezreket visznek haza, vajon egyensúlyban van-e az ő háztartásuk, mert nem biztos, csak még nem tűnt fel nekik, mert ugye van miből.


Akkor tűnik majd fel, ha véletlenül egy szegényebb szomszéd úgy csűri csavarja, hogy felhúz a kispénzből is több gyereket, és még félre is tesz. Ne tudd meg, hogy amikor valaki sok pénzt nem oszt be évekig, mennyire kifolyik a keze közül az ÉLETE:O


Egy válságban viszont elsőre a kisember veszíti el a talajt a lába alól, ezért fontos, hogy ha tényleg mínuszokban van, akkor nagyon is nézzen át mindent hajszálról hajszálra, hogy hol tud gazdaságosabban kijönni. VAn aki pl a rezsit nem is nézi, és utána panaszkodik, hogy milyen sok, de lekapcsolni a villanyt, vagy hideg vízzel mosni, vagy energiatakarékos programot választani a mosógépen azt már nem...Vagy csutkára megy a fűtés. Én 19-20 fokot tartok a lakásban, most ezért olyan 15%-al kevesebb lesz a gázszámlám:)

47. anyucika3 (válaszként erre: 46. - F758a7200f)
2011. febr. 2. 10:01

De figyi!Nem mindegy,hogy magad intézed a levonásokat,vagy a munkahelyed teszi?Ha nem akarsz egy fillér nélkül maradni öregségedre,és ellátást akarsz ha beteg vagy,plusz egyéb járulékok,akkor nem költheted el a bruttó fizetésed.Azt meg itt is megteheted,hogy feketén dolgozol,akkor bruttó bérhez jutsz,és évek múlva meg lehet csodálkozni.

Tehát normális gondolkodás,normális életmód mellett,Ők sem költhetik el a bruttó bérüket!

A magán nyugdíj ott meg mindig is normálisabban igazságosabban működött mint az állami itt.

46. f758a7200f (válaszként erre: 44. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 09:56

Igen, nincs nyugdíj, vagyis pont ezt mondtam én is, hogy odaadják a fizudat, az egészet, és abból kell félretenned. Persze vannak erre magánnyugdíj pénztárak, de sokkal kevesebb nyugdíjad lesz mintha az állam fizetné.


Mert ha azt vesszük, hogy pl ahol élek, levonnak olyan 20% körüli nyugdíjjárulékot havonta, de amikor nyugdíjba meg valaki, akkor nem a fizetés 20%-át fogja kapni, hanem olyan 50-et, vagy az adott létminimumokhoz alakítottat, akkor az jön ki, hogy MA 3 dolgozó ember fizeti összesen 1 nyugdíjas nyugdíját.


Ez oda vezet, hogy mivel a mai embereknek már nincs fejenként 3-3 gyerekük, csak egy. TE és ÉN és FÉRJEINK, akik másik 3-mal fizetünk 1 db nyugdíjat, mire nyugdíjasak leszünk, nem lesz RÁNK pénz.


Ezért ma még opciós, hogy valaki az államra vagy magán-ra bízza magát, de pár év múlva nagyon is valóság, szomorú valóság lesz.


Az amcsi egészségügyet hagyjuk, mert ha valaki belehal egy lyukas fogba, akkor carabb mint Magyarországon.


Szerintem a bruttó fizujukat veszik fel, mert még az adót is csak utólag fizetik, szóval bruttó, és ebből ők oldják meg, hogy magán úton, automatice az adott, általuk választott biztosító és nyugdíjpénztár vonja le. Ezért az 50%-ba ők ezt bele kell számolják mint SZÜKSÉGLETEK, de lényeg, hogy a 100% az egy bruttó (az előbbi elméletek, amiket leírtam)

45. anyucika3 (válaszként erre: 42. - F758a7200f)
2011. febr. 2. 09:30

Erről beszélek.Lehet takarékoskodni,ha van miből.Akkor nem kell hozzá nagy ész.

Viszont a kispénzű emberek oszthatnak szorozhatnak,mert mínuszba a gatya szíjat sem lehet húzni.

44. anyucika3 (válaszként erre: 40. - F758a7200f)
2011. febr. 2. 09:18

Ezt honnan hallottad,hogy Amerikában nincs nyugdíj?!Mert nagyon nagy valótlanság.Sokszorosa az ittenieknek....Csak ott magánnyugdíj pénztárak működtek eddig is,amik sokkal igazságosabbak mint az itt működők.Ugyan úgy vonnak minden járulékot mint nálunk,csak többet.Mert pl a tb sem állami szerv.Ott sem a bruttó fizetésüket veszik fel az emberek.

Fel lehet állítani bármilyen elméletet,a nullát bármennyivel szorzod akkor is nulla marad.

És sok család itt tart amikor kifizetett mindent,és bevásárolt.Akinek meg több van,abból lehet félre tenni.Persze van aki nem tudja beosztani a pénzt,de hát ez gondolkodás kérdése.

A kaján tényleg sokat lehetne spórolni,nagyon sokba kerül a bevásárlás hozzá.

2011. febr. 2. 08:54
Ja, és természetesen ezek után csak egészben veszem én is a csirkét:DDD
2011. febr. 2. 08:53

Pl én folyton számolgatok, hogy mi az ami jobban megéri, és nálunk a csirkemell kilója 7-8 euro, míg az egész csirke kilója 2,5 euro.


Sosem vettem egész csirkét, mert mindig diétázom, csak mellet szoktam és felsőcombot a gyerekeknek. Viszont ha az egész csirkéből kivágom saját kezűleg a mellet, és a többit, én is diétázhatok, és a család is jót ehet, és a farhátból levest csinálok, és így egy csirkemell 40 dekás kijön kevesebb mint 1 euroból, szintén 2,5 kilós áron, ami nálam havonta nálam, amennyi csirkemellet eszem, 33 euro vagyis 9100Ft megtakarítás!!!


És mivel megengedhetem magamnak, mert nem nyomorgunk, sosem figyeltem oda, hogy 5 perc melóért egy csirkével ennyire sokat kell rá fizetni. Ezért mondom, hogy sokan a sok pénzt sem tudják beosztani, mert egy bizonyos budget fölött nem nézi senki a részleteket, míg a Juliska néni, meg a Mariska néni természetesnek veszi, hogy nem vesz csirkemellet, vagy csirkét darabosan, csak egészben:))))


Ezeket a kis dolgokat ha innen onnan összeszedjük, akkor olyan jelentős megtakarítás van havonta, hogy azt már érdemes félretenni

2011. febr. 2. 08:45

A 60%-os elmélet az egy másik emberkétől:


szükségletek: 60%-ból kell fedezni



A maradék 40%-ot 4 felé osztani, ebből sorban


-rövid távú megtakarítás (1 évig rakosgatni) pl nyaralásra


-hosszútávú megtakarítás (ezt folyamatosan rakosgatni és nem hozzányúlni), nyugdíjkiegészítésre, házra felvett kölcsön hamarabbi kifizetésére


-rendkívüli költségek (ezt is folyamatosan rakosgatni, de hozzá lehet nyúlni, amikor kell), elromlott háztartási gép, újszülött érkezése a családban stb.


- vésztartalék (ezt folyamatosan rakosgatni, de csak egy bizonyos pontig, pl amíg annyi össze nem gyűlik, hogy fedezi a család költségeit 1-3-6 hónapra), ez arra kell, hogyha egyik vagy másik családtag elveszti a munkáját, de közben fizetni kell a kölcsönöket, számlákat és enni kell, akkor elébe tudjunk állni ennek a válságnak.


Mindegy, hogy a félretett pénzt 1000 forintokkal kezdjük, vagy többel, sok kicsi sokra megy, tudatosítani kell. A 4 félretett pénz közül a VÉSZTARTALÉK a legfontosabb, mert válság bármikor jöhet.


Ez volt a 60%-os elmélet.



-

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook