Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszerprobléma, kérlek segitsetek! fórum

Tápszerprobléma, kérlek segitsetek! (beszélgetős fórum)


2011. nov. 3. 08:24
szia. a frissen felforrt vízhez adj lehűtött, már felforralt vizet. ha erősen össze rázod, fel fog oldódni a tápszer. Néhány praktikát írnék a szoptatás segítésére: sok-sok folyadék (víz, gyümölcslé, alkoholmentes sör, szoptatós tea), nyugalom, a szoptatás akarása, nyugodt körülmények, a szoptatás megfelelő elősegítése és mivel a tejelválasztás a kereslet-kínálat elvén működik, vagyis ha van igény a pici és a te részedről, akkor sikerülni fog. csak légy türelmes és kitartó.
9. csibefalat2008 (válaszként erre: 1. - Marthy2323)
2011. márc. 20. 12:30
Szia! Az is megoldás ha forralsz több vizet elteszed termoszba igy nem kell mindig melengetni mindig kéznél akár éjjel is. Legyen kéznél babaviz. Önts a cumisüvegbe a termoszból meleg vizet(kevesebbet mint amenyit egyénként akarsz használni) csöppents a kezedre hogy mennyire érzed annak, majd önts hozzá a babavizből ezzel lehűtöd ha túl meleg és egyben kipótolod arra a mennyiségre amire szükség van a táphoz, ha jó a hőmérséglet beleteszed a tápot. Így gyorsabb:-))
2011. márc. 19. 17:45
Hány hónapos a babád és miből gondolod, hogy kevés a tejed? Sokan esnek ebbe a hibába, de sokszor elég, ha gyakrabban eteted és újra megindul. És vannak olyan időszakok, először kb. 3-4 hónaposan, amikor már nem olyan duzzadt a mell és a baba is gyorsabban eszik. Ilyenkor megijednek, hogy kevesebb a tej, pedig nem!!!! Pár napig etesd sűrűbben, újra beindul, ne kezdd el a tápszert, mert attól tényleg elapad.
2011. márc. 19. 15:52

Hát én ebből nem csináltam olyan nagy ügyet. Volt egy kispohárban felforralt és már kihűlt víz. Azt kevertem a frissen forralttal, de már csak egy picivel melegebbre hagytam, mint a véghőmérséklet. (hamar rááll a keze az embernek) Utána legfeljebb fél percre betettem az üveget a csap alá... Persze tök forró ne legyen a víz, meg hideg se, de azért túlzásokba se kell esni a hőfokot illetően..


Viszont újra nem melegítettem soha, frissen csináltam, inkább kiöntöttem, ha maradt...


Az egyik gyerekemnek 3 hónapos korától, a másodiknak 2 hetes korától kellett, hogy adjam, úgyhogy jó sokat kotyvasztgattam...

2011. márc. 19. 15:01
Lehet ezert csokkent a tej mennyisege, mert idegeskedsz! Ne sztresszelj, meg lehet visszajon ha odafigyelsz az evesre , ivasra, de ha nem akkor sem nagy problema, mar nagyon jo tapok vannak a babaknak!
2011. márc. 19. 13:24
Értem már!Köszönöm a tanácsot,igy fogom csinálni.Elég egyértelmű de most gondolkodni sem tudok.Ideges vagyok,hogy alig van tejem.Olyan hirtelen lecsökkent a mennyiség.
2011. márc. 19. 13:22
Azt hittem,hogy csak forró vizben oldódik és azért irják,hogy 50 fokos legyen.Langyos vizbe is oldódik?
2011. márc. 19. 13:21
Egy kevés 50 fokos vízzel kikeversz és a többit az lőzőleg felforralt de már hideg vízzel pótolod.
2011. márc. 19. 13:20
A vizet előre is fel lehet forralni.
2011. márc. 19. 13:09

Az a problémám,hogy ma elkezdtem tápszert adni a babámnak mert kezd elapadni a tejem.A HIPP hypoalergént adom.Úgy írják az elkészitést,hogy 50 fokra fel kell melegiteni ,rá a porra ,összerázom és visszahűtöm.Ez nagyon sok időt vesz igénybe.van esetleg valami praktika,hogy gyorsabban menjen?Hogyan tudom gyorsabban visszahűteni?Kb. fél órát hűtöttem hűtőben mire jó lett.

Előre is köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook