Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » SOS, kérlek segítsetek, hol keressem a cicám? fórum

SOS, kérlek segítsetek, hol keressem a cicám? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
173. 65298a0518 (válaszként erre: 172. - E3e341c3df)
2012. jún. 11. 19:48

Köszi, azt én is nagyon remélem, be voltam azért tojva rendesen.

Most már nem is keresi a sötét helyeket.

172. e3e341c3df (válaszként erre: 170. - 65298a0518)
2012. jún. 11. 18:52

Szia Panna! :)


Ja, én nem ilyen műtétre gondoltam. Olika is ivartalanítva lett, nekem semmi negatív tapasztalatom azzal kapcsolatban.

Olvastam a lenti esetet, tényleg durva. Sajnos én is átéltem a volt cicám haldoklását vagyis a dokihoz rohantam vele, de eutanázia lett. :(

Örülök, hogy megszűntek a tünetek, remélem nem is jönnek vissza.

2012. jún. 11. 09:48

Na, ezt még pénteken írtam másik fórumon:


Ma megijesztett azért valaki, aki azt írta, hogy az ugyanilyen cicája (én személyesen ismerem és a cicát is ismertem, ez a cica és persze a gazdája rengeteget segített nekem amikor bajban voltam, mert 2 napos kiscicáink anyját elütötte az autó) aludt, majd felkapta a fejét, zavart volt és ijedt, mintha légy után kapkodna pont mint Gyapi, majd nem kapott levegőt és meghalt. Ilyet végignézni, basszus!

Lehet a stressz vált ki náluk valami hirtelen látászavart, a látóközpont van ingerelve hirtelen adrenalin hatására, nem tudom, de igyekszem ezt elhessegetni, remélem Gyapi nem így végzi.

A hölgy cicája, Roxy ráadásul öreg sem volt:(((

170. 65298a0518 (válaszként erre: 169. - E3e341c3df)
2012. jún. 11. 09:46

Szia Vilma!


Ő is műtét után van, februárban esett át az ivartalanításon.


Nem ismerem a dokit, nemrég költöztem ide, őt ajánlották.

Tünetek megszűntek egyenlőre, viszont...na várjál, átmásolom a másik hsz-emből az ismerősöm történetét, amit most mondott el.

Dehogy okoskodsz, minden info hasznos, köszönöm!!!

2012. jún. 10. 07:11

Eszembe jutott valami. Nem is értem eddig miért nem. Volt régebben egy perzsa cica, aki mintha szintén csinált volna ilyeneket. Azt hiszem vese, húgyvezeték körül voltak problémák. Mivel én később ismertem meg nem emlékszem rá, hogy átesett-e valamilyen műtéten, de azt hiszem igen és utána speciális tápot kellett neki ennie, mert különben rosszul volt és fura tüneteket produkált.

Nem tudom a doki ezt tapintásból kitudja-e szűrni vagy kell valami egyéb vizsgálat. Egy vérvétel lehet nem ártana, de nem akarok okoskodni. Nem tudom ismered-e az orvost, de remélem jó doki és lelkiismeretes, nekem azért vannak rossz tapasztalataim, főleg a nem egyértelmű esetek terén tudnak furán viselkedni.

Mindenesetre szurkolok, hogy legalább kiderüljön mi a gond és simán meglehessen oldani.

168. e3e341c3df (válaszként erre: 167. - 65298a0518)
2012. jún. 8. 21:47

Szegényke...

Néha úgy fejbe tudnám kólintani a dokikat. Szerinte ez semmi különös, akkor mikor van valami?

Tényleg, a macskák vajon megtudnak őrülni? Mármint nagyon nem akarom, hogy ez legyen (bár lehet, akik a szellemet lát kategóriát mondták, erre gondolhattak).

Mindenképp írd majd le légyszi, hogy mi lesz/lett vele, tényleg nagyon érdekel.

Én már akkor is kész vagyok, ha Oli néha (szerintem) maga alatt van, mert azt hiszem depressziós, közben lehet egyszerűen csak lusta disznó. Azt amit te átélsz szerintem kemény lehet, utálom látni, ahogy az állatok "szenvednek". Kicsit befokozom, ne vegyél komolyan, de sajnálom a helyzetet.

167. 65298a0518 (válaszként erre: 166. - E3e341c3df)
2012. jún. 7. 11:02

Szia.


Köszi.


Enyhültek a tünetei, de ezt annak tudom be, hogy megszokta az állapotot, ami nem múlt el, ettől még gyakran bolondul meg akár evés közben is, és csak szalad, minél gyorsabban a lehető legsötétebb helyre.

Voltam vele dokinál, de nem talált semmit, alaposan vizsgált mindent, a tekintetét is.

Most írnom kell, mikor mit csinál pontosan.

Jellemzően evés után kapkod a levegőben a szájával, mintha valami szálló bogarat el akarna kapni, de nincs ott semmi.

A hátán rángatózik a szőr, ugye szoktak így "vakarózni" de neki gyakoribb most.

Doki szerint semmi különös, de majd figyelem és beszámolok neki.

166. e3e341c3df (válaszként erre: 165. - 65298a0518)
2012. jún. 6. 20:45

Szia!

Azóta én is átéltem a te frászod, mert Olika eltűnt... két napra, közben rájöttem, hogy mennyire tehetetlen vagyok. Szörnyű volt, de haza jött és jól van. :)


Huh... sajnálom a cicát. Szerintem nem veled van baja. Nekem még nem volt ilyen tapasztalatom, de valami lehet vele. Kutyánál asszem volt régen ilyen, de az sem az enyém volt. És nem menekült csak furcsa mozdulatai voltak meg azt hiszem rángatózott is néha, de ez hülyeség, nem ide tartozik. Csak próbálok agyalni, de tényleg nem tudom mi lehet. Én nem igazán hiszek a szellemes dolgokban, meg különben is mit csinálnál? Szellemet űzetnél az otthonodban? Áhhhhhhh...

Amúgy azóta történt valami változás?

Egy állatorvosi rendelőt ha felhívnátok. Lehet ők tapasztaltabbak és lehet ez valaminek a tünete és tudni fogják.

Írj majd, hogy mi a helyzet.

165. 65298a0518 (válaszként erre: 164. - 65298a0518)
2012. jún. 4. 09:09

Atyagatya, most látom, itt még nem is jelentettem, hogy januárban meglett a cicám, állatvédők hozták haza, csoda, hogy túlélte a szilveszteri petárdadurrogtatásokat!


Most viszont megint segítséget kérnék, az azóta hozzánk szegődött hosszú szőrű, talán angóra vagy perzsacicámmal kapcsolatban:


Azt mondta valaki szellemet láthat a macskám (2-en is mondták) vagy betegséget érez, kezdek parázni;-)


Segítsetek légyszi, hátha nem nagy a baj!



Fel-alá futkos tegnap reggel óta, szokott ilyet, ha pisilni kell neki, vagy ha játszik, most viszont gyakoribb az, hogy furcsán csinálja ezt, és nem tudom, mi az oka.

Pl. kikéredzkedett, mintha menekülne, kinyitom az ajtót, már majdnem szalad kifelé, amikor meggondolja magát, mint aki látott kint valakit, és befelé rohan inkább, kint semmi macska, tényleg senki sehol.

Kérdem fiam, nem láttad hová futott? Ágy alá. Nézem, de nincs ott. Kinyitottam a hátsó erkélyajtót, ha fut, arra fusson, ne fent az autók alá (egyébként tud magára vigyázni, fél az autóktól, de most félek, elütnék)

Vagy pl. hajnalban mellém ül kanapéra, mintha csuklana 1-2-t, majd mint aki megőrült, leugrik és menekül önmaga elől vagy valami elől, ami a gyomrában van nekem így tűnik. Közben furcsa, féloldali rágómozdulatai vannak, de ritkán.

Kedvenc sonkáját adtam neki, hátha azzal lemegy egy esetlges torkán akadt, szőrszálon vagy hajszálon lógó akármi. Kérdem párom, adott -e neki tegnap a halból, igen, adott, de afrikai harcsa volt, nem szálkás, ilyen kis zsíros részt, keveset. Esetleg pedig mégis az lehetett. Nem tudom mit tegyek, aggódom érte azért.


Volt cicáiddal valaha hasonló? Mintha hányni is próbálna, ami gyakori nála, ő a hosszúszőrű, és gyakran öklendez ki szőrcsomókat. Tegnap még jókat nevettünk rajta, amíg azt hittük játszik, de most már nem vicces annyira.


Köszi előre is!

Csajok, valaki? Tőlem menekülne? Vagy a szőrcsomót nem tudja felöklendezni? Nem értem.

164. 65298a0518 (válaszként erre: 163. - Szandikkka)
2011. dec. 13. 08:24

Szia Szandi!

Köszi a kérdést, aranyos vagy!


Se híre, se hamva, a közteresek pedig leveszik az oszlopokról a hirdetésem, bár, talán jobb is, mert volt nap, amikor 3 cicához küldtek el, hogy tuti az enyém, a fiam tök lelkesen jött velem, aztán csalódtunk. Valószínűleg nincs emberközelben, inkább erdőbe húzódhatott!

Van viszont 4 cicám a környéken, akit etetek, az első és hátsó teraszon is alvóhelyet alakítottam ki (melegedő:)), mert a szomszéd házban állítólag itthagyott a csajszi, aki elköltözött egy szép fehér cicát, őt egy öregasszony mindig elveri állítólag, ezért nagyon félős, na az egyiket ő bérelte ki, neki nincs gazdija. És van egy 5. hosszú szőrű macskosz, olyan kis simulékony, ő nagyon barátságos, ő be is jön 2 napja, le sem száll rólunk, szerintem van gazdija, de egy tünemény, rengeteg szeretetet képes adni, imádom.

Az én kiscicám ... hát, lehet, ezt nem bírta elviselni, hogy mire ő meglett, már sok macskosz volt itt. Talán egyszer megjelenik:((

163. Szandikkka (válaszként erre: 162. - 65298a0518)
2011. dec. 12. 18:12

Szia!


Mi újság a cicussal?

Remélem már hazament!

2011. nov. 1. 11:02

Köszi csajok, bocs, de nem volt net, a szolgáltató meg most volt hajéandó foglalkozni velünk nov. 1-én, hmmmm.


Oh, de kár, hogy csak igy követhetö, akkor számomra nincs túl sok értelme, ha meg is lesz egyáltalán, egyenlöre nyoma sincs, kiteszek az elsö hátsó teraszra nyughelyet neki éjszakára, hátha jön, csak nem halljuk, de semmilyen macskaször nincs rajta. Ez van:(((

161. timycat (válaszként erre: 157. - 65298a0518)
2011. okt. 28. 23:05
Nem, nem látják, hogy hol a macsek, csak ha valaki megtalálja elviszi dokihoz, vagy menhelyre és megnézik hogy van-e benne chip, akkor a leolvasó kiadja a gazdi elérhetőségét
160. e3e341c3df (válaszként erre: 156. - G_eszter)
2011. okt. 28. 22:47
Igen. Tudom, olvastam róla. Nem is tudom, nekem túl gépies, jövős, természetellenes. De... haladni kell a korral.
159. e3e341c3df (válaszként erre: 155. - 65298a0518)
2011. okt. 28. 22:45

Nem semmi a macskád. :)


Szegény cica... ott azért szerintem nem csak az lehetett a probléma, hogy nem engedték ki. Azért ehhez a viselkedéshez több kell. :(

158. g_eszter (válaszként erre: 157. - 65298a0518)
2011. okt. 28. 20:48

Én otthon csináltattam, ott 4000 körül volt, itt Budapesten 6000 körül van általában. Nekem az útlevél miatt kellett főleg, hogy külföldre utazhassunk.

Azt hiszem, hogy meg tudják találni chip alapján. Pontosan nem tudom. Pár hét múlva, mikor viszem oltásra, majd megérdeklődöm az állatorvostól, mert engem is érdekel, hogy ő hogy tudja.


Maga a chipezés különben csak egy injekció. Nagyon gyors.

157. 65298a0518 (válaszként erre: 156. - G_eszter)
2011. okt. 28. 06:24

Eszter, maga a chip mennyibe került?

Ez olyan, hogy betelefonálsz valahová, és mondják, hogy hol van, vagy hogyan müködik?

156. g_eszter (válaszként erre: 153. - E3e341c3df)
2011. okt. 27. 20:36

Az enyém be van chipezve. Egy pillanat volt, nem fájt neki.

Miért idegenkedsz tőle?

155. 65298a0518 (válaszként erre: 153. - E3e341c3df)
2011. okt. 27. 18:20

Hello!


Nem szeretem, ha van rajta nyakörv, mindig félek, hogy annak köszönhetöen akad fenn valahol. Amikor még volt rajta, elöfordult, hogy 2 napig nem jött (ez akkor még nem volt ilyen szokványos) és lógott rajta a nyakörv, másik esetben meg jött, ahogy kell, de a nyakörv sehol, pedig akkor kapott újat. Lerágni nem tudta, az tuti, akkor hová lehetett. Tehát nem szeretem.

Az én macskámat meg be sem tudnám zárni éjszakára, azért is lett kiengedve, mert nyávogott állandóan, meg hancúrozott, az egész panel töle zengett, föleg a parkettás szobában. Volt, amikor arra ébredtünk, hogy a 220 magas szekrény tetején lelök egy vázát. Kifejezetten szeret fára mászni, nem volt lakásba való.

Az én személyes véleményem az, hogy ha egy macska az a fajta, akinek nem elég a lakás, azt ki kell engedni, és sajna benne van a pakliban, hogy valami baja esik, de legalább addig is szabad. Inkább igy, minthogy szenvedjen egy lakásban, üljön a párkányon, és sóvárogva lessen kifelé.

Volt egy hely, ahová bébiszitterkedni jártam, nagyon furcsa volt az a cica, tiszta idegbeteg, ha megsimogattad volna, elhúzta a fejét, rögtön elszaladt a gazdájától is, nem birta az érintést, és nem nyávogott, hanem vonyitott (nincs hosszú i-m), inkább csak idegesitö disz volt szegény, mint szerethetö kedvenc, kb. napi 1-2 percre vitték ki, amig elszivtak egy cigit, felügyelettel. Én nagyon sajnáltam:((

154. 65298a0518 (válaszként erre: 152. - Lousha)
2011. okt. 27. 18:08

Köszi, nekem sokat segitettél. Baja tuti nem esett, legalábbis szerintem, ha a telkünk környékén nem történt baja, ahol azért van sok ragadozó, akkor itt sem fog. Igaz, a vonatot nem ismeri, kb. 200 m-re van, de csak ilyen kisvonat-féle, és csak nem hülye, hogy bevárja, az autókat is ismeri, ezek szerint felfedezökörútra mehetett. Jellemzö rá, ha kiabálok is neki, és hallja, vigan alszik valahol napközben, kaptam már rajta a telken a padláson, épp csak a füle hegyét vettem észre, ö meg tojt rám.

Tölem aztán mehet napokra is, csak jöjjön vissza, mert marhára hiányzik, ezek szerint, szerinted nem jellemzö, hogy eltévedjen:))

Köszi mégegyszer!

2011. okt. 27. 18:04

Sziasztok! :)


Szoktalak olvasgatni titeket.

Nekem is elég nehéz lelkileg, mert úgy érzem Oli kezdi kinőni a házat. Ma már majdnem a tetőre is kiment, mert úgy mászik a falon, hogy az elképesztő. Nem igazán szeretném még kiengedni, de azt hiszem lassan be kell neki majd mutatni a környéket, eleinte azt hiszem póráz lesz, bármennyire is viccesnek hat. De mindenképp szeretném még előtte ivartalanítani, aminek még nem jött el a ideje.

Én nem tudom hogy van ez náluk, de az előző cimicem szabadon kijárhatott, ivartalanított kandúr volt és ő soha nem maradt ki egy éjszakára sem. Nagyon kis okos volt, szinte nem is kellett aggódni érte, mert minta macsek volt amellett, hogy azért felfedezte a környéket... sokszor láttam átmenni az úttesten is mert éppen a túloldal is érdekelte.


Sajnálom Panna, hogy a cicád ilyen koborló hajlamú.

Én is gondolkodtam, hogy mit kéne tenni, ha Olivér is hasonló lesz. A neve és címe a nyakörvön/ben? A chiptől idegenkedek... Meg ezektől nem védik meg őket az esetleges bajoktól. Hm...

152. Lousha
2011. okt. 27. 14:37

Az ilyen kóborláshoz szokott macskánál nem ritka, hogy napokra lelép, ráadásul ha új helyen van, messzebbre is elmegy, mert be akarja járni a területét, felmérni, kivel osztozik, mi érdekes van erre stb.


Hazatalálni mindenképpen hazatalál, kiválóan tájékozódik. Persze baja ettől még eshet, és "össze is szedheti" valaki. Utóbbi a kevésbé kínos, mint mondtad, akkor legalább valószínű jó helyre kerül.


Tudom, nem vigasztal, de sajnos ez sokáig így marad, ha megszokta, hogy kijár, akkor sokszor fog eltünedezni. A fiúcicákra még jobban jellemző a hosszas távollét, de a "csajok" is tudnak akár 4 napot is kóricálni, majd egyszer csak, mintha mi sem történt volna, hazaballagni... Ilyenkor a gazdi tiszta ideg, de sokat tenni így utólag már nem lehet. Ha nem is neked, de új gazdiknak csak azt tanácsolhatom, ha igazi "házikedvenc" a macska, próbáljuk egész kicsiként arra szoktatni, hogy vagy ne járjon ki, vagy csak a szűk környezetében nézelődjön. Utóbbi nagyon-nagyon nehéz, egyfolytában utána kell loholni, mire megérti és beletörődik, hogy hol vannak a határok.

151. 65298a0518 (válaszként erre: 150. - G_eszter)
2011. okt. 27. 13:56

Nekem muszáj kiengednem, mert a másik házban jó helyen volt ilyen szempontból, ehhez szokott 3 évig, de ez a környék idegen neki, remélem, visszatalál, egyébként teljes zöldövezet, susnya ez is, macskaparadicsom is lehet akár.

Ha elvitte valaki, akkor az a valaki szereti a cicákat, és akkor nem bánom, csak ne fázzon és ne éhezzen, mindig attól rettegek, hogy valahol bajban van, beleesett valamibe vagy mittudomén. Ilyen hülye vagyok. Remélem, jókat röhög rajtam valahol és hazajön, ha kiélvezte a szabadságot.

150. g_eszter (válaszként erre: 149. - 65298a0518)
2011. okt. 27. 09:04

Jaj :(

Nagyon sajnálom.

Remélem, hogy meglesz. Hacsak nem vitte el valaki, mert azt hitte, hogy gazdátlan.

Na, én ezért nem engedném ki soha csavarogni az én bogaramat.

149. 65298a0518 (válaszként erre: 147. - G_eszter)
2011. okt. 27. 05:54

De úgy tünik lesz, kedd este kiengedtem, úgy, hogy már volt kint épp egy hete volt arra, hogy szokja a környéket, azóta nem láttuk:((

Szuper. Most kezdödik minden elölröl. Délelött is, este is bejártam érte a környéket, de semmi:((

Nem értem, boldognak tünt, nem láttam rajta, hogy megzakkant volna itt.

148. 65298a0518 (válaszként erre: 147. - G_eszter)
2011. okt. 22. 14:49
Igen, én is remélem:))
147. g_eszter (válaszként erre: 146. - 65298a0518)
2011. okt. 21. 18:38

Nagyon lehet szeretni egy ilyen pici állatot :)

Remélem több ilyen kalandotok mostmár nem lesz :)

146. 65298a0518 (válaszként erre: 145. - G_eszter)
2011. okt. 21. 06:09
Igen, meg a gyerekek, a kisfiam sirt is örömében:))
145. g_eszter (válaszként erre: 144. - 65298a0518)
2011. okt. 20. 09:43
Meg ott vagy vele te, talán az a legfontosabb :)
144. 65298a0518 (válaszként erre: 142. - E3e341c3df)
2011. okt. 20. 05:54

Köszi Csajok!


Már meg is volt, a bútorok azért a régiek, úgyhogy csak 1 nap volt ideges egy kicsit:)))


Tök jóóóóóóóóóó!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook