Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres táplálás fórum

Tápszeres táplálás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tápszeres táplálás

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
434. layuda
2011. nov. 3. 22:18
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Bebivita 1-es tápszerről?
433. 026876815c (válaszként erre: 432. - Kingi7)
2011. aug. 27. 13:24
Szerintem megpróbálhatos neki nyugodtan nekem ez volt az első tápszer amit felírtak az újszülött kisfiamnak,nekünk nem ment a szopi sehogy sem kezdetektől és ezt kapta igaz később váltani kellett mert nem jött be de a kórházba ebból kapott!Nyuogodtan kipróbálhatod sztem baj nem elsz ha nem ízlik neki vagy látsz rajta valamit akkor meg úgyis visszaállsz a HAra vagy segítséget kérsz a gyerekorvostól
432. kingi7
2011. aug. 27. 13:09

Egy kis segítség...


Lányom tápszeres volt, neki a HA-tól ment a hasa, hosszú kisérlet után derült ki, hogy a Milupa milumil tehéntej alapú! a jó neki.

Mos tszületett a kicsi fiam, rengeteget eszik, anyatejet is, de kevés neki. A HA-tól szintén megy a hasa, 3 hetes, lehet neki adni szintén milupa milumil 1-es tejalapú tápszert? Nincs allergiás a családban. Tapasztalatok?

431. Pyrha0 (válaszként erre: 430. - Ében11)
2011. júl. 12. 12:55

Nálunk is megy a sírás rendesen. Utálom a gyereket a saját anyámhoz vinni. Szerencsére anyósnál lakunk még 2 évig, ide meg csak ugy nem jöhet. Anyosom mindenben azt csinálja amit én. De a saját anyám szerint mindent elrontok...soha egy jó szava nincsen. Tulöltöztetem, lengénöltöztetem, tul szomjas, minek adok annyi teát, miért hátra fektetem,miért hasra...anya képes orákig ölbe tenni, sajnos nem tudtam miért lehetetlen a gyerekkel 1-1 nagyis nap után birni...sajnos ott kellett hagynom többször mert vizsgáznom kellett. MIkor rájöttem már kiderült hogy önmagát a gyereknek 'anya'ként hivja..mikor meghallottam azt hittem pofán vágom a saját anyámat. Irigyli tölem a saját kislányomat. Megjött anyosékokoz mert kerti partira hivták meg, erre nem hogy köszön hanem rohan kiszedni a picit aki épp a babakocsiba pihent...10 percbe telt kemény rászolással h fejezze be és menjen köszönni, a gyerkeet meg hagyja békén.


Most a tápszert meglátta, rögötn beleszolt, hogy tul melegen adom, tegyek több port bele...nem látom hogy még kérne (már jol lakott láttam a piciján is)


Lassan eléri hogy havonta 1x se akarok oda menni! Nem sok

430. ében11 (válaszként erre: 429. - Pyrha0)
2011. júl. 12. 10:58
:) Ez ilyen-nálunk is nagy harcok voltak-vannak a nagyszülőkkel-az a baj, hogy engem is és a gyerekemet is bébiként kezelnek-tehát ők akarnak dönteni-mit hogyan, akkor is ha nálunk vannak akkor is ha mi megyünk.Én szóltam stb. sokszor sírtak is-de muszály volt kiharcolni, hogy én vagyok a főnök-és ők ne szóljanak bele.De így is megy a harc-altatással öltöztetéssel ha beteg a gyógyszerekkel-később a hozzátáplálással most pedig fegyelmezés és édesség a kritikus-mert mamáék ezekhez máshogy állnak-és nem azt teszik sokszor amit én kérek-pl. náluk nem lehet fegyelmeznem a gyereket-mert szegény, hagy lazítson-aztán meg fél nap alatt lefáradnak mert a gyerek rákap a mindent szabadra.Hát anyum sokszor sírva ment el, mikor nem engedtem felvenni a picit.De muszáj volt.Szerencsémre-az első két hónapban 100 km-re voltunk tőlük-így nem kapatták el.Mondjuk nem is értettem, miért akarták kivenni az alvó gyereket a kiságyból-ezt még a védőnéni se tette meg.Biztos javul majd a helyzet-kitartás kell-hogy pici elviseld a sírást is-mert nem lehet hónapokig évekig kézben tartani-nagyon kimerülsz-és az idegeket is megviseli-arról nem is beszélve, hogy a párkapcsolat is rámehet-ha anyára ránő a gyerek-másra nem marad idő.Az ember azt hiszi később jobb lesz-de nem később meg más dolgok jönnek elő-pl. a fogzásnál a jól alvó gyerekünk nem aludt egész éjjel-15 percenként megébred-felsírt-embert próbáló volt! :)
429. Pyrha0 (válaszként erre: 428. - Ében11)
2011. júl. 11. 13:38

Imádölbe lenni, az anyukámat szo szerint orditva kell leállitani, hogy felne vegye ha semmi baja sincs. de igyse érti meg igy most nem találkozhat emmával, mert egy egy nagyis nap után 2-3 napos hiszti jön itthon, mert ölbe akar lenni. Kengurut imádja, abba lenne egész nap...kiságyba 10 percet ha megmarad:( egyszerüen utálja...babahordozóba tudom elaltatni csak, meg abban szeret pl konyhába velem lenni. 2 hetes korátol nem eszik-alszik és kész, hanem eszik,sir,nézelödik,sir,eszik...folyatva igy...és alig akar aludni. most fent vagyunk hajnali 4 ota...aludt talán 1.5 orát...látom h fáradt de nem akar elaludni se kiságyba,se hordozoba, s ringatva, se ölbe, se simogatva:(


Megette szopi után a 100 mili tápszert...igy nem sir mert éhes lenne. Elöször 50-et csináltam, de az kevés volt. :S

428. ében11 (válaszként erre: 427. - Pyrha0)
2011. júl. 11. 12:23
Hasfájásra nehéz okonak lenni-mert igazából az egy átmeneti dolog-nálunk kb. 2-3 hónapig tartott-után már műsírás volt-ez lehetett látni-mert nem feszítette magát-nem pukizott és sírni is rövidebb ideig sírt-de szeretett volna kézben lenni :) .Nem vettük fel-csak ott voltunk a közelbe, beszéltünk hozzás stb-ez szépen el is maradt-bár a család nehezen viselte, ők ölbe vették volna, megijedtek azért sír mert nagy a baj-de nem engedtem-mert ha nincsenek az egész napom tönkre vágta volna-hogy kézben ringssam.Sógoromék is ringatták órákon át, az etetővel együtt-a végén már ketten fogták-mikor a kisasszony súlyosabb volt. :)Szerintem ezért ne válts dokit.Lehet a tiédnek sem fáj mindig, csak szeretne kézben lenni-próbáld ki hogy kenguróban van hordókendőben magadra teszed-vagy hagyod nyöszörögni-de a közelben vagy beszélsz hozzá-vagy csak a játékát(csörgőt)mutatod neki-de nem veszed fel-én mindig pelus cseréknél játszottam vele-egy tíz-tizenöt percet-simogattam beszélgettem vele-megmutattam a játékait-de ilyenkor sem volt kézbe-pelenkázón-utána kiságy-mert muszáj volt kiteregetni elmosogatni vagy egyszerűen csak enni pár falatot nekem is-igaz fárasztó volt a gyereksírás.Később már jobb lett-a babkocsit is megszoktam-az enyém utált eleinte benne lenni.És abban aludt-csak napi ritmus kellett délelőtt séta délután séta-közben bevásároltam, elintéztem pár telefont. :)Hátha a tápitól megnyugszik-teletömi a hasát :) kevesebbet sír, többet alszik.Gyógyszert meg persze hogy nem kaphat folyamatosan még pici.
427. Pyrha0 (válaszként erre: 425. - Ében11)
2011. júl. 11. 12:09
Csak igy se éjjelem se nappalom, alszik 10 perceket ha egyáltalán alszik...napi 1x2orátvgkimerülten.Leteszem sir, felveszem nehezen de megnyugszik, sokszor felsir a cicin is, megfesziti magát. Tortura az egész. A papeverinestöl 2-3 napután lenyugszik de rá3-5 napra csökkenteni kell a doki szerint a gyogyszert amivel minden kezdödik elöröl. Nem értem miért nem kaphatja. Már másik orvost fontolgatok,háta ö okoksabb.
426. Pyrha0 (válaszként erre: 425. - Ében11)
2011. júl. 11. 12:07
Köszönöm a válaszokat. Probáltuk hogy oránként kapott...de akkor meg elkényelmesedett és lusta volt 1 etetésnél jol lakni, mert tudta 1 oramulva kap ujra. Nem erölködött hogy teljesen kiszivja. Nem sokára jön az etetés, utánna gyorsan megkinálom a tápszerrel. Nagyon kiváncsi vagyok hogy reagál rá. Valoszinüleg refluxos, nem tudni kinövi e, ez is a gond:(
425. ében11 (válaszként erre: 422. - Pyrha0)
2011. júl. 11. 11:59
Szia!A hasfájás sajnos ilyen-enyém is ilyen volt-semmi nem használt-pár hónap és elmúlt magától.Nem is tömtem bele sokmindent-infacolt kapott-bár fájt a hasa-de a szelektől megszabadult-és tornáztattuk-meg valahogy kibírtuk azt a pár hónapot-mindig este 6-tól 8-9 ig volt sírós.Nekem nem kellett tápszer eleinte...másoknál úgy láttam, hogy szopik után egy kevés tápival is megkínálták-tényleg te látod-mennyit eszik belőle, illetve bukik-e vissza.Pl. az enyém addig evett amíg volt az üvegben-de a felesleg visszajött-így visszavettük az adagját.Nagyjából tudod mennyit szopizik?Próbáld ki, hogy 50ml elkészítesz és megkínálod szopi után mennyit eszik.Ha elfogy mind de bukik-akkor sok az 50ml, ha marad akkor meg tudod mennyi kell.És az is lehet a tejcsid visszajön-több lesz(nem sír a baba egy óra múlva, nő a súllya megnyugszol).Szopi pártiak azt mondanák-egy óra múlva is ciciből kínáld-mert van benne igazság minnél több inger éri a mellett annál több tej termelődik.És sok pihenés meg sok folyadék!Én fejtem a tejet-de akkor is napi 6szor kellett-különben elapadt volna-de így pontosan láttam mennyi tejem van-az én babám lusta volt-és 5 percnél többet nem volt cicin-pedig se cumit se cumisüveget nem kapott-még fejéssel lehetne több tej-este meg szopik után lehetne fejni.
424. Kismanó86 (válaszként erre: 422. - Pyrha0)
2011. júl. 11. 11:53
Semmiképpen ne várj, hogy sírjon. Próbáld úgy, hogy megszoptatod és utána adsz neki tápszert. Én ezt nem tudom megmondani, mennyit, ezt tényleg Neked kell kitapasztalni. Csinálj mondjuk 100-at, aztán majd látod, mennyi fogy. Ha elfogy az egész, legközelebb csinálj egyel többet.
423. ében11 (válaszként erre: 420. - Tobzoska91)
2011. júl. 11. 11:41
A glükóz a szőlőcukor-ami sok mindenben előfordul, a glutén megint más.Most melyikre érzékeny-és ez hogy derült ki?Egyébként én nem adnék-ezeket csak akkor ha muszáj-mert valamit nem kaphat és pótolni kell.Persze a forgalmazó szeretne szép hasznot és nagy forgalmat ezért reklámozza.De ha nincs baja a picidnek-akkor a sima hozzátáplálás-párolt zöldség-rizzsel burgonyával, gyümölcspüré és lehet mellé tápszer.Ha erre rákap-akkor legalábbis nálunk-két adag gyümi egy adag főzelék-és reggel este tápi volt a menü+víz.Később még tea(1 adag!)vagy gyümölcslé(1adag!).
422. Pyrha0
2011. júl. 11. 11:39

sziasztok.


Elsö gyerekes anyuka vagyok. a piciurom 2.5 hós, most jön a kiegészités tápszerrel. Sokat idegeskedtem, ez lehetett az oka hogy nagyon csökkent a tejcsim. 2 etetés között 2x 75-100 ml tea kellett hogy ne sirjon kajcsiért. Eddig hizott magához képest, de voltunk proba szoptatáson és a doki rögtön mondta tápszer kell neki kiegészitésnek. Felirta a Milumil komfort 1-t 2055 ft vényre. Jó drága:( De semmit nem mondott mennyit mennyiszer adjak. Azt mondta látni fogom. De elsö gyerekes anyukaként 21 évesen kicsit nehéz nekem az ilyet meglátni:( Nagyon hasfájosak vagyunk már a sokadik üveg papeverines keveréken vunk tul, mert se infacol,espumisan,miraviz,édeskömény tea nemhatott,angol vízet meg nem kapni:( Kicsit kétségbe esett vagyok.


Valaki tud esetleg tanácsot adni mennyit adjak szoptatás után? Vagy várjam hogy 1 orára rá sirjon hogy éhes?


Köszönöm a válaszokat

421. Kismanó86 (válaszként erre: 420. - Tobzoska91)
2011. júl. 10. 15:59

Szia!

Én biztos nem azt adnék. Miért nem kezditek el inkább a hozzátáplálást, gyümölcsökkel, majd zöldségekkel? Amíg viszonylag sok a tejed, szerintem felesleges rizspépet adni neki. Egyébként valóban vannak olyan pépek, amik gluténmentesek.

És ez hogy derült ki, hogy lisztérzékeny a Pici?

2011. júl. 10. 14:42
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a picim anyatejcsis, 5hónapos elmúlt. Kezd kevés lenni a tejcsim, a minap küldtek postán hozzátáplálási útmutatót és ott írták hogy már kaphat gabonát (gluténmenteset) és láttam hogy van tejberizspép ami anyatej pótló tápszerrel készül. Ilyet érdemes-e adnom a gyereknek...vagy nem? Egyébként glükózérzékeny a kislányom. Szetrintetek?
419. nagyreni (válaszként erre: 418. - Célia88)
2011. ápr. 17. 12:31

3-4 óránként, ahogy megéheztek...

Nem csináltam soha ügyet abból, mennyit esznek, max néha kellemetlen volt az elkerekedett szemeket látni.

Az első gyerekem 6 hónapos koráig csak anyatejen élt, csak azért tudom, hogy mennyit evett, mert kezdő anyukaként kíváncsiságból és aggódásból naponta legalább egyszer megmértem.

A második baba már 2 hetesen kapott tápszert, ezért tudtam mindig pontosan az adagjait, de nem voltam megijedve, mert az első baba is nagyétvágyú volt. Mindkettőnél kb másfél évig tartott ez a nagy étvágy (utána a "rendes" kajákból is félelmetes mennyiségeket fogyasztottak), azóta - szinte egyik napról a másikra - válogatósak és "rossz"evők, főleg a kicsi, akinek másfél éves koráig azt raktam a szájába, amit csak akartam.

418. célia88 (válaszként erre: 417. - Nagyreni)
2011. ápr. 16. 21:43
De 3 óránként ettek ennyi mennyiséget? Csak mert a tápszerünk dobozán a 120 ml mellett az van hogy kb. 6 alkalommal, mi meg nagyrészt 3 óránként eszünk ennyit.
417. nagyreni (válaszként erre: 415. - Célia88)
2011. ápr. 13. 11:25

Szerintem se ess kétségbe, igaz, én már jócskán túlvagyok ezen az időszakon, de az én babáim már a kórházban pár naposan 80 ml-t ettek, 2-3 hetesen 120-150 ml volt az adagjuk, 2 hónaposan volt, hogy 350 is lecsúszott, hetente több mint 30 dkg-ot gyarapodtak hónapokon keresztül és mégsincs semmi bajuk. Igaz, elég nagynövésűek, de ez meg genetika.

Egy 8 és egy 5 éves anyukájaként azt mondom, örüljön az ember, amíg eszik a gyerek:-))

416. Sziszy74 (válaszként erre: 415. - Célia88)
2011. ápr. 13. 09:54
Sztm.ne idegeskedj,nem éheztetheted.Lehet,hogy most van nála a fejlődési ugrás és ezért enne többet.A napi mennyiséget kell nézni.írd fel hánykor mennyit eszik,én mindig írom és nekem sem eszik mindig 160ml.sőt tegnap összesen 600ml.evett du.6-kor evett utoljára és ma reggel fél 6-kor kelt.Azzal meg,hogy a védőnő,doki mit mond ne törődj,hallgasd meg és csináld úgy,hogy neked és a kisfiadnak jó legyen.
2011. ápr. 13. 09:43
Kétségbe vagyok esve. A kisfiam most az 5 hétben van, és emelni kellett az adagját 120 ml-re, mert nem bírja ki a 3 órát kevesebbel. Viszont hajnalban ekkora adaggal sem bírta, iszonyú éhes volt. Próbáltam húzni az időt cicivel, mert azért nekem van egy minimális mennyiségű anyatejem, de azzal sem sokáig bírta. Nem tudom mit csináljak. Így is amikor egy hete voltunk a védőbe mondták, hogy sokat hízott (két hét alatt 3620g-ról 4440-re ment fel), túl van etetve, ezért pláne nem akarom, hogy sokat egyen. :(
414. Sziszy74 (válaszként erre: 413. - Delfinkeke5)
2011. ápr. 3. 20:26
Szia!Az én babó sajnos nem issza meg a teát se a vizet hiába tápszeres.De nekünk bevált az Esp.... csepp.
2011. ápr. 3. 16:32

Sziasztok!

Próbáljatok köményteát adni a csöppségeknek,az valamikor beválik...

412. Sziszy74 (válaszként erre: 411. - 026876815c)
2011. ápr. 3. 16:04
Sajnállak,hogy nem múlik Zalán hasfájása.Boti is nyekergős lehet,hogy ez az időjárás is megviseli őket.Nekünk van Fi....hintánk egy fél órát el van benne de utána ő is nyűgös.Egyedül nem tud elaludni csak a hasamon.Ma kajcsit is elég keveseket eszik és mintha hasmenése lenne.Igaz csak egyszer kakil de teljesen híg.Holnap lehet le viszem a dokihoz de hát úgy sem fog semmi érdemlegeset mondani nem nagyon ért hozzá.Sztm.jönni fog a foga,állandóan a szájába dugja a kezét.Nem vagy béna,sajna én sem tudtam szoptatni pedig egész terhesség alatt erre készültem,hogy majd most lesz tejem szoptatni.Én is ki vagyok,2óránként etetés,altatás egész nap egyedül.Igaz voltunk lent sétálni de már úgy hiányzik,hogy elmenjek nézelődni valahová de a babakocsit nem tudom fel tenni a buszra hordozóm meg nincs.Már alig várom a bababörzét ott akarok nézni.Próbáld ki a cseppeket minden kajcsi előtt hátha nektek is segít.
2011. ápr. 3. 12:14

Bocsika de ismét extra hasfájós napjaink vannak:S

Én már kész vagyok..se éjjel se nappal...nincs idő semmire.Nagy fiamra se.nem bezsélve alakásról fut ezerrel...nem tudok mozdulni Zalán mellől,ez hihetetlen.Alig h leteszem sírás,felveszem sírás,kocsiba teszem sírás.ide oda teszem sírás..mindig sírás,megállás nélkül.Nem alszok szinte semmit,ki vagyok már ezektől a tápszerektől.Nem hiszem el h nem tudnak gyártani egy normálisat.Wáááááááááááá miért vagyok én ilyen béna h nem tudok szoptatni,sokal egyszerűbb lenne minden....Jajj bocsi a kitörésemért de totál ki vagyok:S

Remélem ti jól vagytok!

410. Sziszy74 (válaszként erre: 409. - 026876815c)
2011. márc. 31. 16:56
2doboz tápszer 2000ft az nagyon olcsó ez ha-s amit eddig etetek?Nekem nem tudott olcsó tápot felírni a doki ami ha-s csak a sima tej alapút amitől kiütésesek lettünk és ezért vissza tértünk a ha-ra csak ez ugye 2200ft dobozonként.Én direkt úgy íratom fel,hogy csak egy dobozzal,mert egyszerre csak egyet tudok kiváltani,meg ha nem válik be ugye nem kell kidobni ha nem jó az áráról meg nem is beszélve.A kórházi napokról ne is beszéljünk,én is alig vártam,hogy haza jöjjünk.Mondjuk szerencsém volt a szobatársak rendesek voltak csak a második nap reggel jött egy kínai csaj a nagyobbik gyereke bent volt egész nap,na az katasztrófa volt,ugrált össze-vissza egész nap semmit nem tudtunk tőle pihenni.A kicsit nem szoptatta egyből tápot adott neki ő csinálta,a doki teljesen ki akadt tőle.Én a nőgyógyászomon vagyok ki,még nem volt alkalmam odaadni neki a pénzét és múlthéten felhívott,hogy mi lesz már.Tavaly a férjem ahol melózott nem fizették ki most talált magának munkát,mondtam a dokinak,hogy majd viszem ,mert ugye arról volt szó,hogy az anyaságiból kapja meg +ki kell pótolni de hát,hogy pótoljam ki ha nincs miből +hát élni is kell valamiből de hát őket ez nem érdekli,kenyérre kell neki.Na mindegy csak le döbbentem,hogy reklamál.Még én érzem rosszul magam,hogy nem tudtam előbb odaadni neki,de hát nem kis pénzért vállalják a szülést,már meg bántam,hogy nem ügyeletesnél szültem,nem sok mindent csinált és lenne helye annak a pénznek.
409. 026876815c (válaszként erre: 408. - Sziszy74)
2011. márc. 31. 11:38

Elhiszem h megviselte a válás,meg az új párod és a kistesó de biztosan jól fogjátok kezelni a dolgot és biztos az új párod is mellé áll maximálisan.

Hát igen a kistesó most meg "újnak" számít nálatok mert úgy mondd "rég" volt pici a családban és hát persze h hamar elkényezteti az ember.De ne aggódj nálunk nem olyan rég volt pici Boti és mégis Zalánt is úgy kezeljük h ami neki a legjobb úgy visszük ha kell egész nap csak ne sírjon és ne fájjon a pocakja.Egy poci fájóssal meg még inkább úgy csinálja az ember h jó legyen ne szenvedjen.

A tápszer árak hát ne is mondd horror,most ezért az újért tegnap 5000ftot fizettem a 2dobozért majd nem leültem.Eddig meg 2000ft volt a 2doboz nem mindegyj..jó persze ha ez kell a hasának h jó legyen akkor egyértelmű megveszi az ember neki legyen jó inkább magamtól vonok meg dolgokat csak neki jó legyen de szörnyű árai vannak.

A kórházban mi is ráhúztunk egy napot aztán végül jó indulattal jöhettünk haza úgy h az orvosomnak a felesége volt a gyerekorvos és így megbeszéltük vele h engedjenek már haza mert egyrészt bedepizek másrészt meg nem megy a szopi és a másik gyerkőcnél sem ment értsék meg és kapjunk tápszert és majd otthon boldogulunk,hát így nagy nehezen jöhettünk.De valami bozalom volt az ott töltött napok száma:S

Na hát a férjem nálunk is hamar lepasszolja ne aggódj főleg ha sír és ugye ez jellemző Zalánkámnál,és tök jó h fél percre sem mozdulhat az ember mert hozza utánam h hékás sír mondom jól van és akkor hát ő nem tudja mit csináljon vele..hmm mint ha én tudnám,én sme tudom csak próbálom kitalálni és nyugtatgatni.Na de férfiak:P

408. Sziszy74 (válaszként erre: 407. - 026876815c)
2011. márc. 31. 09:48
Hát igen ez a tápszer téma nem egyszerű,mi is ki próbáltunk egy pár fajtát,márkánként is több fajta van.Mi 3760g születtünk és 3370g jöttünk haza.A kórházban mi sem kaptunk semmit csak 3x egy kicsi calcium-os tejet,mert remegett a gyerek.Minket nem akartak hazaengedni csak másnap de mondtam a dr-nőnek,hogy a többiek sem szopiztak csak 3 hétig így felírta a tápot és haza jöhettünk.Sztm.két-három napig ad neki azt a csoda tápot adj hozzá minden kajcsi előtt cseppeket és nézd meg hátha elmúlik a hasfájás,ha nem akkor másik tápot kell kipróbálni.Csak sajna nem olcsók a tápok.Mondjuk nem értem miért nem olcsóbbak hisz aki nem tud szoptatni és nincs pénze ki váltani akkor haljon éhen a gyereke?Nekünk 4napig tart egy doboz és 2200ft.Katasztrófa!Neked is Boti érzi,hogy kevesebb időd jut rá a kicsi mellett,de hát sajna nem tud az ember ketté szakadni.Én is növesztenék még egy-két kezet.Hát sajna hiába van tapasztalatom minden gyerkőc más és máshogy viselik az új jövevényt.Nekünk Domi már meg szokta 10évig,hogy egyedül van és most nehezen viseli,hogy van nála kisebb tesója,eddig ő volt a kicsi és a válás is meg viselte +az új párom.Hát egy kicsit félek is,hogy most hogy lesz az új párom biztos jobban fogja Botit kényeztetni mivel az ő gyereke de nekem meg 4 van nem csak egy.A kórházban is úgy éreztem mintha csak az első gyerekem lenne,néha én sem tudom mit is kéne csinálni vagy,hogy lenne a legjobb.Múltkor sírt a gyerek párom vissza adta nekem,hogy te tudod mi a baja hát basz.... nem tudom csak találgatok néha és próbálkozok mindennel de sírni nem hagyom inkább kézben van,hát sztm.egy kicsit el is lett kényeztetve,de úgy vagyok vele 20évesen már úgy sem kell dajkálni és olyan hamar meg nőnek.
407. 026876815c (válaszként erre: 406. - Sziszy74)
2011. márc. 31. 08:35

Hát igen jellemző a kórházi szitu itt nálunk is.Zalán 3750el született de 3nap alatt visszesett 3400ra:Sés még lejjebb esett a súlya mert haza jövetelkor 3330al jöttünk ki:S

Nem fogták fel h semmi tejem lemérték a szopuzásainkat is és a súlya szopuzás előtt több volt mint utána de még így sem fogták fel h a gyerek csak súlyt és erőt veszt attól h ezerrel szívja az üres semmit:S

Nagy nehezen aztán kapott tápszert és így jöhettünk haza h kicsit elindult a súlya.

Na aztán a tápszert azóta se találják el neki,szegénykém mint egy kísérleti nyuszi,úgy sajnálom:S

A tegnapi kiváltott úgy mondd csoda tápszer háát 3szor kapott belle eddig már,de rosszabb lett mint volt.Úgyhogy én már nem tudom mit tegyek.Biztos kell idő h erre is átálljon meg minden másra de nehéz nagyon...

Biztos egyszerűbb lett vona az élet ha tudtam volna szoptatni,de ez álom marad.

Az első kisfiamnál meg az volt a probléma h nem akarta elvenni a cicimet folyton fejni kellett és csak úgy cumisüvegből itta meg,na hát az is egy ördögi kör volt,nem aludtam soha semmit szinte mert mindig fejtem h legyen elegendő meg a következő etetésre legyen neki,aztán kaptam egy mellgyulladást,lázzal,nem tudták a csomót helyre hozni a mellemből és gyógyszerrel el kellett apasztani:S

Úgyhogy nekem ez a szoptatás dolog sanos egyik fiamnál sem sikerült.És a kórházba az elsőnél sem és a második gyerkőcömnél se kaptam semmi segítséget:S

Bizony nem könnyű nekünk sem így h ennyire picik,minden nap végén úgy fekszem le h na ezt a napot is túléltük,és bízva h majd holnap jobb és könnyebb lesz:)

Nagyon nehéz most Botival is mert rettentő hisztis korszakába lépett,semmi sem jó neki,sehogy sem jó neki,akármit teszel.És a pici mellől meg nehéz mozdulni mivel rettentő keveset alszik a pocakja miatt!

Nehéz minden téren...

Hát téged sem irigyellek azért,biztos h nem könnyű neked sem ahogy írod is.A féltékenység is nehéz téma,de azért gondolom te ezt jól kezeled már hiszen tapasztalt anyuka vagy,jó is h rád találtam lgalább van akitől tanácsot segítséget kérjek.

406. Sziszy74 (válaszként erre: 403. - 026876815c)
2011. márc. 30. 15:19
Nekünk is folyton fájt a hasa,de mióta folyamatosan kapja az Esp... cseppet azóta nem okoz gondot.Ezeknek a szereknek is kell 2-3nap míg elkezd hatni.Ha elmúlik a hasfájás utána jön majd a fogacskájuk.A többiekkel nekem sem volt semmi baj,se hasfájás se a fogukkal nem szenvedtünk,Boti biztos meg érzi majd a fogzást is.A kórházból mikor hazajöttünk nem volt hajlandó szopizni csak üvöltött,este 8-kor már nem bírtam és kibontottam a tápot amit felírtak a kórházban,ott se szopizott csak mielőtt hazajöttünk akkor evett 30ml.Amit lefejtem tejcit azt sem volt hajlandó megenni,így maradt a táp,valamit ennie kell.Lehet nem voltam elég kitartó de nem tudtam hallgatni,hogy üvölt a gyerek,sajna a könnyebbik utat választottam,pedig nagyon szerettem volna szoptatni.A kórházban senki sem segített,itthon a védőnő meg próbált segíteni cicire tenni de neki sem sikerült a gyerek üvöltött mint a sakál.Neked sem lehet könnyű két picivel,nekem a két nagy között van 2év hát nem volt könnyű de túl éltük.Most nekem a 10éves féltékeny,rossz neki ugye csak én vagyok neki az apja nem foglalkozik vele még telefonon sem keresi,sőt nem lakunk messze egymástól de semmi.Hát nem egyszerű az élet.
405. 026876815c (válaszként erre: 397. - Célia88)
2011. márc. 30. 09:44

Előforduhat h nem jó neki a tápszer,nekünk sem vállt be az amit a kórházban írtak fel.Utána váltottunk semmi baja nem lett a picinek mindez idáig ette is viszont most kiütéses lett,de tegnap ajánlott a védőnő egy kimondottan pocak fájós babáknak való tápszert,majd ma vesszük meg és próbáljuk ki.

Először a Milup..Milum..HA-t kapta a picurkám ezt a kórházban írták fel.Aztán váltottunk a Beb..Pr.1re,most pedig a Beb..HA..Sens..et kaptuk.Nem akarom a teljes nevüket kiírni ne h baj legyen belőle.

Nehéz eltalálni sajnos a megfelelőt.Állítólag a HA-ak a legjobbak mert abba direkt olyan anyagok vannak amik nem okoznak allergiás dolgokat,de valakinek meg ezek nem jönnek be,nem tudom.Nekem is most ez egy ördögi kör de majd csak beállunk!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook