Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül havi szinten egy kisbaba ha nem tápszeres hanem anyatejes táplálású? fórum

Mennyibe kerül havi szinten egy kisbaba ha nem tápszeres hanem anyatejes táplálású? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 27. 17:41

Sokat lehet spórolni és sok mindenen.

Mi pl. már az orvoson is mert egyszerűen nem fogadott el pénzt, mégis bejött a szülésre és nem ő volt az ügyeletes(igaz a végén kapott de jelképesen keveset).

A babaholmit kaptam használtan.A kiskádat meg hőmérőt orszívót ágyneműt takarót vettem csak újjat.

Pelusból sokat kaptam ajándékba,meg játékokat is(első babalátogatók ezt hozták).

Babakencéket nem vettem,a gyógyszertári hintőpor popsikrém meg fürdetőt használtam hónapokig.

Pelusból ami bevált:DM-es TESCÓS de most már csak

a LIDL-et bírja a bőre(a 14-esével csomagolt olcsóbb mint a nagy) ezek mind nagyon szárazak maradtak.Törlő szintén innen.

Mindig nézzük az akciókat és akkor ha tudunk veszünk ami kell,pl. ruhát vagy cipőt is akár egy számmal nagyobbat is megveszem-így vettem új márkás farmert 249 Ft-ért a kasszánál kétszer meg is kérdeztem tényleg annyi-e?Meg turizok, így nem sajnálom annyira, mikor a játszótéren kúszik-mászik!

Ha anyatejes, 6 hóig szinte semmi se kell.Pár gyógyszer meg vitamin.Talán csak az oltás ami fizetős kerül sokba.Utánna meg már ehet házilag készített püréket,azzal is lehet spórolni, bár időigényes.tejpépeket én ezért nem vettem neki,minden nap főztem neki hamit.

És nem kell bedőlni a sok reklámnak,én arra szeretek költeni ami fontos.Pl. autósülés vagy egy

jobb fogkrém!Próbálom biztonságba tudni és az egészség is fontos.Játékokra se dobáljuk a pénzt, néha egy papírfecnivel órákig elvan, persze szülinapra stb. kapott rengeteg játékot.De menet közben derül ki úgyis.Kinek mennyi ideje, kedve van spórolni.

2009. ápr. 25. 23:22

Hát lássuk csak!

Tápszer plusz a rizspép,popsi krém,ezek együtt egy hónapra úgy 8 000 és csak a patikából!

Az én babám 8 hónapos,neki már elég két 60 db-os pelus 1 hónapra,ez úgy 6 000 ha akciósan veszem a p@mperst!

A pici bab több pelust "fogyaszt",de a csomagban is több van ugyanannyiért mint most mondjuk a 60 db-os ban!

Simán el ment egy hónapban két 89-db-os csomi!

Plusz popsi törlő,de ez változó lehet akciósan venni nagyobb kiszereléseket!

Samponunk az első tubus a héten fogyott el a 8-hó alatt,igaz az elején ebből is gyógyszertári volt ahogy a fürdető is!

Nagyon változó,de sok mindenen lehet spórolni !

Amin viszont nem tudsz spórolni az a gyógyszer,láz csillapítók,kúpok,kötelezően be adandó vitaminok!

21. Serry (válaszként erre: 4. - Diagonalt)
2009. ápr. 25. 22:10

55-60 pelus egy héten? Az nem sok?

Napi (60db-vel számolva) 7-8 pelus? Az sok. Én soha nem használtam annyit és már a másodikat pelusozom. Míg pici volt napi 4-5 most inkább csak 2-3 megy el.

S nem a legdrágábbat használjuk.

2009. ápr. 1. 15:11
Annyiba kerül, amennyit rá tudsz majd költeni.A csillagos ég sem elég, ha megteheted.De kevesebből is kijössz ha muszáj.
19. supin (válaszként erre: 5. - 14775640c4)
2009. ápr. 1. 14:48

Ha elkerül a háztól akkor még is pénzbe kerül.

Ha szeretni fogod mindig adsz neki valamit...

Mert adni jó...

18. MelisUK (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2009. ápr. 1. 14:21

Úgy hallottam, hogy a DM-es pelus ugyanaz, mint a Libero, ha megkeresitek, akkor rá van írva, hogy az a cég gyártja. De a Tesco termékek is ugyanígy vannak. Rengetegen azt hiszik, hogy azért olcsóak, mert gagyi termékek és ki tudja mi van bennük. De mindegyik terméken rajta van, hogy ki a gyártó - legalábbis szinte mindegyiken. És mivel nagyon gyorsan forognak ezek az olcsó termékek, így biztos lehet benne az ember, hogy mindig a frisset veszi meg. Én mindenképp azt ajánlom, hogy aki spórolni akar, az az ilyen termékeket vegye meg, hisz úgyis ugyanazok, mint a drágább. Aki nem hiszi, az vegye meg ugyanazt Tescosba és márkásba, meglátja, hogy az a keksz is frissebb lesz, mint a márkás!

Nagyon jók a meglátásaid a játékokkal kapcsolatban is. A baba kozmetikumok is tökéletesek a tescosak vagy bármi más olcsók, én is az ekcémás bőröm jó ideig tesco babafürdetővel kezeltem, azzal tusoltam és sokkal jobb volt, mint a drága márkás fürdetők.

A tesco legolcsóbb tusfürdőt használjuk kézmosónak és attól nem szárad ki a kezem, mint a márkás kézmosóktól, tehát még kézkrém se kell utána. Nem szabad a buta reklámoknak bedőlni.

2009. ápr. 1. 13:50

T. kismamák, levélirók!


Az első gyermekem születésénél szerencsés helyzetben voltam olyan szempontból hét hónapig tudtam szoptatni leányomat azon időszakig rengeteg anyatejet tudtam számára biztositani. Visszaemlékszem arra, hogy folyt a mellemből sokszor mint a szökökut magasan spricelt igy hamar jóllakott. 28 éves már dolgozó. Akkor az a pillanat volt számomra a legszebb, mikor életet adtam egy pici csecsemőnek. Előttem van az egész, mintha tegnap történt volna. A második terhességemnél sajnos már nem tudtam annyit szoptatni az ő esetében Anitámnál másféleképpen tápláltam. A fiatalabbiknál farkfekvésű volt igy akkor ebből a szempontból veszélyeztetett voltam.

Az orvos csak akkor tudta megforditani, mielőtt világra hoztam és mindene már kifejlődött. Ezen már rég tulestem hálát adok a jóistennek mindketten egészségesek. Visszatérve a családvállalás igen sokba kerül, de biztosan akad, aki olcsóbban tud esetleg vásárolni.

Szivélyes üdvözlettel:

Anyuci91

16. 14775640c4 (válaszként erre: 15. - Kathlee)
2008. máj. 18. 21:30

én is ugy számitottam , legalább is hogy apás szülés lesz

sajna mindkettő császár volt, de szerencsére tudtam szoptatni legalább kárpótolt

de tényleg nem lehet tudni.

15. kathlee (válaszként erre: 13. - 14775640c4)
2008. máj. 18. 19:41

Egyet értek veled! Én egész terhesség alatt két dologra számítottam: 1.Apás szülés lesz. (Sajna császár volt) 2.Tudok szoptatni. (Ez sem jött össze)

Nagyon csalódott voltam! Szóval minden eshetőseggel számolni kell.

2008. máj. 15. 07:47
Lehet spórolni ruhákon, ha valaki kölcsönad. Nagyon hamar kinövik, el sem lehet nyűni. Vagy szép ruhákat turkálni is lehet.
13. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - M_Marcsa)
2008. máj. 15. 07:19

én is szoptattam igény szerint, de én csak arra reagáltam hogy még meg sem született és már tudja hogy anyatejes lesz.

azért nem ilyen egyszerű. nem egyforma a szervezetünk

2008. máj. 14. 20:55

Csomó dolgon lehet spórolni, pl. ha nem dőlsz be a hülye reklámoknak, és nem veszel drága szagosított kencéket a gyereknek (természetesen és is megvettem párszor), amik úgyis allergizálnak, és állatokon tesztelték a legnagyobb részét. Most már csak olcsó gyógyszertári popsikencét és fürdetőt használunk, az a legjobb! Nem kell azt se elhinni, hogy csak a drága pelenka jó; az cask azért kerül többe, mert megfizettetik veled a reklámot. Nekünk a DM-es maximálisan bevált (és állatokon se tesztelik). Nem kellenek a babának méregdrága "fejlesztő" (forgó-zenélő-világító) játékok se, ezeket gyerekpszichológusok kifejezetten ellenzik, mert csak egyféleképpen lehet velük játszani, nem fejleszt semmit. Jobban elvan egy PET-palackkal, papírzacskóval.

Azt azért általában nem lehet előre tudni, hogy tápszeres lesz-e, én is szoptatásra készültem, mégse úgy lett. (Illetve szopizott, csak tej nem volt.)

11. M_Marcsa (válaszként erre: 8. - 14775640c4)
2008. máj. 14. 20:30

Ált, ha akarod, tudsz szoptatni. Lásd, igény szerinti szoptatás.

Persze, vannak ellenpáldák is.

10. 14775640c4 (válaszként erre: 9. - E71af41436)
2008. máj. 14. 20:22
vettem:)))))
9. e71af41436 (válaszként erre: 8. - 14775640c4)
2008. máj. 14. 19:24

ha nem lesz anyateje,akkor visszaviszi a boltba! :))))



ez csak viiiiiiiccccc!!!

2008. máj. 14. 18:12

mondjuk eszembe jutott még valami az alant 4.sz hsz-hez

honnan tudja a kedves topic kiró hogy a születendő gyereke tuti anyatejes lesz?

mi van akkor ha akarja ugyan csak nem lesz teje?

úgyhogy erre is felkészülnék

2008. máj. 14. 13:46

Az igényeidtől függ.

Olcsó pelus, törlőkendő, popsikrém, fürdető, cumi, textilpelenka, ruhácskák, játékok tördeéke a márkásaknak.


Nálunk a 3. csoamg Liberot havonta fel kellett bontani, 1 csomag popsitörlő sem biztos, hogy elég, attól függ milyen alaposan törölgeted meg. van akinek 2 is elég egy alkalommal, van aki 6-t is elhasznál.

Mi drága popsikenőcsöt, hidratálót és fürdetőt használtunk -havi 5000Ft-.

Én külön mostam/mosok neki babás öblítő, babás mosópor.

Kombidressz is van 400 Ft-ért és 2000Ft-ért is.

2008. máj. 14. 13:44
Hát ezt nagyon nehéz meghatározni,attól függ kinek milyen az igénye,ki miben tud spórolni,kinek milyen rigolyái vannak és abból nem enged(pl jól bevált,de drága pelenka stb..)
5. 14775640c4 (válaszként erre: 2. - 5d1c983c2b)
2008. máj. 14. 12:05

passz

meg aztán attól függ mekkora igényetek van

milyen cuccokat akartok a gyereknek

amúgy halvány gőzöm sincs

hidd el nekem van két gyerek de sosem számoltam mennyibe vannak:))

az ember valahogy nem ezzel foglalkozik ha gyereket akar hogy mennyit kell költenie rá


ha el akarod halmozni biztos sokba

de ha megelégszel a használt ruhákkal esetleg a hasznát babakocsival, vagy a akevésbé márkással akkor talán nem sokba

amugy pelenkája válogatja. én azt sem tudom mennyi volt a pelenka csomagja mikor még kellett



amúgy csak mellékesen , egy gyerek nem ncsak kisbaba korban kerül pénzbe. mig ki nem repül a házból addig kell rá költeni. igy állj hozzá :))))

2008. máj. 14. 09:17

Húha,ez nagyon sok mindentől függ.Pl milyen pelenkát használsz,milen kozmetikumokat stb..

Olyan 55-60 peli megy el egy héten,majd később egyre kevesebb.Törlőkendőt is úgy számold,hogy minden pelizéshez 1-2.Meg az egyéb,de tényleg minden attól függ,hogy mit,mekkora kiszerelésben honnét veszel.Az anyatejes az tényleg nem vészes.

2008. máj. 14. 09:10
Nekünk a pelenka havi 6-7 ezer forintból megvolt, plusz a ruha,ami mindenkinek más, szóval jóval olcsóbb, mint a tápszeres baba.Csak a pelus, ami húzós összeg, egy éves koráig sok mindenre nincs szüksége.De pontos összeget nem tudok mondani.....
2008. máj. 14. 08:51
Ugy értem a kérdést,hogy a babakocsi kiságy kiskád....szal minden megvan, és a tényleges havi pelenka, rezsi, pampucok.... Szóval értitek:-)
2008. máj. 14. 08:49
Mennyibe kerül havi szinten egy kisbaba ha nem tápszeres hanem anyatejes táplálású?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook