Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás elkezdése tápszeres csecsemő esetében. Ki hogy csinálta? fórum

Hozzátáplálás elkezdése tápszeres csecsemő esetében. Ki hogy csinálta? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 1. 11:09

sziasztok,

én is gondban vagyok, mi 4 hónaposan gyümölcsöt kezdtünk el anyatej mellé pótlásként, de nagyon nehezen kakil, és éjjel is kel 3 óránként, már próbálom leszoktatni az éjszakai evésről, néha sikerül is. Eddig egy etetést váltottam ki gyümivel.

15. Molyka
2011. júl. 27. 13:39

Nálunk is a banán elsők között volt, nem csinál savat, nem fog, (fiacskát nem fogta meg) és finom.

Elég korán kezdtem kóstoltatni, hogy érezze az ízeket. Ezt még nem nevezném hozzátáplálásnak, mert 1-2 kanál valami az még csak ízlelés, szoktatás. 4 hónaposan kezdtem, próbáltuk az almát, (kiköpte) barackot (ízlett neki, de begörcsölt a pocakja) és a banánt, amit nagyon szívesen evett.

2011. júl. 27. 13:21
Én banánnal,Angliában ezt ajánlják a védőnők,nem olyan savanyú mint az alma.4 hónaposan kiutaztunk és ott voltunk 10 hónapos koráig.
13. Agnik1
2011. júl. 27. 13:16
Mi sárgarépával kezdtünk, majd sütőtök, alma, körte... és a tejpép.
12. 342bae44d8 (válaszként erre: 11. - Manon)
2011. júl. 27. 13:16
köszi
11. Manon (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2011. júl. 27. 13:12

én simán a főzilével adtam a krumplit...

aztán később került bele, hol alma, hol répa, vagy husi...

2011. júl. 27. 13:01
mi kásákkal kezdtük a hozzátáplálást.bio köles kása volt az első aztán raktam bele répát majd almát.ez teljesen tejmentes.forralt vízzel kellett összekeverni.nagyon szerette a fiam.
2011. júl. 27. 13:01
úgy értettem a tápszert a kajába, hogy a krumplipürét pl. mi tejjel készítjük, a babának csak magába a krumplit kell összepépesíteni ( ha már nagyobb adagot is megeszik) vagy a tejet lehet tápszerrel helyettesíteni. így kérdezném, hogy kell e bele " fehérje", hogy laktatóbb legyen, mint a krumpli magában, de lehet én gondolom rosszul
2011. júl. 27. 13:00

Szia!


Én így csináltam:


4 hós kora előtt egy héttel megismertettem a gyümölcs levével.

Első nap 2 kanál almalé, második nap 4, 3. nap 6 kiskanál. Ezután ugyanígy az őszibarackkal.


4 hós korában pedig almával kezdtünk, leturmixolva. Ezután őszibarack és meggy. Ezek a kezdőgyümik általában.


A főzelékekhez én nem adtam tápszert, szerintem nem is kell, a főzőlevével kell higítani.

2011. júl. 27. 12:55
a banánt inkább csak 6 hósan kezd mert nagyon megfoghatja a székletet...
6. Manon (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2011. júl. 27. 12:54

Szia.


husit 7-8 hósan lehet adni.


én előszőr reszelt almát adtam első 1-2 nap csak a levét majd a lényeget is.

én nem adtam semmihez se tápit/tejet, mivel eleinte úgyis csak kóstolgat utána adtam csak.

kb 2-3 hétig délelőtt két kaja között kapott. majd utána kaja előtt közvetlen és arra a tápi

alma után jöhet a répa, krumpli, megy, őszibari.


kb 1 hónap múlva már délután kapott tejpépet.


a lányom most 8 hós kb 2 hónapja jutottunk el oda, hogy az ebéd csak főzelék, és délután van 1 kaja ami csak kanalas.

most vezetem be hogy a 10 órai is csak kanalas legyen.


minden gyerek más és más ők mutatják hogy milyen gyorsan lehet haladni...

5. 5221355151 (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2011. júl. 27. 12:54

Szia!

Én is rövid ideig, három hétig tudtam csak szoptatni. Muszáj voltam tápszert adni neki. Nálunk az volt a helyzet, hogy kb. 9 hós koráig nem volt hajlandó megenni a házit (csak minimálisan), csak az üvegeset. Volt pár dolog, amit szeretett, de nagyrészt üvegeset kellett neki adni. Tápszert nem kevertem bele neki, mert úgy nem szerette. Azt külön kapta meg cumisüvegben.

2011. júl. 27. 12:52

Mivel az én lányom irtó hasfájós volt, ezért a doktornő tanácsára mi már 2 hónapos korban elkezdtük az őszibarackot turmix formájában üvegbe.

/tápszeres baba volt/

Az őszit egy nap csak egyszer adtam, a többi tápszer.

Ahogy betöltötte a 4. hónapot, akkor kezdtem neki adni a bébiételeket, ami a korának megfelelő volt. Ha volt időm, akkor én főzőcskéztem neki. Alap dolgokat: krumpli-őszi, alma-krumpli, répa-krumpli, banán-krumpli, stb. gyümölcs.

2011. júl. 27. 12:52

Mi gyümölccsel kezdtük: őszibarack, alma...

Utána jönnek majd a főzelékfélék - én nem adtam hozzá tápszert, van, aki szokott.

Védőnéni sokat tud neked segíteni a témában.

2011. júl. 27. 12:44

Minimális anyatejet kapott tápszerrel vegyesen 1 hónapig, utána HA 1 es tápszert eszik, most 4 hónapos.

Főzni szeretnék neki, nem bébiételt adni. Gondolom alap zöldségek, krumpli, répa mehet, ha összeturmixolom kell e bele pl. tápszer, vagy csak natur? husit ti mikortól adtatok?

2011. júl. 27. 12:42
Hozzátáplálás elkezdése tápszeres csecsemő esetében. Ki hogy csinálta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook