Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer: csapvízből, ásványvízből, babavízből? fórum

Tápszer: csapvízből, ásványvízből, babavízből? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
78. f8db0709b8 (válaszként erre: 77. - Kcv)
2009. márc. 17. 07:48
Szerintem olvass tovább:)azért köszi:)
77. kcv (válaszként erre: 64. - F8db0709b8)
2009. márc. 17. 07:24

Szia! Kicsit durva vagy, és túl hamar ítélkezel. Nekünk a gyerekorvos is ajánlotta, mert a csapvíz nagyon "nehéz" a babának, még forralás után is. Én is forraltam 4 hónapig, kétszer egy adagot egymás után. De nem volt jó. Más is dolgozik, nem lusta, én pl. igaz, hogy itthon, de dolgozom. Nem irodai ücsörgőset, hanem fizikai munkát. A főzit is megcsinálom, meg a gyümölcspürét, de Istenem, ha a rokonok hoznak ajándékba, küldjem vissza, mert jajj én annyira hiperszuper vagyok, hogy mindent meg tudok magam is csinálni?!?!?!?!

De te biztos egy SuperWomen vagy, és szereted, ha ezt mások is tudják. Gratula!

76. f8db0709b8 (válaszként erre: 75. - Banocska)
2009. márc. 16. 13:37

Biztos ami biztos:)

Egyébként bevallom vettem 1 üveg babavizet még annó és ment a hasa tőle:(Ha jól tudom a babavizet is forralni kell ha már 24 órája fel van bontva...szal szerintem mind1,melyiket forralnám.

A nagyobbnál,aki 6 múlt,nála is forraltam..hagyományőrző vagyok:))

75. Banocska (válaszként erre: 74. - F8db0709b8)
2009. márc. 16. 13:17

akkor egyről beszélünk :)

csak abban akartalak megcáfolni hogy az veszi a vizet aki lusta :) mert ez nem így van!!

azt meg nem tudtam hogy van víztisztítód, így viszont nem értem miért kell forralnod, annál a víznél nincs rá szükség...

2009. márc. 16. 06:19
Ja,és van ilyen viztisztitó kütyüm is,szal nem értem miért kéne vennem a vizet!?
73. f8db0709b8 (válaszként erre: 68. - Banocska)
2009. márc. 16. 06:18
Rengeteg idöt töltök vele(napi 24 óra).mivel itthon dolgozom:)Nem hiszem,hogy az idöd a vizen mulik forralod e vagy veszed!
72. Zarahell (válaszként erre: 71. - Banocska)
2009. márc. 15. 21:40

Én is a tiszta vízre voksolok (ozmózisvízre)! (bár gyerekem nincs, de én sem innék mást)


Túl hosszú lenne elmagyarázni, hogy miért jó, én is nehezen hittem el, de mindenkinek csak ajánlani tudom!

71. Banocska (válaszként erre: 70. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 15. 19:51

osztom, többek között ezért sem tartom túl jó ötletnek forralni a csap (vagy bármilyen) vizet... :)

az meg hogy ki mitől fekszik korházban... hm, hát nyilván rábizonyítani senkire nem lehet h húú, te a csapvíz miatt kerültél ide (elég kirívó és különleges esetekben csak),

ellenben annyi de annyi káros tényező van a mai világban aminek egy felnőtt ki van téve, és nehezen viseli az egészsége (amik a "mi korunkban" nem voltak), hátmég egy pici babára milyen hatással vannak ezek...

ezért én úgy gondolom, ha minél több ilyen hatást ki tudok szűrni és meg tudom akadályozni (gondolok itt a csapvízre, műkajákra, génkezelt cuccok, ilyen olyan műanyag, levegő szennyezettsége stb), az én gyerekemnek annál egészségesebb életet tudok biztosítani, hogy esetlegesen később kitolódjon a "nem tudom mért érzem magam rosszul, mért van minden bajom 40-50 évesen" helyzet, amik bizony sok ilyen apró, csapvíz jellegű dolognak köszönhetőek nagyrészt.

legalábbis nekem ez a véleményem.

de ahány ember, annyiféle, szerencse hogy nem vagyunk egyformák, különben még meggazdagodnának a babavíz-gyártók :)

70. 1eb84e4bad (válaszként erre: 67. - Banocska)
2009. márc. 15. 19:23

Ha az a fránya csapvíz olyan de olyan nagyon rossz lenne, már a fél Magyarország kórházban feküdne...

Szernted a vízforraló belsejében menniy minden van? menniy por, zsír, szösz száll bele Ezt is érdemes lenne megvizsgálni:-)

2009. márc. 15. 19:21

helló! a lányom születésétől fogva iszik tápszert, Eleinte Jana, majd Óbudai gyémánt babavizet vettem neki, ne forraltam. Majd 7 hónapos korában áttértünk a sima mentes vízre, és 10 hónapos kora óta csapvizet iszik. Tápszerhez és amúgy is.

Veszprémben állítólag nagyon jó a csapvíz, ezért is van kevés csontritkulásos probléma. Így bátran adom neki.

68. Banocska (válaszként erre: 65. - F8db0709b8)
2009. márc. 15. 18:06
jah, és szerintem a forralt vízen és a saját főzeléken kívül van sokkal fontosabb is amire egy babának szüksége van. mégpedig idő... jó sok idő az anyukájával. és ha ezt egyesek úgy tudják elérni hogy nem forralják hanem veszik a vizet, akkor jól teszik!!!
2009. márc. 15. 18:05

sziasztok!

Én mióta megtudtam mi van a csapvízben (ill mi nincs...), azóta én magam is undorodom tőle. Egy elektromos kütyüt beledugtak egy pohár csapvízbe, és kicsapódtak belőle kb 2-3 perc alatt azok az anyagok amik "nem oda valók". Egy kékes-zöldes-barnás-feketés-sárgás nyálkás sz..rt képzeljetek el úszva a víz tetején, lerakódva a pohár szélére stb.

Ezek a különböző vegyi anyagok, amik a víz tisztítása során belekerülnek, a rengetek klór (nézzétek meg olykor a csapvizes vizforraló hogy néz ki...), és a sok sok baci amit nem szűrnek ki.


A vicc: gyakorlatilag ugyan ez az eredmény a palackos ásványvíznél is, talán egy icipicit kedvezőbb, nem annyira sz..r színű.


Ennek örömére mi vettünk egy víztisztitó berendezést, ez a konyhai csaphoz van csatlakoztatva, és a vezetékes vizet egy széntisztítós- és fordított ozmózis elvén alapuló dologgal tisztítja meg, és gyakorlatilag SEMMILYEN baktériumot és klórt, vegyi anyag származékot nem tartalmaz (ezt is bevizsgáltattuk, sík tiszta maradt a víz, semmilyen lerakódás nem volt rajta). ebbe a kütyübe beszereltek egy un. dúsító patront, ami a szükséges ásványi anyagokat visszateszi a vízbe (magnézium, calcium stb), és ezt lehet szabályozni, nálunk mióta baba van, szinte alapra le lett véve, így nem terheli meg a kis veséjét és kristály tiszta vizet kap forralás nélkül.


ficike: igen, ami időnkben nem volt babavíz (mikor is, cca 30éve..), de a mi időnkben messze nem volt ilyen pocsék a csapvíz - és minden más -

mint most.

gondolod hogy az aki egész nap a picije rendelkezésére áll, főz, mos, takarít, játszik, olvas, vasal, dajkál, altat, stb, majd pont arra fogja sajnálni az időt h felforraljon egy bögre vizet??! nem lehet hogy más meggyőződésből vesz babavizet????!?!

66. Danica16 (válaszként erre: 64. - F8db0709b8)
2009. márc. 15. 15:29
Már egyszer írtam, nálunk 1év alatt még forralva SEM kaphatják a gyerekek a csapvizet! Szóval nem mindenki lustaságból veszi azt a fránya babavizet! Egyébként mielőtt ideköltöztünk volna, én is forraltam a vizet, csak akkor használtuk a babavizet, ha olyan helyre mentünk, ahol nem tudtuk milyen a víz...
65. f8db0709b8 (válaszként erre: 64. - F8db0709b8)
2009. márc. 15. 07:40
Ja és közlöm DOLGOZOM!Mégis ráérek arra hogy a gyermekemnek megadjam azt ami kell neki!:)
2009. márc. 15. 07:39

Sziasztok!Én ugy gondolom,hogy mindez lustaság kérdése.Utáljatok ki,nem érdekel!Babavíz?A mi idönkben nem volt még,mégis felnöttünk,Naponta forralni kell és ennyi!

Fözeléket is egyszerübb megvenni a boltban,mint saját kezüleg,tudván mi van benne ,megcsinálni!Mert a sok gyeden és gyesen lévö anyuka nem ér rá!

Engem dicsérnek,a doki,a védönö és mindenki,mert ragaszkodom a mindent én csinálok elvhez!

63. kcv
2009. márc. 15. 07:22
én humanat használok, tökjó, mert a többit 24 óráig nem kell forralni, ezt 48! Én szeretem, mert mindazokon kívül, hogy ki vannak vonva belőle a káros anyagok, praktikus is. Ha azt veszem, hogy a egy nap kb 150 Ft-ba kerül...
62. @nett
2009. márc. 14. 20:07
Amúgy szerintem azért is mindenképpen babavízből kell készíteni, mert a forralás csak a kórokozókat öli el a vízben. A csapvíz magas vas, (bizonyos helyeken arzén!!), nitrit, nitrát stb tartalma ugyanúgy megmarad forralás után is!
61. wanda8
2009. márc. 14. 18:36
mindenképp ásvány vagy babavíz.
60. @nett (válaszként erre: 59. - Kcv)
2009. márc. 14. 18:13
Köszi, én is láttam éppen ma a Tescoban 30-40 ft-al olcsóbb, mint a dm-ben. Köszi az infot!
59. kcv
2009. márc. 14. 07:28
SZia! Én a Tescoban veszem. Eddig ott volt a legolcsóbb... Auchanban nem néztem, mert nincs a közelünkben!
58. @nett
2009. márc. 12. 13:49
Nem tudja valaki, hogy a Humana babavíz hol a legolcsóbb? Nekem 0,5 literes kell, mert a kicsim anyatejes, 1x kap egy nap tápszert 160-at. Nekem ezért jó a fél literes Humana, mert azt 48 óráig nem kell forralni, és 3 este alatt nálunk el is fogy, csak elég húzós az ára. A dm-ben vettem 240-ért.
57. kcv
2009. jan. 20. 07:23

sziasztok. én a szentkirályi vizet is felforralom neki, pár napja álltunk át arra, mert lényegesen kevesebb vízkő csapódik ki belőle, mint a mi csapvízünkből (kb negyede!!!)

Ani! Jól vagytok?! :)

56. Ani58
2009. jan. 19. 22:19
Én kezdettől fogva forralt csapi vizet használok mindenhez a babának.A gyerekorvos és a védőnő is ezt ajánlotta.És én is ezen nőttem fel.:)))Viszont minden nap frisset forralok.
55. adel07 (válaszként erre: 53. - Kkrisztina76)
2009. jan. 6. 07:42
Erröl nem tudtam.:(( A kislányom már 14hós,így erről lecsusztunk.Azért köszi.
2009. jan. 5. 12:24
szerintem babavízből jó csinálni , van ojan , hogy humana kifejezeten tápszerek, teák, tejpépek- hez valók . én is ezt használom kislányomnak és bevált.
53. kkrisztina76 (válaszként erre: 49. - Adel07)
2009. jan. 4. 23:17
Amennyiben 1 éves kor alatti gyermek van a családban az ÁNTSZ ingyen megvizsgálja a kútvizet. Maguk vesznek mintát és küldenek hivatalos vizsgálati eredményt. Nekünk is ingyen volt mikor a kislányunk 6hónapos volt és kertes házba költöztünk.
52. Danica16 (válaszként erre: 49. - Adel07)
2009. jan. 3. 16:52
Ja nem azért, csak úgy gondolom, hogyha egyszer bevizsgáltatod, lehet hogy jobban jár az ember, mintha hordja a drága babavizet. Mert ugye nem kizárt, hogy még jobb vizet is kap onnan, mint bármelyik csapvíz :) De ez csak az én véleményem :))
2009. jan. 3. 16:06
Nem éri meg baba vizet venni,mert ha esetleg nem használod fel a bontás után 24 órával,rajta van a címkén hogy újra kel forralni,hát akkor már inkább forralom a csap vizet víz forralóval,akkor amikor,és amennyire szükségem van!
2009. jan. 3. 15:59
Én amikor szükség volt rá forralt csapvízből csináltam, az volt a legolcsóbb:)
49. adel07 (válaszként erre: 46. - Danica16)
2009. jan. 3. 15:46
Úgy halottam elég drága.De már most,hogy lassan költözünk mindegy.Azért köszi.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook